WPML_EXPORT - en to el translation catalogue (3200 entries)

en:  (post type archive)
el: (αρχειοθήκη τύπου ανάρτησης)

en:  (single)
el: (μεμονωμένο)

en:  (taxonomy archive)
el: (αρχειοθήκη ταξινόμησης)

en:  - Use to layout child taxonomy terms
el: - Χρήση για ορισμό διάταξης απογόνων όρων ταξινομήσεων

en:  - Use to layout posts for the current taxonomy term
el: - Χρήση για ορισμό διάταξης αναρτήσεων για τον τρέχοντα όρο ταξινόμησης

en:  - everything you need to know about using Toolset
el:  - όλα όσα χρειάζεται να γνωρίζετε για τη χρήση του Toolset

en:  - learn to use Toolset by experimenting with fully-functional learning sites
el:  - μάθετε να χρησιμοποιείτε το Toolset πειραματιζόμενοι με πλήρως λειτουργικούς ιστότοπους εκμάθησης

en:  - online help by support staff
el: - online βοήθεια από το προσωπικό υποστήριξης

en:  Views tutorial on custom CSS
el: Βοήθημα εκμάθησης Views σχετικά με τον προσαρμοσμένο κώδικα CSS

en:  Views tutorial on custom JS
el: Εκμάθηση του Views για προσαρμοσμένο JS

en:  and
el: και

en:  coming from the
el: προέρχονται από (το)

en:  eg. <span class="wpv-code">[wpv-view name="%s" <strong>%s</strong>="%s"]</span>
el: π.χ. <span class="wpv-code">[wpv-view name="%s" <strong>%s</strong>="%s"]</span>

en:  eg. <span class="wpv-code">[wpv-view name="%s" <strong>%s</strong>="1"]</span>
el: π.χ. <span class="wpv-code">[wpv-view name="%s" <strong>%s</strong>="1"]</span>

en:  eg. <span class="wpv-code">[wpv-view name="%s" <strong>%s</strong>="search term"]</span>
el: π.χ. <span class="wpv-code">[wpv-view name="%s" <strong>%s</strong>="search term"]</span>

en:  eg. <span class="wpv-code">yoursite/page-with-this-view/?<strong>%s</strong>=%s</span>
el: π.χ.. <span class="wpv-code">yoursite/page-with-this-view/?<strong>%s</strong>=%s</span>

en:  eg. <span class="wpv-code">yoursite/page-with-this-view/?<strong>%s</strong>=1</span>
el: π.χ. <span class="wpv-code">yoursite/page-with-this-view/?<strong>%s</strong>=1</span>

en:  eg. [wpv-view name="%s" <strong>%s</strong>="%s"]
el: π.χ. [wpv-view name="%s" <strong>%s</strong>="%s"]

en:  eg. [wpv-view name="view-name" <strong>%s="123"</strong>]
el: π.χ. [wpv-view name="view-name" <strong>%s="123"</strong>]

en:  eg. http://www.example.com/my-page/?<strong>%s=123</strong>
el: π.χ. http://www.example.com/η-σελίδα-μου/?<strong>%s=123</strong>

en:  eg. yoursite/page-with-this-view/?<strong>%s</strong>=%s
el: π.χ. yoursite/σελίδα-με-αυτή-την-προβολή/?<strong>%s</strong>=%s

en:  is set by the %s key:
el: ορίζεται από το κλειδί %s:

en:  is set by the URL parameter:
el: ορίζεται από την παράμετρο διεύθυνσης URL.

en:  is set by the View shortcode attribute:
el: ορίζεται από την ιδιότητα shortcode της Προβολής:

en:  of
el: από

en:  or
el: ή

en:  ordered by %s, %s
el: διευθέτηση κατά %s, %s

en:  set by the %s key:
el: που ορίζεται βάσει %s:

en:  set by this URL parameter:
el: ορισμός βάσει αυτής της παραμέτρου URL:

en:  set by this View shortcode attribute:
el: ορισμός βάσει αυτής της ιδιότητας shortcode της Προβολής:

en:  use this content template. What do you want to do?
el: χρησιμοποιεί (-ούν) αυτό το πρότυπο περιεχόμενου. Τι θέλετε να κάνετε;

en: % - placeholder for the number of comments
el: % - χαρακτήρας κράτησης θέσης για τον αριθμό των σχολίων

en: % Comments
el: % σχόλια

en: %1$s %2$s design inside %2$s templates may cause problems
el: Σχέδιο %1$s %2$s μέσα σε πρότυπα %2$s μπορεί να δημιουργήσει προβλήματα

en: %1$s (from %2$s)
el: %1$s (από %2$s)

en: %1$s (many-to-many relationship)
el: %1$s (σχέση πολλές-προς-πολλές)

en: %1$s (one-to-many relationship)
el: %1$s (σχέση μία προς πολλές)

en: %1$s connects with %2$s through %3$s.
el: %1$s: συνδέεται με %2$s μέσα από %3$s.

en: %1$sDesigning templates with %2$s%3$s.
el: %1$sΣχεδιασμός προτύπων με %2$s%3$s.

en: %1$sDocumentation %2$s%3$s
el: %1$sΤεκμηρίωση %2$s%3$s

en: %1$sOnce you %2$ssetup textual custom fields in Types%3$s (single line, multiple lines, WYSIWYG), you will be able to include them in text searches here.
el: %1$sΑφού %2$sδιαμορφώσετε προσαρμοσμένα πεδία κειμένου στο Types%3$s (μεμονωμένης γραμμής, πολλαπλών γραμμών, WYSIWYG), θα μπορείτε να τα περιλαμβάνετε σε αναζητήσεις κειμένου εδώ.

en: %1$sRelevanssi%2$s plugin extends and improves the WordPress text search. Relevanssi allows to search in custom fields and returns the most relevant results first.
el: Η προσθήκη %1$sRelevanssi%2$s επεκτείνει και βελτιώνει την αναζήτηση κειμένου του WordPress. Το Relevanssi επιτρέπει την αναζήτηση σε προσαρμοσμένα πεδία και επιστρέψει πρώτα τα πιο σχετικά αποτελέσματα.

en: %1$sStop using %2$s for this Content Template%3$s
el: %1$sΔιακοπή χρήσης %2$s για αυτό το Πρότυπο περιεχομένου%3$s

en: %d (default pagination size)
el: %d (προεπιλεγμένο μέγεθος σελιδοποίησης)

en: %d Content Templates found in the file. %d have been created and %d have been overwritten.
el: Βρέθηκαν %d Πρότυπα περιεχομένου στο αρχείο. Δημιουργήθηκαν %d και αντικαταστάθηκαν %d

en: %d Content Templates moved to the Trash.
el: %d πρότυπα περιεχομένου μετακινήθηκαν στον κάδο ανακύκλωσης.

en: %d Content Templates permanently deleted.
el: %d πρότυπα περιεχομένου διαγράφηκαν μόνιμα.

en: %d Content Templates restored from the Trash.
el: %d πρότυπα περιεχομένου επανακτήθηκαν από τον κάδο ανακύκλωσης.

en: %d Views found in the file. %d have been created and %d have been overwritten.
el: Βρέθηκαν %d Προβολές περιεχομένου στο αρχείο. Δημιουργήθηκαν %d και αντικαταστάθηκαν %d

en: %d Views moved to the Trash.
el: %d Προβολές μετακινήθηκαν στον κάδο ανακύκλωσης.

en: %d Views permanently deleted.
el: %d Προβολές διαγράφηκαν μόνιμα.

en: %d Views restored from the Trash.
el: %d Προβολές επαναφέρθηκαν από τον κάδο ανακύκλωσης.

en: %d WordPress Archives moved to the Trash.
el: %d αρχειοθήκες του WordPress μετακινήθηκαν στον κάδο ανακύκλωσης.

en: %d WordPress Archives permanently deleted.
el: %d αρχειοθήκες του WordPress διαγράφηκαν μόνιμα.

en: %d WordPress Archives restored from the Trash.
el: %d αρχειοθήκες WordPress επανακτήθηκαν από τον κάδο ανακύκλωσης.

en: %d existing Content Templates were deleted.
el: Διαγράφτηκαν %d υφιστάμενα πρότυπα περιεχομένου.

en: %d existing Views were deleted.
el: Διαγράφτηκαν %d υφιστάμενες Προβολές.

en: %s %s use a different Content Template.
el: %s αναρτήσεις: %s χρησιμοποιούν διαφορετικό πρότυπο περιεχομένου.

en: %s (many-to-many relationship)
el: %s (σχέση πολλές προς πολλές)

en: %s (missing post type)
el: %s (λείπει ο τύπος ανάρτησης)

en: %s (one-to-many relationship)
el: %s (σχέση μία προς πολλές)

en: %s (one-to-one relationship)
el: %s (σχέση μία προς μία)

en: %s Add a new option
el: %s Προσθήκη νέας επιλογής

en: %s Intermediary Post
el: %s ενδιάμεση ανάρτηση

en: %s Intermediary Posts
el: %s ενδιάμεσες αναρτήσεις

en: %s This WordPress Archive will be used for displaying all the different archive pages selected in this section
el: %s Αυτή η Αρχειοθήκη WordPress θα χρησιμοποιείται για την εμφάνιση όλων των διαφόρων σελίδων αρχειοθήκης που έχετε επιλέξει σε αυτή την ενότητα

en: %s This WordPress Archive will not display the Search and Pagination editor unless you add a <code>[wpv-filter-meta-html]</code> shortcode to the Output Editor
el: %s Αυτή η Αρχειοθήκη WordPress δεν θα εμφανίζεει τον επεξεργαστή Αναζήτησης και Σελιδοποίησης εκτός αν προσθέσετε ένα shortcode <code>[wpv-filter-meta-html]</code> στον Επεξεργαστή Εξόδου

en: %s To enable pagination for this WordPress Archive you need to add a <code>[wpv-filter-meta-html]</code> shortcode to the Output Editor
el: %s Για να ενεργοποιήσετε τη σελιδοποίηση για αυτή την Αρχειοθήκη WordPress, πρέπει να προσθέσετε ένα shortcode <code>[wpv-filter-meta-html]</code> στον Επεξεργαστή Εξόδου

en: %s archives
el: Αρχειοθήκες %s

en: %s are:
el: %s:

en: %s automatically, %s items per page
el: %s αυτόματα, %s στοιχεία ανά σελίδα

en: %s automatically, 1 item per page
el: %s αυτόματα, 1 στοιχείο ανά σελίδα

en: %s child label plural
el: %s πληθυντικός αριθμός της θυγατρικής ετικέτας

en: %s child label singular
el: %s ενικός αριθμός της θυγατρικής ετικέτας

en: %s could not be found
el: %s - δεν κατέστη δυνατό να βρεθούν

en: %s is missing or malformed.
el: Το στοιχείο %s απουσιάζει ή είναι κακοσχηματισμένο.

en: %s is used more than once.
el: Το στοιχείο %s χρησιμοποιείται περισσότερες από μία φορές.

en: %s items
el: %s αντικείμενα

en: %s items per page with automatic AJAX
el: %s στοιχεία ανά σελίδα με αυτόματο κώδικα AJAX

en: %s items per page with manual AJAX
el: %s στοιχεία ανά σελίδα με μη αυτόματο κώδικα AJAX

en: %s items per page with manual pagination
el: %s στοιχεία ανά σελίδα με μη αυτόματη σελιδοποίηση

en: %s name
el: %s - όνομα

en: %s parent label plural
el: %s πληθυντικός αριθμός της γονικής ετικέτας

en: %s parent label singular
el: %s ενικός αριθμός της γονικής ετικέτας

en: %s plural
el: %s πληθυντικός αριθμός

en: %s repetition
el: Επανάληψη: %s

en: %s settings for this %s
el: Ρυθμίσεις %s για αυτό το %s

en: %s slug
el: %s - προσδιοριστικό

en: %s, %s items per page
el: %s, %s στοιχεία ανά σελίδα

en: %s, 1 item per page
el: %s, 1 στοιχείο ανά σελίδα

en: %sClick here to import%s %sDismiss this message%s
el: %sΚάντε κλικ εδώ για εισαγωγή%s %sΑπόρριψη του μηνύματος%s

en: %sLearn about displaying brother pages using this filter%s
el: %sΜάθετε σχετικά με την εμφάνιση αδελφικών σελίδων χρησιμοποιώντας αυτό το φίλτρο%s

en: %sLearn about filtering by Post Author%s
el: %sΜάθετε για το φιλτράρισμα βάσει συντάκτη ανάρτησης%s

en: %sLearn about filtering by Post Date%s
el: %sΜάθετε για το φιλτράρισμα βάσει ημερομηνίας ανάρτησης%s

en: %sLearn about filtering by Post ID%s
el: %sΜάθετε σχετικά με το φιλτράρισμα βάσει αναγνωριστικού (ID) ανάρτησης%s

en: %sLearn about filtering by Post Types%s
el: %sΜάθετε σχετικά με το φιλτράρισμα κατά Τύπους ανάρτησης%s

en: %sLearn about filtering by custom fields%s
el: %sΜάθετε σχετικά με το φιλτράρισμα βάσει προσαρμοσμένων πεδίων%s

en: %sLearn about filtering by taxonomy%s
el: %sΜάθετε σχετικά με το φιλτράρισμα βάσει ταξινόμησης%s

en: %sLearn about filtering by user fields%s
el: %sΜάθετε σχετικά με το φιλτράρισμα βάσει πεδίου χρήστη%s

en: %sLearn about filtering for a specific text string%s
el: %sΜάθετε σχετικά με το φιλτράρισμα για συγκεκριμένη συμβολοσειρά%s

en: %sNo videos to play%s
el: %sΔεν υπάρχουν βίντεο για αναπαραγωγή%s

en: %sThe String Translation module%s allows translating static texts in your Views and Content Templates.
el: %sΗ λειτουργική μονάδα Μετάφραση συμβολοσειρών%s επιτρέπει τη μετάφραση στατικών κειμένων στα πρότυπα Views και περιεχομένου σας.

en: %sTo see the preview, you need to allow this page to show popups.%sHow to enable popups in your browser%s
el: %sΓια να δείτε την προεπισκόπηση, πρέπει να επιτρέψετε σε αυτή τη σελίδα να εμφανίζει αναδυόμενα παράθυρα.%sΤρόπος ενεργοποίησης αναδυόμενων παραθύρων στο πρόγραμμα περιήγησής σας%s

en: %sVideo Tutorials%s
el: %sΕκμαθήσεις βίντεο%s

en: &laquo; Previous
el: &laquo; Προηγούμενο

en: (%d) %d items processed.
el: Έγινε επεξεργασία (%d) %d στοιχείων.

en: (bool) Whether the custom search form will be updated
el: (bool) Εάν θα ενημερωθεί η φόρμα προσαρμοσμένης αναζήτησης

en: (bool) Whether the custom search results will be updated
el: (bool) Εάν θα ενημερωθούν τα αποτελέσματα προσαρμοσμένης αναζήτησης

en: (integer) The View AJAX pagination speed in miliseconds
el: (ακέραιος αριθμός) Η ταχύτητα σελιδοποίησης Προβολής AJAX σε milisecond

en: (no title)
el: (χωρίς τίτλο)

en: (object) The jQuery object containing additional forms from other instances of the same View inserted using the [wpv-form-view] shortcode
el: (στοιχείο) Το στοιχείο jQuery που περιέχει επιπλέον φόρμες από άλλες παρουσίες της ίδιας προβολής που έχουν εισαχθεί με τον σύντομο κωδικό [wpv-form-view]

en: (object) The jQuery object containing additional forms from other instances of the same View inserted using the [wpv-view] shortcode
el: (στοιχείο) Το στοιχείο jQuery που περιέχει επιπλέον φόρμες από άλλες παρουσίες της ίδιας προβολής που έχουν εισαχθεί με τον σύντομο κωδικό [wpv-view]

en: (object) The jQuery object for the View form
el: (στοιχείο) Το στοιχείο jQuery από τη φόρμα προβολής

en: (object) The jQuery object for the View form after being updated
el: (στοιχείο) Το στοιχείο jQuery για τη φόρμα Προβολής αφού ενημερωθεί

en: (object) The jQuery object for the View layout wrapper
el: (στοιχείο) Το στοιχείο jQuery για το περιτύλιγμα διάταξης προβολής

en: (string) The View AJAX pagination effect
el: (συμβολοσειρά) Το εφέ σελιδοποίησης AJAX προβολής

en: (string) The View unique ID hash
el: (γραμματοσειρά) Ο κατακερματισμός του μοναδικού αναγνωριστικού προβολής

en: * Views requires Types 1.0.2 or greater for best results when adding fields.
el: * Το Views απαιτεί το Types 1.0.2 (ή πιο πρόσφατη έκδοση) για καλύτερα αποτελέσματα κατά την προσθήκη πεδίων.

en: , limit to %d items
el: , περιορισμός σε %d στοιχεία

en: , limit to 1 item
el: , περιορισμός σε 1 στοιχείο

en: , skip %d items
el: , παράλειψη %d στοιχείων

en: , skip first item
el: , παράλειψη πρώτου στοιχείου

en: , then %d results loaded
el: , και μετά φόρτωση %d αποτελεσμάτων

en: , then one result loaded
el: , και μετά φόρτωση ενός αποτελέσματος

en: -- Select a Content Template --
el: — Επιλέξτε ένα Πρότυπο περιεχομένου —

en: -- Select a layout --
el: — Επιλέξτε διάταξη —

en: -- Select data type --
el: — Επιλέξτε τύπο δεδομένων —

en: -- Select field --
el: — Επιλέξτε πεδίο —

en: -- from a related post:
el: — από μια σχετική ανάρτηση:

en: -- no relationships found --
el: -- δεν βρέθηκαν σχέσεις --

en: --- Please select ---
el: --- Παρακαλούμε επιλέξτε ---

en: --- not set ---
el: --- δεν έχει οριστεί ---

en: 1 Comment
el: 1 σχόλιο

en: 1 item
el: 1 στοιχείο

en: 1 item per page with automatic AJAX
el: 1 στοιχείο ανά σελίδα με αυτόματο κώδικα AJAX

en: 1 item per page with manual AJAX
el: 1 στοιχείο ανά σελίδα με μη αυτόματο κώδικα AJAX

en: 1 item per page with manual pagination
el: 1 στοιχείο ανά σελίδα με μη αυτόματη σελιδοποίηση

en: 2 columns (wide and narrow)
el: 2 στήλες (πλατιά και στενή)

en: 2 even columns
el: 2 ίσες στήλες

en: 3 columns (1 wide and 2 narrow)
el: 3 στήλες (1 πλατιά και 2 στενές)

en: 3 even columns
el: 3 ίσες στήλες

en: 4 even columns
el: 4 ίσες στήλες

en: 6 even columns
el: 6 ίσες στήλες

en: <a href='%s' target='_blank'>Go to the Settings page &raquo;</a>
el: <a href='%s' target='_blank'>Μετάβαση στη σελίδα Ρυθμίσεις  &raquo;</a>

en: <em>Toolset</em> Package Options
el: Επιλογές πακέτου <em>Toolset</em>

en: <span style="color:red">*</span> A different Content Template is already assigned to this item
el: <span style="color:red">*</span> Έχει ήδη αναταθεί διαφορετικό Πρότυπο περιεχομένου σε αυτό το στοιχείο

en: <span style="color:red">*</span> A different WordPress Archive is already assigned to this item
el: <span style="color:red">*</span> Έχει ήδη ανατεθεί μια άλλη Αρχειοθήκη WordPress σε αυτό το στοιχείο

en: <strong>%d %s</strong> use a different Content Template.
el: <strong>%d %s</strong> χρησιμοποιούν διαφορετικό πρότυπο περιεχομένου.

en: <strong>%d %s</strong> uses a different Content Template.
el: <strong>%d %s</strong> χρησιμοποιεί διαφορετικό πρότυπο περιεχομένου.

en: <strong>%s</strong> <strong>%s</strong> in <strong>%s</strong> of those set by the URL parameter <strong>%s</strong>
el: <strong>%s</strong> <strong>%s</strong> σε <strong>%s</strong> (από) όσα ορίστηκαν από την παράμετρο της διεύθυνσης URL <strong>%s</strong>

en: <strong>%s</strong> <strong>%s</strong> in <strong>%s</strong> of those set by the View shortcode attribute <strong>%s</strong>
el: <strong>%s</strong> <strong>%s</strong> σε <strong>%s</strong> (από) όσα ορίστηκαν από την ιδιότητα shortcode της Προβολής (View) <strong>%s</strong>

en: <strong>%s</strong> belongs to a <strong>%s</strong> <strong>%s</strong>: %s
el: <strong>%s</strong> ανήκει σε <strong>%s</strong> <strong>%s</strong>: %s

en: <strong>%s</strong> in <strong>all</strong> of these: <strong>%s</strong>
el: <strong>%s</strong> σε <strong>όλα</strong> τα εξής: <strong>%s</strong>

en: <strong>%s</strong> in <strong>no one</strong> of these: <strong>%s</strong>
el: <strong>%s</strong> σε <strong>κανένα</strong> από τα εξής: <strong>%s</strong>

en: <strong>%s</strong> in <strong>one</strong> of these: <strong>%s</strong>
el: <strong>%s</strong> σε <strong>ένα</strong> από τα εξής: <strong>%s</strong>

en: <strong>%s</strong> is <strong>%s</strong>: %s
el: <strong>%s</strong> είναι <strong>%s</strong>: %s

en: <strong>%s</strong> is a %s %s <strong>%s</strong> <strong>%s</strong>
el: <strong>%s</strong> είναι %s %s <strong>%s</strong> <strong>%s</strong>

en: <strong>%s</strong> set by the <strong>parent Taxonomy View</strong>
el: <strong>%s</strong> ορίζεται από τη <strong>γονική Προβολή ταξινόμησης</strong>

en: <strong>%s</strong> set by the Framework option <strong>%s</strong>
el: <strong>%s</strong> (από) όσα ορίστηκαν από την επιλογή πλαισίου <strong>%s</strong>

en: <strong>%s</strong> the same as the <strong>current archive page</strong>
el: <strong>%s</strong> ίδια με την <strong>τρέχουσα σελίδα αρχειοθήκης</strong>

en: <strong>%s</strong> the same as the <strong>current post in the loop</strong>
el: <strong>%s</strong> ίδια με την <strong>τρέχουσα ανάρτηση στον βρόχο</strong>

en: <strong>%s</strong> the same as the <strong>page where this View is shown</strong>
el: <strong>%s</strong> ίδια με τη <strong>σελίδα όπου εμφανίζεται αυτή η Προβολή</strong>

en: <strong>Content Template debug:</strong>
el: <strong>Εκσφαλμάτωση προτύπου περιεχομένου:</strong>

en: <strong>ERROR</strong>:
el: <strong>ΣΦΑΛΜΑ</strong>:

en: <strong>Views</strong> has some bundled data waiting to be imported.
el: Το <strong>Views</strong> διαθέτει ορισμένα δεδομένα σε δέσμες προς εισαγωγή.

en: <strong>[wpv-if] shortcodes</strong> on Views 1.6.2 - <a href="%s">details</a>
el: <strong>Shortcode [wpv-if]</strong> στο Views 1.6.2 - <a href="%s">λεπτομέρειες</a>

en: A %s with that name already exists. Please use another name.
el: Υπάρχει ήδη ένα (μία) %s με αυτό το όνομα. Παρακαλούμε εισαγάγετε ένα άλλο όνομα.

en: A Content Template can replace the content of the post with whatever you put into it, including Views shortcodes.
el: Ένα πρότυπο περιεχομένου μπορεί να αντικαταστήσει το περιεχόμενο μιας ανάρτησης με οτιδήποτε βάλετε μέσα του, συμπεριλαμβανομένων σύντομων κωδικών προβολών.

en: A Content Template is like a chunk of content.
el: Ένα πρότυπο περιεχομένου μοιάζει με ένα κομμάτι περιεχομένου.

en: A Content Template is used to style single-item pages.
el: Τα πρότυπα περιεχομένου χρησιμοποιούνται για τον ορισμό του στυλ των σελίδων με ένα μόνο στοιχείο.

en: A Content Template with that name already exists. Please try with another name.
el: Υπάρχει ήδη ένα πρότυπο περιεχομένου με αυτό το όνομα. Δοκιμάστε ένα άλλο όνομα.

en: A Content Template with that name already exists. Please use another name.
el: Υπάρχει ήδη ένα πρότυπο περιεχομένου με αυτό το όνομα. Παρακαλούμε χρησιμοποιήστε ένα άλλο όνομα.

en: A Content Template with that title already exists. Please use another title.
el: Υπάρχει ήδη ένα πρότυπο περιεχομένου με αυτόν τον τίτλο. Χρησιμοποιήστε άλλον τίτλο.

en: A Content Template works like a subroutine.
el: Ένα πρότυπο περιεχομένου λειτουργεί ακριβώς όπως και μία υπορουτίνα.

en: A View loads content from the database and displays it anyway you choose.
el: Μία Προβολή φορτώνει περιεχόμενο από τη βάση δεδομένων και το εμφανίζει με όποιον τρόπο επιλέξετε.

en: A View loads content from the database and displays it anyway you choose. Use Views to create content lists, sliders, parametric searches and more.\r\n
el: Οι Προβολές φορτώνουν περιεχόμενο από τη βάση δεδομένων και το εμφανίζονται όπως επιλέξετε. Χρησιμοποιήστε τες για να δημιουργήσετε λίστες περιεχομένου, ρυθμιστικά, παραμετρικές αναζητήσεις και άλλα.\r\n

en: A View loads content from the database and displays it with your HTML.
el: Μια προβολή φορτώνει περιεχόμενο από τη βάση δεδομένων και το εμφανίζει με το HTML σας.

en: A View may include Content Templates. These templates make it easy to output design structures without having to repeat them in the loop.
el: Μία Προβολή (View) μπορεί να περιλαμβάνει πρότυπα περιεχομένου. Αυτά τα πρότυπα καθιστούν  εύκολο τον σχεδιασμό δομών χωρίς να απαιτείται να επαναλαμβάνονται στον βρόγχο.

en: A View with that name already exists. Please use another name
el: Υπάρχει ήδη μια προβολή με αυτό το όνομα. Χρησιμοποιήστε άλλο όνομα.

en: A basic query selects all items of a chosen type.
el: Με ένα βασικό ερώτημα επιλέγονται όλα τα στοιχεία του επιλεγμένου τύπου.

en: A button that resets the filter and allows visitors to start a fresh search.
el: Ένα κουμπί με το οποίο εκτελείται επαναφορά του φίλτρου και δίδεται έτσι η δυνατότητα στους επισκέπτες να ξεκινήσουν μία νέα αναζήτηση.

en: A custom search should have the %1s and the %2s.
el: Μια προσαρμοσμένη αναζήτηση πρέπει να έχει %1s και %2s.

en: A different Content Template is already assigned to this item.
el: Έχει ήδη αντιστοιχηθεί ένα διαφορετικό πρότυπο περιεχομένου σε αυτό το στοιχείο.

en: A filter element.
el: Ένα στοιχείο φιλτραρίσματος.

en: A link to the next page.
el: Μία σύνδεση προς την επόμενη σελίδα.

en: A link to the previous page.
el: Μία σύνδεση προς την προηγούμενη σελίδα.

en: A new window
el: Νέο παράθυρο

en: A post related to the current post, set by a Types post reference field
el: Μια ανάρτηση που σχετίζεται με την τρέχουσα ανάρτηση, που ορίζεται από ένα πεδίο αναφοράς ανάρτησης Types

en: A post related to the current post, set by a Types relationship
el: Μια ανάρτηση που σχετίζεται με την τρέχουσα ανάρτηση, που ορίζεται από μια σχέση Types

en: A problem occurred when executing snippet "%s". The result of include_once is: "%s"
el: Προέκυψε πρόβλημα κατά την εκτέλεση του τμήματος "%s". Το αποτέλεσμα του include_once είναι: "%s"

en: A simple shell for an h1 to appropriately space out and segment sections of content on a page. It can utilize the h1's default small element, as well as most other components (with additional styles).
el: Ένα απλό κέλυφος για να μπορεί ένα h1 να διαμορφώνει σωστά τα διαστήματα και τα τμήματα ενοτήτων του περιεχομένου μιας σελίδας. Μπορεί να αξιοποιήσει το προεπιλεγμένο μικρό στοιχείο του h1, καθώς και τα περισσότερα άλλα είδη στοιχείων (με πρόσθετα στυλ).

en: A snippet slug cannot be empty.
el: Ένα slug τμήματος δεν μπορεί να είναι άδειο.

en: A specific post (search by title)
el: Μια συγκεκριμένη ανάρτηση (αναζήτηση κατά τίτλο)

en: A specific post (set by post ID)
el: Μια συγκεκριμένη ανάρτηση (αναζήτηση κατά αναγνωριστικό ανάρτησης)

en: A specific user
el: Ένας συγκεκριμένος χρήστης

en: A spinner, which is displayed when the filter needs update and hidden when update is complete.
el: Μία ένδειξη προόδου η οποία εμφανίζεται, όταν απαιτείται ενημέρωση του φίλτρου και αποκρύπτεται όταν ολοκληρωθεί η ενημέρωση.

en: A submit button for the search filter.
el: Ένα κουμπί υποβολής για το φίλτρο αναζήτησης.

en: A submit button is not available for forms that have automatic updates on field changes.
el: Το κουμπί υποβολής δεν είναι διαθέσιμο για φόρμες με αυτόματη ενημέρωση των αλλαγών στα πεδία.

en: A text search input, which can search the title or title and content.
el: Μια είσοδος αναζήτησης κειμένου, η οποία μπορεί να αναζητήσει τον τίτλο ή τίτλο και περιεχόμενου.

en: A to Z
el: Α προς Ω

en: A wizard that lets you design the loop.
el: Ένα βοηθητικό πρόγραμμα-οδηγός που σας δίνει τη δυνατότητα να σχεδιάσετε τον βρόγχο.

en: AJAX calls
el: Κλήσεις AJAX

en: AJAX results update when visitors change any filter values
el: Τα αποτελέσματα σε AJAX όταν οι επισκέπτες αλλάζουν οποιαδήποτε τιμή φίλτρου

en: AJAX results update when visitors click on the search button
el: Τα αποτελέσματα σε AJAX ενημερώνονται όταν όταν οι επισκέπτες κάνουν κλικ στο κουμπί αναζήτησης

en: ALT text for the image
el: Εναλλακτικό κείμενο για την εικόνα

en: Abstract object styles for building various types of components (like blog comments, Tweets, etc) that feature a left- or right-aligned image alongside textual content.
el: Αφηρημένα στυλ στοιχείων για την κατασκευή διαφόρων τύπων στοιχείων (όπως σχόλια ιστολογίων, Tweet, κλπ.) που διαθέτουν μια εικόνα με αριστερή ή δεξιά ευθυγράμμιση πλάι σε περιεχόμενο κειμένου.

en: Activate
el: Ενεργοποίηση

en: Active
el: Ενεργό

en: Add
el: Προσθήκη

en: Add .row class
el: Προσθήκη κλάσης .row

en: Add First/Last page controls
el: Προσθήκη στοιχείων ελέγχου Πρώτης/Τελευταίας σελίδας

en: Add New
el: Προσθήκη νέου

en: Add New Content Template
el: Προσθήκη νέου προτύπου περιεχομένου

en: Add New View
el: Προσθήκη νέας προβολής

en: Add Post forms
el: Προσθήκη φορμών Ανάρτησης

en: Add Previous/Next page controls
el: Προσθήκη στοιχείων ελέγχου Προηγούμενο/Επόμενο

en: Add User forms
el: Προσθήκη φορμών Χρήστη

en: Add a field
el: Προσθήκη πεδίου

en: Add a filter
el: Προσθήκη ενός φίλτρου

en: Add a new Content Template for this post type
el: Προσθήκη ενός νέου προτύπου περιεχομένου για αυτόν τον τύπο ανάρτησης

en: Add a new Content Template for this taxonomy
el: Προσθήκη ενός νέου προτύπου περιεχομένου για αυτή την ταξινόμηση

en: Add a new View
el: Προσθήκη μίας νέας Προβολής

en: Add a new WordPress Archive
el: Προσθήκη νέας αρχειοθήκης WordPress

en: Add a new option
el: Προσθήκη νέας επιλογής

en: Add a query filter to this View
el: Προσθήκη φίλτρου ερωτήματος σε αυτή την Προβολή

en: Add all your elements between these shortcodes.
el: Προσθέστε όλα τα στοιχεία σας μεταξύ αυτών των shortcode.

en: Add another condition
el: Προσθήκη κι άλλης συνθήκης

en: Add another date condition
el: Προσθήκη συνθήκης άλλης ημερομηνίας

en: Add another filter
el: Προσθήκη άλλου φίλτρου

en: Add another option
el: Προσθήκη άλλης επιλογής

en: Add another value
el: Προσθήκη άλλης τιμής

en: Add complete blocks into the Loop using Content Templates.
el: Προσθέστε ολοκληρωμένα μπλοκ στον βρόχο, χρησιμοποιώντας Πρότυπα.

en: Add container
el: Προσθήκη κοντέινερ

en: Add controls to move between different result pages
el: Προσθέστε στοιχεία ελέγχου για μετακίνηση ανάμεσα στις διάφορες σελίδες αποτελεσμάτων

en: Add description
el: Προσθήκη περιγραφής

en: Add field
el: Προσθήκη πεδίου

en: Add fields and nested Views to the output.
el: Προσθέστε πεδία και ένθετες Προβολές (Views) στην έξοδο.

en: Add fields to the template to display the content. Use HTML tags for styling.
el: Προσθέστε πεδία στο πρότυπο για να εμφανιστεί το περιεχόμενο. Χρησιμοποιείστε ετικέτες HTML για στυλ.

en: Add filter input to the Filter section.
el: Προσθέστε πλαίσια εισαγωγής φίλτρων στην ενότητα Φιλτράρισμα

en: Add images and other media items to the editor.
el: Προσθέστε εικόνες και άλλα στοιχεία μέσων στον επεξεργαστή.

en: Add new
el: Προσθήκη νέου

en: Add new %s
el: Προσθήκη νέου %s

en: Add new Content Template
el: Προσθήκη νέου προτύπου περιεχομένου

en: Add new View
el: Προσθήκη νέας Προβολής

en: Add new WordPress Archive
el: Προσθήκη νέας αρχειοθήκης WordPress

en: Add query filter
el: Προσθήκη φίλτρου ερωτήματος

en: Add results
el: Προσθήκη αποτελεσμάτων

en: Add sorting options to see the preview.
el: Προσθέστε επιλογές ταξινόμησης για να δείτε την προεπισκόπηση.

en: Add the search results to this page
el: Προσθέστε τα αποτελέσματα αναζήτησης σε αυτή τη σελίδα

en: Add this CSS style to the control
el: Προσθέστε αυτό το στυλ CSS στο στοιχείο ελέγχου

en: Add this CSS to the radios labels of the control
el: Προσθέστε αυτό το CSS στις ετικέτες ράδιο του στοιχείου ελέγχου

en: Add this classname to the control
el: Προσθέστε αυτό το όνομα κλάσης στο στοιχείου ελέγχου

en: Add this classname to the radios labels
el: Προσθέστε αυτό το όνομα κλάσης στις ετικέτες ράδιο

en: Add this shortcode to the redirect target to get a message from the form that just edited it.
el: Προσθέσετε αυτό το shortcode στον στόχο ανακατεύθυνσης, για να λάβετε ένα μήνυμα από τη φόρμα που μόλις τον επεξεργάστηκε.

en: Add to cart box
el: Πλαίσιο προσθήκης καλαθιού αγορών

en: Add to cart button
el: Κουμπί προσθήκης στο καλάθι αγορών

en: Add translation
el: Προσθήκη μετάφρασης

en: Adding custom CSS
el: Προσθήκη προσαρμοσμένου CSS

en: Adding custom JavaScript
el: Προσθήκη προσαρμοσμένου JavaScript

en: Additional JavaScript files
el: Επιπλέον αρχεία JavaScript

en: Additional Javascript files
el: Πρόσθετα αρχεία Javascript

en: Additional Javascript files to be loaded with this View (comma separated):
el: Πρόσθετα αρχεία Javascript που θα φορτωθούν με αυτή την Προβολή (διαχωρισμός με κόμμα):

en: Additional Javascript saved
el: Το πρόσθετο Javascript αποθηκεύτηκε

en: Additional info
el: Πρόσθετες πληροφορίες

en: Additional settings
el: Επιπλέον ρυθμίσεις

en: Aditional Javascript files
el: Πρόσθετα αρχεία Javascript

en: Adjust whether you want to search only in post titles or also in posts content.
el: Προσαρμόστε εάν θέλετε να κάνετε αναζήτηση μόνο σε τίτλους ανάρτησης ή και σε περιεχόμενο αναρτήσεων.

en: Adjusted the translation mode of the post type "%s" to "display as translated".
el: Η λειτουργία μετάφρασης του τύπου ανάρτησης "%s" προσαρμόστηκε σε  "εμφάνιση ως μεταφρασμένη".

en: Admin bar options
el: Επιλογές γραμμής διαχείρισης

en: Admin notice dismissed
el: Απορρίφθηκε η ειδοποίηση διαχειριστή

en: Administration email
el: Email διαχειριστή

en: Advanced options
el: Επιλογές για προχωρημένους

en: Affiliate ID:
el: Αναγνωριστικό (ID) συνεργάτη:

en: Affiliate Key:
el: Κωδικός συνεργάτη:

en: Affiliate details for theme designers
el: Στοιχεία συνεργατών για σχεδιαστές θεμάτων

en: After deleting a large number of associations, there are some intermediary posts left. It was not possible to delete them at once. You can either delete them manually or ignore the issue, and they will be gradually removed automatically. This is only important if you use intermediary posts on the front-end directly, for example in a View.
el: Αφού διαγράφηκε μεγάλος αριθμός συσχετισμών, παρέμειναν μερικές ενδιάμεσες αναρτήσεις. Δεν ήταν δυνατή η διαγραφή όλων ταυτόχρονα. Μπορείτε είτε να τις διαγράψετε μη αυτόματα ή να αγνοήσετε αυτό το θέμα και οι αναρτήσεις θα διαγραφούν αυτόματα. Αυτό το θέμα είναι σημαντικό μόνο αν χρησιμοποιείτε ενδιάμεσης αναρτήσεις απευθείας στο προσκήνιο, για παράδειγμα σε μια Προβολή.

en: After the text
el: Μετά το κείμενο

en: Alerts
el: Ειδοποιήσεις

en: All %ss were updated
el: Πλήρης ενημέρωση - %ss

en: All changes saved
el: Όλες οι αλλαγές αποθηκεύτηκαν

en: All fields must appear between these shortcodes.
el: Όλα τα πεδία πρέπει να εμφανίζονται μεταξύ αυτών των shortcode.

en: All loops have a WordPress Archive assigned
el: Σε όλους τους βρόγχους έχει αντιστοιχιστεί μία αρχειοθήκη WordPress

en: All of the following
el: Όλα τα εξής

en: All post types
el: Όλοι οι τύποι ανάρτησης

en: All results loaded
el: Όλα τα αποτελέσματα φορτώθηκαν

en: All sections have been saved
el: Όλες οι ενότητες αποθηκεύτηκαν

en: Allow browsers to determine video or slideshow dimensions based on the width of their containing block by creating an intrinsic ratio that will properly scale on any device.
el: Να επιτρέπεται σε προγράμματα πλοήγησης να καθορίζουν διαστάσεις βίντεο ή παρουσίασης διαφανειών βάσει του πλάτους του μπλοκ που τα περιέχει, δημιουργώντας μια εγγενή αναλογία που θα αλλάζει καταλλήλως κλίμακα σε οποιαδήποτε συσκευή.

en: Allow to modify the sorting direction
el: Να επιτρέπεται η τροποποίηση της κατεύθυνσης ταξινόμησης

en: Allows to insert CRED forms. You will usually use this controls to insert edit and delete CRED links.
el: Επιτρέπει την εισαγωγή φορμών CRED. Θα χρησιμοποιείτε πάντα αυτά τα στοιχεία ελέγχου για να εισαγάγετε, να επεξεργάζεστε και να διαγράφετε συνδέσμους CRED.

en: Also, note that you can delete options that no longer need to be available.
el: Επίσης σημειώστε ότι μπορείτε να διαγράφετε επιλογές οι οποίες δεν χρειάζεται να παραμένουν πλέον διαθέσιμες.

en: Also, you can click in the <strong>Views</strong> button and select <strong>%s</strong> in the <em>View</em> section.
el: Επίσης μπορείτε να κάνετε κλικ στο κουμπί <strong>Views</strong> και να επιλέξετε <strong>%s</strong> στην ενότητα <em>Προβολή</em>.

en: Alternative text
el: Εναλλακτικό κείμενο

en: Alternative text for the current user's profile picture.
el: Εναλλακτικό κείμενο για την εικόνα προφίλ του τρέχοντος χρήστη.

en: Alternative text for the post author's profile picture.
el: Εναλλακτικό κείμενο για την εικόνα προφίλ του συντάκτη ανάρτησης.

en: Alternative text for the profile picture.
el: Εναλλακτικό κείμενο για την εικόνα προφίλ.

en: Always
el: Πάντα

en: Always generate the View output
el: Να δημιουργείται πάντα η έξοδος Προβολής

en: Always show all values for inputs
el: Να εμφανίζονται πάντοτε όλες οι τιμές για τις καταχωρίσεις

en: An Unexpected HTTP Error occurred during the API request.
el: Παρουσιάστηκε ένα αναπάντεχο σφάλμα HTTP κατά το αίτημα API.

en: An error happened when saving the setting.
el: Προέκυψε σφάλμα κατά την αποθήκευση της ρύθμισης.

en: An error occurred when creating an association: %s
el: Προέκυψε πρόβλημα κατά τη δημιουργία ενός συσχετισμού: %s

en: An error occurred while creating a Content Template.
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά τη δημιουργία ενός προτύπου περιεχομένου.

en: An error occurred, try again.
el: Προέκυψε σφάλμα, προσπαθήστε ξανά.

en: An error ocurred
el: Παρουσιάστηκε ένα σφάλμα

en: An error ocurred while creating a new Content Template.
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά τη δημιουργία του νέου προτύπου περιεχομένου.

en: An ordered list.
el: Μία ταξινομημένη λίστα.

en: An unexpected error happened.
el: Παρουσιάστηκε ένα μη αναμενόμενο σφάλμα.

en: An unexpected error ocurred.
el: Προέκυψε αναπάντεχο σφάλμα.

en: An unknown error occurred.
el: Παρουσιάστηκε άγνωστο σφάλμα.

en: An unordered list.
el: Μία μη ταξινομημένη λίστα.

en: Anchor text when linking to the term archive page
el: Κείμενο αγκύρωσης κατά τη σύνδεση με τη σελίδα αρχειοθήκης όρων

en: Another Content Template (%s) already uses this title value as it's slug. Please use another title.
el: Ένα άλλο πρότυπο περιεχομένου (%s) χρησιμοποιεί ήδη αυτή την τιμή τίτλου ως slug. Χρησιμοποιήστε άλλον τίτλο.

en: Another Content Template (%s) with that slug already exists. Please use another slug.
el: Υπάρχει ήδη ένα πρότυπο περιεχομένου (%s) με αυτό το slug. Χρησιμοποιήστε άλλο slug.

en: Another Content Template already uses this slug value as it's slug and title. Please use another slug.
el: Ένα άλλο πρότυπο περιεχομένου χρησιμοποιεί ήδη αυτή την τιμή slug ως slug και τίτλο του. Χρησιμοποιήστε άλλο slug.

en: Another Content Template already uses this slug value as it's title. Please use another slug.
el: Ένα άλλο πρότυπο περιεχομένου χρησιμοποιεί ήδη αυτή την τιμή slug ως τίτλο του. Χρησιμοποιήστε άλλο slug.

en: Another Content Template already uses this title value as it's title and slug. Please use another title.
el: Ένα άλλο πρότυπο περιεχομένου χρησιμοποιεί ήδη αυτή την τιμή τίτλου ως τίτλο και slug του. Χρησιμοποιήστε άλλον τίτλο.

en: Another Content Template with that title already exists. Please use another title.
el: Υπάρχει ήδη ένα πρότυπο περιεχομένου με αυτόν τον τίτλο. Χρησιμοποιήστε άλλον τίτλο.

en: Another item (%s) already uses this title value as it's slug. Please use another title.
el: Ένα άλλο στοιχείο (%s) χρησιμοποιεί ήδη αυτή την τιμή τίτλου ως slug του. Χρησιμοποιήστε άλλον τίτλο.

en: Another item (%s) with that slug already exists. Please use another slug.
el: Υπάρχει ήδη άλλο στοιχείο (%s) με αυτό το slug. Χρησιμοποιήστε άλλο slug.

en: Another item already uses this name . Please use another name.
el: Ένα άλλο στοιχείο χρησιμοποιεί ήδη αυτό το όνομα. Χρησιμοποιήστε άλλο όνομα.

en: Another item already uses this name and slug. Please use another name.
el: Ένα άλλο στοιχείο χρησιμοποιεί ήδη αυτό το όνομα και slug. Χρησιμοποιήστε άλλο όνομα.

en: Another item already uses this name. Please use another name.
el: Χρησιμοποιεί άλλο στοιχείο ήδη αυτό το όνομα. Χρησιμοποιήστε άλλο όνομα.

en: Another item already uses this slug value as it's slug and title. Please use another slug.
el: Ένα άλλο στοιχείο χρησιμοποιεί ήδη αυτή την τιμή slug ως slug και τίτλο του. Χρησιμοποιήστε άλλο slug.

en: Another item already uses this slug value as it's title. Please use another slug.
el: Ένα άλλο στοιχείο χρησιμοποιεί ήδη αυτή την τιμή slug ως τίτλο του. Χρησιμοποιήστε άλλο slug.

en: Another item with that slug or name already exists. Please use another name.
el: Ένα άλλο στοιχείο με αυτό το όνομα ή slug υπάρχει ήδη. Χρησιμοποιήστε άλλο όνομα.

en: Another item with that slug or title already exists. Please use another slug.
el: Υπάρχει ήδη άλλο στοιχείο με αυτό το slug ή τίτλο. Χρησιμοποιήστε άλλο slug.

en: Another item with that slug or title already exists. Please use another title.
el: Υπάρχει ήδη άλλο στοιχείο με αυτό το slug ή τίτλο. Χρησιμοποιήστε άλλον τίτλο.

en: Another post
el: Άλλη ανάρτηση

en: Another user
el: Άλλος χρήστης

en: Any %s
el: Οιαδήποτε/οιοσδήποτε/οιοδήποτε %s

en: Any of the following
el: Οποιοδήποτε από τα εξής

en: Any role
el: Οποιοσδήποτε ρόλος

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Apply to existing %s items
el: Εφαρμογή στα υπάρχοντα %s στοιχεία

en: Archive
el: Αρχειοθήκη

en: Archive loop
el: Βρόγχος αρχειοθήκης

en: Archive title
el: Τίτλος αρχειοθήκης

en: Archive usage
el: Χρήση αρχειοθήκης

en: Archive view for
el: Προβολή αρχειοθήκης για

en: Archives
el: Αρχειοθήκες

en: Archives: %s
el: Αρχειοθήκες: %s

en: Are you sure want delete this WordPress Archive?
el: Θέλετε σίγουρα να διαγράψετε αυτή την αρχειοθήκη WordPress;

en: Are you sure you want to %s these Views?
el: Θέλετε σίγουρα να γίνει %s αυτών των Προβολών;

en: Are you sure you want to %s this View?
el: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να %s αυτή την Προβολή;

en: Are you sure you want to change the layout?
el: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να αλλάξετε τη διάταξη;

en: Are you sure you want to delete the selected WordPress Archives?
el: Θέλετε σίγουρα να διαγράψετε τις επιλεγμένες αρχειοθήκες WordPress;

en: Are you sure you want to permanently delete the Content Templates?
el: Θέλετε σίγουρα να διαγράψετε μόνιμα τα Πρότυπα περιεχομένου;

en: Are you sure you want to permanently delete the WordPress Archives?
el: Θέλετε σίγουρα να διαγράψετε μόνιμα τις Αρχειοθήκες WordPress;

en: Are you sure you want to permanently delete the selected content template?
el: Θέλετε σίγουρα να διαγράψετε μόνιμα το επιλεγμένο πρότυπο περιεχομένου;

en: Are you sure you want to permanently delete the selected content templates?
el: Θέλετε σίγουρα να διαγράψετε μόνιμα τα επιλεγμένα πρότυπα περιεχομένου;

en: Are you sure you want to trash these WordPress Archives?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να στείλετε αυτές τις Αρχειοθήκες WordPress στον κάδο ανακύκλωσης;

en: Are you sure you want to trash this WordPress Archive?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να στείλετε αυτή την Αρχειοθήκη WordPress στον κάδο ανακύκλωσης;

en: As a native custom field
el: Ως εγγενές προσαρμοσμένο πεδίο

en: As a number
el: Ως αριθμός

en: As a string
el: Ως συμβολοσειρά

en: As defined in Types
el: Όπως ορίζεται στο Types

en: As stored in database
el: Όπως έχουν αποθηκευτεί στη βάση δεδομένων

en: As stored in the database
el: Όπως είναι αποθηκευμένος στη βάση δεδομένων

en: Ascending
el: Αύξουσα σειρά

en: Ascending Numeric
el: Αύξουσα αριθμητική

en: Ascending, Descending
el: Αύξουσα, Φθίνουσα

en: Assign
el: Αντιστοίχιση

en: Assign Content Template
el: Αντιστοίχιση προτύπου περιεχομένου

en: Assign a Content Template to the View
el: Αντιστοίχιση ενός προτύπου περιεχομένου

en: Assign a Content Template to the WordPress Archive
el: Ανάθεση Προτύπου περιεχομένου στην Αρχειοθήκη WordPress

en: Assign a Content Template to this View
el: Αντιστοιχίστε ένα πρότυπο περιεχομένου σε αυτή την Προβολή

en: Assign a Content Template to this WordPress Archive
el: Αναθέστε ένα Πρότυπο περιεχομένου σε αυτή την Αρχειοθήκη WordPress

en: Assign an existing Content template to this View
el: Αντιστοίχιση υφιστάμενου προτύπου περιεχομένου σε αυτή την Προβολή

en: Assign an existing Content template to this WordPress Archive
el: Ανάθεση υπάρχοντος Προτύπου περιεχομένου σε αυτή την Αρχειοθήκη WordPress

en: Assign other Content Template to the View
el: Αντιστοίχιση άλλου προτύπου περιεχομένου στην Προβολή

en: Assign other Content Template to the WordPress Archive
el: Εισαγωγή άλλου Προτύπου περιεχομένου στην Αρχειοθήκη WordPress

en: Association created
el: Ο συσχετισμός δημιουργήθηκε

en: Associations processed.
el: Έγινε επεξεργασία συσχετισμών.

en: At the bottom of this page you will find a slide Content Template, where you design slides.
el: Στο κάτω μέρος αυτής της σελίδας θα βρείτε ένα πρότυπο περιεχομένου παρουσίασης διαφανειών το οποίο σας βοηθά στο σχεδιασμό διαφανειών και τη μετάβαση από τη μία διαφάνεια στην άλλη.

en: At the bottom of this page you will find the Loop section, where you control the output.
el: Στο κάτω μέρος αυτής της Σελίδας θα βρείτε την ενότητα Βρόχος, όπου ελέγχετε την έξοδο.

en: Atom feed URL
el: URL τροφοδοσίας Atom

en: Attributes
el: Ιδότητες

en: Author ID
el: Αναγνωριστικό συντάκτη

en: Author URL
el: URL συντάκτη

en: Author activation key
el: Κλειδί ενεργοποίησης συντάκτη

en: Author aim
el: Aim συντάκτη

en: Author archive URL
el: URL αρχειοθήκης συντάκτη

en: Author archive link
el: Σύνδεσμος αρχειοθήκης συντάκτη

en: Author archives
el: Αρχειοθήκες συντάκτη

en: Author description
el: Περιγραφή συντάκτη

en: Author display name
el: Εμφανιζόμενο όνομα συντάκτη

en: Author email
el: Email συντάκτη

en: Author first name
el: Όνομα συντάκτη

en: Author information
el: Στοιχεία συντάκτη

en: Author jabber
el: Jabber συντάκτη

en: Author last name
el: Επώνυμο συντάκτη

en: Author level
el: Επίπεδο συντάκτη

en: Author login
el: Όνομα σύνδεσης συντάκτη

en: Author metadata
el: Μεταδεδομένα συντάκτη

en: Author name
el: Όνομα συντάκτη

en: Author nicename
el: Ωραιοποιημένο όνομα συντάκτη

en: Author nickname
el: Ψευδώνυμο συντάκτη

en: Author of the image
el: Συντάκτης της εικόνας

en: Author password
el: Κωδικός πρόσβασης συντάκτη

en: Author profile picture
el: Εικόνα προφίλ συντάκτη

en: Author registered date
el: Ημερομηνία εγγραφής συντάκτη

en: Author status
el: Κατάσταση συντάκτη

en: Author yim
el: Yim συντάκτη

en: Author's
el: Συντάκτης:

en: Author: %s
el: Συντάκτης: %s

en: Auto-insert paragraphs
el: Αυτόματη εισαγωγή παραγράφων

en: Auto-insert paragraphs - convert single line breaks into &lt;br&gt; tags and double line breaks into &lt;p&gt; (paragraph) tags.
el: Αυτόματη εισαγωγή παραγράφων: μετατροπή μεμονωμένων αλλαγών γραμμών σε ετικέτες &lt;br&gt; και διπλές αλλαγές γραμμών σε ετικέτες &lt;p&gt; (παράγραφος).

en: Auto-registered options
el: Επιλογές αυτόματης καταχώρισης

en: Autodetected frameworks
el: Αυτόματα εντοπισμένα πλαίσια

en: Autoresize
el: Αυτόματη αλλαγή μεγέθους

en: Autoresize the Views editors as their content grows
el: Αυτόματη αλλαγή μεγέθους των επεξεργαστών Views καθώς μεγαλώνει το περιεχόμενό τους

en: Avoid applying third-party filters into the output.
el: Αποφεύγει την εφαρμογή φίλτρων τρίτων στην έξοδο.

en: Back
el: Πίσω

en: Backwards compatibility
el: Συμβατότητα με προηγούμενες εκδόσεις

en: Badges
el: Σήματα

en: Basic
el: Βασικό

en: Basic data
el: Βασικά δεδομένα

en: Be sure to complete the setup:
el: Φροντίστε να ολοκληρωθεί η εγκατάσταση:

en: Before the text
el: Πριν το κείμενο

en: Besides pagination and slider transition controls, you can also insert custom search filters and text search controls.
el: Εκτός από τη σελιδοποίηση και τα στοιχεία μετάβασης ρυθμιστικού, μπορείτε επίσης να εισαγάγετε φίλτρα προσαρμοσμένης αναζήτησης και στοιχεία ελέγχου αναζήτησης κειμένου.

en: Besides pagination, you can also insert custom search filters and text search controls.
el: Εκτός από τη σελιδοποίηση, μπορείτε επίσης να εισαγάγετε φίλτρα προσαρμοσμένης αναζήτησης και στοιχεία ελέγχου αναζήτησης κειμένου.

en: Besides these buttons, you can edit the HTML content yourself by writing your own HTML and CSS.
el: Εκτός από αυτά τα κουμπιά, μπορείτε να επεξεργαστείτε το περιεχόμενο HTML μόνοι σας, γράφοντας τον δικό σας κώδικα HTML και CSS.

en: Besides these helpers, you can edit the HTML content yourself by writing your own HTML and CSS.
el: Εκτός από αυτές τις βοήθειες, μπορείτε να επεξεργαστείτε το περιεχόμενο σε HTML μόνοι σας γράφοντας τον δικό σας κώδικα HTML και CSS.

en: Bind %u %s
el: Σύνδεση %u αναρτήσεων τύπου %s

en: Bind %u %s
el: Σύνδεση %u αναρτήσεων τύπου %s

en: Blocking div.
el: div (στοιχείο HTML)

en: Blue
el: Γαλάζιο

en: Bootstrap CSS:
el: CSS Bootstrap:

en: Bootstrap Components Toggle
el: Εναλλαγή στοιχείων Bootstrap

en: Bootstrap Elements:
el: Στοιχεία Bootstrap:

en: Bootstrap Grid
el: Πλέγμα Bootstrap

en: Bootstrap Grid documentation
el: Τεκμηρίωση πλέγματος Bootstrap

en: Bootstrap features a wide array of different helper classes to help you. These include clearfix, contextual colors and backgrounds, content showing and hiding, and others.
el: Το Bootstrap διαθέτει μια ευρεία γκάμα από διάφορες βοηθητικές κλάσεις για να σας βοηθήσουν. Αυτές περιλαμβάνουν clearfix, χρώματα και φόντα βάσει περιεχομένου, εμφάνιση και απόκρυψη περιεχομένου, και άλλα.

en: Bootstrap features additional responsive utilities for faster mobile-friendly development. These classes can be used for showing and hiding content by device via media query.
el: Το Bootstrap διαθέτει επιπλέον ανταποκρινόμενα βοηθητικά προγράμματα για γρηγορότερη ανάπτυξη φιλική προς κινητές συσκευές. Αυτές οι κλάσεις μπορούν να χρησιμοποιηθούν για την εμφάνιση και την απόκρυψη περιεχομένου κατά συσκευή μέσω ερωτήματος μέσου.

en: Bootstrap grid
el: Πλέγμα Bootstrap

en: Bootstrap grid options
el: Επιλογές πλέγματος Bootstrap

en: Bootstrap includes a responsive, mobile first fluid grid system that appropriately scales up to 12 columns as the device or viewport size increases
el: Το Bootstrap περιλαμβάνει ένα ανταποκρινόμενο, ρευστό σύστημα πλέγματος με προτεραιότητα σε κινητά που αλλάζει καταλλήλως κλίμακα έως και 12 στήλες καθώς αυξάνεται το μέγεθος της συσκευής ή της οπτικής γωνίας.

en: Bootstrap includes simple and easily customized typography for headings, body text, lists, and more.
el: Το Bootstrap περιλαμβάνει απλή και εύκολα προσαρμοζόμενη τυπογραφία για κεφαλίδες, σώμα κειμένου, λίστες και άλλα πολλά.

en: Bootstrap includes styling for different types of text quotes. This includes code, blockquotes, variables, and others.
el: Το Bootstrap περιλαμβάνει στυλ για διάφορα είδη παραθέσεων κειμένου. Σε αυτά περιλαμβάνονται κώδικας, blockquote, μεταβλητές και άλλα.

en: Bootstrap loading
el: Το Bootstrap φορτώνει

en: Bootstrap offers different classes for styling different types of buttons as well as to indicate the different states.
el: Το Bootstrap παρέχει διάφορες κλάσεις για καθορισμό στυλ των κουμπιών, καθώς και για την ανάδειξη των διάφορων καταστάσεων.

en: Bootstrap offers different styling options for tables, including different spacing of cells, contextual classes and responsive tables.
el: Το Bootstrap παρέχει διάφορες επιλογές στυλ για πίνακες, που περιλαμβάνουν διαφορετικά διαστήματα μεταξύ κελιών, κλάσεις βάσει περιεχομένου και ανταποκρινόμενους πίνακες.

en: Bootstrap provides classes to make your images responsive and adds lightweight styles to them.
el: Το Bootstrap παρέχει κλάσεις για να κάνετε τις εικόνες σας να ανταποκρίνονται και τους προσθέτει ελαφρά στυλ.

en: Bootstrap provides several form control styles, layout options, and custom components for creating a wide variety of forms.
el: Το Bootstrap παρέχει πολλά στυλ ελέγχου φορμών, επιλογές διάταξης και προσαρμοσμένα στοιχεία για τη δημιουργία μιας ευρείας ποικιλίας φορμών.

en: Both the search form and results
el: Και η φόρμα, και τα αποτελέσματα αναζήτησης

en: Both title and slug are being already used by another Content Template. Please use other values.
el: Ο τίτλος και το slug χρησιμοποιούνται ήδη από άλλο Πρότυπο περιεχομένου. Χρησιμοποιήστε διαφορετικές τιμές.

en: Bottom
el: Κάτω μέρος

en: Breadcrumbs
el: Ίχνη πλοήγησης

en: Broken integration
el: Εσφαλμένη ενσωμάτωση

en: Browser history management
el: Διαχείρισης ιστορικού προγράμματος περιήγησης

en: Browser history management for AJAX custom searches
el: Διαχείριση ιστορικού προγράμματος περιήγησης για προσαρμοσμένες αναζητήσεις AJAX

en: Browser history management for AJAX pagination
el: Διαχείριση ιστορικού προγράμματος περιήγησης για σελιδοποίηση AJAX

en: Build custom searches
el: Κατασκευάζετε προσαρμοσμένες αναζητήσεις

en: Building Websites with Views
el: Δημιουργία ιστότοπων με το Views

en: Building a View for a custom search:
el: Χτίζοντας μια Προβολή για μια προσαρμοσμένη αναζήτηση:

en: Bulk Actions
el: Μαζικές ενέργειες

en: Bulk action
el: Μαζική ενέργεια

en: Bulk overwrite if Content Template exists
el: Μαζική αντικατάσταση αν υπάρχει πρότυπο περιεχομένου

en: Bulk overwrite if View or WordPress Archive exists
el: Μαζική αντικατάσταση αν υπάρχει Προβολή ή αρχειοθήκη  WordPress

en: Button
el: Κουμπί

en: Button classnames
el: Ονόματα κλάσης κουμπιού

en: Button dropdowns
el: Αναπτυσσόμενα μενού κουμπιών

en: Button groups
el: Ομάδες κουμπιών

en: Button style
el: Στυλ κουμπιού

en: Buttons
el: Κουμπιά

en: CPU usage
el: Χρήση CPU

en: CRED Editing
el: Επεξεργασία CRED

en: CRED Forms
el: Φόρμες CRED

en: CRED edit-user link
el: Σύνδεσμος επεξεργασίας χρήστη CRED

en: CRED form ID not set.
el: Το αναγνωριστικό της φόρμας CRED ID δεν έχει οριστεί.

en: CRED forms
el: Φόρμες CRED

en: CSS editor
el: Επεξεργαστής CSS

en: CURRENT_ONE
el: ΤΡΕΧΟΝ

en: Cache and preload
el: Cache και προφόρτωση

en: Cache pages
el: Αποθήκευση σελίδων στη μνήμη cache

en: Caching
el: Προσωρινή αποθήκευση

en: Callback function
el: Συνάρτηση εκτέλεσης

en: Calling functions are <strong>%s</strong>
el: Οι λειτουργίες κλήσης είναι <strong>%s</strong>

en: Can they also be removed from the query filtering?
el: Μπορούν επίσης να καταργηθούν από το φιλτράρισμα ερωτημάτων;

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Caption of the image
el: Λεζάντα της εικόνας

en: Categories
el: Κατηγορίες

en: Category: %s
el: Κατηγορία: %s

en: Center
el: Κέντρο

en: Change Content Template
el: Αλλαγή προτύπου περιεχομένου

en: Change WordPress Archive
el: Αλλαγή αρχειοθήκης WordPress

en: Change how the results that share the same value on the orderby setting will be ordered.
el: Αλλαγή της σειράς των αποτελεσμάτων που μοιράζονται την ίδια τιμή στη ρύθμιση orderby.

en: Change how the results will be ordered.
el: Αλλαγή ταξινόμησης αποτελεσμάτων.

en: Change how this Content Template is used
el: Αλλαγή του τρόπου με τον οποίο χρησιμοποιείται αυτό το πρότυπο περιεχομένου

en: Change how this WordPress Archive is used
el: Αλλαγή του τρόπου με τον οποίο χρησιμοποιείται αυτή η αρχειοθήκη WordPress

en: Change how to manage the sorting by a field.
el: Αλλάξτε το πώς γίνεται η διαχείριση της ταξινόμησης κατά πεδίο.

en: Change the Content Template assigned to this
el: Αλλαγή του προτύπου περιεχομένου που έχει ανατεθεί

en: Change the order of the results.
el: Αλλαγή σειράς αποτελεσμάτων.

en: Change the secondary order of the results.
el: Αλλαγή της δευτερεύουσας σειράς των αποτελεσμάτων.

en: Change usage
el: Αλλαγή χρήσης

en: Characters
el: Χαρακτήρες

en: Check statuses
el: Έλεγχος καταστάσεων

en: Check the details for %s
el: Ελέγξτε τις λεπτομέρειες για: %s

en: Check the documentation
el: Ελέγξτε την τεκμηρίωση

en: Check the results page
el: Ελέγξτε τη σελίδα αποτελεσμάτων

en: Check your email for the confirmation link.
el: Ελέγξετε το email σας για τον σύνδεσμο επιβεβαίωσης.

en: Checkbox label
el: Ετικέτα πλαισίου ελέγχου

en: Checkboxes
el: Πλαίσια ελέγχου

en: Checked
el: Ελέγχθηκε

en: Child
el: Απόγονος

en: Choose
el: Επιλογή

en: Choose Post Types that will be displayed in the %s:
el: Επιλέξτε Τύπους ανάρτησης που θα εμφανίζονται στο %s:

en: Choose a different content template for them:
el: Επιλογή ενός διαφορετικού προτύπου περιεχομένου για αυτά:

en: Choose between posts, taxonomy and users and then select the specific content type to load. For posts, you can select multiple content types.
el: Επιλέξτε μεταξύ αναρτήσεων, ταξινομήσεων και χρηστών και κατόπιν επιλέξτε τον συγκεκριμένο τύπο περιεχομένου προς φόρτωση. Για τις αναρτήσεις μπορείτε να επιλέξετε πολλούς τύπους περιεχομένου.

en: Choose fields
el: Επιλογή πεδίων

en: Choose file
el: Επιλέξτε αρχείο

en: Choose how to order the items in the WordPress Archive. You can select the sorting key and direction.
el: Επιλέξτε τη σειρά των στοιχείων στην Αρχειοθήκη WordPress. Μπορείτε να επιλέξετε το κλειδί και την κατεύθυνση ταξινόμησης.

en: Choose how to order the results that the View gets from the database. You can select the sorting key and direction.
el: Επιλέξτε τη σειρά των αποτελεσμάτων τα οποία λαμβάνει η Προβολή από τη βάση δεδομένων. Μπορείτε να επιλέξετε το κλειδί και τη φορά ταξινόμησης .

en: Choose if Toolset plugins should send reports about the active theme and plugins to toolset.com.
el: Επιλέξτε αν το Toolset plugins πρέπει να στέλνει αναφορές για το ενεργό θέμα και τις προσθήκες στο toolset.com.

en: Choose if you want to hide or disable irrelevant options for inputs:
el: Επιλέξτε εάν θέλετε να αποκρύψετε ή να απενεργοποιήσετε τις μη σχετικές επιλογές για τις καταχωρίσεις:

en: Choose post types
el: Επιλέξτε τύπους ανάρτησης

en: Choose to display the %1s.
el: Επιλέξετε να εμφανίσετε το %1s.

en: Choose what post types will be included in this archive loop.
el: Επιλέξτε ποιοι τύποι ανάρτησης θα περιλαμβάνονται σε αυτόν τον βρόχο αρχειοθήκης.

en: Choose which content types will display using this template.
el: Επιλέξτε ποιοι τύποι περιεχομένου θα εμφανίζονται με τη χρήση αυτού του προτύπου.

en: Choose which listing page to customize. The WordPress Archive will display by default the exact same content as WordPress normally does, but you can adjust the ordering, add extra filters or modify the HTML output.
el: Επιλέξτε ποια σελίδα καταχώρισης θα προσαρμόσετε. Η Αρχειοθήκη WordPress θα εμφανίζει από προεπιλογή ακριβώς το ίδιο περιεχόμενου που εμφανίζει κανονικά το WordPress, αλλά μπορείτε να προσαρμόσετε τη σειρά, να προσθέσετε επιπλέον φίλτρα ή να τροποποιήσετε την έξοδο HTML.

en: Circle
el: Κύκλος

en: Class
el: Κλάση

en: Classing labels.
el: Ετικέτες καθορισμού κλάσης.

en: Classing.
el: Καθορισμός κλάσης.

en: Clear
el: Εκκαθάριση

en: Clear %d %s
el: Εκκαθάριση %d %s

en: Clear a post type
el: Εκκαθάριση ενός τύπου ανάρτησης

en: Clear date
el: Εκκαθάριση ημερομηνίας

en: Clear single %s
el: Εκκαθάριση μεμονωμένων %s

en: Click <em>Update</em> to force this Content Template into all single %s
el: Κάντε κλικ στο <em>Ενημέρωση</em> για επιβολή αυτού του προτύπου περιεχομένου σε όλες τις μεμονωμένες %s

en: Click on "Save indexing options, erase index and rebuild the index" in the %1$sRelevanssi settings%2$s.
el: Κάντε κλικ στο "Αποθήκευση επιλογών δημιουργίας ευρετηρίου, διαγραφή ευρετηρίου και ανοικοδόμηση ευρετηρίου" στις %1$sΡυθμίσεις Relevanssi%2$s.

en: Click on <strong>Add field</strong> to insert additional fields. Drag them to reorder, or delete fields that you don't need.
el: Κάντε κλικ στο <strong>Προσθήκη πεδίου</strong> για να προσθέσετε και άλλα πεδία.  Σύρετέ τα για να αλλάξετε την τοποθέτησή τους ή διαγράψτε τα πεδία που δεν χρειάζεστε.

en: Click on <strong>Add field</strong> to insert fields to this View.
el: Κάντε κλικ στο <strong>Προσθήκη πεδίου</strong> για να προσθέσετε πεδία σε αυτή την Προβολή.

en: Click on it and locate this View to insert it anywhere you want inside the content.
el: Κάντε κλικ σε αυτό και εντοπίστε αυτή την Προβολή για να την εισαγάγετε οπουδήποτε θέλετε μέσα σε περιεχόμενο.

en: Click on the <strong>CRED Forms</strong> button to add forms.
el: Κάντε κλικ στο κουμπί <strong>φόρμες CRED</strong> για να προσθέσετε φόρμες.

en: Click on the <strong>Fields and Views</strong> button to insert fields that belong to the content, as well as Views and other Content Templates.
el: Κάντε κλικ στο κουμπί <strong>Πεδία και Προβολές</strong> για να εισαγάγετε πεδία τα οποία ανήκουν στο περιεχόμενο, καθώς και Προβολές (Views) και άλλα πρότυπα περιεχομένου.

en: Click to edit the View slug
el: Κάντε κλικ για επεξεργασία του slug Προβολής

en: Click to edit the WordPress Archive slug
el: Κάντε κλικ για επενεργασία του slug Αρχειοθήκης WordPress

en: Clicking the button below will scan all your content and provide a list of items that contain <strong>[wpv-if]</strong> shortcodes, so you can review them and register any function if needed:
el: Ένα κλικ στο πλήκτρο που ακολουθεί θα σαρώσει όλο το περιεχόμενο και θα παρέχει μία λίστα από στοιχεία που περιέχουν <strong>[wpv-if]</strong> βραχυκώδικες, έτσι ώστε να μπορείτε να τα δείτε και να καταχωρίσετε οποιαδήποτε συνάρτηση εφόσον χρειάζεται:

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Close Views conditional output
el: Κλείσιμο της εξόδου του Views υπό συνθήκες

en: Close Views formatted output
el: Κλείσιμο εξόδου του Views υπό μορφοποίηση

en: Close Views raw output
el: Κλείσιμο εξόδου του Views χωρίς επεξεργασία

en: Code
el: Κώδικας

en: Combined Output saved
el: Η συνδυασμένη έξοδος αποθηκεύτηκε

en: Comma separated list of IDs.
el: Λίστα αναγνωριστικών, χωρισμένων με κόμμα.

en: Comma separated list of roles.
el: Λίστα ρόλων χωρισμένη με κόμμα

en: Comment Author
el: Συντάκτης σχολίου

en: Comment Date
el: Ημερομηνία σχολίου

en: Comment body
el: Σώμα σχολίου

en: Comment title
el: Τίτλος σχολίου

en: Comments Atom feed URL
el: URL σχολίων τροφοδοσίας Atom

en: Comments RSS 2.0 feed URL
el: URL σχολίων τροφοδοσίας RSS 2.0

en: Compact HTML structure
el: Συμπαγής δομή HTML

en: Compact debug mode
el: Συμπτυγμένη λειτουργία εκσφαλμάτωσης

en: Compare value as a
el: Σύγκριση τιμής ως

en: Compare versions and buy
el: Σύγκριση εκδόσεων και αγορά

en: Comparison
el: Σύγκριση

en: Comparison function
el: Λειτουργία σύγκρισης

en: Complete Views Custom Search tutorial
el: Ολοκληρωμένη εκμάθηση προσαρμοσμένης αναζήτησης του Views

en: Complete the custom search setup by inserting the results
el: Ολοκληρώστε τη διαμόρφωση προσαρμοσμένης αναζήτησης, εισάγοντας τα αποτελέσματα.

en: Complete the search filter for this custom search
el: Ολοκληρώστε το φίλτρο αναζήτησης για αυτή την προσαρμοσμένη αναζήτηση

en: Conditional content
el: Περιεχόμενο υπό συνθήκες

en: Conditional debug
el: Εκσφαλμάτωση υπό συνθήκες

en: Conditional display for parts of the loop.
el: Εμφάνιση υπό όρους για ορισμένα μέρη του βρόγχου.

en: Conditional expression includes illegal characters
el: Η έκφραση υπό συνθήκη περιλαμβάνει μη επιτρεπτούς χαρακτήρες

en: Conditional output
el: Εξαγωγή υπό συνθήκες

en: Conditional output in Views
el: Έξοδος HTML υπό συνθήκες στο Views

en: Conditional output per language
el: Έξοδος υπό συνθήκες ανά γλώσσα

en: Conditions
el: Συνθήκες

en: Conditions evaluation
el: Αξιολόγηση συνθηκών

en: Conditions to evaluate
el: Συνθήκες προς αξιολόγηση

en: Congratulations! You are running Views and WPML with the String Translation module, so you can easily translate everything.
el: Συγχαρητήρια! Εκτελείται το Views και το WPML σε συνεργασία με τη λειτουργική μονάδα String Translation, και έτσι μπορείτε εύκολα να μεταφράζετε τα πάντα.

en: Connected #%d (%s) and #%d (%s) in the relationship "%s".
el: Συνδέθηκαν #%d (%s) και #%d (%s) στη σχέση "%s".

en: Constant
el: Σταθερά

en: Container and spinner
el: Κοντέινερ και παρουσίαση

en: Container classnames
el: Ονόματα κλάσης κοντέινερ

en: Container style
el: Στυλ κοντέινερ

en: Container text
el: Κείμενο κοντέινερ

en: Container type
el: Τύπος κοντέινερ

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Content Selection
el: Επιλογή περιεχομένου

en: Content Selection saved
el: Η επιλογή περιεχομένου αποθηκεύτηκε

en: Content Template
el: Πρότυπο περιεχομένου

en: Content Template documentation
el: Τεκμηρίωση πρότυπου περιεχομένου

en: Content Template for this Loop created
el: Δημιουργήθηκε πρότυπο περιεχομένου για αυτόν τον Βρόχο

en: Content Template in use
el: Χρησιμοποιείται πρότυπο περιεχομένου

en: Content Template inserted in the layout
el: Το πρότυπο περιεχομένου εισήχθη στη διάταξη

en: Content Template moved to the Trash.
el: Το πρότυπο περιεχομένου μετακινήθηκε στον κάδο ανακύκλωσης.

en: Content Template name
el: Όνομα προτύπου περιεχομένου

en: Content Template not set.
el: Δεν έχει οριστεί Πρότυπο περιεχομένου.

en: Content Template permanently deleted.
el: Το πρότυπο περιεχομένου διαγράφηκε μόνιμα.

en: Content Template restored from the Trash.
el: Το πρότυπο περιεχομένου επανακτήθηκε από τον κάδο ανακύκλωσης.

en: Content Template to apply
el: Πρότυπο περιεχομένου προς εφαρμογή

en: Content Template updated.
el: Το Πρότυπο περιεχομένου ενημερώθηκε.

en: Content Template usage changed.
el: Η χρήση του προτύπου περιεχομένου άλλαξε.

en: Content Template usage not changed.
el: Η χρήση του προτύπου περιεχομένου δεν άλλαξε.

en: Content Template used as a loop block
el: Πρότυπο περιεχομένου που χρησιμοποιείται ως μπλοκ βρόχου

en: Content Template: %s - end
el: Πρότυπο περιεχομένου: %s – λήξη

en: Content Template: %s - start
el: Πρότυπο περιεχομένου: %s – έναρξη

en: Content Templates
el: Πρότυπα περιεχομένου

en: Content Templates let you design single pages using fields, taxonomy and HTML. With Content Templates, you can design the output for posts, pages and custom post types.
el: Τα πρότυπα περιεχομένου σάς δίνουν τη δυνατότητα να σχεδιάζετε μεμονωμένες σελίδες χρησιμοποιώντας πεδία, ταξινομήσεις και HTML. Με τα πρότυπα περιεχομένου μπορείτε να σχεδιάσετε την έξοδο των αναρτήσεων, σελίδων και προσαρμοσμένων τύπων ανάρτησης.

en: Content Templates let you design single pages.
el: Τα πρότυπα περιεχομένου σας δίνουν τη δυνατότητα να σχεδιάσετε μεμονωμένες σελίδες.

en: Content Templates modify the content when called from <a href="%s" target="_blank">the_content</a> function.
el: Τα Πρότυπα περιεχομένου τροποποιούν το περιεχόμενο όταν γίνεται κλήση τους με τη λειτουργία <a href="%s" target="_blank">the_content</a>.

en: Content not displayed because it produces an infinite loop.
el: Το περιεχόμενο δεν εμφανίζεται επειδή δημιουργεί ατέρμονα βρόχο.

en: Content not saved
el: Το περιεχόμενο δεν αποθηκεύτηκε

en: Content of each iteration
el: Περιεχόμενο κάθε επανάληψη

en: Content template
el: Πρότυπο περιεχομένου

en: Content template for
el: Πρότυπο περιεχομένου για

en: Content template not saved
el: Το πρότυπο περιεχομένου δεν αποθηκεύτηκε

en: Content template saved
el: Το πρότυπο περιεχομένου αποθηκεύτηκε

en: Content to load
el: Περιεχόμενο για φόρτωση

en: Content updated
el: Το περιεχόμενο ενημερώθηκε

en: Content-Type of WordPress HTML pages
el: Περιεχόμενο-Τύπος των σελίδων HTML του WordPress

en: Copy this list of field names:
el: Αντιγράψτε αυτή τη λίστα ονομάτων πεδίων:

en: Correct conditional expression has not been found
el: Δεν βρέθηκε η σωστή έκφραση υπό συνθήκη

en: Could not create a Content Template for this Loop. Please reload the page and try again.
el: Δεν ήταν δυνατή η δημιουργία Προτύπου περιεχομένου για αυτόν τον Βρόχο. Φορτώστε ξανά τη σελίδα και προσπαθήστε ξανά.

en: Could not create relationship definition because an error happened: %s
el: Δεν ήταν δυνατός ο ορισμός σχέσης γιατί προέκυψε σφάλμα: %s

en: Could not generate the Loop. Please reload and try again.
el: Δεν ήταν δυνατή η δημιουργία του Βρόχου. Φορτώστε ξανά τη σελίδα και προσπαθήστε ξανά.

en: Could not read the Views import file.
el: Αδυναμία ανάγνωσης του αρχείου εισαγωγής του Views.

en: Couldn't write to the ".maintenance" file.
el: Αδυναμία εγγραφής στο αρχείο ".maintenance".

en: Count
el: Αριθμός

en: Count length by
el: Μέτρηση μήκους με βάση

en: Create
el: Δημιουργία

en: Create Content Template
el: Δημιουργία προτύπου περιεχομένου

en: Create View
el: Δημιουργία Προβολής

en: Create WordPress Archive
el: Δημιουργία αρχειοθήκης WordPress

en: Create a Content Template for single %s
el: Δημιουργία ενός προτύπου περιεχομένου για μεμονωμένες/α/ους %s

en: Create a Form first
el: Δημιουργήστε πρώτα μια Φόρμα

en: Create a View first
el: Δημιουργήστε μια προβολή πρώτα

en: Create a WordPress Archive for this loop
el: Δημιουργία μίας αρχειοθήκης WordPress για αυτόν τον βρόγχο

en: Create a different View widget and display this View.
el: Δημιουργήστε ένα διαφορετικό widget Προβολής και εμφανίστε αυτή την Προβολή.

en: Create a different View widget, either in the current page or in another page, depending on what was chosen above and display this View.
el: Δημιουργήστε ένα διαφορετικό widget Προβολής, είτε στην τρέχουσα σελίδα είτε σε μια άλλη σελίδα, ανάλογα με το τι επιλέχτηκε παραπάνω, και εμφανίστε αυτήν την Προβολή.

en: Create a new
el: Δημιουργία νέας

en: Create a new Content Template
el: Δημιουργία νέου πρότυπου περιεχομένου

en: Create a new Content Template and assign it to this View
el: Δημιουργία νέου προτύπου περιεχομένου και αντιστοίχιση σε αυτή την Προβολή

en: Create a new Content Template and assign it to this WordPress Archive
el: Δημιουργία νέου Προτύπου περιεχομένου και ανάθεσή του σε αυτή την Αρχειοθήκη WordPress

en: Create a new Content Template that will include the editing form. You can start from scratch or copy the template you use to display the content and modify it.
el: Δημιουργήστε ένα νέο πρότυπο περιεχομένου που θα περιλαμβάνει τη φόρμα επεξεργασίας. Μπορείτε να αρχίσετε από το μηδέν ή να αντιγράψετε το πρότυπο που χρησιμοποιείτε για να εμφανίσετε το περιεχόμενο και να το τροποποιήσετε.

en: Create a new Layout that will include the editing form. You can start from scratch or copy the template you use to display the content and modify it.
el: Δημιουργήστε μια νέα Διάταξη που θα περιλαμβάνει τη φόρμα επεξεργασίας. Μπορείτε να αρχίσετε από το μηδέν ή να αντιγράψετε το πρότυπο που χρησιμοποιείτε για να εμφανίσετε το περιεχόμενο και να το τροποποιήσετε.

en: Create a new Template
el: Δημιουργία νέου προτύπου

en: Create a new View
el: Δημιουργία νέας προβολής

en: Create a new WordPress Archive
el: Δημιουργία νέας αρχειοθήκης WordPress

en: Create a new code snippet
el: Δημιουργία νέου κώδικα snippet

en: Create a new page
el: Δημιουργία νέας σελίδας

en: Create a page with this View
el: Δημιουργία μιας σελίδας με αυτή την προβολή

en: Create different Content Templates for each language
el: Δημιουργία διαφορετικών πρότυπων περιεχομένου για κάθε γλώσσα

en: Create front-end content editing forms
el: Δημιουργείτε φόρμες επεξεργασίας περιεχομένου προσκηνίου

en: Create page
el: Δημιουργία σελίδας

en: Create shortcode
el: Δημιουργία shortcode

en: Create templates
el: Δημιουργείτε πρότυπα

en: Created a default language translation for post #%d (%s) in draft mode.
el: Δημιουργήθηκε μετάφραση σε προεπιλεγμένη γλώσσα για την ανάρτηση #%d (%s) σε λειτουργία προχείρου.

en: Creating a template with Views
el: Δημιουργία προτύπου με το Views

en: Creating an archive with WordPress Archive
el: Δημιουργία αρχειοθήκης με το WordPress Archive

en: Creating and displaying a View
el: Δημιουργία και εμφάνιση μιας Προβολής

en: Creating custom searches with Views
el: Δημιουργώντας προσαρμοσμένες αναζητήσεις με το Views

en: Creating paginated listings with Views
el: Δημιουργία σελιδοποιημένων λιστών με το Views

en: Creating sliders with Views
el: Δημιουργία παρουσιάσεων διαφανειών με το Views

en: Criteria to filter
el: Κριτήρια φιλτραρίσματος

en: Crop to exact dimensions
el: Περικοπή στις ακριβείς διαστάσεις

en: Current page
el: Τρέχουσα σελίδα

en: Current page number
el: Αριθμός τρέχουσας σελίδας

en: Current post
el: Τρέχουσα ανάρτηση

en: Current post body
el: Τρέχον σώμα ανάρτησης

en: Current user info
el: Πληροφορίες τρέχοντος χρήστη

en: Current user information
el: Πληροφορίες τρέχοντος χρήστη

en: Currently there are no items to display.
el: Αυτή τη στιγμή δεν υπάρχουν στοιχεία προς εμφάνιση.

en: Custom
el: Προσαρμοσμένη

en: Custom Code
el: Προσαρμοσμένος κώδικας

en: Custom Fields
el: Προσαρμοσμένα πεδία

en: Custom Functions
el: Προσαρμοσμένες συναρτήσεις

en: Custom Post Archives
el: Προσαρμοσμένες αρχειοθήκες αναρτήσεων

en: Custom Search
el: Προσαρμοσμένη αναζήτηση

en: Custom Search Instructions
el: Οδηγίες προσαρμοσμένης αναζήτησης

en: Custom Search Settings
el: Ρυθμίσεις προσαρμοσμένης αναζήτησης

en: Custom Shortcodes
el: Προσαρμοσμένα Shortcode

en: Custom code snippets
el: Προσαρμοσμένα τμήματα κώδικα

en: Custom field
el: Προσαρμοσμένο πεδίο

en: Custom field - %s
el: Προσαρμοσμένο πεδίο - %s

en: Custom field filter
el: Φίλτρο προσαρμοσμένων πεδίων

en: Custom fields
el: Προσαρμοσμένα πεδία

en: Custom height of image in pixels.
el: Προσαρμοσμένο ύψος εικόνας σε πίξελ.

en: Custom search
el: Προσαρμοσμένη αναζήτηση

en: Custom search events
el: Συμβάντα προσαρμοσμένης αναζήτησης

en: Custom search settings
el: Ρυθμίσεις προσαρμοσμένης αναζήτησης

en: Custom search setup completed!
el: Η διαμόρφωση προσαρμοσμένης αναζήτησης ολοκληρώθηκε!

en: Custom search shortcodes
el: Shortcode προσαρμοσμένης αναζήτησης

en: Custom size...
el: Προσαρμοσμένο μέγεθος...

en: Custom width of image in pixels.
el: Προσαρμοσμένο πλάτος εικόνας σε πίξελ.

en: Customizer - Site Options
el: Customizer - Επιλογές ιστότοπου

en: Customizer - Theme Mods
el: Customizer - Τροποποιήσεις θέματος

en: Data not saved
el: Τα δεδομένα δεν αποθηκεύτηκαν

en: Data origin
el: Καταγωγή δεδομένων

en: Data saved
el: Δεδομένα που αποθηκεύτηκαν

en: Data updated
el: Τα δεδομένα ενημερώθηκαν

en: Data uploaded
el: Τα δεδομένα ανέβηκαν

en: Database error when deleting associations: "%s"
el: Σφάλμα βάσης δεδομένων κατά τη διαγραφή συσχετισμών: "%s"

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Date condition
el: Συνθήκη ημερομηνίας

en: Date conditions relationship:
el: Σχέση συνθηκών ημερομηνίας:

en: Date format
el: Μορφή ημερομηνίας

en: Date of the image
el: Ημερομηνία της εικόνας

en: Date selected in the datepicker by default, as a timestamp. You can also use Toolset functions like NOW() or TODAY().
el: Η ημερομηνία που επιλέγεται στον επιλογέα ημερομηνίας από προεπιλογή , ως χρονική σήμανση. Μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε λειτουργίες Toolset όπως NOW() ή TODAY().

en: Datepicker
el: Επιλογέας ημεορμηνίας

en: Day
el: Ημέρα

en: Day archives
el: Αρχειοθήκες ημέρας

en: Day of the week
el: Ημέρα της εβδομάδας

en: Day of the year
el: Ημέρα του έτους

en: Day: %s
el: Ημέρα: %s

en: Days can only be a number between 1 and 31
el: Οι ημέρες ορίζονται μόνο ως αριθμοί μεταξύ του 1 και του 31

en: Days of the week can only be numbers between 1 and 7
el: Οι ημέρες της εβδομάδας ορίζονται μόνο ως αριθμοί μεταξύ του 1 και του 7

en: Days of the year can only be numbers between 1 and 366
el: Οι μέρες του χρόνου ορίζονται μόνο με αριθμούς μεταξύ του 1 και του 366

en: Deactivate
el: Απενεργοποίηση

en: Debug
el: Εκσφαλμάτωση

en: Debug information
el: Στοιχεία εκσφαλμάτωσης

en: Debug mode
el: Λειτουργία εκσφαλμάτωσης

en: Declare theme options
el: Δήλωση επιλογών θέματος

en: Default
el: Προεπιλογή

en: Default URL
el: Προεπιλεγμένο URL

en: Default date
el: Προεπιλεγμένη ημερομηνία

en: Default image when there is no profile picture. Leave blank for the "Mystery Man".
el: Προεπιλεγμένη εικόνα όταν δεν υπάρχει εικόνα προφίλ. Αφήστε το κενό για "Μυστηριώδες πρόσωπο".

en: Default setting
el: Προεπιλεγμένη ρύθμιση

en: Default state
el: Προεπιλεγμένη κατάσταση

en: Default url for an image. Leave blank for the "Mystery Man".
el: Προεπιλεγμένο URL για μια εικόνα. Αφήστε το κενό για "Μυστηριώδες πρόσωπο".

en: Defaults to 1.
el: Προεπιλογή στο 1.

en: Defaults to the one set in the WordPress General settings.
el: Προεπιλογή στο μοναδικό σετ στις Γενικές ρυθμίσεις του WordPress.

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Delete %s
el: Διαγραφή %s

en: Delete Content Template
el: Διαγραφή προτύπου περιεχομένου

en: Delete Content Templates
el: Διαγραφή προτύπων περιεχομένου

en: Delete Permanently
el: Μόνιμη διαγραφή

en: Delete Views
el: Διαγραφή Προβολών

en: Delete WordPress Archive
el: Διαγραφή αρχειοθήκης WordPress

en: Delete WordPress Archives
el: Διαγραφή Αρχειοθηκών WordPress

en: Delete a code snippet
el: Διαγραφή κώδικα snippet

en: Delete all custom field filters
el: Διαγραφή όλων των φίλτρων προσαρμοσμένων πεδίων

en: Delete all taxonomy filters
el: Διαγραφή όλων των φίλτρων ταξινόμησης

en: Delete all termmeta field filters
el: Διαγραφή όλων των φίλτρων πεδίων μεταδεδομένων όρου

en: Delete all usermeta field filters
el: Διαγραφή όλων των φίλτρων μεταδεδομένων χρήστη

en: Delete any existing Content Templates that are not in the import
el: Διαγραφή τυχόν προτύπων περιεχομένου που δεν περιλαμβάνονται στην εισαγωγή

en: Delete any existing Views or WordPress Archives that are not in the import
el: Διαγραφή τυχόν υφιστάμενων Προβολών (Views) ή αρχειοθηκών WordPress που δεν περιλαμβάνονται στην εισαγωγή

en: Delete custom field filters
el: Διαγραφή των φίλτρων προσαρμοσμένων πεδίων

en: Delete leftover intermediary posts
el: Διαγραφή ενδιάμεσων αναρτήσεων που απομένουν

en: Delete leftover posts
el: Διαγραφή αναρτήσεων που απομένουν

en: Delete taxonomy filters
el: Διαγραφή φίλτρων ταξινόμησης

en: Delete termmeta field filters
el: Διαγραφή φίλτρων πεδίων μεταδεδομένων όρου

en: Delete this filter
el: Διαγραφή αυτού του φίλτρου

en: Delete usermeta field filters
el: Διαγραφή των φίλτρων πεδίων μεταδεδομένων χρήστη

en: Deleted %d dangling intermediary posts. Operation completed.
el: Έγινε διαγραφή %d ενδιάμεσων μη επισημασμένων αναρτήσεων. Η εργασία ολοκληρώθηκε.

en: Deleted %d dangling intermediary posts...
el: Έγινε διαγραφή %d ενδιάμεσων μη επισημασμένων αναρτήσεων...

en: Deleted all associations for the relationship #%d
el: Διαγράφηκαν όλοι οι συσχετισμοί για τη σχέση #%d

en: Depending on the value of the style parameter it displays a list of links to the other pages or a drop-down list to select another page.
el: Ανάλογα με την τιμή της παραμέτρου στυλ, εμφανίζεται μία λίστα συνδέσεων προς άλλες σελίδες ή μία πτυσσόμενη λίστα επιλογής άλλης σελίδας.

en: Descending
el: Φθίνουσα σειρά

en: Descending Numeric
el: Φθίνουσα αριθμητική

en: Descending, Ascending
el: Φθίνουσα, Αύξουσα

en: Describe this Content Template
el: Περιγραφή αυτού του προτύπου περιεχομένου

en: Describe this View
el: Περιγραφή αυτής της Προβολής

en: Describe this WordPress Archive
el: Περιγραφή αυτής της αρχειοθήκης WordPress

en: Description
el: Περιγραφή

en: Description of the image
el: Περιγραφή της εικόνας

en: Design page layouts using drag-and-drop
el: Σχεδιάζετε διατάξεις σελίδας με μεταφορά και απόθεση

en: Design the search results in the Loop section.
el: Σχεδιάστε τα αποτελέσματα αναζήτησης στην ενότητα Βρόχος.

en: Design with Toolset
el: Σχεδίαση με Toolset

en: Detailed HTML structure
el: Λεπτομερής δομή HTML

en: Did you know that you can add a custom search to this Archive?
el: Το ξέρατε ότι μπορείτε να προσθέσετε μια προσαρμοσμένη αναζήτηση σε αυτή την Αρχειοθήκη;

en: Digits
el: Ψηφία

en: Disable
el: Απενεργοποίηση

en: Disable / Hide
el: Απενεργοποίηση / Απόκρυψη

en: Disable the Toolset shortcodes menu in the admin bar
el: Απενεργοποίηση του μενού shortcode Toolset στη γραμμή διαχείρισης

en: Dismiss
el: Ματαίωση

en: Dismiss adding search results to page
el: Απόρριψη προσθήκης αποτελεσμάτων αναζήτησης στη σελίδα

en: Display
el: Εμφάνιση

en: Display
el: Εμφάνιση

en: Display 20 items per page
el: Εμφάνιση 20 στοιχείων ανά σελίδα

en: Display Name
el: Εμφανιζόμενο όνομα

en: Display all items
el: Εμφάνιση όλων των στοιχείων

en: Display all items in this archive at once.
el: Εμφανίζει όλα τα στοιχεία σε αυτή την αρχειοθήκη ταυτόχρονα.

en: Display all query results at once.
el: Εμφανίζει όλα τα αποτελέσματα ερωτημάτων ταυτόχρονα.

en: Display all results
el: Εμφάνιση όλων των αποτελεσμάτων

en: Display all the items
el: Εμφάνιση όλων των στοιχείων

en: Display content only for this language
el: Εμφάνιση περιεχομένου μόνο για αυτή τη γλώσσα

en: Display data for:
el: Εμφάνιση δεδομένων για:

en: Display format
el: Μορφή εμφάνισης

en: Display generic help for the Filter section
el: Εμφάνιση γενικής βοήθειας για την ενότητα Φίλτρο

en: Display generic help for the Loop section
el: Εμφάνιση γενικής βοήθειας για την ενότητα Βρόχος

en: Display generic help for the Query section
el: Εμφάνιση γενικής βοήθειας για την ενότητα Ερώτημα

en: Display lists of content
el: Εμφανίζετε λίστες περιεχομένου

en: Display name
el: Εμφανιζόμενο όνομα

en: Display options
el: Επιλογές εμφάνισης

en: Display options:
el: Επιλογές προβολής:

en: Display the archive as a custom search
el: Εμφάνιση της αρχειοθήκης ως προσαρμοσμένη αναζήτηση

en: Display the basic archive
el: Εμφάνιση της βασικής αρχειοθήκης

en: Display the current user's profile picture in this shape. For "custom" shape, custom CSS is needed for "wpv-profile-picture-shape-custom" CSS class.
el: Εμφάνιση της εικόνας προφίλ του τρέχοντος χρήστη σε αυτό το σχήμα. Για "προσαρμοσμένο" σχήμα, απαιτείται προσαρμοσμένο CSS για την κλάση CSS "wpv-profile-picture-shape-custom".

en: Display the date when the post was created
el: Να εμφανίζεται η ημερομηνία δημιουργίας της ανάρτησης

en: Display the date when the post was last modified
el: Να εμφανίζεται η ημερομηνία τελευταίας τροποποίησης της ανάρτησης

en: Display the items using a custom search
el: Εμφάνιση των στοιχείων χρησιμοποιώντας μια προσαρμοσμένη αναζήτηση

en: Display the items using a custom search is not available in the Lite version. To use it, get the full Views.
el: Η εμφάνιση των στοιχείων χρησιμοποιώντας προσαρμοσμένη αναζήτηση δεν είναι διαθέσιμη στην έκδοση Lite. Για να τη χρησιμοποιήσετε, κάντε λήψη του πλήρους Views.

en: Display the link to the selected post type archive page
el: Εμφάνιση συνδέσμου που οδηγεί στην επιλεγμένη σελίδα αρχειοθήκης τύπων αναρτήσεων

en: Display the post author's profile picture in this shape. For "custom" shape, custom CSS is needed for "wpv-profile-picture-shape-custom" CSS class.
el: Εμφάνιση της εικόνας προφίλ του συντάκτη ανάρτησης σε αυτό το σχήμα. Για "προσαρμοσμένο" σχήμα, απαιτείται προσαρμοσμένο CSS για την κλάση CSS "wpv-profile-picture-shape-custom".

en: Display the profile picture in this shape. For "custom" shape, custom CSS is needed for "wpv-profile-picture-shape-custom" CSS class.
el: Εμφάνιση της εικόνας προφίλ σε αυτό το σχήμα. Για "προσαρμοσμένο" σχήμα, απαιτείται προσαρμοσμένο CSS για κλάση CSS "wpv-profile-picture-shape-custom".

en: Display the query in pages, which visitors will switch without reloading the page.
el: Εμφανίζει το ερώτημα σε σελίδες, τις οποίες θα αλλάζουν οι επισκέπτες χωρίς επαναφόρτωση της σελίδας.

en: Display the query in pages, which will paginate automatically without reloading the page.
el: Εμφανίζει το ερώτημα σε σελίδες, οι οποίες θα σελιδοποιούνται αυτομάτως, χωρίς επαναφόρτωση της σελίδας.
    \n

en: Display the query results in pages, which visitors will switch.
el: Εμφανίζει τα αποτελέσματα ερωτημάτων σε σελίδες, τις οποίες θα αλλάζουν οι επισκέπτες.

en: Display the results as a slider
el: Εμφάνιση των αποτελεσμάτων ως κυλιόμενη παρουσίαση

en: Display the results as a slider is not available in the Lite version. To use it, get the full Views.
el: Η εμφάνιση αποτελεσμάτων χρησιμοποιώντας διαφάνειες δεν είναι διαθέσιμη στην έκδοση Lite. Για να τη χρησιμοποιήσετε, κάντε λήψη του πλήρους Views.

en: Display the results using a custom search
el: Εμφάνιση των αποτελεσμάτων χρησιμοποιώντας μια προσαρμοσμένη αναζήτηση

en: Display the results using a custom search is not available in the Lite version. To use it, get the full Views.
el: Η εμφάνιση αποτελεσμάτων χρησιμοποιώντας προσαρμοσμένη αναζήτηση δεν είναι διαθέσιμη στην έκδοση Lite. Για να τη χρησιμοποιήσετε, κάντε λήψη του πλήρους Views.

en: Display the results with pagination
el: Εμφάνιση των αποτελεσμάτων με σελιδοποίηση

en: Display the results with pagination is not available in the Lite version. To use it, get the full Views.
el: Η εμφάνιση αποτελεσμάτων με σελιδοποίηση δεν είναι διαθέσιμη στην έκδοση Lite. Για να τη χρησιμοποιήσετε, κάντε λήψη του πλήρους Views.

en: Display the selected information for the current user
el: Εμφάνιση των επιλεγμένων πληροφοριών για τον τρέχοντα χρήστη

en: Display this archive in pages, which visitors will switch without reloading the page.
el: Εμφανίζει αυτή την αρχειοθήκη σε σελίδες, τις οποίες θα αλλάζουν οι επισκέπτες χωρίς επαναφόρτωση της σελίδας.

en: Display this archive in pages, which visitors will switch.
el: Εμφανίζει αυτή την αρχειοθήκη σε σελίδες, τις οποίες θα αλλάζουν οι επισκέπτες.

en: Display this information about the current post author.
el: Εμφάνιση αυτών των στοιχείων συντάκτη της τρέχουσας ανάρτησης.

en: Display this metadata if that option was selected on the previous section
el: Εμφάνιση αυτών των μεταδεδομένων αν αυτή η επιλογή επιλέχτηκε στην προηγούμενη ενότητα

en: Display using a Content Template:
el: Εμφάνιση με τη χρήση ενός προτύπου περιεχομένου:

en: Display value
el: Εμφάνιση τιμής

en: Displaying
el: Εμφάνιση

en: Displaying repeatable field groups?
el: Εμφάνιση ομάδων επαναλαμβανόμενων πεδίων;

en: Displays a View
el: Εμφανίζει μία Προβολή

en: Displays a fully customized display
el: Εμφάνιση πλήρως προσαρμοσμένης προβολής

en: Displays a pager with the current page selected.
el: Εμφανίζει ένα στοιχείο ελέγχου ροής σελίδων με επιλεγμένη την τρέχουσα σελίδα.

en: Displays the filter section of a View.
el: Εμφανίζει την ενότητα φίλτρων μίας Προβολής.

en: Division
el: Διαχωριστικό

en: Do not adjust URLs after loading search results
el: Να μην προσαρμόζονται τα URL μετά τη φόρτωση αποτελεσμάτων αναζήτησης

en: Do not apply any filter based on status.
el: Να μην εφαρμόζεται κανένα φίλτρο βάσει κατάστασης.

en: Do not forget to add a <strong>filter by post relationship or repeatable fields group owner</strong> and select the right owner for the groups that you want to display.
el: Μην ξεχάσετε να προσθέσετε ένα  <strong>φίλτρο κατά σχέση αναρτήσεων ή ιδιοκτήτη ομάδας επαναλαμβανόμενων πεδίων </strong> και να επιλέξετε τον σωστό ιδιοκτήτη για τις ομάδες που θέλετε να εμφανίζονται.

en: Do not parse shortcodes inside the field values
el: Να μην γίνεται ανάλυση shortcode εντός των τιμών πεδίου

en: Do not prepend domain name with protocol identifier, such as <code>http</code> or <code>https</code>. Only domain name should work as a good qualifier. For example, <code>example.com</code> or <code>www.example.com</code> is an acceptable entry.
el: Μην προσθέτετε στην αρχή του ονόματος τομέα αναγνωριστικό πρωτοκόλλου, όπως <code>http</code> ή <code>https</code>. Σκέτο όνομα τομέα λειτουργεί καλά ως προσδιοριστικό. Για παράδειγμα, το <code>example.com</code> ή το <code>www.example.com</code> είναι αποδεκτή καταχώριση.

en: Do not register any framework automatically
el: Να μην καταχωρίζεται κανένα πλαίσιο αυτομάτως

en: Do not show the spinner
el: Να μην εμφανίζεται η ένδειξη προόδου

en: Do not wrap the excerpt in a paragraph
el: Να μη γίνεται ενσωμάτωση του αποσπάσματος σε μια παράγραφο

en: Do you want to apply to all?
el: Θέλετε να ισχύσει για όλα;

en: Documentation and Support
el: Τεκμηρίωση και υποστήριξη

en: Documentation for Views theme framework integration
el: Τεκμηρίωση για την ενσωμάτωση πλαισίου θέματος Views

en: Documentation for pagination links
el: Τεκμηρίωση για συνδέσμους σελιδοποίησης

en: Documentation on Toolset edit links
el: Τεκμηρίωση για τους συνδέσμους επεξεργασίας Toolset

en: Documentation on functions inside conditional evaluations
el: Τεκμηρίωση για συναρτήσεις εντός αξιολογήσεων υπό όρους

en: Documentation on the Bootstrap Layouts
el: Τεκμηρίωση για τις Διατάξεις Bootstrap

en: Documentation on the Toolset Maps plugin
el: Τεκμηρίωση για την προσθήκη Toolset Maps

en: Documentation on the Views debug modes
el: Τεκμηρίωση για τις λειτουργίες εκσφαλμάτωσης Views

en: Documentation on the third-party shortcode arguments
el: Τεκμηρίωση για τα ορίσματα shortcode τρίτων μερών

en: Domain
el: Τομέας

en: Don't assign to any post type
el: Να μην αντιστοιχιστεί σε κανέναν τύπο ανάρτησης

en: Don't forget to insert the custom search form into %s
el: Μην ξεχάσετε να εισαγάγετε τη φόρμα προσαρμοσμένης αναζήτησης στο %s

en: Don't include current page in query result
el: Να μην συμπεριλαμβάνεται η τρέχουσα σελίδα στο αποτέλεσμα του ερωτήματος

en: Don't know the name of your theme function?
el: Δεν γνωρίζετε την ονομασία της συνάρτησης του θέματός σας;

en: Don't show any debug information
el: Να μην εμφανίζονται καθόλου πληροφορίες εκσφαλμάτωσης

en: Don't show current logged user.
el: Να μην εμφανίζεται ο τρέχων συνδεδεμένος χρήστης.

en: Don't show empty terms
el: Να μην εμφανίζονται κενά στοιχεία

en: Don't show pagination elements if there is only one page
el: Να μην εμφανίζονται στοιχεία σελιδοποίησης, αν υπάρχει μόνο μία σελίδα

en: Don't show this again
el: Να μην εμφανιστεί ξανά αυτό

en: Don't show this message again
el: Να μην εμφανιστεί ξανά αυτό το μήνυμα

en: Don't use a WordPress Archive for this loop
el: Να μην χρησιμοποιείται αρχειοθήκη WordPress για αυτόν τον βρόγχο

en: Don't use any content template for these items
el: Να μην χρησιμοποιείται κανένα πρότυπο περιεχομένου για αυτά τα στοιχεία

en: Done editing here? Return to the %1$sToolset Content Template editor%2$s.
el: Τελειώσατε την επεξεργασία; Επιτρέψτε στον %1$sΕπεξεργαστή Προτύπων περιεχομένου Toolset%2$s.

en: Don’t use any Content Template
el: Να μην χρησιμοποιηθεί κανένα πρότυπο περιεχομένου

en: Download WooCommerce Views
el: Λήψη του WooCommerce Views

en: Download from your Toolset account
el: Λήψη από τον λογαριασμό σας στο Toolset

en: Dropdowns
el: Αναπτυσσόμενα μενού

en: Dropped table "%s".
el: Ο πίνακας "%s" εγκαταλείφθηκε.

en: Duplicate
el: Αντιγραφή

en: Duplicate <em>%s</em>
el: Αντιγραφή στοιχείου: <em>%s</em>

en: Duplicate a Content Template
el: Δημιουργία διπλότυπου προτύπου περιεχομένου

en: Duplicate a View
el: Δημιουργία διπλότυπου προβολής

en: ERROR
el: ΣΦΑΛΜΑ

en: Each View has a title and an optional description. These are used for you, to identify different Views. The title and the description don't appear anywhere on the site's public pages.
el: Κάθε Προβολή έχει έναν τίτλο και μία προαιρετική περιγραφή. Χρησιμοποιούνται για να μπορείτε να ξεχωρίζετε τις διαφορετικές Προβολές. Ο τίτλος και η περιγραφή δεν εμφανίζονται πουθενά στις δημόσια ορατές σελίδες του ιστότοπου.

en: Easily highlight new or unread items by adding a <span class="badge"></span> to links, Bootstrap navs, and more.
el: Επισημάνετε εύκολα νέα ή αδιάβαστα στοιχεία προσθέτοντας ένα <span class="badge"></span> σε συνδέσμους, Nav του Bootstrap και άλλα πολλά.

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Edit %s
el: Επεξεργασία %s

en: Edit Content Template
el: Επεξεργασία προτύπου περιεχομένου

en: Edit Form
el: Επεξεργασία Φόρμας

en: Edit Layouts Loop View
el: Επεξεργασία προβολής βρόγχου Διάταξης

en: Edit Post forms
el: Επεξεργασία φορμών Ανάρτησης

en: Edit This
el: Επεξεργασία αυτού

en: Edit User forms
el: Επεξεργασία φορμών Χρήστη

en: Edit View
el: Επεξεργασία προβολής

en: Edit WordPress Archive
el: Επεξεργασία αρχειοθήκης WordPress

en: Edit conditions manually
el: Μη αυτόματη επεξεργασία συνθηκών

en: Edit conditions using the GUI
el: Επεξεργασία συνθηκών μέσω της γραφικής διεπαφής χρήστη

en: Edit filter
el: Επεξεργασία φίλτρου

en: Edit link text
el: Επεξεργασία κειμένου συνδέσμου

en: Edit selected Form in Toolset
el: Επεξεργασία επιλεγμένης φόρμας στο Toolset

en: Edit selected View in Toolset
el: Επεξεργασία επιλεγμένης Προβολής στο Toolset

en: Edit the custom field filters
el: Επεξεργασία των φίλτρων προσαρμοσμένων πεδίων

en: Edit the taxonomy filters
el: Επεξεργασία των φίλτρων ταξινόμησης

en: Edit the termmeta field filters
el: Επεξεργασία φίλτρων πεδίων μεταδεδομένων όρου

en: Edit the usermeta field filters
el: Επεξεργασία των φίλτρων πεδίων μεταδεδομένων χρήστη

en: Edit this Content Template
el: Επεξεργασία αυτού του πρότυπου περιεχομένου

en: Edit this filter
el: Επεξεργαστείτε αυτό το φίλτρο

en: Edit this item
el: Επεξεργαστείτε αυτό το στοιχείο

en: Edit translation
el: Επεξεργασία μετάφρασης

en: Edit view
el: Επεξεργασία προβολής

en: Edit with
el: Επεξεργασία με

en: Edit with %1$s
el: Επεξεργασία με %1$s

en: Element
el: Στοιχείο

en: Element HTML tag
el: Ετικέτα HTML στοιχείου

en: Element classnames
el: Ονόματα κλάσης στοιχείου

en: Element inline style
el: Ενσωματωμένο στυλ στοιχείου

en: Element label
el: Ετικέτα στοιχείου

en: Element output
el: Έξοδος στοιχείου

en: Element styling
el: Στυλ στοιχείου

en: Elements info
el: Πληροφορίες στοιχείων

en: Ellipsis text
el: Κείμενο αποσιωπητικών

en: Embedded Content Template
el: Πρότυπο ενσωματωμένου περιεχομένου

en: Embedded WordPress Archive
el: Ενσωματωμένη αρχειοθήκη WordPress

en: Empty Trash
el: Άδειασμα κάδου ανακύκλωσης

en: Empty field values or incorrect field defined.
el: Δεν ορίστηκαν τιμές πεδίου ή ορίστηκε εσφαλμένο πεδίο.

en: Enable Views debug mode
el: Ενεργοποίηση λειτουργίας εκσφαλμάτωσης του Views

en: Enable debugging and go to a page that should display a Content Template and Views will display the call function name.
el: Ενεργοποιήστε τον εντοπισμό σφαλμάτων και πηγαίνετε σε μία σελίδα η οποία θα πρέπει να εμφανίζει ένα πρότυπο περιεχομένου -η ονομασία της συνάρτησης κλήσης θα εμφανιστεί στο Views.

en: Enable edit links on the frontend
el: Ενεργοποίηση συνδέσεων επεξεργασίας στο προσκήνιο

en: Enable history management setttings for AJAX custom search
el: Ενεργοποίηση ρυθμίσεων διαχείρισης ιστορικού για προσαρμοσμένες αναζητήσεις AJAX

en: Enable history management setttings for manual AJAX pagination
el: Ενεργοποίηση ρυθμίσεων διαχείρισης ιστορικού για μη αυτόματη σελιδοποίηση AJAX

en: Enable line breaks
el: Ενεργοποίηση αλλαγών γραμμών

en: Enable syntax higlighter
el: Ενεργοποίηση επισήμανσης σύνταξης

en: Enable the Design with Toolset menu in the frontend
el: Ενεργοποιήστε τη Σχεδίαση με το μενού Toolset στο προσκήνιο

en: Enable the legacy Views Map plugin
el: Ενεργοποίηση της προσθήκης Toolset Maps παλαιού τύπου

en: Enable theme support debugging
el: Ενεργοποίηση εκσφαλμάτωσης υποστήριξης θέματος

en: Enabling Views debug will open a popup on every page showing a Views element.
el: Με την ενεργοποίηση της εκσφαλμάτωσης του Views θα ανοίξει σε κάθε σελίδα ένα αναδυόμενο παράθυρο όπου θα εμφανίζεται ένα στοιχείο του Views.

en: Enabling the legacy Views Maps plugin will add the Google Maps API and the Views Maps plugin to your site.
el: Αν ενεργοποιήσετε την προσθήκη Views Maps παλαιού τύπου, θα προστεθεί το API Google Maps και η προσθήκη Views Maps στον ιστότοπο σας.

en: Enabling this option might have a performance penalty.
el: Η ενεργοποίηση αυτής της επιλογής μπορεί να έχει επίπτωση στην απόδοση.

en: Encoding for pages and feeds
el: Κωδικοποίηση για σελίδες και ροές

en: Enter a username or email address.
el: Δώστε ένα όνομα χρήστη ή διεύθυνση email.

en: Enter name here
el: Εισαγωγή ονόματος εδώ

en: Enter new title
el: Εισαγωγή νέου τίτλου

en: Enter the excerpt length.
el: Δώστε το μήκος αποσπάσματος.

en: Enter title here
el: Εισαγωγή τίτλου εδώ

en: Error 404 page
el: Σελίδα σφάλματος 404

en: Error post id: check _cred_cred_prefix_post_id
el: Εσφαλμένο ID ανάρτησης: check _cred_cred_prefix_post_id

en: Error while dropping table "%s".
el: Σφάλμα κατά την εγκατάλειψη του πίνακα "%s".

en: Error while parsing the evaluate expression
el: Σφάλμα κατά την ανάλυση της έκφρασης αξιολόγησης

en: Error while retrieving result.
el: Σφάλμα κατά τη λήψη αποτελέσματος.

en: Error while retrieving the CRED form preview. The selected CRED form (ID: "%s") was not found.
el: Σφάλμα κατά την ανάκτηση της προεπισκόπησης της φόρμας CRED. Η επιλεγμένη φόρμα CRED (αναγνωριστικό: "%s") δεν βρέθηκε.

en: Error while retrieving the Content Template preview. The selected Content Template (Slug: "%s") was not found.
el: Σφάλμα κατά τη λήψη της προεπισκοπής Προτύπου περιεχομένου. Το επιλεγμένο Πρότυπο περιεχομένου (Slug: "%s") δεν βρέθηκε.

en: Error while retrieving the View custom search status.
el: Σφάλμα κατά την ανάκτηση της προσαρμοσμένης κατάστασης αναζήτησης της Προβολής.

en: Error while retrieving the View preview. The selected View (ID: %s) was not found.
el: Σφάλμα κατά τη λήψη της προεπισκοπής Προβολής. Η επιλεγμένη Προβολή (αναγνωριστικό: %s) δεν βρέθηκε.

en: Error while saving an association to database
el: Σφάλμα κατά την αποθήκευση ενός συσχετισμού στη βάση δεδομένων

en: Error: Files is too big, Max upload size is
el: Σφάλμα: τα αρχεία είναι πολύ μεγάλα, το μέγιστο μέγεθος αποστολής είναι

en: Everywhere
el: Παντού

en: Excerpt View
el: Προβολή αποσπάσματος

en: Excerpt length
el: Μήκος αποσπάσματος

en: Exclude posts
el: Εξαίρεση αναρτήσεων

en: Executed code snippet "%s".
el: Εκτελέστηκε το τμήμα κώδικα "%s".

en: Export
el: Εξαγωγή

en: Export / Import
el: Εξαγωγή / Εισαγωγή

en: Export Views, WordPress Archives and Content Templates
el: Εξαγωγή Προβολών, αρχειοθηκών WordPress και προτύπων περιεχομένου

en: Export and Import Views data
el: Εξαγωγή και εισαγωγή δεδομένων Views

en: Extend Bootstrap's grid system with the thumbnail component to easily display grids of images, videos, text, and more.
el: Επεκτείνετε το σύστημα πλέγματος του Bootstrap με το στοιχείο μικρογραφίας, για να εμφανίζετε εύκολα πλέγματα εικόνων, βίντεο, κειμένου και άλλων.

en: Extend form controls by adding text or buttons before, after, or on both sides of any text-based input.
el: Επεκτείνετε τα στοιχεία ελέγχου φόρμας, προσθέτοντας κείμενο ή κουμπιά, πριν, ύστερα ή και στις δύο μεριές οποιασδήποτε εισαγωγής βάσει κειμένου.

en: Extra classnames
el: Επιπλέον ονόματα κλάσης

en: FUTURE_ONE
el: ΣΤΟ_ΜΕΛΛΟΝ

en: Fade
el: Βαθμιαία εξαφάνιση

en: Failed to create Content Template - %s.
el: Αδυναμία δημιουργίας πρότυπου περιεχομένου - %s.

en: Failed to create view - %s.
el: Αδυναμία δημιουργίας προβολής - %s.

en: Failed to duplicate Content Template - %s.
el: Αποτυχία αντιγραφής προτύπου περιεχομένου – %s.

en: Failed to duplicate view - %s.
el: Αποτυχία αντιγραφής προβολής – %s.

en: Failed to import Content Template attachment - %s, %s.
el: Αποτυχία εισαγωγής συνημμένου προτύπου περιεχομένου – %s, %s.

en: Failed to import View attachment - %s, %s.
el: Αποτυχία εισαγωγής του συνημμένου προβολής – %s, %s.

en: Failed to update Content Template - %s.
el: Αδυναμία ενημέρωσης πρότυπου περιεχομένου - %s.

en: Failed to update view - %s.
el: Αδυναμία ενημέρωσης προβολής - %s.

en: Failed to update view-template - %s.
el: Αδυναμία ενημέρωσης πρότυπου προβολής - %s.

en: Fast support and compatibility alerts
el: Γρήγορη υποστήριξη και ειδοποιήσεις συμβατότητας

en: Featured image height
el: Ύψος προβεβλημένης εικόνας

en: Featured image size
el: Μέγεθος προβεβλημένης εικόνας

en: Featured image width
el: Πλάτος προβεβλημένης εικόνας

en: Field
el: Πεδίο

en: Field - %s
el: Πεδίο - %s

en: Field filter deleted
el: Το φίλτρο πεδίων διαγράφηκε

en: Field filter saved
el: Το φίλτρο πεδίων αποθηκεύτηκε

en: Fields and Views
el: Πεδία και προβολές

en: Fields and Views shortcodes
el: Shortcode πεδίων και προβολών

en: Fields relationship:
el: Σχέση πεδίων:

en: Fields to include:
el: Πεδία για συμπερίληψη:

en: Fields updated in the Loop
el: Αναβαθμίστηκαν πεδία στον Βρόχο

en: File "%s" already exists. Please choose a different slug for the snippet.
el: Το αρχείο "%s" υπάρχει ήδη. Επιλέξτε διαφορετικό slug για το τμήμα.

en: Fill in some Query Filters settings
el: Συμπληρώστε μερικές ρυθμίσεις φίλτρων ερωτημάτων

en: Filter
el: Φιλτράρισμα

en: Filter %s by <strong>search</strong> term: <strong>%s</strong>
el: Φιλτράρισμα %s κατά όρο <strong>αναζήτησης</strong>: <strong>%s</strong>

en: Filter %s by <strong>text search</strong>
el: Φιλτράρισμα του %s κατά <strong>αναζήτηση κειμένου</strong>

en: Filter %s by a search term set by the View shortcode attribute: <strong>%s</strong>.
el: Φιλτράρισμα του %s κατά έναν όρο αναζήτησης που ορίζεται από την ιδιότητα shortcode Προβολής: <strong>%s</strong>.

en: Filter %s by a text search that will be added <strong>manually</strong> using the shortcode <span class="wpv-code">[wpv-filter-search-box]</span>.
el: Φιλτράρισμα του %s κατά μια αναζήτηση κειμένου που θα προστίθεται <strong>μυ αυτόματα</strong> χρησιμοποιώντας το shortcode <span class="wpv-code">[wpv-filter-search-box]</span>.

en: Filter %s by this <strong>shortcode argument specified</strong> term: <strong>%s</strong>
el: Φιλτράρισμα του %s από αυτόν τον όρο που <strong>καθορίζεται από όρισμα shortcode</strong>: <strong>%s</strong>

en: Filter %s by this search term: <strong>%s</strong>.
el: Φιλτράρισμα %s κατά αυτόν τον όρο αναζήτησης: <strong>%s</strong>.

en: Filter MetaHTML is empty
el: Το φίλτρο MetaHTML είναι άδειο

en: Filter by %s
el: Φίλτρο κατά %s

en: Filter by <strong>%s</strong>
el: Φιλτράρισμα βάσει <strong>%s</strong>

en: Filter by a search term set by the View shortcode attribute: <strong>%s</strong>.
el: Φιλτράρισμα κατά όρο αναζήτησης που ορίζεται από την ιδιότητα shortcode Προβολής: <strong>%s</strong>.

en: Filter by post author
el: Φιλτράρισμα κατά συντάκτη ανάρτησης

en: Filter by post field
el: Φίλτρο κατά πεδίο ανάρτησης

en: Filter by post field %s
el: Φίλτρο κατά πεδίο ανάρτησης %s

en: Filter by post relationship
el: Φίλτρο κατά σχέση ανάρτησης

en: Filter by post relationship / repeatable field groups owner
el: Φιλτράρισμα κατά σχέση ανάρτησης / ιδιοκτήτη ομάδας επαναλαμβανόμενων πεδίων

en: Filter by post relationship or repeatable fields group owner
el: Φιλτράρισμα κατά σχέση ανάρτησης ή ιδιοκτήτη ομάδας επαναλαμβανόμενων πεδίων

en: Filter by post taxonomy
el: Φίλτρο κατά ταξινόμηση ανάρτησης

en: Filter by post type
el: Φίλτρο κατά τύπο ανάρτησης

en: Filter by this search term: <strong>%s</strong>.
el: Φιλτράρισμα βάσει αυτού του όρου αναζήτησης: <strong>%s</strong>.

en: Filter by:
el: Φιλτράρισμα κατά:

en: Filter comparison
el: Σύγκριση φίλτρου

en: Filter options
el: Επιλογές φίλτρου

en: Filter posts to
el: Φιλτράρισμα αναρτήσεων σε

en: Filter saved
el: Το φίλτρο αποθηκεύτηκε

en: Filter section
el: Ενότητα φιλτραρίσματος

en: Filters
el: Φίλτρα

en: Finally, if you use a page builder, activate it on this page, create a <strong>Toolset View</strong> widget/module/block and select <strong>%s</strong> in the <em>View</em> selection control.
el: Τέλος, αν χρησιμοποιείτε κατασκευαστή σελίδων, ενεργοποιήστε τον σε αυτή τη σελίδα, δημιουργείστε ένα widget/μονάδα/μπλοκ <strong>Προβολής Toolset</strong> και επιλέξτε <strong>%s</strong> στον έλεγχο επιλογής <em>Προβολή</em>.

en: Finally, the third option will display just the results, you need to add the form elsewhere targeting this page.
el: Τέλος, η τρίτη επιλογή θα εμφανίζει απλώς τα αποτελέσματα, χρειάζεται να προσθέσετε τη φόρμα αλλού στοχεύοντας αυτή τη σελίδα.

en: Finish
el: Τέλος

en: First
el: Πρώτη

en: First %d results loaded
el: Φόρτωση πρώτων %d αποτελεσμάτων

en: First %d results skipped
el: Παράλειψη πρώτων %d αποτελεσμάτων

en: First Name
el: Όνομα

en: First name
el: Όνομα

en: First result loaded
el: Φόρτωση πρώτου αποτελέσματος

en: First result skipped
el: Παράλειψη πρώτου αποτελέσματος

en: First, choose how to update the results. Depending on your selections, the Filter HTML editor will include different controls.
el: Πρώτα επιλέξτε πώς θα ενημερώνονται τα αποτελέσματα. Ανάλογα με τις επιλογές σας, ο επεξεργαστής HTML φιλτραρίσματος θα συμπεριλάβει τα διάφορα στοιχεία ελέγχου.

en: Fix filters relationship
el: Σταθερή σχέση φίλτρων

en: Footer language selector
el: Επιλογέας γλώσσας υποσέλιδου

en: Footer language switcher
el: Εναλλαγή γλώσσας υποσέλιδου

en: For details, check the %sdocumentation page%s
el: Για λεπτομέρειες, ελέγξτε τη %sσελίδα τεκμηρίωσης%s

en: For documentation, see: %1$sLoop parameters in the Loop%2$s.
el: Για τεκμηρίωση, ανατρέξτε στο %1$sΠαράμετροι βρόχου στον Βρόχο%2$s.

en: For documentation, see: %sConditional HTML output in Views%s.
el: Για τεκμηρίωση, βλ.: %sΈξοδος HTML υπό συνθήκες στο Views%s.

en: For example, if you would want to present an important message to your users through an alert pop-up, you would add this JavaScript here:
el: Για παράδειγμα, εάν θα θέλατε να παρουσιάσετε ένα σημαντικό μήνυμα στους χρήστες σας μέσω ενός αναδυόμενου παράθυρου ειδοποίησης, θα  προσθέτατε αυτόν τον κώδικα JavaScript εδώ:

en: For example, if you would want to style the h3 tags featured in your output, you would add this CSS styling here:
el: Για παράδειγμα, αν θέλετε να καθορίσετε το στυλ των ετικετών h3 που εμφανίζονται στην έξοδό σας, πρέπει να προσθέσετε αυτό το στυλ CSS εδώ:

en: For example, to support <code>[wpv-post-title id="[my-custom-shortcode]"]</code> add <strong>my-custom-shortcode</strong> as a third-party shortcode argument below.
el: Για παράδειγμα, για υποστήριξη <code>[wpv-post-title id="[my-custom-shortcode]"]</code>, προσθέσετε <strong>my-custom-shortcode</strong> ως όρισμα shortcode τρίτου μέρους παρακάτω.

en: For example, to support <em>my-function()</em> add <strong>my-function</strong> as a function name below. For class methods, use the syntax <strong>Class::method</strong>.
el: Για παράδειγμα, για υποστήριξη του <em>η-συνάρτησή-μου()</em> προσθέστε το <strong>η-συνάρτησή-μου</strong> ως όνομα συνάρτησης παρακάτω. Για μεθόδους κλάσεων, χρησιμοποιείστε τη σύνταξη <strong>Κλάση::μέθοδος</strong>.

en: For example:
el: Για παράδειγμα:

en: For retrieving debug information if asked by a support person, use the <a href="%s">debug information</a> page.
el: Για την ανάκτηση πληροφοριών εκσφαλμάτωσης, εάν σας τις ζητήσει μέλος της ομάδας υποστήριξης, χρησιμοποιήστε τη σελίδα <a href="%s">πληροφορίες εκσφαλμάτωσης</a>.

en: For the Search results archive, you will need to add the following post types to the %1$sRelevanssi index%2$s: ##CTPLIST##. %3$sText Search documentation%4$s.
el: Για την αρχειοθήκη αποτελεσμάτων αναζήτησης, θα χρειαστεί να προσθέσετε τους παρακάτω τύπους ανάρτησης στο %1$sευρετήριο Relevanssi%2$s: ##CTPLIST##. %3$sText Search documentation%4$s.

en: For this filter, you will need to add the following post types to the %1$sRelevanssi index%2$s: ##CTPLIST##. %3$sText Search documentation%4$s.
el: Για αυτό το φίλτρο, θα χρειαστεί να προσθέσετε τους παρακάτω τύπους ανάρτησης στο %1$sευρετήριο Relevanssi%2$s: ##CTPLIST##. %3$sText Search documentation%4$s.

en: Forgot Password Form
el: Φόρμα ξεχασμένου κωδικού πρόσβασης

en: Forgot Password Link
el: Σύνδεσμος ξεχασμένου κωδικού πρόσβασης

en: Forgot password form
el: Φόρμα ξεχασμένου κωδικού

en: Forgot password link
el: Σύνδεσμος ξεχασμένου κωδικού

en: Form
el: Φόρμα

en: Form selection
el: Επιλογή φόρμας

en: Format
el: μορφή

en: Format of the options
el: Μορφή των επιλογών

en: Formatted based on the options below
el: Με μορφοποίηση βάσει των παρακάτω επιλογών

en: Formatting
el: Μορφοποίηση

en: Formatting and editing instructions
el: Οδηγίες μορφοποίησης και επεξεργασίας

en: Forms
el: Φόρμες

en: Forms Editing
el: Επεξεργασία φορμών

en: Forms can redirect to the edited post or user, or to a specific page, after they are submitted.
el: Οι φόρμες μπορούν να ανακατευθύνουν στην επεξεργασμένη ανάρτηση ή τον χρήστη ή σε μια συγκεκριμένη σελίδα αφού υποβληθούν

en: Forms edit-post link
el: Σύνδεσμος επεξεργασίας-ανάρτησης φορμών

en: Forms edit-user link
el: Σύνδεσμος επεξεργασίας-χρήστη φορμών

en: Forms message
el: Μήνυμα φορμών

en: Framework value
el: Τιμή πλαισίου

en: Front-end
el: Προσκήνιο

en: Front-end Content
el: Περιεχόμενο προσκηνίου

en: Frontend Edit Links
el: Προσκήνιο - συνδέσεις επεξεργασίας

en: Frontend events
el: Συμβάντα προσκηνίου

en: Full Views Feature
el: Πλήρη λειτουργία Views

en: Full custom display mode
el: Λειτουργία πλήρως προσαρμοσμένης εμφάνισης

en: Full debug mode
el: Πλήρης λειτουργία εκσφαλμάτωσης

en: Full documentation is found in the %1$sViews shortcodes%2$s page.
el: Θα βρείτε πλήρη τεκμηρίωση στη σελίδα%1$sShortcode του Views %2$s.

en: Full page refresh when visitors click on the search button
el: Πλήρης ανανέωση σελίδας όταν οι επισκέπτες κάνουν κλικ στο κουμπί αναζήτησης

en: Full page refresh when visitors click on the search button with input values auto-updating
el: Πλήρης ανανέωση σελίδας όταν οι επισκέπτες κάνουν κλικ στο κουμπί αναζήτησης με αυτόματη ανανέωση τιμών εισόδου

en: Fully styled output
el: Έξοδος με πλήρως καθορισμένο στυλ

en: Fully styled search input
el: Είσοδος αναζήτησης με πλήρες στυλ

en: Function name
el: Όνομα συνάρτησης

en: Function name|Option ID
el: Όνομα λειτουργίας|Αναγνωριστικό επιλογής

en: Functions inside conditional evaluations
el: Συναρτήσεις εντός συνθηκών

en: General
el: Γενικά

en: Generated shortcode
el: Shortcode που δημιουργήθηκε

en: Get Bootstrap element
el: Λήψη στοιχείου Bootstrap

en: Get New Password
el: Λήψη νέου κωδικού πρόσβασης

en: Get Views
el: Κάντε λήψη του Views

en: Get more details about the new Toolset Maps plugin in the <a href="%1$s" title="%2$s" target="_blank">documentation page</a>.
el: Λάβετε περισσότερες λεπτομέρειες σχετικά με τη νέα προσθήκη Toolset Maps στη <a href="%1$s" title="%2$s" target="_blank">σελίδα τεκμηρίωσης</a>.

en: Get more details in the <a href="%1$s" title="%2$s">documentation page</a>.
el: Δείτε περισσότερες λεπτομέρειες στη <a href="%1$s" title="%2$s">σελίδα τεκμηρίωσης</a>.

en: Get only some results. -1 means no limit
el: Λήψη μόνο ορισμένων αποτελεσμάτων. Το -1 σημαίνει απεριόριστα.

en: Get only some results. 0 means no limit.
el: Λήψη μόνο ορισμένων αποτελεσμάτων. Το 0 σημαίνει ότι δεν υπάρχει όριο.

en: Getting started
el: Ξεκινώντας

en: Give us feedback about this video
el: Δώστε μας τα σχόλιά σας για αυτό το βίντεο

en: Go to
el: Μετάβαση σε

en: Go to %1$sText Search settings%2$s to build the search index.
el: Πηγαίνετε στις %1$sΡυθμίσεις αναζήτησης κειμένουs%2$s για να κατασκευάσετε το ευρετήριο αναζήτησης.

en: Go to page
el: Μετάβαση στη σελίδα

en: Good for building your own unique loops.
el: Πολύ χρήσιμο για τη δημιουργία αποκλειστικά δικών σας βρόγχων.

en: Got it! Don't show this message again
el: Εντάξει! Να μην ξαναεμφανιστεί αυτό το μήνυμα

en: Got markup for "<span class="bs_pop_element_name_codemirror">Element</span>"? Now paste it into the editor.
el: Έχετε σήμανση για το "<span class="bs_pop_element_name_codemirror">Στοιχείο</span>"; Επικολλήστε την τώρα στον επεξεργαστή.

en: Got markup for "<span class="bs_pop_element_name_tinymce">Element</span>"? Before you paste HTML into the editor, <br>remember to switch to HTML editing. Then, paste the code into the editor.
el: Έχετε σήμανση για το "<span class="bs_pop_element_name_tinymce">Στοιχείο</span>"; Πριν επικολλήσετε HTML στον επεξεργαστή, <br>θυμηθείτε να κάνετε εναλλαγή σε επεξεργασία HTML. Ύστερα, επικολλήστε τον κώδικα στον επεξεργαστή.

en: Grey
el: Γκρι

en: Grid
el: Πλέγμα

en: Grid system
el: Σύστημα πλέγματος

en: Group
el: Ομάδα

en: Group a series of buttons together on a single line with the button group. Add on optional JavaScript radio and checkbox style behavior with our buttons plugin.
el: Ομαδοποιήστε μια σειρά κουμπιών σε μία μεμονωμένη γραμμή με την ομάδα κουμπιών. Προσθέστε μια προαιρετική συμπεριφορά JavaScript radio και στυλ πλαισίου ελέγχου με την προσθήκη κουμπιών μας.

en: Has custom search
el: Έχει προσαρμοσμένη αναζήτηση

en: Has submit button
el: Έχει κουμπί υποβολής

en: Helper classes
el: Βοηθητικές κλάσεις

en: Here are the things that you can create with Views plugin:
el: Μπορείτε να δημιουργήσετε τα εξής με την προσθήκη Views:

en: Here you can scan your content and check where this View is being used.
el: Εδώ μπορείτε να σαρώσετε το περιεχόμενό σας και να ελέγξετε πού χρησιμοποιείται αυτή η Προβολή.

en: Here you can set the URLs of additional scripts that need to be loaded with this View. Use a comma separated list of URLs
el: Εδώ μπορείτε να λάβετε τα URL επιπρόσθετων δεσμών ενεργειών που χρειάζεται να φορτωθούν με αυτήν την προβολή. Χρησιμοποίησε λίστα URL διαχωρισμένων με κόμμα.

en: Hidden custom fields
el: Κρυμμένα προσαρμοσμένα πεδία

en: Hide
el: Απόκρυψη

en: Hide Bootstrap buttons
el: Απόκρυψη κουμπιών Bootstrap

en: Hide checkbox
el: Απόκρυψη πλαισίου ελέγχου

en: Higher end
el: Υψηλό άκρο

en: Home/Blog
el: Αρχική σελίδα/Ιστολόγιο

en: Horizontal crop position
el: Θέση οριζόντιας περικοπής

en: Hour
el: Ώρα

en: Hours can only be numbers between 0 and 23
el: Οι ώρες ορίζονται μόνο ως αριθμοί μεταξύ του 0 και του 23

en: How do you want to display the loop?
el: Πώς θέλετε να εμφανιστεί ο βρόχος;

en: How do you want to update the results?
el: Πώς θέλετε να ενημερώνονται τα αποτελέσματα;

en: How this Content Template is used
el: Πώς χρησιμοποιείται αυτό το πρότυπο περιεχομένου

en: How to Design the Loop
el: Τρόπος σχεδιασμού του Βρόχου

en: How to display this Custom Search View
el: Πώς να εμφανίζεται αυτή η Προβολή προσαρμοσμένης αναζήτησης

en: How to display this View
el: Εμφάνιση αυτής της Προβολής (View)

en: How to filter
el: Πώς γίνεται το φιλτράρισμα

en: How to search
el: Τρόπος αναζήτησης

en: However, you might want to disable this feature for the current View
el: Ωστόσο, ίσως προτιμάτε να απενεργοποιήσετε αυτή τη λειτουργία για την τρέχουσα Προβολή.

en: I am a theme designer and I want to receive affiliate commission
el: Είμαι σχεδιαστής θέματος και θέλω να λάβω προμήθεια συνεργάτη

en: I will assign this layout to content later
el: Θα αναθέση αυτή τη διάταξη σε περιεχόμενο αργότερα

en: I'll add the search box to the HTML manually
el: Θα προσθέσω το πλαίσιο αναζήτησης στο HTML μη αυτόματα

en: I'm using this layout to display 'single' pages
el: Χρησιμοποιώ αυτή τη διάταξη για να εμφανίζω 'μεμονωμένες' σελίδες

en: I'm using this layout to display an archive
el: Χρησιμοποιώ αυτή τη διάταξη για να εμφανίζω μια αρχειοθήκη

en: ID
el: Αναγνωριστικό

en: ID of the image
el: Αναγνωριστικό της εικόνας

en: ID, date, author or title
el: Αναγνωριστικό, ημερομηνία, συντάκτης ή τίτλος

en: ID, date, author, title, post_type or field-slug
el: Αναγνωριστικό, ημερομηνία, συντάκτης, τίτλος, post_type ή field-slug

en: If Content Templates don't work with your theme then you can enter the name of the function your theme uses here:
el: Αν τα πρότυπα περιεχομένου δεν λειτουργούν κανονικά στο θέμα σας, τότε μπορείτε να εισαγάγετε εδώ την ονομασία της συνάρτησης που χρησιμοποιεί το θέμα σας:

en: If the field has multiple values, you can display just one of them or all the values using a separator.
el: Αν το πεδίο έχει πολλές τιμές, μπορείτε να εμφανίσετε μόνο μία από αυτές ή όλες τις τιμές χρησιμοποιώντας διαχωριστικό.

en: If the problem persists, please don't hesitate to contact %sour support%s with this technical information:
el: Αν το πρόβλημα επιμείνει, μη διστάσετε να επικοινωνήσετε με το %sτμήμα υποστήριξής%s μας με τις εξής τεχνικές πληροφορίες:

en: If this was a mistake, just ignore this email and nothing will happen.
el: Αν ήταν λάθος, αγνοήστε αυτό το email και δεν θα συμβεί τίποτα.

en: If you are not using pagination or a custom search, this section outputs nothing.
el: Αν δεν χρησιμοποιείται σελιδοποίηση ή προσαρμοσμένη αναζήτηση, αυτή η ενότητα δεν έχει καθόλου έξοδο.

en: If you need to remove any of those registered items, please go to the <a href="%s" target="_blank">Views Settings page</a>.
el: Αν θέλετε να αφαιρέσετε οποιοδήποτε από αυτά τα δηλωμένα στοιχεία, πηγαίνετε στη <a href="%s" target="_blank">σελίδα Ρυθμίσεις Views</a>.

en: If you want to add fields and keep your HTML edits, use the <strong>Fields and Views</strong> button.
el: Αν θέλετε να προσθέσετε πεδία και να διατηρήσετε τις αλλαγές στον κώδικα HTML, χρησιμοποιήστε το κουμπί <strong>Πεδία και Προβολές</strong>.

en: Image HTML tag
el: Ετικέτα HTML της εικόνας

en: Image.
el: Εικόνα.

en: Images
el: Εικόνες

en: Import
el: Εισαγωγή

en: Import Views for theme
el: Εισαγωγή Προβολών για θέμα

en: Import Views, WordPress Archives and Content Templates
el: Εισαγωγή Προβολών (Views), αρχειοθηκών WordPress και προτύπων περιεχομένου

en: Import Views, WordPress Archives and Content Templates for your Theme
el: Εισαγωγή Προβολών (Views), αρχειοθηκών WordPress και προτύπων περιεχομένου για το θέμα σας

en: Import options
el: Επιλογές εισαγωγής

en: Import the Views XML file placed in the Views Embedded folder
el: Εισαγωγή του αρχείου XML του Views το οποίο βρίσκεται στον φάκελο Embedded του Views

en: In other place on this same page
el: Σε άλλο μέρος στην ίδια σελίδα

en: In this section you can add pagination controls, slider controls and custom searches. If you have enabled pagination, you need to insert the pagination controls here. They are used for both paged results and sliders. For custom searches, insert 'filter' elements. The output of this section is displayed via the [wpv-filter-meta-html] shortcode in the Output section.
el: Σε αυτή την ενότητα, μπορείτε να προσθέσετε στοιχεία ελέγχου σελιδοποίησης, στοιχεία ελέγχου ρυθμιστικών και προσαρμοσμένες αναζητήσεις. Αν έχετε ενεργοποιήσει τη σελιδοποίηση, πρέπει να εισαγάγετε εδώ τα στοιχεία ελέγχου σελιδοποίησης. Χρησιμοποιούνται για σελιδοποιημένα αποτελέσματα και ρυθμιστικά. Για προσαρμοσμένες αναζητήσεις, εισαγάγετε στοιχεία 'φίλτρου'. Η έξοδος αυτής της ενότητας εμφανίζεται μέσω του shortcode [wpv-filter-meta-html] στην ενότητα Έξοδος.

en: In this section you can choose when to refresh the Views results and which options to show in form inputs.
el: Σε αυτή την ενότητα μπορείτε να επιλέξετε πότε θα ανανεώνονται τα αποτελέσματα των Προβολών και ποιες επιλογές θα εμφανίζονται κατά την εισαγωγή στοιχείων στις φόρμες.

en: In this section you can choose when to refresh the WordPress Archive results and which options to show in form inputs.
el: Σε αυτή την ενότητα μπορείτε να επιλέξετε πότε θα γίνεται ανανέωση των αποτελεσμάτων Αρχειοθήκης WordPress και ποιες επιλογές θα εμφανίζονται σε εισόδους φόρμας.

en: Inactive
el: Μη ενεργό

en: Include children in the post count
el: Συμπερίληψη υποαναρτήσεων στον αριθμό αναρτήσεων

en: Include in search
el: Να περιληφθεί στην αναζήτηση

en: Include only posts
el: Συμπερίληψη μόνο αναρτήσεων

en: Include only users with those IDs
el: Να περιλαμβάνονται μόνο χρήστες με αυτά τα αναγνωριστικά

en: Include only users with those roles
el: Να περιλαμβάνονται μόνο χρήστες με αυτούς τους ρόλους

en: Include or exclude
el: συμπερίληψη ή αποκλεισμός

en: Include or exclude sticky posts
el: Να περιλαμβάνονται ή να εξαιρούνται οι επίμονες αναρτήσεις

en: Include or exclude users
el: Συμπερίληψη ή εξαίρεση χρηστών

en: Include terms that have non-empty descendants
el: Συμπερίληψη όρων που έχουν μη κενούς απόγονους

en: Include the Next link on the last page.
el: Συμπερίληψη του συνδέσμου Επόμενο στην τελευταία σελίδα.

en: Include the Previous link on the first page.
el: Συμπερίληψη του συνδέσμου Προηγούμενο στην πρώτη σελίδα.

en: Include the Previous/Next links on the first and the last pages
el: Συμπερίληψη των συνδέσμων Προηγούμενο/Επόμενο στην πρώτη και στην τελευταία σελίδα

en: Include this field in text searches throughout the site
el: Να περιληφθεί αυτό το πεδίο σε αναζητήσεις κειμένου σε όλο τον ιστότοπο

en: Includes over 250 glyphs in font format from the Glyphicon Halflings set. Glyphicons Halflings are normally not available for free, but their creator has made them available for Bootstrap free of cost.
el: Περιλαμβάνει πάνω από 250 γλυφή σε μορφή γραμματοσειράς από το σετ Glyphicon Halflings. Τα Glyphicons Halflings κανονικά δεν είναι διαθέσιμα δωρεάν, αλλά ο δημιουργός του τα διαθέτει δωρεάν για το Bootstrap.

en: Index
el: Ευρετήριο

en: Index and separator
el: Ευρετήριο και διαχωριστικό

en: Index to end
el: Λήξη ευρετηρίου

en: Index to start
el: Έναρξη ευρετηρίου

en: Indicate the current page's location within a navigational hierarchy.
el: Επισημάνετε την τοποθεσία της τρέχουσας σελίδες εντός μιας ιεραρχίας πλοήγησης.

en: Infinite scrolling
el: Ατέρμων κύλιση

en: Infinite scrolling tolerance
el: Ανεκτικότητα ατέρμονος κύλισης

en: Infinite scrolling tolerance, in pixels:
el: Ανεκτικότητα ατέρμονος κύλισης, σε pixel:

en: Info
el: Πληροφορίες

en: Information
el: Πληροφορίες

en: Inline Content Template removed
el: Το ενσωματωμένο πρότυπο περιεχομένου καταργήθηκε

en: Inline Content Template saved
el: Το ενσωματωμένο πρότυπο περιεχομένου αποθηκεύτηκε

en: Inline formatting.
el: ενσωματωμένη μορφοποίηση.

en: Inline styles that will be added to the anchor HTML tag.
el: Ενσωματωμένα στυλ τα οποία θα προστεθούν στην ετικέτα αγκύρωσης HTML.

en: Input
el: Εισαγωγή

en: Input classnames
el: Ονόματα κλάσης εισόδου

en: Input format: %s
el: Μορφή εισαγωγής: %s

en: Input groups
el: Ομάδες εισαγωγής

en: Input style
el: Στυλ εισόδου

en: Input type
el: τύπος καταχώρισης

en: Insert Views Shortcodes
el: Εισαγωγή shortcode Προβολών (Views)

en: Insert Views frontend event handler
el: Εισαγωγή χειρισμού συμβάντων προσκηνίου Views

en: Insert a Content Template already assigned into the View
el: Εισαγάγετε ένα πρότυπο περιεχομένου ήδη αντιστοιχισμένο στην Προβολή

en: Insert a Content Template already assigned into the WordPress Archive
el: Εισαγωγή Προτύπου περιεχομένου που έχει ήδη ανατεθεί στην Αρχειοθήκη WordPress

en: Insert a custom search filter
el: Εισαγωγή φίλτρου προσαρμοσμένης αναζήτησης

en: Insert conditional shortcode
el: Εισαγάγετε shortcode υπό συνθήκη

en: Insert controls
el: Εισαγωγή στοιχείων ελέγχου

en: Insert controls for frontend sorting
el: Εισαγάγετε στοιχεία ελέγχου για ταξινόμηση στο προσκήνιο

en: Insert event trigger callback
el: Εισαγάγετε εκτέλεση ενεργοποίησης συμβάντος

en: Insert grid
el: Εισαγωγή πλέγματος

en: Insert shortcode
el: Προσθήκη shortcode

en: Insert the Content Template shortcode to editor
el: Εισαγωγή shortcode προτύπου περιεχομένου στον επεξεργαστή

en: Insert the Post/Page ID where the search result will be displayed.
el: Δώστε το αναγνωριστικό (ID) της Ανάρτησης/Σελίδας όπου θα εμφανίζεται το αποτέλεσμα της αναζήτησης.

en: Insert transition controls for the pagination
el: Εισαγωγή στοιχείων ελέγχου για σελιδοποίηση

en: Install WooCommerce Views
el: Εγκατάσταση του WooCommerce Views

en: Integrated option
el: Ενσωματωμένη επιλογή

en: Invalid CT ID.
el: Μη έγκυρο αναγνωριστικό ΠΠ.

en: Invalid data
el: Μη έγκυρα δεδομένα

en: Invalid output mode.
el: Μη έγκυρη λειτουργία εξόδου.

en: Invalid parameters
el: Μη έγκυρες παράμετροι

en: Invalid username or email.
el: Μη έγκυρο όνομα χρήστη ή email.

en: Invalid username.
el: Μη έγκυρο όνομα χρήστη.

en: It appears that you made modifications to the layout.
el: Φαίνεται ότι κάνατε τροποποιήσεις στη διάταξη.

en: It can be used to tweak the content of a post when it is displayed alone or in an archive page.
el: Μπορεί να χρησιμοποιηθεί για να τροποποιήσετε το περιεχόμενο μίας ανάρτησης όταν εμφανίζεται μόνη της ή σε μία σελίδα της αρχειοθήκης.

en: It displays fields from the current post using simple shortcodes.
el: Εμφανίζει πεδία της τρέχουσας ανάρτησης χρησιμοποιώντας απλά shortcode.

en: It displays the fields of the post in the loop, by using a simple shortcode:
el: Εμφανίζει τα πεδία της ανάρτησης στον βρόγχο, χρησιμοποιώντας ένα απλό shortcode:

en: It is assigned to one or more archive or taxonomy loops.
el: Είναι αντιστοιχισμένη σε έναν ή περισσότερους βρόγχους αρχειοθηκών ή ταξινόμησης.

en: It will replace the ‘main content’ section of the page.
el: Θα αντικαταστήσει την ενότητα ‘βασικό περιεχόμενο’ της σελίδας.

en: Item1
el: Στοιχείο 1

en: Item2
el: Στοιχείο 2

en: Items
el: Στοιχεία

en: Items found
el: Βρέθηκαν τα στοιχεία

en: Items per page
el: Στοιχεία ανά σελίδα

en: Iterator boundaries
el: Όρια επαναλήπτη

en: JS editor
el: Επεξεργαστής JS

en: Javascript function to execute after the pagination transition has been completed:
el: Λειτουργία Javascript προς εκτέλεση μετά την ολοκλήρωση της μετάβασης σελιδοποίησης:

en: Javascript settings
el: Ρυθμίσεις Javascript

en: Jump to:
el: Μετάβαση σε:

en: Just post title
el: Μόνο τίτλος ανάρτησης

en: Keep original proportion
el: Διατήρηση αρχικής αναλογίας

en: Keep third party filters
el: Διατήρηση φίλτρων τρίτων

en: Kind of element
el: Είδος στοιχείου

en: Label classnames
el: Ονόματα κλάσης ετικέτας

en: Label for lower end
el: Ετικέτα για το χαμηλό άκρο

en: Label for the "ascending" option
el: Ετικέτα για την επιλογή "αύξουσα"

en: Label for the "descending" option
el: Ετικέτα για την επιλογή "φθίνουσα"

en: Label for the checkbox, leave empty to use the Types name if available.
el: Ετικέτα για το πλαίσιο ελέγχου, αφήστε την κενή για να χρησιμοποιήσετε το όνομα του Types, αν είναι διαθέσιμο.

en: Label for the first 'default' option
el: Ετικέτα για την πρώτη επιλογή 'προεπιλογής'

en: Label for the first options, which returns all posts.
el: Ετικέτα για τις πρώτες επιλογές, η οποία επιστρέφει όλες τις αναρτήσεις.

en: Label for the higher end
el: Ετικέτα για το υψηλό άκρο

en: Label for the search box
el: Ετικέτα για το πλαίσιο αναζήτησης

en: Label inline style
el: Ενσωματωμένο στυλ ετικέτας

en: Label of the first empty option
el: Ετικέτα της πρώτης κενής επιλογής

en: Label styling
el: Καθορισμός στυλ ετικέτας

en: Labels
el: Ετικέτες

en: Labels for the lower and higher ends of the comparison
el: Ετικέτες για τα χαμηλά και τα υψηλά άκρα της σύγκρισης

en: Labels for the sorting direction control:
el: Ετικέτες για τον έλεγχο κατεύθυνσης ταξινόμησης:

en: Language
el: Γλώσσα

en: Language selector
el: Επιλογέας γλώσσας

en: Language switcher
el: Εναλλαγή γλώσσας

en: Large
el: Μεγάλο

en: Last
el: Τελευταία

en: Last Name
el: Επίθετο

en: Last modified
el: Τελευταία τροποποίηση

en: Last name
el: Επίθετο

en: Layout
el: Διάταξης

en: Layouts archive loop
el: Βρόχος αρχειοθήκης των διατάξεων

en: Learn about different layouts
el: Μάθετε σχετικά με τις διαφορετικές διατάξεις

en: Learn about displaying content from parent and other posts in the %sdocumentation page%s.
el: Μάθετε πώς να εμφανίζετε το περιεχόμενο από τις γονικές και άλλες αναρτήσεις στη %sσελίδα τεκμηρίωσης%s.

en: Learn about displaying content from specific users in the %sdocumentation page%s.
el: Μάθετε σχετικά με την εμφάνιση περιεχομένου από συγκεκριμένους χρήστες στη %sσελίδα τεκμηρίωσης%s.

en: Learn about using Content Templates to customize fields.
el: Μάθετε σχετικά με τη χρήση προτύπων περιεχομένου για την προσαρμογή πεδίων.

en: Learn by building a real site, using sample data and step-by-step tutorials that we’ve prepared for you.
el: Μάθετε δημιουργώντας έναν αληθινό ιστότοπο, χρησιμοποιώντας παραδειγματικά δεδομένα και σειρές μαθημάτων βήμα-βήμα, προετοιμασμένες ειδικά για εσάς.

en: Learn how to create custom searches with Views.
el: Μάθετε πώς να δημιουργείτε προσαρμοσμένες αναζητήσεις με το Views.

en: Learn how to create sliders with Views.
el: Μάθετε πώς δημιουργούνται οι παρουσιάσεις "διαφανειών" (slider) με τοViews.

en: Learn how to display Views
el: Μάθετε πώς εμφανίζονται οι Προβολές (Views)

en: Learn how to use Bootstrap in layouts
el: Μάθετε πώς να χρησιμοποιείτε το Bootstrap σε διατάξεις

en: Learn more
el: Μάθετε περισσότερα

en: Learn more about <em>Toolset</em>
el: Μάθετε περισσότερα για το <em>Toolset</em>

en: Learn more by reading the %sViews Loop documentation%s.
el: Μάθετε περισσότερα διαβάζοντας την %sΤεκμηρίωση βρόγχου του Views%s.

en: Learning Views
el: Μαθαίνοντας το Views

en: Leave empty to display all values.
el: Αφήστε το κενό για εμφάνιση όλων των τιμών.

en: Left
el: Αριστερά

en: Legacy relationship
el: Σχέση παλαιού τύπου

en: Length count
el: Μήκος

en: Let me choose individual settings manually
el: Να είναι δυνατό να επιλέξω μεμονωμένες ρυθμίσεις με μη αυτόματο τρόπο

en: Limit
el: Όριο

en: Limit and Offset
el: Περιορισμός και παράλειψη

en: Limit and Offset saved
el: Το όριο και η παράλειψη αποθηκεύτηκαν

en: Line break.
el: Αλλαγή γραμμής.

en: Link
el: Σύνδεσμος

en: Link label
el: Ετικέτα συνδέσμου

en: Link text
el: Κείμενο συνδέσμου

en: Link to WordPress archive page
el: Σύνδεσμος στη σελίδα αρχειοθήκης του WordPress

en: Link to term archive page
el: Σύνδεσμος για τη σελίδα αρχειοθήκης όρων

en: Link to the next page
el: Σύνδεσμος στην επόμενη σελίδα

en: Link to the previous page
el: Σύνδεσμος στην προηγούμενη σελίδα

en: Link.
el: Σύνδεση.

en: List View
el: Προβολή λίστας

en: List all users but the ones who met the criteria
el: Παράθεση όλων των χρηστών εκτός εκείνων που πληρούν τα κριτήρια

en: List group
el: Ομάδα λιστών

en: List groups are a flexible and powerful component for displaying not only simple lists of elements, but complex ones with custom content.
el: Οι ομάδες λιστών είναι ένα ευέλικτο και ισχυρό στοιχείο για την εμφάνιση όχι μόνο απλών λιστών στοιχείων, αλλά και περίπλοκων με προσαρμοσμένο περιεχόμενο.

en: List of custom and third-party shortcodes you want to be able to use as Views shortcode arguments.
el: Λίστα προσαρμοσμένων shortcode και shortcode τρίτων μερών που θέλετε να μπορείτε να χρησιμοποιείτε ως ορίσματα shortcode του Views.

en: List of functions and class methods that you want to be able to use inside the Views <code>[wpv-conditional]</code> shortcode <code>if</code> attribute.
el: Λίστα λειτουργιών και μεθόδων κλάσεων που θέλετε να μπορείτε να χρησιμοποιείτε ενττός της ιδιότητας <code>[wpv-conditional]</code> shortcode <code>if</code> των Προβολών.

en: List of subdomains or external domains you want to allow safe redirection to. These are used with some Views shortcodes, offering a redirection URL, via an attribute.
el: Λίστα των υποτομέων ή των εξωτερικών τομέων όπου θέλετε να επιτρέψετε την ασφαλή ανακατεύθυνση. Αυτοί χρησιμοποιούνται με ορισμένα shortcode του Views, παρέχοντας ένα URL, μέσω μιας ιδιότητας.

en: List separator
el: Διαχωριστής λίστας

en: List the following terms
el: Λίστα των εξής όρων

en: List with separators
el: Λίστα με διαχωριστές

en: Load non-Types custom fields
el: Φόρτωση προσαρμοσμένων πεδίων μη Τύπων

en: Loading
el: Φόρτωση

en: Loading existing fields
el: Φόρτωση υπαρχόντων πεδίων...

en: Loading...
el: Φόρτωση...

en: Log In
el: Σύνδεση

en: Log into <a href="%s">your account</a> and go to <a href="%s">affiliate settings</a> for details.
el: Συνδεθείτε στον <a href="%s">λογαριασμό σας</a> και πηγαίνετε στις <a href="%s">ρυθμίσεις συνεργάτη</a> για λεπτομέρειες.

en: Logged in
el: Συνδεδεμένος

en: Login Form
el: Φόρμα σύνδεσης

en: Login form
el: Φόρμα σύνδεσης

en: Logout
el: Αποσύνδεση

en: Logout Link
el: Σύνδεσμος αποσύνδεσης

en: Logout link
el: Σύνδεσμος αποσύνδεσης

en: Loop
el: Βρόχος

en: Loop Editor
el: Επεξεργαστής Βρόχους

en: Loop Selection
el: Επιλογή βρόχου

en: Loop Selection saved
el: Η επιλογή βρόχου αποθηκεύτηκε

en: Loop Wizard
el: Οδηγός βρόγχου

en: Loop item in %s
el: Στοιχείο βρόχου σε: %s

en: Loop parameters in the Loop
el: Παράμετροι βρόχου στον Βρόχο

en: Loop saved
el: Ο Βρόχος αποθηκεύτηκε

en: Loop section
el: Ενότητα Βρόχος

en: Loop selection
el: Επιλογή βρόγχου

en: Loop style
el: Στυλ βρόχου

en: Loop view for
el: Προβολή βρόγχου για

en: Loop wizard
el: Οδηγός βρόγχου

en: Loops Selection
el: Επιλογή βρόγχων

en: Lost password?
el: Χάσατε τον κωδικό πρόσβασής σας;

en: Lower end
el: Χαμηλό άκρο

en: Main sections
el: Κύριες ενότητες

en: Maintenance mode disabled.
el: Η λειτουργία συντήρησης απενεργοποιήθηκε.

en: Maintenance mode enabled.
el: Η λειτουργία συντήρησης ενεργοποιήθηκε.

en: Maintenance mode is already active (.maintenance file present).
el: Η λειτουργία συντήρησης είναι ήδη ενεργή (υπάρχει αρχείο .maintenance ).

en: Maintenance mode is already disabled.
el: Η λειτουργία συντήρησης είναι ήδη απενεργοποιημένη.

en: Make the table sortable by columns
el: Να είναι ταξινομήσιμος ο πίνακας κατά στήλες

en: Makes the text content translatable via WPML's String Translation.
el: Καθιστά το περιεχόμενο κειμένου μεταφράσιμο μέσω του WPML String Translation.

en: Manual pagination, %s items per page
el: Μη αυτόματη σελιδοποίηση, %s στοιχεία ανά σελίδα

en: Manual pagination, 1 item per page
el: Μη αυτόματη σελιδοποίηση, 1 στοιχείο ανά σελίδα

en: Manual paragraphs
el: Μη αυτόματες παράγραφοι

en: Manual paragraphs - don't create &lt;br&gt; and &lt;p&gt; tags from line breaks.
el: Μη αυτόματες παράγραφοι: να μην δημιουργούνται εικέτες &lt;br&gt; και &lt;p&gt; από τις αλλαγές γραμμών.

en: Manually entered values
el: Μη αυτόματα καταχωρισμένες τιμές

en: Map plugin (legacy)
el: Προσθήκη Maps (παλαιού τύπου)

en: Maps
el: Χάρτες

en: Maybe you have manually set a different one on them.
el: Πιθανώς να έχετε ορίσει μη αυτόματα ένα άλλο σε αυτές.

en: Media
el: Μέσα

en: Media entries are children of the post that they are attached to
el: Οι καταχωρίσεις μέσων είναι γόνοι της ανάρτησης στην οποία είναι προσαρτημένες

en: Media object
el: Στοιχείο μέσου

en: Media post type can not be part of a relationship.
el: Ο τύπος ανάρτησης μέσων δεν μπορεί να αποτελεί μέρος μιας σχέσης.

en: Medium
el: Μεσαίο

en: Memory used
el: Χρησιμοποιούμενη μνήμη

en: Menu order
el: Σειρά μενού

en: Minimize
el: Ελαχιστοποίηση

en: Minute
el: Λεπτό

en: Minutes can only be numbers between 0 and 59
el: Τα λεπτά ορίζονται μόνο με αριθμούς μεταξύ του 0 και του 59

en: Missing View Slug.
el: Το slug προβολής λείπει.

en: Missing View Title.
el: Ο τίτλος προβολής λείπει.

en: Modified date
el: Ημερομηνία τροποποίησης

en: Modified date GMT
el: Ημερομηνία τροποποίησης (GMT)

en: Modified settings: %1$s.
el: Τροποποιημένες ρυθμίσεις: %1$s.

en: Month
el: Μήνας

en: Month archives
el: Αρχειοθήκες μήνα

en: Month: %s
el: Μήνας: %s

en: Months can only be a number between 1 and 12
el: Οι μήνες ορίζονται μόνο ως αριθμοί μεταξύ του 1 και του 12

en: Move to Trash
el: Μετακίνηση στον κάδο ανακύκλωσης

en: Move to trash
el: Μετακίνηση στον κάδο ανακύκλωσης

en: Multi-select
el: Πολλαπλή επιλογή

en: Multiselect
el: Πολλαπλή επιλογή

en: My custom spinner graphics
el: Τα γραφικά μου για προσαρμοσμένη ένδειξη προόδου

en: My shortcode
el: Ο σύντομος κωδικός μου

en: My shortcode two
el: Ο σύντομος κωδικός μου δύο

en: MySQL error when creating table %s: %s
el: Σφάλμα MySQL κατά τη δημιουργία του πίνακα %s: %s

en: MySQL query
el: Ερώτημα MySQL

en: Name
el: Όνομα

en: Name for the new %s
el: Όνομα για νέο: %s

en: Name the new WordPress Archive for %s
el: Ονομάστε την νέα αρχειοθήκη WordPress για %s

en: Name this Content Template
el: Ονομασία αυτού του προτύπου περιεχομένου

en: Name this View
el: Δώστε όνομα σε αυτή την Προβολή

en: Name this WordPress Archive
el: Δώστε ένα όνομα σε αυτή την αρχειοθήκη WordPress

en: Name this string to find it easily in the WPML String Translation page.
el: Ονομάστε αυτή τη συμβολοσειρά για να τη βρίσκετε εύκολα στη σελίδα Μετάφρασης συμβολοσειρών WPML.

en: Navbar
el: Γραμμή Nav

en: Navbars are responsive meta components that serve as navigation headers for your application or site.
el: Οι γραμμές Nav είναι ανταποκρινόμενα στοιχεία που εξυπηρετούν ως κεφαλίδες πλοήγησης για την εφαρμογή ή τον ιστότοπό σας.

en: Navigation controls using a dropdown
el: Έλεγχος πλοήγησης μέσω αναπτυσσόμενου μενού

en: Navigation controls using dots
el: Έλεγχος πλοήγησης μέσω κουκίδων

en: Navigation controls using links
el: Έλεγχος πλοήγησης μέσω συνδέσμων

en: Navs
el: Nav

en: Navs available in Bootstrap have shared markup, starting with the base .nav class, as well as shared states. Swap modifier classes to switch between each style.
el: Τα Nav που διατίθενται στο Bootstrap έχουν κοινή σήμανση, ξεκινώντας από τη βασική κλάση .nav, καθώς και κοινές καταστάσεις. Ανταλλάξτε τις κλάσεις τροποποιητή για εναλλαγή ανάμεσα σε κάθε στυλ.

en: Need help?
el: Χρειάζεστε βοήθεια;

en: Nested elements
el: Ένθετα στοιχεία

en: New Content Template
el: Νέο πρότυπο περιεχομένου

en: New View
el: Νέα Προβολή

en: New filter
el: Νέο φίλτρο

en: New password
el: Νέος κωδικός πρόσβασης

en: New snippet has been inserted.
el: Έγινε εισαγωγή νέου τμήματος.

en: Newer first
el: Πρώτα τα νεότερα

en: Next
el: Επόμενο

en: Next &raquo;
el: Επόμενο &raquo;

en: Next page
el: Επόμενη σελίδα

en: Nicename
el: Ρετουσαρισμένο όνομα

en: Nickname
el: Ψευδώνυμο

en: No
el: Όχι

en: No Comments
el: Κανένα σχόλιο

en: No Content Template (display the "body" of the post)
el: Χωρίς Πρότυπο περιεχομένου (εμφανίζει το "σώμα" της ανάρτησης)

en: No Content Templates found
el: Δεν βρέθηκαν πρότυπα περιεχομένου

en: No Content Templates found in Trash
el: Δεν βρέθηκαν πρότυπα περιεχομένου στον κάδο ανακύκλωσης

en: No Content Templates found in Trash that matched your criteria.
el: Δεν βρέθηκαν Πρότυπα περιεχομένου στον Κάδο ανακύκλωσης που αντιστοιχούν στα κριτήριά σας.

en: No Content Templates found in Trash.
el: Δεν βρέθηκαν Πρότυπα περιεχομένου στον Κάδο ανακύκλωσης.

en: No Content Templates found that matched your criteria.
el: Δεν βρέθηκαν Πρότυπα περιεχομένου που αντιστοιχούν στα κριτήριά σας.

en: No Content Templates found.
el: Δεν βρέθηκαν Πρότυπα περιεχομένου.

en: No Post types/Taxonomies assigned
el: Δεν αντιστοιχίστηκαν τύποι ανάρτησης/ταξινομήσεις

en: No Views found in Trash that matched your criteria.
el: Δεν βρέθηκαν Προβολές στον κάδο ανακύκλωσης που αντιστοιχούν στα κριτήριά σας.

en: No Views found in Trash.
el: Δεν βρέθηκαν Προβολές στον κάδο ανακύκλωσης.

en: No Views found.
el: Δεν βρέθηκαν Προβολές.

en: No Views matched your criteria.
el: Καμία Προβολή δεν αντιστοιχεί στα κριτήριά σας.

en: No WordPress Archives found in Trash that matched your criteria.
el: Δεν βρέθηκαν Αρχειοθήκες WordPress στον κάδο ανακύκλωσης που αντιστοιχούν στα κριτήριά σας.

en: No WordPress Archives found in Trash.
el: Δεν βρέθηκαν Αρχειοθήκες WordPress στον κάδο ανακύκλωσης.

en: No WordPress Archives found that matched your criteria.
el: Δεν βρέθηκαν Αρχειοθήκες WordPress που αντιστοιχούν στα κριτήριά σας.

en: No WordPress Archives found.
el: Δεν βρέθηκαν Αρχειοθήκες WordPress.

en: No file chosen
el: Δεν επιλέχθηκε αρχείο

en: No filters set
el: Δεν ορίστηκαν φίλτρα

en: No items found.
el: Δεν βρέθηκαν στοιχεία.

en: No limit
el: Κανένα όριο

en: No one of the following
el: Τίποτε από τα εξής

en: No order
el: Καμία ιεραρχική σειρά

en: No pagination
el: Καμία σελιδοποίηση

en: No parent (return top-level elements)
el: Κανείς γονέας (επιστροφή στοιχείων ανωτέρου επιπέδου)

en: No passwords or any other confidential information is included.
el: Δεν περιλαμβάνονται κωδικοί πρόσβασης ή άλλες εμπιστευτικές πληροφορίες.

en: No post
el: Καμία ανάρτηση

en: No post type found
el: Δεν βρέθηκε τύπος ανάρτησης

en: No private custom fields are showing in the Views GUI.
el: Δεν εμφανίζεται κανένα ιδιωτικό προσαρμοσμένο πεδίο στη γραφική διεπαφή χρήστη του Views.

en: No relationships to migrate.
el: Δεν υπάρχουν σχέσεις προς μετεγκατάσταση.

en: No secondary sorting
el: Χωρίς δευτερεύουσα ταξινόμηση

en: No sorting
el: Χωρίς ταξινόμηση

en: No spinner container will be shown as this custom search is not performing any automatic update
el: Δεν θα εμφανίζεται κοντέινερ ένδειξης προόδου, επειδή αυτή η προσαρμοσμένη αναζήτηση δεν εκτελεί κάποια αυτόματη ενημέρωση

en: No spinner graphics
el: Ένδειξη προόδου χωρίς γραφικά

en: No tables had to be dropped.
el: Δεν χρειάστηκε να εγκαταλειφθούν πίνακες.

en: No users matched your criteria
el: Κανείς χρήστης δεν αντιστοιχεί στα κριτήριά σας

en: No value means all the way until the last index.
el: Χωρίς τιμή σημαίνει μέχρι το τελευταίο ευρετήριο.

en: No views found
el: Δεν βρέθηκαν προβολές

en: No views found in Trash
el: Δεν βρέθηκαν προβολές σε αυτόν τον κλάδο ανακύκλωσης

en: None
el: Κανένα

en: None set
el: Δεν ορίστηκε

en: Normally, it includes a shortcode for the <strong>Filter</strong> section and another shortcode for the <strong>Loop</strong> section, so they will display one after the other.
el: Κανονικά, περιλαμβάνει ένα shortcode για την ενότητα <strong>Φίλτρο</strong> και άλλο ένα shortcode για την ενότητα <strong>Βρόχος</strong>, ώστε να εμφανίζονται το ένα μετά το άλλο.

en: Normally, the View has a wrapper DIV which includes IDs and classes required for AJAX updates and pagination. If you want to show the View inline with text, you can disable this DIV, but you will not be able to use some of the functionality that Views offer.
el: Κανονικά, η προβολή έχει ένα DIV προγράμματος περιτύλιξης το οποίο περιλαμβάνει αναγνωριστικά (ID) και κλάσεις που απαιτούνται για τις ενημερώσεις AJAX και τη σελιδοποίηση. Αν θέλετε να εμφανίζεται η Προβολή ενσωματωμένη με κείμενο, μπορείτε να απενεργοποιήσετε αυτό το DIV, αλλά δεν θα μπορείτε να χρησιμοποιήσετε μέρος της λειτουργικότητας που προσφέρει το Views.

en: Normally, you will use 'edit forms' and 'delete forms' in Content Templates used in loops.
el: Κανονικά, θα χρησιμοποιείτε τα 'επεξεργασία φορμών' και 'διαγραφή φορμών' στα Πρότυπα περιεχομένου που χρησιμοποιούνται σε βρόχους.

en: Not allowed
el: Δεν επιτρέπεται

en: Not now
el: Όχι τώρα

en: Not now?
el: Όχι τώρα;

en: Not saved
el: Δεν αποθηκεύτηκε

en: Not using maintenance mode for the migration.
el: Δεν χρησιμοποιείται λειτουργία συντήρησης για αυτή τη μετεγκετάσταση.

en: Note that this method will only work if your theme has a proper dedicated function to display the content.
el: Σημειώστε ότι αυτή η μέθοδος θα λειτουργεί μόνο αν το θέμα σας έχει μια σωστά καθορισμένη λειτουργία για την εμφάνιση του περιεχομένου.

en: Note that you do not need to add any &lt;script&gt;&lt;/script&gt; tag at all: we will wrap your JavaScript before adding it to the page.
el: Σημειώστε ότι δεν χρειάζεται να προσθέσετε καμία ετικέτα &lt;style&gt;&lt;/style&gt; – θα τοποθετήσουμε το JavaScript σας πριν το προσθέσουμε στη σελίδα.

en: Note that you do not need to add any &lt;style&gt;&lt;/style&gt; tag at all: we will wrap your CSS before adding it to the page.
el: Σημειώστε ότι δεν χρειάζεται να προσθέσετε καμία ετικέτα &lt;style&gt;&lt;/style&gt; – θα τοποθετήσουμε το CSS σας πριν το προσθέσουμε στη σελίδα.

en: Nothing found
el: Δεν βρέθηκε τίποτε

en: Notice: Syntax higlighter can cause performance issues for large blocks of code
el: Σημείωση: η επισήμανση σύνταξης μπορεί να προκαλέσει μειωμένη απόδοση κατά την επεξεργασία μεγάλων τμημάτων κώδικα

en: Now give this View a name
el: Τώρα δώστε ένα όνομα σε αυτή την Προβολή

en: Nowhere
el: Πουθενά

en: Number of columns
el: Αριθμός στηλών

en: Number of preceding and following pages:
el: Αριθμός προηγούμενων και επόμενων σελίδων:

en: Number of terms
el: Αριθμός όρων

en: Numeric
el: Αριθμητικό

en: Numerical value
el: Αριθμητική τιμή

en: Object received from cache. MySQL query was cached in
el: Το αντικείμενο παραλήφθηκε από τη μνήμη cache. Το ερώτημα MySQL αποθηκεύτηκε στη μνήμη cache

en: Offset
el: Μετατόπιση

en: Older first
el: Πρώτα τα παλιότερα

en: On a recent update, we added support for functions as conditions. From now on, you will need to <strong>first register</strong> the functions that you want to use as conditionals.
el: Σε μια πρόσφατη ενημέρωση προσθέσαμε τη δυνατότητα χρήσης των συναρτήσεων ως συνθηκών. Στο εξής θα πρέπει <strong>προηγουμένως να δηλώνετε</strong> τις συναρτήσεις που θέλετε να χρησιμοποιήσετε ως συνθήκες.

en: On another page
el: Σε άλλη σελίδα

en: On demand
el: Κατά παραγγελία

en: On posts sharing the same <em>order by</em> value, order by
el: Σε αναρτήσεις που μοιράζονται την ίδια πρωτεύουσα τιμή <em>ταξινόμηση κατά</em>, να γίνει ταξινόμηση κατά

en: On posts sharing the same primary <em>order by</em> value, order by
el: Σε αναρτήσεις που μοιράζονται την ίδια πρωτεύουσα τιμή <em>ταξινόμηση κατά</em>, να γίνει ταξινόμηση κατά

en: Once you buy the full Toolset, you will be able to edit Views, CRED forms and Layouts in your site, as well as build new ones.
el: Αφού αγοράσετε το πλήρες Toolset, θα μπορείτε να επεξεργάζεστε Προβολές, φόρμες CRED και Διατάξεις στον ιστότοπό σας, καθώς και να κατασκευάζετε καινούργιες.

en: One of these
el: Ένας/μία/ένα εξ αυτών

en: One or more sections haven't been saved.
el: Μία ή περισσότερες ενότητες δεν αποθηκεύτηκαν

en: Only Views listing posts can have custom search inputs.
el: Μόνο αναρτήσεις καταχώρισης του Views μπορούν να έχουν εισόδους προσαρμοσμένης αναζήτησης.

en: Only latin letters, numbers, underscores and dashes
el: Μόνο λατινικά γράμματα, αριθμοί, χαρακτήρες υπογράμμισης και παύλες

en: Only letters, numbers, dots, underscores and dashes
el: Μόνο γράμματα, αριθμοί, τελείες, χαρακτήρες υπογράμμισης και παύλες

en: Only letters, numbers, underscores and dashes
el: Μόνο γράμματα, αριθμοί, χαρακτήρες υπογράμμισης και παύλες

en: Only list users who met the filter criteria
el: Παράθεση μόνο χρηστών που πληρούν τα κριτήρια του φίλτρου

en: Only lowercase letters and numbers allowed as shortcode attributes
el: Μόνο πεζά γράμματα και αριθμοί επιτρέπονται ως ιδιότητες shortcode

en: Only lowercase letters, numbers, hyphens and underscores allowed as URL parameters
el: Μόνο πεζά γράμματα, αριθμοί, ενωτικά και χαρακτήρες υπογράμμισης είναι δυνατό να εισάγονται σε παραμέτρους URL

en: Only needed if you want to display different items in the results with different HTML.
el: Απαιτείται μόνον εάν θέλετε να εμφανίζονται διαφορετικά στοιχεία στα αποτελέσματα με διαφορετικό κώδικα HTML.

en: Only post types registered by Toolset Types can be used as intermediary.
el: Μόνο οι τύποι αναρτήσεων που είναι καταχωρημένοι από το Toolset Types μπορούν να χρησιμοποιηθούν ως ενδιάμεσοι.

en: Only posts from the Post post type can be sticky
el: Μόνο αναρτήσεις από τον τύπο ανάρτησης μπορούν να είναι sticky

en: Only the search form
el: Μόνο η φόρμα αναζήτησης

en: Only the search results
el: Μόνο τα αποτελέσματα αναζήτησης

en: Oops! It seems there is a filter by %s that is missing some options
el: Ουπς! Φαίνεται ότι από κάποιο φίλτρο της ταξινόμησης %s λείπουν ορισμένες επιλογές

en: Oops! It seems there is a filter by post IDs that is missing some options
el: Ουπς! Φαίνεται ότι από κάποιο φίλτρο αναγνωριστικών ανάρτησης λείπουν κάποιες επιλογές

en: Oops! It seems there is a filter by post author that is missing some options
el: Ουπς! Φαίνεται ότι από κάποιο φίλτρο του συντάκτη ανάρτησης λείπουν ορισμένες επιλογές

en: Oops! It seems there is a filter by post parent that is missing some options
el: Ουπς! Φαίνεται ότι από κάποιο φίλτρο γονικής ανάρτησης λείπουν ορισμένες επιλογές

en: Oops! It seems there is a filter by post relationship that is missing some options
el: Ουπς! Φαίνεται ότι από κάποιο φίλτρο σχέσης μεταξύ αναρτήσεων λείπουν ορισμένες επιλογές

en: Oops! It seems there is a filter by taxonomy terms that is missing some options
el: Ουπς! Φαίνεται ότι από κάποιο φίλτρο ταξινόμησης όρων λείπουν ορισμένες επιλογές

en: Oops! There's been a problem when upgrading Toolset data structures. Please make sure your current configuration allows WordPress to alter database tables.
el: Ουπς! Παρουστιάστηκε πρόβλημα κατά την αναβάθμιση δομών δεδομένων Toolset. Βεβαιωθείτε ότι η τρέχουσα ρύθμιση παραμέτρων σας επιτρέπει στο WordPress να τροποποιεί πίνακες βάσεων δεδομένων.

en: Open in a new window
el: Άνοιγμα σε νέο παράθυρο

en: Open the Screen Options and set the WordPress Archive purpose to display it as a custom search.
el: Ανοίξτε τις Επιλογές οθόνης και ορίστε τον σκοπό της Αρχειοθήκης WordPress ώστε να την εμφανίζει ως προσαρμοσμένη αναζήτηση.

en: Open the edit form in
el: Άνοιγμα της φόρμας επεξεργασίας σε

en: Option 1
el: Επιλογή 1

en: Option 2
el: Επιλογή 2

en: Option 3
el: Επιλογή 3

en: Option slug
el: Προσδιοριστικό επιλογής

en: Optional shortcode that targets specific items in the loop.
el: Προαιρετικό shortcode που στοχεύει συγκεκριμένα στοιχεία στο βρόχο.

en: Options
el: Επιλογές

en: Options Framework
el: Πλαίσιο επιλογών

en: Options sorting
el: Ταξινόμηση επιλογών

en: Order
el: Σειρά

en: Order
el: Σειρά

en: Order by
el: Ταξινόμηση κατά

en: Order by
el: Ταξινόμηση κατά

en: Order by as
el: Ταξινόμηση κατά ως

en: Order by:
el: Ταξινόμηση με:

en: Order of the options
el: Σειρά των επιλογών

en: Order options by this parameter.
el: Καθορισμός σειράς επιλογών βάσει αυτής της παραμέτρου.

en: Order options in this direction.
el: Καθορισμός σειράς επιλογών προς αυτή την κατεύθυνση.

en: Order:
el: Σειρά:

en: Ordered List
el: Ταξινομημένη λίστα

en: Ordered list
el: Ταξινομημένη λίστα

en: Ordering
el: Διευθέτηση σειράς

en: Ordering saved
el: Η διευθέτηση σειράς αποθηκεύτηκε

en: Original content
el: Αρχικό περιεχόμενο

en: Original image
el: Αρχική εικόνα

en: Other Elements:
el: Άλλα στοιχεία:

en: Other Fields
el: Άλλα πεδία

en: Other pagination options
el: Άλλες επιλογές σελιδοποίησης

en: Output
el: Έξοδος

en: Output (RAW)
el: Έξοδος (άνευ επεξεργασίας)

en: Output Editor
el: Επεξεργαστής Εξόδου

en: Output Integration
el: Ενσωμάτωση εξόδου

en: Output all the items returned from the query section.
el: Εξαγωγή όλων των στοιχείων που επέστρεψε η ενότητα ερωτήματος.

en: Output format
el: Μορφή εξόδου

en: Output loop
el: Βρόγχος εξόδου

en: Output mode
el: Λειτουργία εξόδου

en: Output section
el: Ενότητα εξόδου

en: Output style
el: Στυλ εξόδου

en: Output the post title as is or sanitize it to use as an HTML attribute.
el: Έξοδος του τίτλου ανάρτησης ως έχει ή καθαρισμός του, προκειμένου να χρησιμοποιηθεί ως ιδιότητα HTML.

en: Override View basic settings
el: Παράκαμψη βασικών ρυθμίσεων Προβολής

en: Override settings
el: Παράκαμψη ρυθμίσεων

en: Override some View basic settings
el: Παράκαμψη ορισμένων βασικών ρυθμίσεων Προβολής

en: Overwrite Views settings
el: Αντικατάσταση ρυθμίσεων Προβολών (Views)

en: PAST_ONE
el: ΣΤΟ_ΠΑΡΕΛΘΟΝ

en: Page %s
el: Σελίδα %s

en: Page Builders
el: Κατασκευαστές σελίδων

en: Page created.
el: Η σελίδα δημιουργήθηκε.

en: Page header
el: Κεφαλίδα σελίδας

en: Page info
el: Πληροφορίες σελίδας

en: Pages to pre-load:
el: Σελίδες για προφόρτωση:

en: Pages to skip:
el: Σελίδες προς παράλειψη:

en: Pagination
el: Σελιδοποίηση

en: Pagination Settings
el: Ρυθμίσεις Σελιδοποίησης

en: Pagination and Slider settings
el: Ρυθμίσεις σελιδοποίησης και παρουσίασης διαφανειών

en: Pagination and Sliders Settings
el: Ρυθμίσεις σελιδοποίησης και παρουσιάσεων

en: Pagination and sliders settings
el: Ρυθμίσεις σελιδοποίησης και παρουσίασης

en: Pagination combined with random ordering can lead to same items appearing in more than one pages. It's recommended not to combine pagination with random ordering, unless unexpected results are acceptable.
el: Η σελιδοποίηση σε συνδυασμό με τυχαία ταξινόμηση μπορεί να προκαλέσει την εμφάνιση των ίδιων στοιχείων σε περισσότερες από μία σελίδες. Συνίσταται να μη συνδυάζεται η σελιδοποίηση με τυχαία ταξινόμηση, εκτός αν είναι αποδεκτά τα απρόβλεπτα αποτελέσματα.

en: Pagination controls
el: Στοιχεία ελέγχου σελιδοποίησης

en: Pagination controls are disabled because this View or WordPress Archive doesn't use pagination
el: Τα στοιχεία ελέγχου σελιδοποίησης είναι απενεργοποιημένα επειδή αυτή η Προβολή ή Αρχειοθήκη WordPress δεν χρησιμοποιεί σελιδοποίηση

en: Pagination controls are not needed for infinite scrolling
el: Δεν χρειάζονται στοιχεία ελέγχου σελιδοποίησης για απεριόριστη κύλιση

en: Pagination controls were already added
el: Τα στοιχεία ελέγχου σελιδοποίησης έχουν ήδη προστεθεί

en: Pagination data
el: Δεδομένα σελιδοποίησης

en: Pagination enabled with automatic AJAX transition
el: Σελιδοποίηση ενεργή με αυτόματη μετάβαση AJAX

en: Pagination enabled with manual transition and AJAX
el: Σελιδοποίηση ενεργή με μη αυτόματη μετάβαση και AJAX

en: Pagination enabled with manual transition and page reload
el: Σελιδοποίηση ενεργή με μη αυτόματη μετάβαση και επαναφόρτωση σελίδας

en: Pagination events
el: Συμβάντα σελιδοποίησης

en: Pagination is enabled but there are no pagination controls
el: Η σελιδοποίηση είναι ενεργοποιημένη αλλά δεν υπάρχουν στοιχεία ελέγχου σελιδοποίησης

en: Pagination lets you break the results into separate pages.
el: Η σελιδοποίηση σάς επιτρέπει να διανέμετε τα αποτελέσματα σε περισσότερες σελίδες.

en: Pagination options
el: Επιλογές σελιδοποίησης

en: Pagination requires the Filter HTML section to be visible.
el: Για τη σελιδοποίηση απαιτείται να είναι ορατή η ενότητα φιλτραρίσματος HTML.

en: Pagination saved
el: Η σελιδοποίηση αποθηκεύτηκε

en: Pagination settings
el: Ρυθμίσεις σελιδοποίησης

en: Pagination works better if the activated theme or plugins include Bootstrap.
el: Η σελιδοποίηση λειτουργεί καλύτερα αν το ενεργό θέμα ή προσθήκες περιλαμβάνουν το Bootstrap.

en: Panels
el: Πίνακες

en: Paragraph
el: Παράγραφος

en: Paragraph.
el: Παράγραφος

en: Parametric Search Settings saved
el: Οι ρυθμίσεις της προσαρμοσμένης αναζήτησης αποθηκεύτηκαν

en: Parent
el: Γονέας

en: Parent is the current post in the loop
el: Γονική είναι η τρέχουσα ανάρτηση στο βρόχο

en: Parent is the page where this View is shown
el: Γονική είναι η σελίδα όπου εμφανίζεται αυτή η Προβολή

en: Parent is the taxonomy selected by the <strong>parent Taxonomy View</strong>
el: Γονική είναι η ταξινόμηση που επιλέγεται από τη <strong>Προβολή γονική ταξινόμησης</strong>

en: Parent is the term of the <strong>current taxonomy archive</strong> page
el: Γονέας είναι ο όρος της σελίδας <strong>αρχειοθήκης τρέχουσας ταξινόμησης</strong>

en: Parent is:
el: Ο γονέας είναι:

en: Parse inner shortcodes
el: Ανάλυση εσωτερικών shortcode

en: Parse shortcodes inside the field values
el: Να γίνεται ανάλυση shortcode εντός των τιμών πεδίου

en: Password
el: Κωδικός πρόσβασης

en: Password management
el: Διαχείριση κωδικού πρόσβασης

en: Paste into "Custom fields to index" in the %1$sRelevanssi settings%2$s. Remember to double check the post types included in the index, and notice that you can also add taxonomies to it.
el: Κάντε επικόλληση στο "Προσαρμοσμένα πεδία για δημιουργία ευρετηρίου" στις %1$sΡυθμίσεις Relevanssi%2$s. Να θυμάστε να ελέγξετε τους τύπους ανάρτησης που περιλαμβάνονται στο ευρετήριο και σημειώστε ότι μπορείτε επίσης να του προσθέσετε ταξινομήσεις.

en: Pause pagination transition on mouse hover
el: Παύση μετάβασης σελιδοποίησης με κατάδειξη

en: Pingback XML-RPC file URL
el: URL του ανταποδοτικού αρχείου XML-RPC

en: Placeholder
el: Χαρακτήρας κράτησης θέσης

en: Placeholder for skipped pages:
el: Κείμενο κράτησης θέσης για σελίδες που παραλείπονται:

en: Please %1$sinstall Relevanssi%2$s to allow Toolset to search texts in custom fields.
el: %1$sΕγκαταστήστε το Relevanssi%2$s για να επιτρέψετε στο Toolset να αναζητά κείμενα σε προσαρμοσμένα πεδία.

en: Please consider updating to the new Toolset Maps plugin for extended fetures and better compatibility.
el: Σας προτείνουμε να κάνετε ενημέρωση στη νέα προσθήκη Toolset Maps για περισσότερες δυνατότητες και καλύτερη συμβατότητα.

en: Please enter a valid URL
el: Εισαγάγετε ένα έγκυρο URL

en: Please enter a valid comma separated number list
el: Εισαγάγετε μια λίστα έγκυρων αριθμών διαχωρισμένων με κόμματα

en: Please enter a valid day number (1-31)
el: Εισαγάγετε έναν έγκυρο αριθμό ημέρας (1-31)

en: Please enter a valid day of the week (1-7)
el: Εισαγάγετε μια έγκυρη ημέρα της εβδομάδας  (1-7)

en: Please enter a valid day of the year (1-366)
el: Εισαγάγετε μια έγκυρη ημέρα του έτους (1-366)

en: Please enter a valid four-digits year, like 2015
el: Εισαγάγετε ένα έγκυρο έτος με τέσσερα ψηφία, π.χ. 2016

en: Please enter a valid hour (0-23)
el: Εισαγάγετε μια έγκυρη ώρα (0-23)

en: Please enter a valid minute (0-59)
el: Εισαγάγετε ένα έγκυρο λεπτό (0-59)

en: Please enter a valid month number (1-12)
el: Εισαγάγετε έναν έγκυρο αριθμό μήνα (1-12)

en: Please enter a valid number
el: Εισαγάγετε έναν έγκυρο αριθμό

en: Please enter a valid second (0-59)
el: Εισαγάγετε ένα έγκυρο δευτερόλεπτο (0-59)

en: Please enter a valid week number (1-53)
el: Εισαγάγετε έναν έγκυρο αριθμό εβδομάδας (1-53)

en: Please enter numeric data
el: Παρακαλούμε εισαγάγετε αριθμητικά δεδομένα

en: Please enter post ID
el: Δώστε το αναγνωριστικό ανάρτησης

en: Please fix the problem and click on Update again.
el: Διορθώστε το πρόβλημα και κάντε ξανά κλικ στο κουμπί Ενημέρωση.

en: Please note that changing the registered framework will restart the registered options
el: Σημειώστε ότι αν αλλάξετε το καταχωρισμένο πλαίσιο, θα γίνει επανεκκίνηση των καταχωρισμένων επιλογών

en: Please refer to the following links for documentation related to the most used browsers:
el: Παρακαλούμε ανατρέξτε στις εξής συνδέσεις για τεκμηρίωση σχετικά με τα πιο συχνά χρησιμοποιούμενα προγράμματα περιήγησης:

en: Please select
el: Επιλέξτε

en: Please select an option
el: Διαλέξτε μια επιλογή

en: Please type
el: Παρακαλούμε πληκτρολογήστε

en: Please type a comma separated list of author IDs
el: Πληκτρολογήστε μια λίστα ID συντακτών διαχωρισμένη με κόμματα

en: Please type a comma separated list of author usernames
el: Πληκτρολογήστε μια λίστα ονομάτων χρήστη συντακτών διαχωρισμένη με κόμματα

en: Please type a comma separated list of post IDs
el: Πληκτρολογήστε μια λίστα ID αναρτήσεων διαχωρισμένη με κόμματα

en: Please type a comma separated list of post type slugs
el: Επιλέξτε μια λίστα από slug τύπου ανάρτησης, διαχωρισμένη με κόμμα

en: Please type a comma separated list of term IDs
el: Πληκτρολογήστε μια λίστα ID όρων διαχωρισμένη με κόμματα

en: Please type a comma separated list of term names
el: Πληκτρολογήστε μια λίστα ονομάτων όρων διαχωρισμένων με κόμματα

en: Please type a comma separated list of term slugs
el: Πληκτρολογήστε μια λίστα όρων slug διαχωρισμένων με κόμματα

en: Please type a comma separated list of user IDs to %s
el: Πληκτρολογήστε μια λίστα ID χρηστών διαχωρισμένη με κόμματα για να: %s

en: Please type a comma separated list of usernames to %s
el: Πληκτρολογήστε μια λίστα ID ονομάτων χρήστη διαχωρισμένη με κόμματα %s

en: Please type a custom field value
el: Πληκτρολογήστε μια τιμή προσαρμοσμένου πεδίου

en: Please type a post ID to get its children
el: Πληκτρολογήστε ένα ID ανάρτησης για ανάκτηση των υποαναρτήσεών της

en: Please type a post ID to get its native children
el: Πληκτρολογήστε ένα ID ανάρτησης για ανάκτηση των εγγενών υποαναρτήσεών της

en: Please type a post ID to get its related posts
el: Επιλέξτε αναγνωριστικό ανάρτησης για να λάβετε τις σχετικές αναρτήσεις

en: Please type a search term
el: Πληκτρολογήστε έναν όρο αναζήτησης

en: Please type a termmeta field value
el: Πληκτρολογήστε μια τιμή πεδίου μεταδεδομένων όρου

en: Please type an username field value
el: Πληκτρολογήστε μια τιμή πεδίου ονόματος χρήστη

en: Please use Scan buttons first to be sure that they are not used anywhere.
el: Παρακαλούμε χρησιμοποιήστε πρώτα τα κουμπιά σάρωσης για βεβαιωθείτε ότι δεν χρησιμοποιούνται αλλού.

en: Please use a valid hexadecimal value.
el: Χρησιμοποιήστε μια έγκυρη δεκαεξαδική τιμή.

en: Please use the Scan button first to be sure that it is not used anywhere.
el: Παρακαλούμε χρησιμοποιήστε πρώτα το κουμπί Σάρωση για να βεβαιωθείτε ότι δεν χρησιμοποιείται αυτή πουθενά

en: Please validate reCAPTCHA
el: Κάντε επαλήθευση reCAPTCHA

en: Please, provide this information if requested in our support forum.
el: Παρακαλείσθε να παρέχετε αυτές τις πληροφορίες, αν σας ζητηθεί στο φόρουμ υποστήριξής μας.

en: Please, select a Form first!
el: Επιλέξτε μια Φόρμα πρώτα!

en: Please, select a View first!
el: Επιλέξτε μια προβολή πρώτα!

en: Post
el: Ανάρτηση

en: Post %d
el: Ανάρτηση %d

en: Post ID
el: Αναγνωριστικό ανάρτησης

en: Post ID filter
el: Φίλτρο αναγνωριστικού (ID) ανάρτησης

en: Post ID filter deleted
el: Το φίλτρο αναγνωριστικού ανάρτησης διαγράφηκε

en: Post ID filter saved
el: Το φίλτρο αναγνωριστικού ανάρτησης αποθηκεύτηκε

en: Post URL
el: URL ανάρτησης

en: Post View
el: Προβολή ανάρτησης

en: Post archive link
el: Σύνδεσμος προς αρχειοθήκη ανάρτησης

en: Post archives
el: Αρχειοθήκες αναρτήσεων

en: Post author
el: Συντάκτης ανάρτησης

en: Post author filter
el: Φίλτρο συντάκτη ανάρτησης

en: Post author filter deleted
el: Το φίλτρο συντάκτη ανάρτησης διαγράφηκε

en: Post author filter saved
el: Το φίλτρο συντάκτη ανάρτησης αποθηκεύτηκε

en: Post author is
el: Ο συντάκτης της ανάρτησης είναι

en: Post author is set by the parent User View
el: Συντάκτης ανάρτησης ορίζεται από τη γονική Προβολή χρήστη

en: Post author is the author of the current post in the loop
el: Συντάκτης ανάρτησης είναι ο συντάκτης της τρέχουσας ανάρτησης στον βρόχο

en: Post author is the author of the page where this View is shown
el: Συντάκτης ανάρτησης είναι ο συντάκτης της σελίδας όπου εμφανίζεται αυτή η Προβολή

en: Post author is the same as the logged in user
el: Ο συντάκτης ανάρτησης είναι ο συνδεδεμένος χρήστης

en: Post body
el: Σώμα ανάρτησης

en: Post body data
el: Δεδομένα σώματος ανάρτησης

en: Post class
el: Κλάση ανάρτησης

en: Post comment count
el: Πλήθος σχολίων ανάρτησης

en: Post comments number
el: Αριθμός σχολίων ανάρτησης

en: Post content
el: Περιεχόμενο ανάρτησης

en: Post count
el: Μετρητής αναρτήσεων

en: Post date
el: Ημερομηνία ανάρτησης

en: Post date - %s (<em>%s</em>)
el: Ημερομηνία ανάρτησης – %s (<em>%s</em>)

en: Post date filter
el: Φίλτρο ημερομηνίας ανάρτησης

en: Post date filter saved
el: Το φίλτρο ημερομηνίας ανάρτησης αποθηκεύτηκε

en: Post edit link
el: Σύνδεσμος επεξεργασίας ανάρτησης

en: Post excerpt
el: Απόσπασμα ανάρτησης

en: Post featured image
el: Προβεβλημένη εικόνα ανάρτησης

en: Post field
el: Πεδίο αναρτήσεων

en: Post field iterator
el: Επαναλήπτης πεδίου ανάρτησης

en: Post fields
el: Πεδία ανάρτησης

en: Post filters
el: Φίλτρα ανάρτησης

en: Post format
el: Μορφή ανάρτησης

en: Post id
el: Αναγνωριστικό ανάρτησης

en: Post last modified date
el: Ημερομηνία τελευταίας επεξεργασίας ανάρτησης

en: Post link
el: Σύνδεσμος ανάρτησης

en: Post matching all the selected terms
el: Αναρτήσεις που αντιστοιχούν σε όλους τους επιλεγμένους όρους

en: Post matching none of the selected terms
el: Αναρτήσεις που δεν αντιστοιχούν σε κανέναν από τους επιλεγμένους όρους

en: Post menu order
el: Σειρά μενού ανάρτησης

en: Post name
el: Όνομα ανάρτησης

en: Post next link
el: Σύνδεσμος επόμενης ανάρτησης

en: Post parent
el: Γονική ανάρτηση

en: Post parent filter
el: Φίλτρο γονικών αναρτήσεων

en: Post parent filter deleted
el: Το φίλτρο γονικής ανάρτησης διαγράφηκε

en: Post parent filter saved
el: Το φίλτρο γονικής ανάρτησης αποθηκεύτηκε

en: Post previous link
el: Σύνδεσμος προηγούμενης ανάρτησης

en: Post relationship
el: Σχέση ανάρτησης

en: Post relationship - Post is a child of
el: Σχέση ανάρτησης - Η ανάρτηση είναι υποανάρτηση της

en: Post relationship filter
el: Φίλτρο σχέσης ανάρτησης

en: Post relationship filter deleted
el: Το φίλτρο σχέσης ανάρτησης διαγράφηκε

en: Post relationship or repeatable field groups owner
el: Σχέση ανάρτησης ή ιδιοκτήτης ομάδας επαναλαμβανόμενων πεδίων

en: Post relationships in Toolset require WPML %s or newer to work properly with post translations. Please upgrade WPML.
el: Οι σχέσεις αναρτήσεων στο Toolset χρειάζονται WPML %s ή νεότερο για να λειτουργήσουν σωστά με μεταφράσεις αναρτήσεων. Αναβαθμίστε το WPML.

en: Post search
el: Αναζήτηση ανάρτησης

en: Post search filter
el: Φίλτρο αναζήτησης ανάρτησης

en: Post search filter deleted
el: Το φίλτρο αναζήτησης ανάρτησης διαγράφηκε

en: Post search filter saved
el: Το φίλτρο αναζήτησης ανάρτησης αποθηκεύτηκε

en: Post selection
el: Επιλογή ανάρτησης

en: Post slug
el: Slug ανάρτησης

en: Post status
el: Κατάσταση ανάρτησης

en: Post status filter
el: Φίλτρο κατάστασης αναζήτησης

en: Post status filter deleted
el: Το φίλτρο κατάστασης ανάρτησης διαγράφηκε

en: Post status filter saved
el: Το φίλτρο κατάστασης ανάρτησης αποθηκεύτηκε

en: Post stickiness
el: Επιμονή ανάρτησης

en: Post stickiness filter
el: Φίλτρο επιμονής ανάρτησης

en: Post taxonomy
el: Ταξινόμηση αναρτήσεων

en: Post taxonomy - %s
el: Ταξινόμηση ανάρτησης – %s

en: Post title
el: Τίτλος ανάρτησης

en: Post title with a link
el: Τίτλος ανάρτησης με σύνδεσμο

en: Post to edit
el: Ανάρτηση προς επεξεργασία

en: Post type
el: Τύπος ανάρτησης

en: Post type archive
el: Αρχειοθήκη τύπων ανάρτησης

en: Post type archive link
el: Σύνδεσμος αρχειοθήκης τύπου ανάρτησης

en: Post type archives
el: Αρχειοθήκες τύπων ανάρτησης

en: Post type filter
el: Φίλτρο τύπου αναζήτησης

en: Post type filter deleted
el: Το φίλτρο τύπου ανάρτησης διαγράφηκε

en: Post type filter saved
el: Το φίλτρο τύπου ανάρτησης αποθηκεύτηκε

en: Post type information
el: Πληροφορίες τύπου ανάρτησης

en: Post type plural name
el: Όνομα τύπου ανάρτησης στον πληθυντικό αριθμό

en: Post type singular name
el: Όνομα τύπου ανάρτησης στον ενικό αριθμό

en: Post type slug
el: Slug τύπου ανάρτησης

en: Post type slug is set by the %s key:
el: Το slug τύπου ανάρτησης  ορίζεται από το κλειδί %s:

en: Post type slug is set by the URL parameter:
el: Το slug τύπου ανάρτησης ορίζεται από την παράμετρο URL:

en: Post type slug is set by the View shortcode attribute:
el: Το slug τύπου ανάρτησης ορίζεται από την ιδιότητα shortcode Προβολής:

en: Post types
el: Τύποι ανάρτησης

en: Post with ID set by the %s key:
el: Ανάρτηση με αναγνωριστικό (ID) ορισμένο βάσει κλειδιού του %s:

en: Post with ID set by the URL parameter
el: Ανάρτηση με αναγνωριστικό ορισθείσα από την παράμετρο URL

en: Post with ID set by the shortcode attribute
el: Ανάρτηση με αναγνωριστικό ορισθείσα βάσει της ιδιότητας shortcode

en: Posted by %s on %s
el: Αναρτήθηκε από τον/την %s στις %s

en: Posts archive
el: Αρχειοθήκη αναρτήσεων

en: Posts content and title
el: Περιεχόμενο και τίτλος αναρτήσεων

en: Posts matching any of the selected terms
el: Αναρτήσεις που αντιστοιχούν σε οποιονδήποτε από τους επιλεγμένους όρους

en: Posts with IDs set by the %s key:
el: Αναρτήσεις με αναγνωριστικό (ID) ορισμένο βάσει κλειδιού του %s:

en: Posts with IDs set by the View shortcode attribute:
el: Αναρτήσεις με αναγνωριστικά βάσει της ιδιότητας shortcode της Προβολής:

en: Posts with IDs set by this URL parameter:
el: Αναρτήσεις με αναγνωριστικά που ορίζονται από αυτή την παράμετρο URL:

en: Posts with those IDs:
el: Αναρτήσεις με αυτά τα αναγνωριστικά (ID):

en: Pre-load the next and previous pages - avoids loading delays when users move between pages
el: Προφόρτωση επόμενων και προηγούμενων σελίδων - αποφεύγονται οι καθυστερήσεις όταν οι χρήστες μετακινούνται μεταξύ σελίδων

en: Prefix
el: Πρόθεμα

en: Preload images before transition
el: Προφόρτωση εικόνων πριν τη μετάβαση

en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: Preview Content Template
el: Προεπισκόπηση πρότυπου περιεχομένου

en: Preview Layouts Loop View
el: Προεπισκόπηση Layouts Loop View

en: Preview View
el: Προεπισκόπηση Προβολής

en: Preview WordPress Archive
el: Προεπισκόπηση αρχειοθήκης WordPress

en: Preview this Content Template with:
el: Προεπισκόπηση αυτού του Πρότυπου περιεχομένου με:

en: Previous
el: Προηγούμενο

en: Previous and Next page controls
el: Στοιχεία ελέγχου Προηγούμενης και Επόμενης σελίδας

en: Previous page
el: Προηγούμενη σελίδα

en: Primary CSS file URL of the active theme
el: URL πρωτεύοντος αρχείου CSS του ενεργού θέματος

en: Profile Picture
el: Εικόνα προφίλ

en: Profile picture
el: Εικόνα προφίλ

en: Progress bars
el: Γραμμές προόδου.

en: Proportion
el: Αναλογία

en: Provide contextual feedback messages for typical user actions with the handful of available and flexible alert messages.
el: Παρέχετε σχόλια βάσει περιεχομένου για συνήθεις ενέργειες χρηστών με τα μηνύματα διαθεσιμότητας και ευέλικτης ειδοποίησης.

en: Provide different kind of labels for your website.
el: Παρέχετε ετικέτες διαφόρων ειδών για τον ιστότοπό σας.

en: Provide pagination links for your site or app with the multi-page pagination component.
el: Παρέχετε συνδέσμους σελιδοποίησης για τον ιστότοπο ή την εφαρμογή σας με το στοιχείο πολυσέλιδης σελιδοποίησης.

en: Provide up-to-date feedback on the progress of a workflow or action with simple yet flexible progress bars.
el: Παρέχετε ενημερωμένα σχόλια σχετικά με την πρόοδο μιας ροής εργασίας ή ενέργειας με απλές, αλλά ευέλικτες γραμμές προόδου.

en: Published
el: Δημοσιευμένο

en: Published date
el: Ημερομηνία δημοσίευσης

en: Published date GMT
el: Ημερομηνία δημοσίευσης (GMT)

en: Query
el: Ερώτημα

en: Query Filter
el: Φίλτρο ερωτήματος

en: Query Options
el: Επιλογές ερωτήματος

en: Query Options saved
el: Οι επιλογές ερωτημάτων αποθηκεύτηκαν

en: Query args
el: Ορίσματα ερωτήματος

en: Query filter saved
el: Το φίλτρο ερωτήματος αποθηκεύτηκε

en: Query filters
el: Φίλτρα ερωτημάτων

en: Query filters by meta fields
el: Φίλτρα ερωτήματος από πεδία μεταδεδομένων

en: Query results
el: Αποτελέσματα ερωτήματος

en: Query section
el: Ενότητα ερωτήματος

en: Querying and Displaying Child Posts
el: Υποβολή ερωτημάτων και εμφάνιση υποαναρτήσεων

en: RDF/RSS 1.0 feed URL
el: URL τροφοδοσίας RDF/RSS 1.0

en: RSS 0.92 feed URL
el: URL τροφοδοσίας RSS 0.92

en: RSS 2.0 feed URL
el: URL τροφοδοσίας RSS 2.0

en: Radio inputs
el: Είσοδοι ράδιο

en: Random order
el: Τυχαία σειρά

en: Raw inline styles to apply to the labels. For example: color:red;background:none;
el: Ακατέργαστα ενσωματωμένα στυλ προς εφαρμογή στις ετικέτες. Για παράδειγμα: color:red;background:none;

en: Raw inline styles to apply. For example: color:red;background:none;
el: Ακατέργαστα ενσωματωμένα στυλ προς εφαρμογή. Για παράδειγμα: color:red;background:none;

en: Raw output
el: Ακατέργαστη έξοδος

en: Raw reset button
el: Ακατέργαστο κουμπί επαναφοράς

en: Raw search input
el: Ακατέργαστη είσοδος αναζήτησης

en: Raw submit button
el: Ακατέργαστο κουμπί υποβολής

en: Read more...
el: Διαβάστε περισσότερα...

en: Received array
el: Πίνακας παραληφθέντων στοιχείων

en: Recommended if you are new to Views.
el: Συνιστάται αν είστε νέοι στο Views.

en: Redirect URL
el: URL ανακατεύθυνσης

en: Redirect options
el: Επιλογές ανακατεύθυνσης

en: Redirect target URL
el: Ανακατεύθυνση στο URL προορισμού

en: Redirect to this URL on failure
el: Ανακατεύθυνση σε αυτό το URL ύστερα από αποτυχία

en: Redirect to this URL on success
el: Ανακατεύθυνση σε αυτό το URL ύστερα από επιτυχία

en: Register your framework manually
el: Να καταχωρίζεται το πλαίσιό σας μη αυτομάτως

en: Registered framework
el: Καταχωρισμένο πλαίσιο

en: Registered functions
el: Καταχωρισμένες συναρτήσεις

en: Registered invalid functions are <strong>%s</strong>
el: Οι καταχωρισμένες μη έγκυρες λειτουργίες είναι <strong>%s</strong>

en: Registered valid functions are <strong>%s</strong>
el: Οι καταχωρισμένες έγκυρες λειτουργίες είναι <strong>%s</strong>

en: Registration Date
el: Ημερομηνία εγγραφής

en: Relationship
el: Σχέση

en: Relationship "%s" between post types "%s" and "%s" was created.
el: Δημιουργήθηκε σχέση "%s" μεταξύ των τύπων αναρτήσεων "%s" και "%s".

en: Relationship "%s" has been deleted.
el: Η σχέση "%s" διαγράφηκε.

en: Relationship %s
el: σχέση %s

en: Relationship definition "%s" doesn't exist.
el: Ο ορισμός σχέσης "%s" δεν υπάρχει.

en: Relationship definition "%s" not found.
el: Δεν βρέθηκε ο ορισμός σχέσης "%s".

en: Relationship definitions migrated.
el: Ορισμοί σχέσης μετεγκαταστάθηκαν.

en: Relationship filters are only valid for posts views.
el: Τα φίλτρα σχέσεων είναι έγκυρα μόνο για προβολές αναρτήσεων.

en: Relationship slug was successfully renamed from "%s" to "%s".
el: Το slug σχέσης μετονομάστηκε επιτυχώς από "%s" σε "%s".

en: Relationship to use when querying with multiple date conditions:
el: Σχέση που χρησιμοποιείται κατά την υποβολή ερωτήματος με πολλαπλές συνθήκες ημερονίας:

en: Relationship to use when querying with multiple fields:
el: Σχέση προς χρήση για ερωτήματα με πολλαπλά πεδία:

en: Relationship to use when querying with multiple taxonomies:
el: Σχέση προς χρήση για ερωτήματα με πολλαπλές ταξινομήσεις:

en: Reload the page to update the View results
el: Επαναφόρτωση σελίδας για ενημέρωση των αποτελεσμάτων της Προβολής

en: Remember Me
el: Απομνημόνευση των στοιχείων μου

en: Remember me checkbox
el: Πλαίσιο ελέγχου απομνημόνευσης

en: Remember that only Views forms containing a <em>Submit</em> button can be used on a widget
el: Να θυμάστε ότι μόνο φόρμες του Views οι οποίες διαθέτουν ένα κουμπί για <em>Υποβολή</em> μπορούν να χρησιμοποιούνται σε γραφικά στοιχεία (widget)

en: Remember to add filters here. Right now, this custom search has no filter items.
el: Μην ξεχάσετε να προσθέσετε φίλτρα εδώ. Αυτή τη στιγμή, αυτή η προσαρμοσμένη αναζήτηση δεν έχει στοιχεία φίλτρου.

en: Remember to click on Update after you complete each section and before you continue to the next section.
el: Μην ξεχάσετε να κάνετε κλικ στην Ενημέρωση μετά την ολοκλήρωση κάθε ενότητας και πριν συνεχίσετε στην επόμενη ενότητα.

en: Remember to get back to the other tab in your browser and insert the search View into <strong>%s</strong>.
el: Θυμηθείτε να επιστρέψετε στην άλλη καρτέλα στο πρόγραμμα περιήγησής σας και να προσθέσετε την Προβολή αναζήτησης στο/στη <strong>%s</strong>.

en: Remember to get back to the other tab in your browser and save the %s settings.
el: Θυμηθείτε να επιστρέψετε στην άλλη καρτέλα στο πρόγραμμα περιήγησής σας και να αποθηκεύσετε τις ρυθμίσεις του %s.

en: Remember to include the <strong>Submit</strong> button for the form.
el: Θυμηθείτε να συμπεριλάβετε το κουμπί <strong>Υποβολή</strong> για τη φόρμα.

en: Remind me again in 4 weeks.
el: Να γίνει υπενθύμιση σε 4 εβδομάδες.

en: Remove
el: Κατάργηση

en: Remove the Content Template from the View
el: Αφαίρεση του προτύπου περιεχομένου από την προβολή

en: Remove the Content Template from the WordPress Archive
el: Αφαίρεση του Πρότυπου περιεχομένου από την Αρχειοθήκη WordPress

en: Remove this menu
el: Αφαίρεση αυτού του μενού

en: Render options using this format. You can use the placeholders %%ID%%, %%DISPLAY_NAME%%, %%USER_LOGIN%%, %%USER_NICENAME%%, %%USER_EMAIL%% and %%COUNT%%
el: Απόδοση επιλογών με αυτή τη μορφή. Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το κείμενο κράτησης θέσης %%ID%%, %%DISPLAY_NAME%%, %%USER_LOGIN%%, %%USER_NICENAME%%, %%USER_EMAIL%% και %%COUNT%%

en: Render time
el: Χρόνος εκτέλεσης

en: Repeat new password
el: Επανάληψη νέου κωδικού πρόσβασης

en: Repeatable field groups
el: Oμάδες επαναλαμβανόμενων πεδίων

en: Repeatable field groups always belong to a given post.
el: Οι ομάδες επαναλαμβανόμενων πεδίων ανήκουν πάντα σε μια δεδομένη ανάρτηση.

en: Required
el: Απαιτείται

en: Reset
el: Επαναφορά

en: Reset Password
el: Επαναφορά κωδικού πρόσβασης

en: Reset Password Form
el: Φόρμα επαναφοράς κωδικού πρόσβασης

en: Reset button
el: Κουμπί επαναφοράς

en: Reset button for this custom search
el: Κουμπί επαναφοράς για αυτή την προσαρμοσμένη αναζήτηση

en: Reset password form
el: Φόρμα επαναφοράς κωδικού

en: Responsive embed
el: Ενσωμάτωση ανταπόκρισης

en: Responsive utilities
el: Ανταποκρινόμενα βοηθητικά προγράμματα

en: Restore
el: Επαναφορά

en: Restore defaults
el: Επαναφορά προεπιλογών

en: Restrictions
el: Περιορισμοί

en: Results are
el: Τα αποτελέσματα είναι

en: Return only posts that are not sticky
el: Να δίνονται αποτελέσματα με μη επίμονες αναρτήσεις μόνο

en: Return only sticky posts
el: Να δίνονται αποτελέσματα με επίμονες αναρτήσεις μόνο

en: Right
el: Δεξιά

en: Row Title
el: Τίτλος σειράς

en: Run once
el: Εκτέλεση μία φορά

en: Safe redirects
el: Ασφαλείς ανακατευθύνσεις

en: Sanitize
el: Καθαρισμός

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Save all sections at once
el: Αποθήκευση όλων των ενοτήτων τώρα

en: Save settings
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων

en: Save subscription details
el: Αποθήκευση λεπτομερειών εγγραφής

en: Saving failed. Please reload the page and try again.
el: Η αποθήκευση απέτυχε. Φορτώστε πάλι τη σελίδα και δοκιμάστε ξανά.

en: Saving. Please wait...
el: Γίνεται αποθήκευση. Παρακαλούμε περιμένετε...

en: Saving...
el: Αποθήκευση...

en: Scan
el: Σάρωση

en: Scan content
el: Σάρωση περιεχομένου

en: Scan your content
el: Σαρώστε το περιεχόμενό σας

en: Scan your content to check where this View is used, and get links to edit or view the results.
el: Σαρώστε το περιεχόμενό σας για να ελέγξετε πού χρησιμοποιείται αυτή η προβολή και να λάβετε συνδέσμους προς επεξεργασία ή να προβάλετε τα αποτελέσματα.

en: Screen Options
el: Επιλογές οθόνης

en: Screen options saved
el: Οι επιλογές οθόνης αποθηκεύτηκαν

en: Scroll to the Content Template
el: Κύλιση προς το πρότυπο περιεχομένου

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Search Content Templates
el: Αναζήτηση προτύπων περιεχομένου

en: Search Views
el: Αναζήτηση Προβολών

en: Search Views:
el: Αναζήτηση Προβολών:

en: Search WordPress Archives
el: Αναζήτηση αρχειοθηκών WordPress

en: Search and Pagination
el: Αναζήτηση και Σελιδοποίηση

en: Search for a post by title
el: Αναζήτηση για ανάρτηση κατά τίτλο

en: Search for a specific text:
el: Αναζήτηση για συγκεκριμένο κείμενο:

en: Search for a text, set by the View shortcode attribute:
el: Αναζήτηση για κείμενο, που έχει οριστεί με την ιδιότητα shortcode Προβολής:

en: Search for a user
el: Αναζήτηση για χρήστη

en: Search in titles, content and custom fields. %1$sText Search settings%2$s.
el: Αναζήτηση σε τίτλους, περιεχόμενο και προσαρμοσμένα πεδία. %1$sΡυθμίσεις Αναζήτησης κειμένου%2$s.

en: Search results
el: Αποτελέσματα αναζήτησης

en: Search results for "%s"
el: Αποτελέσματα αναζήτησης για "%s"

en: Search results for "%s" in trashed Content Templates
el: Αποτελέσματα αναζήτησης για "%s" σε Πρότυπα περιεχομένου στον κάδο ανακύκλωσης

en: Search results for "%s" in trashed Views
el: Αποτελέσματα αναζήτησης για "%s" σε Προβολές στον κάδο ανακύκλωσης

en: Search results for "%s" in trashed WordPress Archives
el: Αποτελέσματα αναζήτησης για "%s" σε Αρχειοθήκες WordPress στον κάδο ανακύκλωσης

en: Search term
el: Όρος αναζήτησης

en: Search:
el: Αναζήτηση:

en: Searching
el: Αναζήτηση

en: Second
el: Δευτερόλεπτα

en: Secondary Order
el: Δευτερεύουσα ταξινόμηση

en: Secondary Order by
el: Δευτερεύουσα ταξινόμηση κατά

en: Secondary order by
el: Δευτερεύουσα κατάταξη ανά

en: Secondary sorting
el: Δευτερεύουσα ταξινόμηση

en: Seconds can only be numbers between 0 and 59
el: Τα δευτερόλεπτα ορίζονται μόνο ως αριθμοί μεταξύ του 0 και του 59

en: Security error
el: Σφάλμα ασφαλείας

en: Security verification failed, please reload the page and try again
el: Η επαλήθευση ασφαλείας απέτυχε, φορτώστε ξανά τη σελίδα και δοκιμάστε πάλι

en: Security: wrong nonce
el: Ασφάλεια: λάθος nonce

en: See all available Content Templates, or create a new one
el: Δείτε όλα τα διαθέσιμα Πρότυπα περιεχομένου ή δημιουργήστε ένα καινούργιο

en: See all available layouts, or create a new one
el: Δείτε όλες τις διαθέσιμες διατάξεις ή δημιουργήστε μια καινούργια

en: See all the View controls open and set up things manually..
el: Δείτε όλα τα στοιχεία ελέγχου της Προβολής ανοικτά και ορίστε τα πάντα μόνοι σας.

en: See how to do this in the %1$sText Search documentation%2$s.
el: Δείτε πώς να το κάνετε αυτό στη ν%1$sΤεκμηρίωση Αναζήτησης κειμένου%2$s.

en: Select
el: Επιλογή

en: Select %s
el: Επιλέξτε %s

en: Select <strong>sticky posts only</strong>.
el: Επιλέξτε <strong>μόνο αναρτήσεις sticky</strong>.

en: Select All
el: Επιλογή όλων

en: Select Content Template
el: Επιλογή προτύπου περιεχομένου

en: Select a Content Template
el: Επιλέξτε ένα πρότυπο περιεχομένου

en: Select a Content Template that contains a form shortcode
el: Επιλέξτε ένα πρότυπο περιεχομένου που περιέχει ένα shortcode φόρμας

en: Select a Content Template to display its content, referred to the current post.
el: Επιλέξτε ένα πρότυπο περιεχομένου για εμφάνιση του περιεχομένου του, που εφαρμόζεται στην τρέχουσα ανάρτηση.

en: Select a Form
el: Επιλέξτε Φόρμα

en: Select a Form to render its preview inside the editor.
el: Επιλέξτε μια Φόρμα για να αποδώσετε την προεπισκόπησή της μέσα στον επεξεργαστή.

en: Select a View
el: Επιλέξετε μια προβολή

en: Select a View to render its preview inside the editor.
el: Επιλέξτε μια Προβολή για να αποδώσετε την προεπισκόπησή της μέσα στον επεξεργαστή.

en: Select a WordPress Archive
el: Επιλέξτε μια αρχειοθήκη WordPress

en: Select a key
el: Επιλέξτε ένα κουμπί

en: Select a layout that contains a form cell
el: Επιλέξτε μια διάταξη που περιέχει ένα κελί φόρμας

en: Select a post type
el: Επιλέξτε τύπο ανάρτησης

en: Select advanced search options in the 'Custom Search Settings' section.
el: Επιλέξετε επιλογές σύνθετης αναζήτησης στην ενότητα 'Ρυθμίσεις προσαρμοσμένης αναζήτησης'.

en: Select all users with role <strong>%s</strong>
el: Επιλογή όλων των χρηστών με ρόλο <strong>%s</strong>

en: Select all users with role <strong>%s</strong>, except of <strong>%s</strong> determined by the URL parameter <strong>"%s"</strong>
el: Επιλέξτε όλους τους χρήστες με ρόλο <strong>%s</strong>, εκτός από <strong>%s</strong> που καθορίζεται από την παράμετρο URL <strong>"%s"</strong>

en: Select all users with role <strong>%s</strong>, except of <strong>%s</strong> set by the Framework option <strong>"%s"</strong>
el: Επιλέξτε όλους τους χρήστες με ρόλο <strong>%s</strong>, εκτός από <strong>%s</strong> που ορίζεται από την επιλογή Πλαισίου <strong>"%s"</strong>

en: Select all users with role <strong>%s</strong>, except of <strong>%s</strong> set by the View shortcode attribute <strong>"%s"</strong>
el: Επιλέξτε όλους τους χρήστες με ρόλο <strong>%s</strong>, εκτός από <strong>%s</strong> που ορίζεται από την ιδιότητα shortcode Προβολής <strong>"%s"</strong>

en: Select all users with role <strong>%s</strong>, except of <strong>(%s)</strong>
el: Επιλογή όλων των χρηστών με ρόλο <strong>%s</strong>, εκτός από <strong>(%s)</strong>

en: Select an option
el: Επιλέξτε ένα

en: Select an option name
el: Επιλέξτε ένα όνομα επιλογής

en: Select any post <strong>but the sticky ones</strong>.
el: Επιλέξτε οποιαδήποτε ανάρτηση <strong>εκτός από τις sticky</strong>.

en: Select bulk action
el: Επιλέξτε μαζικής ενέργειας

en: Select custom fields
el: Επιλογή προσαρμοσμένων πεδίων

en: Select date
el: Επιλέξτε ημερομηνία

en: Select dropdown
el: Επιλογή πτυσσόμενου μενού

en: Select hidden custom fields to show
el: Επιλέξτε κρυμμένα προσαρμοσμένα πεδία προς εμφάνιση

en: Select hour
el: Επιλέξτε ώρα

en: Select how many results to show in each page and how pages transition.
el: Επιλέξτε πόσα αποτελέσματα θα εμφανίζονται σε κάθε σελίδα και πώς θα γίνεται η μετάβαση από τη μία σελίδα στην επόμενη.

en: Select how many results to show in each slide and how slides transition.
el: Επιλέξτε πόσα αποτελέσματα θα εμφανίζονται σε κάθε διαφάνεια και πώς γίνεται η μετάβαση από τη μία διαφάνεια στην άλλη.

en: Select if you want the form, the results or both displayed in the Layouts cell.
el: Επιλέξτε αν θέλετε τη φόρμα, τα αποτελέσματα ή και τα δύο στο κελί Διατάξεις.

en: Select items %s as related %s of...
el: Επιλέξτε στοιχεία %s ως σχετικά με %s από...

en: Select items from the <strong>%s</strong> group
el: Επιλέξτε στοιχεία από την ομάδα <strong>%s</strong>

en: Select items with field:
el: Επιλέξτε στοιχεία με αυτό το πεδίο:

en: Select minute
el: Επιλέξτε λεπτό

en: Select multiple
el: Επιλογή πολλαπλών

en: Select one
el: Επιλέξτε ένα

en: Select one %s
el: Επιλογή ενός/μίας %s

en: Select one Content Template
el: Επιλέξτε ένα πρότυπο περιεχομένου

en: Select one of the following Content Templates
el: Επιλέξτε ένα από τα παρακάτω Πρότυπα περιεχομένου

en: Select one option...
el: Διαλέξτε μία επιλογή...

en: Select one...
el: Επιλέξτε ένα...

en: Select post with parent:
el: Επιλογή ανάρτησης με γονέα:

en: Select posts in <strong>Any</strong> relationship
el: Επιλέξτε αναρτήσεις σε <strong>Οποιαδήποτε</strong> σχέση

en: Select posts in a <strong>%s</strong> relationship
el: Επιλέξτε αναρτήσεις σε μια σχέση <strong>%s</strong>

en: Select posts on the post types set by the Framework option <strong>%1$s</strong>
el: Επιλέξτε αναρτήσεις στους τύπους ανάρτησης που ορίζονται από την επιλογή Πλαισίου <strong>%1$s</strong>

en: Select posts on the post types set by the URL parameter <strong>%1$s</strong>
el: Επιλέξτε αναρτήσεις στους τύπους ανάρτησης που ορίζονται από την παράμετρο URL <strong>%1$s</strong>

en: Select posts on the post types set by the shortcode attribute <strong>%1$s</strong>
el: Επιλέξτε αναρτήσεις στους τύπους ανάρτησης που ορίζονται από την ιδιότητα shortcode <strong>%1$s</strong>

en: Select posts that are <strong>children</strong> of the <strong>Post where this View is shown</strong>.
el: Επιλέξτε αναρτήσεις που είναι <strong>θυγατρικές</strong> της <strong>ανάρτησης όπου εμφανίζεται αυτή η Προβολή</strong>.

en: Select posts that are <strong>children</strong> of the <strong>Post with ID set by the URL parameter %s</strong>.
el: Επιλογή αναρτήσεων που είναι <strong>υποαναρτήσεις</strong> της <strong>Ανάρτησης με αναγνωριστικό (ID) ορισμένο από την παράμετρο URL %s</strong>.

en: Select posts that are <strong>children</strong> of the <strong>Post with ID set by the shortcode attribute %s</strong>.
el: Επιλογή αναρτήσεων που είναι <strong>υποαναρτήσεις</strong> της <strong>Ανάρτησης με το αναγνωριστικό (ID) που ορίζεται από την ιδιότητα shortcode %s</strong>.

en: Select posts that are <strong>children</strong> of the <strong>Post with IDs is set by the Framework option "%s"</strong>
el: Επιλέξτε αναρτήσεις όπου οι <strong>γόνοι</strong> της <strong>Ανάρτησης με αναγνωριστικά ορίζονται από την επιλογή Πλαισίου "%s"</strong>

en: Select posts that are <strong>children</strong> of the <strong>Post with IDs set by the Framework option "%s"</strong>
el: Επιλέξτε αναρτήσεις όπου οι <strong>γόνοι</strong> της <strong>Ανάρτησης με αναγνωριστικά ορίζονται από την επιλογή Πλαισίου "%s"</strong>

en: Select posts that are <strong>related</strong> to the <strong>Post with ID set by the URL parameter %s</strong>.
el: Επιλέξτε αναρτήσεις που <strong>σχετίζονται</strong> με την <strong>Ανάρτηση με αναγνωριστικό που ορίζεται από την παράμετρο URL %s</strong>.

en: Select posts that are <strong>related</strong> to the <strong>Post with ID set by the shortcode attribute %s</strong>.
el: Επιλέξτε αναρτήσεις που <strong>σχετίζονται</strong> με την <strong>Ανάρτηση με αναγνωριστικό που ορίζεται από την ιδιότητα shortcode %s</strong>.

en: Select posts that are <strong>related</strong> to the <strong>Post with IDs set by the Framework option "%s"</strong>
el: Επιλέξτε αναρτήσεις που <strong>σχετίζονται</strong> με την <strong>Ανάρτηση με αναγνωριστικό που ορίζεται από την επιλογή Πλαισίου "%s"</strong>.

en: Select posts that are a <strong>children</strong> of the <strong>current post in the loop</strong>.
el: Επιλέξτε αναρτήσεις που είναι <strong>θυγατρικές</strong> της <strong>τρέχουσες ανάρτησης στον βρόχο</strong>.

en: Select posts that are children of <strong>%s</strong>.
el: Επιλογή αναρτήσεων που είναι υποαναρτήσεις του <strong>%s</strong>.

en: Select posts that are children of...
el: Επιλογή αναρτήσεων που είναι απόγονοι της/του/ων...

en: Select posts which author's <strong>%s</strong> is set by the Framework option <strong>"%s"</strong>
el: Επιλέξτε αναρτήσεις όπου το <strong>%s</strong> του συντάκτη καθορίζεται από  την επιλογή Πλαισίου <strong>"%s"</strong>

en: Select posts which author's <strong>%s</strong> is set by the View shortcode attribute <strong>"%s"</strong>
el: Επιλέξτε αναρτήσεις όπου το <strong>%s</strong> του συντάκτη καθορίζεται από  την ιδιότητα shortcode Προβολής <strong>"%s"</strong>

en: Select posts whose
el: Επιλέξτε αναρτήσεις των οποίων

en: Select posts whose parent is <strong>%s</strong>.
el: Επιλογή αναρτήσεων των οποίων η γονική ανάρτηση είναι <strong>%s</strong>.

en: Select posts whose parent is the <strong>current post in the loop</strong>.
el: Επιλέξτε αναρτήσεις των οποίων γονική είναι η <strong>τρέχουσα σελίδα στον βρόχο</strong>.

en: Select posts whose parent is the <strong>page where the View is shown</strong>.
el: Επιλέξτε αναρτήσεις των οποίων γονική είναι η <strong>σελίδα όπου εμφανίζεται η Προβολή</strong>.

en: Select posts with
el: Επιλογή αναρτήσεων με

en: Select posts with <strong>%s</strong> as the <strong>author</strong>.
el: Επιλέξτε αναρτήσεις με <strong>%s</strong> ως <strong>συντάκτη</strong>.

en: Select posts with custom field:
el: Επιλογή αναρτήσεων με προσαρμοσμένο πεδίο:

en: Select posts with status of %s.
el: Επιλογή αναρτήσεων με κατάσταση: %s.

en: Select posts with taxonomy:
el: Επιλογή αναρτήσεων με ταξινόμηση:

en: Select posts with taxonomy:
el: Επιλογή αναρτήσεων με ταξινόμηση:

en: Select posts with the <strong>author set by the parent User View</strong>.
el: Επιλέξτε αναρτήσεις με τον <strong>συντάκτη να ορίζεται από τη γονική προβολή χρήστη</strong>.

en: Select posts with the <strong>author the same as the current post in the loop</strong>.
el: Επιλέξτε αναρτήσεις με τον <strong>ίδιο συντάκτη με την τρέχουσα ανάρτηση στον βρόχο</strong>.

en: Select posts with the <strong>author the same as the page where this View is shown</strong>.
el: Επιλέξτε αναρτήσεις με τον <strong>ίδιο συντάκτη με τη σελίδα όπου εμφανίζεται αυτή η Προβολή</strong>.

en: Select posts with the <strong>author</strong> the same as the <strong>current logged in user</strong>.
el: Επιλογή αναρτήσεων με <strong>συντάκτη</strong> τον <strong>χρήστη που είναι συνδεδεμένος αυτή τη στιγμή</strong>.

en: Select posts with the author's <strong>%s</strong> determined by the URL parameter <strong>"%s"</strong>
el: Επιλέξτε αναρτήσεις όπου το <strong>%s</strong> του συντάκτη καθορίζεται από την παράμετρο URL <strong>"%s"</strong>

en: Select taxonomy terms whose parent is <strong>%s</strong>.
el: Επιλέξτε όρους ταξινόμησης των οποίων ο γονέας είναι <strong>%s</strong>.

en: Select taxonomy terms whose parent is the <strong>current taxonomy archive</strong>.
el: Επιλέξτε όρους ταξινόμησης των οποίων ο γονέας είναι η <strong>αρχειοθήκη τρέχουσας ταξινόμησης</strong>.

en: Select taxonomy terms whose parent is the value set by the <strong>parent view</strong>.
el: Επιλέξτε όρους ταξινόμησης των οποίων ο γονέας είναι η τιμή που ορίζεται από τη <strong>γονική προβολή</strong>.

en: Select terms with parent:
el: Επιλογή όρων με γονέα:

en: Select terms with termmeta field:
el: Επιλέξτε στοιχεία με το πεδίο μεταδεδομένων όρου:

en: Select the Views XML file to upload from your computer
el: Επιλέξτε το αρχείο XML του Views το οποίο θα ανεβάσετε από τον υπολογιστή σας

en: Select the fields to include in the loop
el: Επιλέξτε τα πεδία προς συμπερίληψη στον βρόγχο

en: Select the page to display the results
el: Επιλέξτε τη σελίδα για την εμφάνιση των αποτελεσμάτων

en: Select top-level posts with no parent.
el: Επιλέξτε αναρτήσεις ανώτατου επιπέδου χωρίς γονείς.

en: Select users <strong>(%s)</strong> who have role <strong>%s</strong>
el: Επιλογή χρηστών <strong>(%s)</strong> οι οποίοι έχουν ρόλο <strong>%s</strong>

en: Select users with <strong>%s</strong> set by the Framework option <strong>"%s"</strong> and with role <strong>"%s"</strong>
el: Επιλέξτε χρήστες με <strong>%s</strong> που ορίζεται από την επιλογή Πλαισίου <strong>"%s"</strong> και με ρόλο <strong>"%s"</strong>

en: Select users with <strong>%s</strong> set by the View shortcode attribute <strong>"%s"</strong> and with role <strong>"%s"</strong>
el: Επιλέξτε χρήστες με <strong>%s</strong> που ορίζεται από την ιδιότητα shortcode Προβολής <strong>"%s"</strong> και με ρόλο <strong>"%s"</strong>

en: Select users with the <strong>%s</strong> determined by the URL parameter <strong>"%s"</strong> and with role <strong>"%s"</strong>
el: Επιλέξτε χρήστες όπου το <strong>%s</strong> καθορίζεται από την παράμετρο URL <strong>"%s"</strong> με τον ρόλο <strong>"%s"</strong>

en: Select users with usermeta field:
el: Επιλογή χρηστών με το πεδίο usermeta:

en: Select which ancestors should be part of this filter.
el: Επιλέξτε ποιοι απόγονοι θα αποτελούν μέρος αυτού του φίλτρου.

en: Select which content to load in the 'Content Selection' section.
el: Επιλέξτε ποιο περιεχόμενο θα φορτωθεί στην ενότητα 'Επιλογή περιεχομένου'.

en: Select which custom fields to include in text searches
el: Επιλέξτε ποια προσαρμοσμένα πεδία θα περιλαμβάνονται σε αναζητήσεις κειμένου

en: Separator
el: Διαχωριστικό

en: Separator between terms
el: Διαχωριστικό μεταξύ των όρων

en: Separator when multiple
el: Διαχωριστής πολλαπλών τιμών

en: Set a different value
el: Ορισμός διαφορετικής τιμής

en: Set by one %s key
el: Ορισμός βάσει κλειδιού του %s

en: Set by one URL parameter
el: Ορισμός από μία παράμετρο διεύθυνσης URL

en: Set by one View shortcode attribute
el: Ορισμός από μία ιδιότητα shortcode της Προβολής (View)

en: Set by the %s key:
el: Ορισμός από το κλειδί %s:

en: Set by the current archive page
el: Ορίζεται από την τρέχουσα σελίδα αρχειοθήκης

en: Set by the current post
el: Ορισμός από την τρέχουσα ανάρτηση

en: Set by the current post in the loop
el: Ορίζεται από την τρέχουσα ανάρτηση στο βρόχο

en: Set by the page where this View is inserted
el: Ορίζεται από τη σελίδα όπου εισάγεται αυτή η Προβολή

en: Set by the page where this View is shown
el: Ορίζεται από τη σελίδα όπου εμφανίζεται αυτή η Προβολή

en: Set by the parent Taxonomy View
el: Ορίζεται από τη γονική Προβολή ταξινόμησης

en: Set of checkboxes
el: Σετ πλαισίων ελέγχου

en: Set of radio buttons
el: Σετ κουμπιών ράδιο

en: Set the text for the link. Defaults to "Edit This".
el: Ορισμός του κειμένου για αυτόν τον σύνδεσμο. Προεπιλογή σε "Επεξεργασία αυτού".

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Settings not saved.
el: Οι ρυθμίσεις δεν αποθηκεύτηκαν.

en: Settings saved
el: Οι ρυθμίσεις αποθηκεύτηκαν

en: Settings updated
el: Ενημέρωση ρυθμίσεων

en: Settings updated.
el: Οι ρυθμίσεις ενημερώθηκαν.

en: Setup incomplete. Please select the page where you would like to show the search results.
el: Η ρύθμιση παραμέτρων δεν ολοκληρώθηκε. Παρακαλούμε επιλέξτε τη σελίδα όπου θέλετε να εμφανιστούν τα αποτελέσματα της αναζήτησης.

en: Shape
el: Σχήμα

en: Shortcode attribute
el: Ιδιότητα shortcode

en: Shortcode name
el: Ονομασία shortcode

en: Shortcodes
el: Shortcode

en: Shortcodes registered automatically
el: Τα shortcode καταχωρίστηκαν αυτομάτως

en: Shortcodes registered manually
el: Τα shortcode καταχωρίστηκαν μη αυτόματα

en: Show
el: Εμφάνιση

en: Show Bootstrap buttons
el: Εμφάνιση κουμπιών Bootstrap

en: Show a <strong>text search</strong> for visitors.
el: Εμφάνιση <strong>αναζήτησης κειμένου</strong> για επισκέπτες.

en: Show additional information to administrators about the evaluation process.
el: Να εμφανίζονται επιπλέον πληροφορίες σχετικά με τη διαδικασία αξιολόγησης σε διαχειριστές.

en: Show checkbox
el: Εμφάνιση πλαισίου ελέγχου

en: Show debug
el: Εμφάνιση εκσφαλμάτωσης

en: Show debug information to administrators
el: Εμφάνιση πληροφοριών εκσφαλμάτωσης σε διαχειριστές

en: Show each page for:
el: Εμφάνιση κάθε σελίδας για:

en: Show on screen
el: Εμφάνιση στην οθόνη

en: Show only available options for each input
el: Να εμφανίζονται μόνο οι διαθέσιμες επιλογές για κάθε καταχώριση

en: Show popular
el: Εμφάνιση δημοφιλών

en: Show the Toolset shortcodes menu in the admin bar in all the admin pages
el: Εμφάνιση του μενού shortcode Toolset στη γραμμή διαχείρισης σε όλες τις σελίδες διαχείρισης

en: Show the Toolset shortcodes menu in the admin bar only when editing content
el: Εμφάνιση του μενού shortcode Toolset στη γραμμή διαχείρισης μόνο κατά την επεξεργασία περιεχομένου

en: Show these options
el: Εμφάνιση αυτών των επιλογών

en: Show this information
el: Εμφάνιση αυτών των πληροφοριών

en: Show user data
el: Εμφάνιση δεδομένων χρήστη

en: Showing page
el: Εμφάνιση σελίδας

en: Sidebar navigation
el: Πλαϊνή γραμμή πλοήγησης

en: Since you are applying this to other loops as well, apart from the searching with Relevanssi loop, the order of results will be only applied to those loops.
el: Επειδή εφαρμόζεται αυτή την επιλογή και σε άλλους βρόχους, εκτός από την αναζήτηση με βρόχο Relevanssi, η σειρά των αποτελεσμάτων θα εφαρμοστεί μόνο σε εκείνους τους βρόχους.

en: Since you are searching with Relevanssi, the order of results will be according to relevance and not according to this selection.
el: Επειδή χρησιμοποιείται μια αναζήτηση κειμένου με το Relevanssi, η σειρά των αποτελεσμάτων θα γίνεται σύμφωνα με τη σχετικότητα και όχι σύμφωνα με αυτή την επιλογή.

en: Since you are using a text search with Relevanssi, the order of results may be according to relevance and not according to this selection. If the visitor searches by text, the results will be ordered by relevance.
el: Επειδή χρησιμοποιείται μια αναζήτηση κειμένου με το Relevanssi, η σειρά των αποτελεσμάτων μπορεί να γίνεται σύμφωνα με τη σχετικότητα και όχι σύμφωνα με αυτή την επιλογή. Αν ο επισκέπτης κάνει αναζήτηση μέσω κειμένου, τα αποτελέσματα θα μπουν σε σειρά βάσει σχετικότητας.

en: Single
el: Μεμονωμένο

en: Single checkbox
el: Μεμονωμένο πλαίσιο ελέγχου

en: Single pages
el: Μεμονωμένες σελίδες

en: Single view for
el: Μεμονωμένη προβολή για

en: Site address (URL)
el: Διεύθυνση ιστότοπου (URL)

en: Site description
el: Επιπλέον πληροφορίες ιστότοπου

en: Site information
el: Πληροφορίες ιστότοπου

en: Site name
el: Όνομα ιστότοπου

en: Size
el: Μέγεθος

en: Size of the current user's profile picture in pixels.
el: Μέγεθος της εικόνας προφίλ του τρέχοντος χρήστη σε πίξελ.

en: Size of the post author's profile picture in pixels.
el: Μέγεθος της εικόνας προφίλ του συντάκτη ανάρτησης σε πίξελ.

en: Size of the profile picture in pixels.
el: Μέγεθος της εικόνας προφίλ σε πίξελ.

en: Skip first
el: Παράλειψη πρώτων

en: Skip some results. 0 means skip nothing
el: Παράλειψη ορισμένων αποτελεσμάτων. Το 0 σημαίνει να μην παραλειφθεί τίποτα.

en: Skip some results. 0 means skip nothing.
el: Παράκαμψη ορισμένων αποτελεσμάτων. Το 0 σημαίνει ότι δεν παρακάμπτετε τίποτα.

en: Skip wizard
el: Παράλειψη οδηγού

en: Skipping the association between posts #%d (%s) and #%d (%s) because #%d doesn't have a default language version and you chose to skip such associations.
el: Γίνεται παράλειψη του συσχετισμού ανάμεσα στις αναρτήσεις #%d (%s) και #%d (%s) επειδή η #%d δεν διαθέτει προεπιλεγμένη έκδοση γλώσσας και επιλέξατε να παραλείψετε τέτοιους συσχετισμούς.

en: Skipping the association between posts #%d (%s) and #%d (%s), because these elements are already associated. This can happen when migrating post translations.
el: Γίνεται παράλειψη του συσχετισμού ανάμεσα στις αναρτήσεις #%d (%s) και #%d (%s) επειδή αυτά τα στοιχεία είναι ήδη συσχετισμένα. Αυτό μπορεί να συμβεί κατά τη μετεγκατάσταση μεταφράσεων αναρτήσεων.

en: Slide Down
el: Μετακίνηση κάτω

en: Slide Down (backwards)
el: Ολίσθηση κάτω (προς τα πίσω)

en: Slide Left
el: Μετακίνηση αριστερά

en: Slide Right
el: Μετακίνηση δεξιά

en: Slide Right (backwards)
el: Ολίσθηση δεξιά (προς τα πίσω)

en: Slide Up
el: Μετακίνηση επάνω

en: Slide horizontally
el: Μετακίνηση οριζόντια

en: Slide vertically
el: Μετακίνηση κάθετα

en: Slug "%s" is already being used. Please choose a unique value.
el: Το slug "%s" χρησιμοποιείται ήδη. Επιλέξτε μια μοναδική τιμή.

en: Slug changed
el: Το slug άλλαξε

en: Slug not changed
el: Το slug δεν άλλαξε

en: Slug not set in the AJAX call.
el: Το slug δεν έχει οριστεί στην κλήση AJAX.

en: Slug of this Content Template
el: Slug αυτού του προτύπου περιεχομένου

en: Slug of this Content Template:
el: Προσδιοριστικό αυτού του προτύπου περιεχομένου:

en: Slug of this View:
el: Προσδιοριστικό αυτής της Προβολής:

en: Slug of this WordPress Archive:
el: Προσδιοριστικό (slug) αυτής της αρχειοθήκης WordPress:

en: Snippet "%s" has been successfully deleted.
el: Το τμήμα "%s" διαγράφηκε με επιτυχία.

en: Snippet "%s" has been updated.
el: Το τμήμα "%s" ενημερώθηκε.

en: Some of them are assigned to archive or taxonomy loops.
el: Ορισμένες από αυτές είναι αντιστοιχισμένες σε βρόγχους αρχειοθηκών ή ταξινόμησης.

en: Some of your settings for this page have changed, because they got copied from the %1$s %2$s.
el: Ορισμένες από τις ρυθμίσεις σας για αυτή τη σελίδα άλλαξαν, επειδή αντιγράφηκαν από %1$s %2$s.

en: Some themes don't use this function, but define their own.
el: Ορισμένα θέματα δεν χρησιμοποιούν αυτή τη συνάρτηση, αλλά ορίζουν τη δική τους.

en: Someone has requested a password reset for the following account:
el: Κάποιος ζήτησε μια επαναφορά κωδικού πρόσβασης για τον παρακάτω λογαριασμό:

en: Something on the filter_controls_mode is broken
el: Παρουσιάστηκε κάποιο πρόβλημα στη μεταβλητή filter_controls_mode

en: Something went wrong
el: Κάτι πήγε στραβά κατά

en: Something went wrong with the AJAX request, please try again.
el: Κάτι πήγε στραβά με το αίτημα AJAX, προσπαθήστε ξανά.

en: Something wrong happened, please try again
el: Παρουσιάστηκε κάποιο σφάλμα, δοκιμάστε ξανά

en: Sometimes, our Customer Support personnel ask you to provide debug information. This information helps them give you quicker and better support.
el: Μερικές φορές, το προσωπικό του τμήματος υποστήριξης πελατών μας σας ζητάει να του δώσετε πληροφορίες εκσφαλμάτωσης. Αυτές οι πληροφορίες βοηθούν να σας παρέχουν γρηγορότερη και καλύτερη υποστήριξη.

en: Sorting controls
el: Στοιχεία ελέγξου ταξινόμησης

en: Sorting options for visitors
el: Επιλογές ταξινόμησης για επισκέπτες

en: Space-separated list of class names that will be added to the anchor HTML tag.
el: Λίστα ονομάτων κλάσης, χωρισμένη με κενό, που πρόκειται να προστεθούν στην ετικέτα αγκύρωσης HTML.

en: Space-separated list of classnames that will be added to the anchor HTML tag.
el: Λίστα ονομάτων κλάσης, χωρισμένη με κενό, που πρόκειται να προστεθούν στην ετικέτα αγκύρωσης HTML.

en: Space-separated list of classnames that will be added to the image HTML tag.
el: Λίστα ονομάτων κλάσεων διαχωρισμένων με κενά που θα προστεθεί στην ετικέτα HTML της εικόνας.

en: Space-separated list of classnames to apply to the labels. For example: classone classtwo
el: Χωρισμένη με κενό λίστα ονομάτων κλάσης προς εφαρμογή στις ετικέτες. Για παράδειγμα: classone classtwo

en: Space-separated list of classnames to apply. For example: classone classtwo
el: Λίστα, διαχωρισμένη με κενό, ονομάτων κλάσης προς εφαρμογή. Για παράδειγμα: classone classtwo

en: Space-separated list of classnames to be added to the WordPress generated ones.
el: Λίστα ονομάτων κλάσης διαχωρισμένα με διαστήματα προς προσθήκη σε αυτά που έχουν δημιουργηθεί από το WordPress.

en: Span
el: Διαχωριστικό

en: Specific documentation: %s
el: Συγκεκριμένη τεκμηρίωση: %s

en: Specific users
el: Συγκεκριμένοι χρήστες

en: Specific users filter deleted
el: Το φίλτρο συγκεκριμένων χρηστών διαγράφηκε

en: Specific users filter saved
el: Το φίλτρο συγκεκριμένων χρηστών αποθηκεύτηκε

en: Specific:
el: Συγκεκριμένα:

en: Spinner #1
el: Παρουσίαση #1

en: Spinner #2
el: Παρουσίαση #2

en: Spinner #3
el: Παρουσίαση #3

en: Spinner #4
el: Παρουσίαση #4

en: Spinner #5
el: Παρουσίαση #5

en: Spinner container for this custom search
el: Κοντέινερ παρουσίασης για αυτή την προσαρμοσμένη αναζήτηση

en: Spinner graphics
el: Γραφικά παρουσίασης

en: Spinner graphics from Views
el: Γραφικά ένδειξης προόδου από το Views

en: Spinner image
el: Εικόνα παρουσίασης

en: Spinner placement
el: Τοποθέτηση επιλογέα

en: Spinners
el: Ενδείξεις προόδου

en: Square
el: Τετράγωνο

en: Standard Archives
el: Τυπικές αρχειοθήκες

en: Standard WordPress Fields
el: Τυπικά πεδία WordPress

en: Start typing
el: Ξεκινήστε να πληκτρολογείτε

en: Start with the location where you want the search form to appear.
el: Ξεκινήστε με την τοποθεσία όπου θέλετε να εμφανίζεται η φόρμα αναζήτησης.

en: Sticky Posts Filter deleted
el: Το φίλτρο επίμονων αναρτήσεων διαγράφηκε

en: Sticky Posts Filter saved
el: Το φίλτρο επίμονων αναρτήσεων αποθηκεύτηκε

en: Stop using %1$s for this Content Template
el: Διακοπή χρήσης %1$s για αυτό το Πρότυπο περιεχομένου

en: String
el: Συμβολοσειρά

en: String name
el: Όνομα συμβολοσειράς

en: String to translate
el: Συμβολοσειρά προς μετάφραση

en: String translation shortcodes
el: Shortcode μετάφρασης συμβολοσειράς

en: Strong (bold) text.
el: Κείμενο με έντονη γραφή (έντονο).

en: Style
el: Στυλ

en: Style options
el: Επιλογές στυλ

en: Styled reset button
el: Κουμπί επαναφοράς με στυλ

en: Styled submit button
el: Κουμπί υποβολής με στυλ

en: Stylesheet directory URL of the active theme
el: URL καταλόγου φύλλων στυλ του ενεργού θέματος

en: Styling
el: Ορισμός στυλ

en: Styling label.
el: Ετικέτα καθορισμού στυλ.

en: Styling.
el: Καθορισμός στυλ.

en: Submit
el: Υποβολή

en: Submit a zero when unchecked
el: Να υποβάλλεται ένα μηδέν όταν δεν έχει επιλεγεί

en: Submit button
el: Κουμπί υποβολής

en: Submit button for this custom search
el: Κουμπί υποβολής για αυτή την προσαρμοσμένη αναζήτηση

en: Submit nothing when unchecked
el: Να μην υποβάλλεται τίποτα όταν δεν έχει επιλεγεί

en: Submit value when unchecked
el: Να υποβάλλεται τιμή όταν δεν έχει επιλεγεί

en: Success
el: Επιτυχία

en: Success!
el: Επιτυχία!

en: Suffix
el: Επίθημα

en: Summary
el: Σύνοψη

en: Support forum
el: Φόρουμ υποστήριξης

en: Support query filters by custom fields that include a space or a dot in their meta key
el: Υποστήριξη φίλτρων ερωτήματος από προσαρμοσμένα πεδία που περιλαμβάνουν ένα κενό ή μια τελεία στο κλειδί μεταδεδομένων τους

en: Suppress third party filters
el: Αποφυγή φίλτρων τρίτων

en: Switch to the WooCommerce Views template
el: Εναλλαγή στο πρότυπο WooCommerce Views

en: Table
el: Πίνακας

en: Table-based grid
el: Πλέγμα βάσει πίνακα

en: Table-based grid options
el: Επιλογές πλέγματος βάσει πίνακα

en: Tables
el: Πίνακες

en: Tag: %s
el: Ετικέτα: %s

en: Target page to show the results:
el: Σελίδα προορισμού όπου θα εμφανίζονται τα αποτελέσματα:

en: Taxonomies
el: Ταξινομήσεις

en: Taxonomy
el: Ταξινόμηση

en: Taxonomy Archives
el: Αρχειοθήκες ταξινόμησης

en: Taxonomy ID
el: Αναγνωριστικό (ID) ταξινόμησης

en: Taxonomy URL
el: Διεύθυνση URL ταξινόμησης

en: Taxonomy View
el: Προβολή ταξινόμησης

en: Taxonomy archive
el: Αρχειοθήκη ταξινομήσεων

en: Taxonomy archives
el: Αρχειοθήκες ταξινόμησης

en: Taxonomy data
el: Δεδομένα ταξινόμησης

en: Taxonomy description
el: Περιγραφή ταξινόμησης

en: Taxonomy field
el: Πεδίο ταξινόμησης

en: Taxonomy fields
el: Πεδία ταξινόμησης

en: Taxonomy filter
el: Φίλτρο ταξινόμησης

en: Taxonomy filter deleted
el: Το φίλτρο ταξινόμησης διαγράφηκε

en: Taxonomy filter saved
el: Το φίλτρο ταξινόμησης αποθηκεύτηκε

en: Taxonomy filters
el: Φίλτρα ταξινόμησης

en: Taxonomy is <strong>One</strong> of these: <strong>%s</strong>
el: Η ταξινόμηση είναι <strong>ένα</strong> από τα εξής: <strong>%s</strong>

en: Taxonomy is set by the Framework option <strong>"%s"</strong>
el: Η ταξινόμηση ορίζεται από την επιλογή Πλαισίου <strong>"%s"</strong>

en: Taxonomy is set by the current post
el: Η ταξινόμηση ορίζεται από την τρέχουσα ανάρτηση

en: Taxonomy is set by the page where this View is inserted
el: Η ταξινόμηση ορίζεται από τη σελίδα όπου εισάγεται αυτή η Προβολή

en: Taxonomy link
el: Σύνδεσμος ταξινόμησης

en: Taxonomy page info
el: Πληροφορίες σελίδας ταξινόμησης

en: Taxonomy parent
el: Γονική ταξινόμηση

en: Taxonomy parent filter
el: Φίλτρο γονικής ταξινόμησης

en: Taxonomy parent filter deleted
el: Το φίλτρο ταξινόμησης γονικών αναρτήσεων διαγράφηκε

en: Taxonomy parent filter saved
el: Το φίλτρο ταξινόμησης γονικών αναρτήσεων αποθηκεύτηκε

en: Taxonomy post count
el: Αριθμός αναρτήσεων στην ταξινόμηση

en: Taxonomy relationship:
el: Σχέση ταξινόμησης:

en: Taxonomy search
el: Αναζήτηση ταξινόμησης

en: Taxonomy search filter
el: Φίλτρο αναζήτησης ταξινόμησης

en: Taxonomy search filter deleted
el: Το φίλτρο αναζήτησης ταξινόμησης διαγράφηκε

en: Taxonomy slug
el: Προσδιοριστικό ταξινόμησης

en: Taxonomy term
el: Όρος αναζήτησης

en: Taxonomy term ID is set by the URL parameter <strong>"%s"</strong>
el: Το αναγνωριστικό όρου ταξινόμησης ορίζεται από την παράμετρο URL <strong>"%s"</strong>

en: Taxonomy term ID is set by the shortcode attribute <strong>"%s"</strong>
el: Το αναγνωριστικό όρου ταξινόμησης ορίζεται από την ιδιότητα shortcode <strong>"%s"</strong>

en: Taxonomy term filter
el: Φίλτρο όρων ταξινόμησης

en: Taxonomy term filter deleted
el: Το φίλτρο όρου ταξινόμησης διαγράφηκε

en: Taxonomy term filter saved
el: Το φίλτρο όρου ταξινόμησης αποθηκεύτηκε

en: Taxonomy term selection
el: Επιλογή όρου ταξινόμησης

en: Taxonomy title
el: Τίτλος ταξινόμησης

en: Taxonomy title with a link
el: Τίτλος ταξινόμησης με μία σύνδεση

en: Template
el: Πρότυπο

en: Template not saved.
el: Το πρότυπο δεν αποθηκεύτηκε.

en: Template results
el: Αποτελέσματα προτύπων

en: Template updated.
el: Το πρότυπο ενημερώθηκε.

en: Template used
el: Πρότυπο σε χρήση

en: Templates for this View
el: Πρότυπα για αυτή την προβολή

en: Templates for this WordPress Archive
el: Πρότυπα για αυτή την Αρχειοθήκη WordPress

en: Term Field - %s
el: Πεδίο όρου - %s

en: Term ID
el: Αναγνωριστικό όρου

en: Term description
el: Περιγραφή όρου

en: Term group
el: Ομάδα όρων

en: Term name
el: Όνομα όρου

en: Term post count
el: Αριθμός αναρτήσεων όρων

en: Term slug
el: Προσδιοριστικό όρου

en: Termmeta field - %s
el: Πεδίο μεταδεδομένων όρου – %s

en: Termmeta field filter
el: Φίλτρο πεδίων μεταδεδομένων όρου

en: Terms of a taxonomy that no longer exists
el: Όροι ταξινόμησης που δεν υπάρχει πια.

en: Terms of the taxonomy %s
el: Όροι της ταξινόμησης %s

en: Terms with ID set by the URL parameter:
el: Όροι με αναγνωριστικό που ορίζεται από την παράμετρο URL:

en: Terms with ID set by the shortcode attribute:
el: Όροι με αναγνωριστικό που ορίζεται από την ιδιότητα shortcode:

en: Text
el: Κείμενο

en: Text Search
el: Αναζήτηση κειμένου

en: Text content
el: Περιεχόμενο κειμένου

en: Text direction
el: Φορά κειμένου

en: Text editors options
el: Επιλογές επεξεργαστών κειμένου

en: Text for "First" link:
el: Κείμενο για σύνδεσμο "Πρώτη":

en: Text for "Last" link:
el: Κείμενο για σύνδεσμο "Τελευταία":

en: Text for "Next" link:
el: Κείμενο για τον σύνδεσμο "Επόμενο":

en: Text for "Previous" link:
el: Κείμενο για τον σύνδεσμο "Προηγούμενο":

en: Text for link to page:
el: Κείμενο συνδέσμου που οδηγεί στη σελίδα:

en: Text input
el: Εισαγωγή κειμένου

en: Text search
el: Αναζήτηση κειμένου

en: Text search filter
el: Φίλτρο αναζήτησης κειμένου

en: Text search in custom fields
el: Αναζήτηση κειμένου σε προσαρμοσμένα πεδία

en: Text to display when there are no comments
el: Εμφανιζόμενο κείμενο όταν δεν υπάρχουν σχόλια

en: Text to display when there is more than one comment
el: Εμφανιζόμενο κείμενο όταν υπάρχουν περισσότερα από ένα σχόλια

en: Text to display when there is one comment
el: Εμφανιζόμενο κείμενο όταν υπάρχει ένα σχόλιο

en: That domain already exists
el: Αυτός ο τομέας υπάρχει ήδη

en: That file will contain all the data related to Views, Content Templates and WordPress Archives, as well as the general Views settings.
el: Το αρχείο αυτό θα περιέχει όλα τα δεδομένα που σχετίζονται με προβολές, πρότυπα περιεχομένου και αρχειοθήκες WordPress, καθώς και τις γενικές ρυθμίσεις προβολών.

en: That function already exists
el: Αυτή η λειτουργία υπάρχει ήδη

en: That option was already declared
el: Η εν λόγω επιλογή έχει ήδη δηλωθεί

en: That shortcode already exists
el: Το shortcode αυτό υπάρχει ήδη

en: The
el: Το

en: The "type" or "field" needs to be set in the wpv-control shortcode argument.
el: Πρέπει να ορίσετε "type" ή "field" στο όρισμα shortcode wpv-control.

en: The %s attribute is missing.
el: Η ιδιότητα %s λείπει.

en: The %s cannot be saved because required elements are not in correct order.
el: Το στοιχείο %s δεν μπορεί να αποθηκευτεί επειδή απαιτούμενα στοιχεία δεν βρίσκονται στη σωστή σειρά.

en: The %s cannot be saved because some required elements missing or are present more than once. Please make sure that your code contains those elements in correct order:
el: Το στοιχείο %s δεν μπορεί να αποθηκευτεί επειδή ορισμένα απαιτούμενα στοιχεία απουσιάζουν ή είναι παρόντα περισσότερες από μία φορές. Βεβαιωθείτε ότι ο κώδικάς σας περιέχει αυτά τα στοιχεία στη σωστή σειρά:

en: The %s page cannot be viewed because no post has any %s.
el: Η σελίδα %s δεν μπορεί να προβληθεί γιατί καμία ανάρτηση δεν έχει %s.

en: The <strong>Media</strong> button opens the WordPress media window, where you can upload media and insert media that you’ve already uploaded here.
el: Το κουμπί <strong>Μέσα</strong> ανοίγει το παράθυρο μέσων του WordPress, όπου μπορείτε να αποστείλετε μέσα και να εισαγάγετε μέσα που έχετε ήδη αποστείλει εδώ

en: The <strong>Output Integration</strong> section lets you control the order of the <strong>Search and Pagination</strong> and <strong>Loop</strong> sections and to add your HTML between these two sections.
el: Η ενότητα <strong>Ενσωμάτωση εξόδου</strong> σάς επιτρέπει να ελέγχετε τη σειρά των ενοτήτων <strong>Αναζήτηση και Σελιδοποίηση</strong> και <strong>Βρόχος</strong> και να προσθέτετε τον δικό σας κώδικα HTML ανάμεσα σε αυτές τις ενότητες.

en: The AJAX pagination has been completed
el: Η σελιδοποίηση AJAX ολοκληρώθηκε

en: The Content Template can include fields that belong to the content, Views, CRED forms, HTML and media
el: Το πρότυπο περιεχομένου μπορεί να περιλαμβάνει πεδία που ανήκουν στο περιεχόμενο, Προβολές (Views), φόρμες CRED, κώδικα HTML και μέσα

en: The Content Template is copied from the original language
el: Το πλαίσιο περιεχομένου αντιγράφεται από την αρχική γλώσσα

en: The Filter HTML section requires the custom search settings to be visible.
el: Για τις ρυθμίσεις προσαρμοσμένες αναζήτησης απαιτείται να είναι ορατή η ενότητα Φίλτρο HTML.

en: The Filter section lets you set up a custom search, which lets visitors control the WordPress Archive results
el: Η ενότητα Φιλτράρισμα σάς επιτρέπει να διαμορφώσετε μια προσαρμοσμένη αναζήτηση, η οποία δίνει στους επισκέπτες τη δυνατότητα να ελέγχουν τα αποτελέσματα Αρχειοθηκών WordPress

en: The Filter section lets you set up pagination and custom search, which let visitors control the View query
el: Η ενότητα Φίλτρο σάς επιτρέπει να ορίζετε σελιδοποίηση και προσαρμοσμένη αναζήτηση, που επιτρέπουν στους επισκέπτες να ελέγχουν το ερώτημα Προβολή

en: The Front-end Filter section includes the pagination controls, allowing visitors to choose which results page to show.
el: Στην ενότητα Φιλτράρισμα στο προσκήνιο περιλαμβάνονται τα στοιχεία ελέγχου σελιδοποίησης, τα οποία επιτρέπουν στους επισκέπτες να επιλέγουν ποια σελίδα αποτελεσμάτων θα εμφανιστεί.

en: The Front-end Filter section includes the slider controls, allowing visitors switch between slides.
el: Στην ενότητα Φιλτράρισμα του προσκηνίου περιλαμβάνονται τα στοιχεία ελέγχου αλλαγής διαφάνειας, δίνοντας στους επισκέπτες τη δυνατότητα αλλαγής μεταξύ διαφανειών.

en: The Front-end filter section lets you add pagination, slider controls and custom search to the View.
el: Η ενότητα φίλτρου Προσκηνίου σάς επιτρέπει να προσθέσετε σελιδοποίηση, στοιχεία ελέγχου ρυθμιστικών και προσαρμοσμένη αναζήτηση στην Προβολή.

en: The HTML box includes the Loop and the Content Template contains the fields that you added.
el: Το πλαίσιο HTML περιλαμβάνει τον Βρόχο και το Πρότυπο περιεχομένου περιέχει τα πεδία που προσθέσατε.

en: The Loop HTML editor lets you style the loop of the View.
el: Ο Επεξεργαστής HTML Βρόχου σάς επιτρέπει να καθορίζετε το στυλ βρόχου της Προβολής.

en: The Loop Output section determines how the content displays, including pagination
el: Η ενότητα Έξοδος βρόχου καθορίζει πώς θα εμφανίζεται το περιεχόμενο, συμπεριλαμβανομένης της σελιδοποίησης

en: The Loop Wizard just updated the editor and created a Content Template.
el: Ο Οδηγός βρόγχου μόλις ενημέρωσε τον επεξεργαστή και δημιουργήθηκε ένα πρότυπο περιεχομένου.

en: The Loop Wizard just updated the editor with the fields that you added.
el: Ο Οδηγός βρόγχου μόλις ενημέρωσε τον επεξεργαστή για τα πεδία που προσθέσατε.

en: The Loop section styles the View output on the page.
el: Η ενότητα Βρόχος καθορίζει το στυλ της διάταξης Προβολής στη σελίδα.

en: The Loop will be overwritten by this wizard.
el: Αυτός ο Βρόχος θα αντικατασταθεί από αυτόν τον οδηγό.

en: The Loops Selection section determines which listing page to customize
el: Η ενότητα Επιλογή βρόγχων καθορίζει ποια σελίδα λίστας θα προσαρμοστεί

en: The Query section determines what content the View loads from the database
el: Στην ενότητα Ερώτημα καθορίζεται ποιο περιεχόμενο φορτώνεται από τη βάση δεδομένων

en: The Query section lets you choose the content to load.
el: Η ενότητα Query (ερώτημα) σάς δίνει τη δυνατότητα να επιλέγετε ποιο περιεχόμενο θέλετε να φορτωθεί.

en: The Simple XML library is missing.
el: Η βιβλιοθήκη Simple XML λείπει.

en: The Toolset Form widget displays a "Post edit" form, but no post to edit was selected.
el: Το widget της Φόρμας Toolset εμφανίζει μια φόρμα "Επεξεργασία ανάρτησης", αλλά δεν επιλέχτηκε καμία ανάρτηση προς επεξεργασία.

en: The Toolset Form widget displays a "User edit" form, but no user to edit was selected.
el: Το widget του Toolset Form εμφανίζει μια φόρμα "Επεξεργασία χρήστη", αλλά δεν επιλέχτηκε κανένας χρήστης προς επεξεργασία.

en: The View could not be created
el: Αδυναμία δημιουργίας της Προβολής

en: The View could not be created.
el: Αδυναμία δημιουργίας Προβολής.

en: The View will display each slide at a time and allow visitors to switch between slides using next/previous links and slide selectors.
el: Η Προβολή θα εμφανίσει μία διαφάνεια κάθε φορά και θα δώσει τη δυνατότητα στους επισκέπτες να μεταβαίνουν από τη μία διαφάνεια στην άλλη χρησιμοποιώντας τις συνδέσεις επόμενο/προηγούμενο και τους επιλογείς διαφανειών.

en: The View will display the query results as slides.
el: Η Προβολή θα εμφανίσει τα αποτελέσματα ερωτήματος ως διαφάνειες παρουσίασης.

en: The View will display the query results in pages.
el: Η Προβολή θα εμφανίσει τα αποτελέσματα ερωτήματος κατά σελίδες.

en: The View will iterate through the the results and display them one by one.
el: Η Προβολή θα εντοπίζει και θα εμφανίζει ένα-ένα τα αποτελέσματα.

en: The View will output all the results returned from the query section.
el: Η Προβολή προβαίνει σε έξοδο όλων των αποτελεσμάτων που επιστρέφονται από την ενότητα ερωτήματος.

en: The Views AJAX pagination triggers some events.
el: Η σελιδοποίηση προβολών AJAX ενεργοποιεί ορισμένα συμβάντα.

en: The XML could not be read.
el: Αδυναμία ανάγνωσης XML.

en: The XML file (%s) could not be read.
el: Αδυναμία ανάγνωσης του αρχείου XML (%s).

en: The ancestor_type argument refers to a post type that is not included in the relationship tree.
el: Το όρισμα ancestor_type αναφέρεται σε έναν τύπο ανάρτησης που δεν περιλαμβάνεται στο δέντρο σχέσεων

en: The ancestors argument does not end with a valid post that is related for the returned post types on this View.
el: Το όρισμα προγόνων δεν τελειώνει με έγκυρη ανάρτηση που σχετίζεται για τους  τύπους ανάρτησης που επιστρέφονται σε αυτή την Προβολή.

en: The association between posts #%d (%s) and #%d (%s) in the relationship "%s" is not allowed:
el: Ο συσχετισμός ανάμεσα στις αναρτήσεις #%d (%s) και #%d (%s) στη σχέση "%s" δεν επιτρέπεται:

en: The association table has been updated with the new relationship slug "%s". %d rows have been updated.
el: Ο πίνακας συσχετισμών ενημερώθηκε με το νέο slug σχέσης "%s". Ενημερώθηκαν %d σειρές.

en: The association was disabled by a third-party filter.
el: Ο συσχετισμός απενεργοποιήθηκε από φίλτρο τρίτου μέρους.

en: The code snippet file "%s" is not readable.
el: Το αρχείο τμήματος κώδικα "%s" δεν είναι αναγνώσιμο.

en: The code snippet file "%s" was not found or is not a regular file.
el: Το αρχείο τμήματος κώδικα "%s" δεν βρέθηκε ή δεν είναι κανονικό αρχείο.

en: The content between the <strong>&lt;wpv-loop&gt;</strong> and <strong>&lt;/wpv-loop&gt;</strong> tags will repeat for every item in the View loop.
el: Το περιεχόμενο μεταξύ των ετικετών <strong>&lt;wpv-loop&gt;</strong> και <strong>&lt;/wpv-loop&gt;</strong> επαναλαμβάνεται για κάθε στοιχείο του βρόγχου της Προβολής (View).

en: The current logged in user
el: Ο τρέχων συνδεδεμένος χρήστης

en: The current page number.
el: Ο αριθμός της τρέχουσας σελίδας.

en: The current post
el: Η τρέχουσα ανάρτηση

en: The current post being displayed either directly or in a View loop
el: Η τρέχουσα ανάρτηση εμφανίζεται είτε απευθείας είτε μέσω ενός βρόχου προβολής

en: The current post in the loop
el: Η τρέχουσα ανάρτηση στο βρόχο

en: The current user
el: Ο τρέχων χρήστης

en: The current user or the one being displayed in a View loop
el: Ο τρέχων χρήστης ή εκείνος που εμφανίζεται σε ένα βρόχο Προβολής

en: The current window
el: Τρέχον παράθυρο

en: The custom search data has been collected
el: Τα δεδομένα προσαρμοσμένης αναζήτησης συλλέχθηκαν

en: The custom search form has been updated
el: Η φόρμα προσαρμοσμένης αναζήτησης ενημερώθηκε

en: The custom search has been triggered
el: Η προσαρμοσμένη αναζήτηση πυροδοτήθηκε

en: The custom search results have been updated
el: Τα αποτελέσματα προσαρμοσμένης αναζήτησης ενημερώθηκαν

en: The custom search settings require the Filter HTML section to be visible.
el: Για τις ρυθμίσεις προσαρμοσμένης αναζήτησης απαιτείται να είναι ορατή η ενότητα Φίλτρο HTML.

en: The custom search triggers some events when set to update options or results automatically.
el: Η προσαρμοσμένη αναζήτηση πυροδοτεί ορισμένα συμβάντα όταν έχει οριστεί η αυτόματη ενημέρωση επιλογών ή αποτελεσμάτων.

en: The element %s has already the maximum allowed amount of associations (%d) as %s in the relationship %s.
el: Το στοιχείο %s έχει ήδη τον μέγιστο επιτρεπτό αριθμό συσχετισμών (%d) ως %s στη σχέση %s.

en: The element has a wrong type or a domain for this relationship.
el: Το στοιχείο έχει λάθος τύπο ή τομέα για αυτή τη σχέση.

en: The entire Filter section.
el: Ολόκληρη η ενότητα Φιλτραρίσματος.

en: The entire Loop section.
el: Ολόκληρη η ενότητα Βρόχου.

en: The evaluation result should be FALSE
el: Το αποτέλεσμα αξιολόγησης πρέπει να είναι ΨΕΥΔΕΣ

en: The evaluation result should be TRUE
el: Το αποτέλεσμα αξιολόγησης πρέπει να είναι ΑΛΗΘΕΣ

en: The field %1$s is a %2$s %4$s that is %3$s the following:
el: Το πεδίο %1$s είναι %2$s %4$s που %3$s τα εξής:

en: The filter section
el: Η ενότητα φιλτραρίσματος

en: The filter section includes these shortcodes by default and you should not remove them.
el: Η ενότητα φιλτραρίσματος περιλαμβάνει αυτά τα shortcode κατά προεπιλογή και δεν πρέπει να τα αφαιρείτε.

en: The filter section may include pagination for the results and a custom search (or both of them together).
el: Η ενότητα φίλτρου μπορεί να περιλαμβάνει σελιδοποίηση για τα αποτελέσματα και μαι προσαρμοσμένη αναζήτηση (ή και τα δυο τους ταυτόχρονα).

en: The filter will apply the values passed to this URL parameter.
el: Το φίλτρο θα εφαρμόσει τις τιμές που πέρασαν σε αυτή την παράμετρο URL.

en: The filter will use the min and max values set in the URL parameter configuration fields.
el: Το φίλτρο θα χρησιμοποιήσει το σετ ελάχιστων και μέγιστων τιμών που έχει οριστεί στα πεδία ρύθμισης παραμέτρου URL.

en: The filter will use the min and max values set in the boundary label configuration fields.
el: Το φίλτρο θα χρησιμοποιήσει τις ελάχιστες και μέγιστες τιμές που ορίστηκαν στα πεδία ρύθμισης ετικετών ορίων.

en: The first mandatory sorting option is synchronized with the current stored sorting settings. Any change that you do to it will be pushed to the Ordering section.
el: Η πρώτη επιλογή υποχρεωτικής ταξινόμησης συγχρονίζεται με τις τρέχουσες αποθηκευμένες ρυθμίσεις. Οποιαδήποτε αλλαγή κάνετε σε αυτή, θα προωθηθεί στην ενότητα Σειρά.

en: The first option will display the full View.
el: Η πρώτη επιλογή θα εμφανίζει την πλήρη Προβολή.

en: The first part of this section lets you choose how pagination works.
el: Στο πρώτο μέρος αυτής της ενότητας σάς δίνεται η δυνατότητα να επιλέξετε τον τρόπο λειτουργίας της σελιδοποίησης.

en: The first part of this section lets you choose how the slider pagination works.
el: Το πρώτο μέρος αυτής της ενότητας σάς δίνει τη δυνατότητα να επιλέξετε πώς λειτουργεί η σελιδοποίηση και τα στοιχεία ελέγχου μετάβασης.

en: The following functions can be used inside the conditions. Use the form below to register new functions.
el: Οι παρακάτω συναρτήσεις μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέσα στις συνθήκες. Χρησιμοποιήστε την παρακάτω φόρμα για να καταχωρίσετε νέες συναρτήσεις.

en: The following private custom fields are showing in the Views GUI:
el: Τα εξής ιδιωτικά προσαρμοσμένα πεδία εμφανίζονται στη γραφική διεπαφή χρήστη του Views:

en: The following shortcodes can be used inside the conditions. Use the form below to register new shortcodes.
el: Τα παρακάτω shortcode μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέσα στις συνθήκες. Χρησιμοποιήστε την παρακάτω φόρμα για να καταχωρίσετε νέα shortcode.

en: The form in this View does not have a submit button, so you can only display the results on this same page.
el: Η φόρμα σε αυτή την Προβολή (View) δεν έχει κουμπί υποβολής, οπότε μπορείτε να εμφανίσετε τα αποτελέσματα μόνο σε αυτή τη σελίδα.

en: The form will appear on the page <strong>%s</strong> and the results will be shown in this page.
el: Η φόρμα θα εμφανιστεί στη σελίδα <strong>%s</strong> και τα αποτελέσματα θα εμφανιστούν σε αυτή τη σελίδα.

en: The framework does not exist
el: Το πλαίσιο δεν υπάρχει

en: The framework name
el: Όνομα πλαισίου

en: The full <em>Toolset</em> package allows you to develop and customize themes without touching PHP. You will be able to:
el: Το πλήρες πακέτο <em>Toolset</em> σάς επιτρέπει να αναπτύσσετε και να εξατομικεύετε θέματα χωρίς να αγγίζετε PHP. Θα μπορείτε να:

en: The full Views plugin will let you display Content Templates as part of the loop.
el: Η πλήρης έκδοση της προσθήκης Views θα σας δώσει τη δυνατότητα να εμφανίζετε τα πρότυπα περιεχομένου ως μέρος του βρόγχου.

en: The information below allows our support team to see the versions of WordPress, plugins and themes installed in your site.
el: Οι παρακάτω πληροφορίες επιτρέπουν στην ομάδα υποστήριξής μας να βλέπει τις εκδόσεις του WordPress, των προσθηκών και των θεμάτων που έχουν εγκατασταθεί στον ιστότοπό σας.

en: The items in the list will be separated using this separator.
el: Τα στοιχεία στη λίστα θα διαχωριστούν χρησιμοποιώντας αυτόν τον διαχωριστή.

en: The layout HTML box lets you output your View results and style them on your page.
el: Με πλαίσιο διάταξης HTML μπορείτε να ελέγχετε την έξοδο των αποτελεσμάτων της Προβολής (του View) και να ορίσετε το στυλ εξόδου στη σελίδα σας.

en: The layout is not assigned to content, so you cannot control the theme settings. Once you assign this layout to content, you will see the theme options that are relevant for that kind of content.
el: Επειδή η διάταξη δεν έχει αναταθεί σε περιεχόμενο, δεν μπορείτε να αλλέγξετε τις ρυθμίσεις θέματος. Αφού αναθέσετε αυτή τη διάταξη σε περιεχόμενο, θα δείτε τις επιλογές θέματος που σχετίζονται με αυτού του είδους περιεχόμενο.

en: The link anchor format. Should contain '%%LINK%%' in order to display a link, otherwise it will create plain text. Default '&laquo; %%LINK%%'.
el: Η μορφή αγκύρωσης συνδέσμου. Πρέπει να περιέχει '%%LINK%%' για να εμφανίζει έναν σύνδεσμο, διαφορετικά θα δημιουργήσει απλό κείμενο. Προεπιλογή '&laquo; %%LINK%%'.

en: The link permalink format. Can contain '%%TITLE%%' for the next post title or '%%DATE%%' for the next post date. Default '%%TITLE%%'.
el: Η μορφή μόνιμου συνδέσμου. Πρέπει να περιέχει '%%TITLE%%' για τον τίτλο επόμενης ανάρτησης ή '%%DATE%%' για την ημερομηνία επόμενης ανάρτησης. Προεπιλογή '%%TITLE%%'.

en: The link permalink format. Can contain '%%TITLE%%' for the previous post title or '%%DATE%%' for the previous post date. Default '%%TITLE%%'.
el: Η μορφή μόνιμου συνδέσμου. Πρέπει να περιέχει '%%TITLE%%' για τον τίτλο προηγούμενης ανάρτησης ή '%%DATE%%' για την ημερομηνία προηγούμενης ανάρτησης. Προεπιλογή '%%TITLE%%'.

en: The link will appear only if there is a next page.
el: Η σύνδεση θα εμφανίζεται μόνο εάν υπάρχει επόμενη σελίδα.

en: The link will appear only if there is a previous page.
el: Η σύνδεση θα εμφανίζεται μόνον εάν υπάρχει προηγούμενη σελίδα.

en: The main loop over every item loaded from the database.
el: Ο κεντρικός βρόχος για κάθε στοιχείο που φορτώνεται από τη βάση δεδομένων.

en: The migration process is complete.
el: Η διαδικασία μετεγκατάστασης ολοκληρώθηκε.

en: The name of the Content Template is used for you, to identify it. The name is not displayed anywhere on the site.
el: Το όνομα του προτύπου περιεχομένου προορίζεται μόνο για να το αναγνωρίζετε εσείς και δεν εμφανίζεται πουθενά στον ιστότοπο.

en: The name of the custom field to display
el: Εμφανιζόμενο όνομα του προσαρμοσμένου πεδίου

en: The name of the field to display
el: Το όνομα του πεδίου προς εμφάνιση

en: The name of the theme option to display
el: Το όνομα της επιλογής θέματος προς προβολή

en: The new slug value is not valid. Only lowercase letters, numbers, underscores, dots and dashes are accepted.
el: Η τιμή του νέου slug δεν είναι έγκυρη. Μόνο πεζά γράμματα, αριθμοί, χαρακτήρες υπογράμμισης, τελείες και παύλες είναι αποδεκτά.

en: The number of pages.
el: Ο αριθμός των σελίδων.

en: The page where this View is shown
el: Η σελίδα όπου εμφανίζεται αυτή η προβολή

en: The pagination section lets you build sliders with Views.
el: Η ενότητα σελιδοποίησης σάς δίνει τη δυνατότητα να δημιουργήσετε στοιχεία ελέγχου μετάβασης με το Views.

en: The parent of the current post in another post type, set by a Types relationship
el: Ο γονέας της τρέχουσας ανάρτησης σε άλλο τύπο ανάρτησης, που ορίζεται από μια σχέση Types

en: The parent of the current post in the same post type, set by WordPress hierarchical relationship
el: Ο γονέας της τρέχουσας ανάρτησης στον ίδιο τύπο αναρτήσεων, όπως έχει οριστεί από την ιεραρχική σχέση του WordPress

en: The parent window
el: Γονικό παράθυρο

en: The password field is empty.
el: Το πεδίο κωδικού πρόσβασης είναι κενό.

en: The password you entered for the username %s is incorrect.
el: Ο κωδικός που δώσατε για το όνομα χρήστη %s είναι λανθασμένος.

en: The post reference field %s could not have been displayed here. In order to set the post reference, visit the Edit Post page.
el: Δεν ήταν δυνατή η εμφάνιση του πεδίου αναφοράς ανάρτησης %s εδώ. Για να ορίσετε την προτίμηση ανάρτησης, επισκεφτείτε τη σελίδα Επεξεργασία ανάρτησης.

en: The post type "%s" cannot be used as intermediary in a relationship, because it is a built-in post type.
el: Ο τύπος ανάρτησης "%s" δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί ως ενδιάμεσος σε μια σχέση, γιατί είναι ενσωματωμένος τύπος ανάρτησης.

en: The post type "%s" cannot be used as intermediary in a relationship, because it is already involved in another relationship.
el: Ο τύπος ανάρτησης "%s" δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί ως ενδιάμεσος σε μια σχέση, γιατί εμπλέκεται ήδη σε άλλη.

en: The post type "%s" cannot be used as intermediary in a relationship, because it represents a repeatable field group.
el: Ο τύπος ανάρτησης "%s" δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί ο ενδιάμεσος σε μια σχέση επειδή αντιπροσωπεύει μια επαναλαμβανόμενη ομάδα πεδίων.

en: The post type "%s" cannot be used as intermediary in another relationship, because it is already used as one.
el: Ο τύπος ανάρτησης "%s" δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί ως ενδιάμεσος σε μια άλλη σχέση, γιατί χρησιμοποιείται ήδη ως τέτοιος.

en: The post type "%s" has a "show only translated items" translation mode but no adjustments are made as per user's choice.
el: Ο τύπος ανάρτησης "%s" έχει μια λειτουργία μετάφρασης "εμφάνιση μόνο μεταφρασμένων στοιχείων" αλλά δεν γίνονται προσαρμογές σύμφωνα με την επιλογή του χρήστη.

en: The post type slug "%s" cannot be used because there is already a page by that name.
el: Το slug τύπου ανάρτησης "%s" δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί επειδή υπάρχει ήδη σελίδα με αυτό το όνομα.

en: The post type slug "%s" is already registered or defined by Types.
el: Το slug τύπου ανάρτησης "%s" είναι ήδη καταχωρισμένο ή ορισμένο από το Types.

en: The post type slug "%s" is reserved by WordPress.
el: Το slug τύπου ανάρτησης "%s" είναι δεσμευμένο από το WordPress.

en: The post where this View is shown
el: Η ανάρτηση όπου εμφανίζεται αυτή η Προβολή

en: The post with ID set by the URL parameter
el: Η ανάρτηση με αναγνωριστικό που ορίζεται από την παράμετρο URL

en: The post with ID set by the shortcode attribute
el: Η ανάρτηση με αναγνωριστικό που ορίζεται από την ιδιότητα shortcode

en: The posts you want to display are not hierarchical, so this filter will not work
el: Οι αναρτήσεις που θέλετε να εμφανίσετε δεν είναι ιεραρχικές, οπότε το φίλτρο αυτό δεν θα λειτουργήσει

en: The relationship slug "%s" is already being used.
el: Το slug σχέσης "%s" χρησιμοποιείται ήδη.

en: The relationship slug can be renamed.
el: Αδυναμία μετονομασίας slug σχέσης.

en: The same value is already used in permalink rewrite rules for the custom post type "%s". Using it again can cause issues with permalinks.
el: Η ίδια τιμή έχει ήδη χρησιμοποιηθεί σε κανόνες επανεγγραφής μόνιμου συνδέσμου για τον προσαρμοσμένο τύπο ανάρτησης "%s". Αν τη χρησιμοποιήσετε ξανά, μπορεί να προκληθούν προβλήματα με μόνιμους συνδέσμους.

en: The same value is already used in permalink rewrite rules for the taxonomy "%s". Using it again can cause issues with permalinks.
el: Η ίδια τιμή έχει ήδη χρησιμοποιηθεί σε κανόνες επανεγγραφής μόνιμου συνδέσμου για την ταξινόμηση "%s". Αν τη χρησιμοποιήσετε ξανά, μπορεί να προκληθούν προβλήματα με μόνιμους συνδέσμους.

en: The second option will display just the form, you can then select where to display the results.
el: Η δεύτερη επιλογή θα εμφανίζει απλώς τη φόρμα και μπορείτε να επιλέξετε ύστερα πού να εμφανίζει τα αποτελέσματα.

en: The second part of this section lets you design the pagination controls that would appear on the page for visitors.
el: Στο δεύτερο μέρος αυτής της ενότητας σάς δίνεται η δυνατότητα να σχεδιάσετε τα στοιχεία ελέγχου σελιδοποίησης τα οποία θα εμφανίζονται στη σελίδα για τους επισκέπτες.

en: The second part of this section lets you design the transition controls for the slider.
el: Στο δεύτερο μέρος αυτής της ενότητας σάς δίνεται η δυνατότητα να σχεδιάσετε τα στοιχεία ελέγχου μετάβασης για την παρουσίαση.

en: The slug can only contain lowercase latin letters, numbers or dashes.
el: Το slug μπορεί να περιέχει μόνο πεζά λατινικά γράμματα, αριθμούς ή παύλες.

en: The snippet file "%s" doesn't exist or isn't a regular file.
el: Το αρχείο τμήματος  "%s" δεν υπάρχει ή δεν είναι κανονικό αρχείο.

en: The snippet file "%s" is not in a supported directory "%s".
el: Το αρχείο τμήματος "%s" δεν βρίσκεται σε υποστηριζόμενο κατάλογο "%s".

en: The snippet has been re-run without errors.
el: Το τμήμα επανεκτελέστηκε χωρίς σφάλματα.

en: The taxonomy selected in the Content Selection section has changed, so this filter might need some changes
el: Η ταξινόμηση που έχει επιλεγεί στην ενότητα Επιλογή περιεχομένου έχει αλλάξει, οπότε ενδέχεται να απαιτούνται ορισμένες αλλαγές

en: The taxonomy selected in the Content Selection section is not hierarchical; this filter will not work for
el: Η ταξινόμηση που έχει επιλεγεί στην ενότητα Επιλογή περιεχομένου δεν είναι ιεραρχική. Το φίλτρο αυτό δεν λειτουργεί για

en: The taxonomy you want to display has changed, so this filter needs some action
el: Η ταξινόμηση που θέλετε να εμφανίσετε έχει αλλάξει, οπότε πρέπει να κάνετε κάτι σε αυτό το φίλτρο

en: The text search will be added <strong>manually</strong> using the shortcode <span class="wpv-code">eg. [wpv-filter-search-box]</span>
el: Η αναζήτηση κειμένου θα προστίθεται <strong>μη αυτόματα</strong>, χρησιμοποιώντας το shortcode <span class="wpv-code">π.χ. [wpv-filter-search-box]</span>

en: The theme or another plugin is already loading Bootstrap 2.0
el: Το θέμα ή μια άλλη προσθήκη φορτώνει ήδη το Bootstrap 2.0

en: The theme or another plugin is already loading Bootstrap 3.0
el: Το θέμα ή μια άλλη προσθήκη φορτώνει ήδη το Bootstrap 3.0

en: The title can not contain any tabs, line breaks or HTML code.
el: Ο τίτλος δεν μπορεί να περιέχει ετικέτες, αλλαγές γραμμών ή κώδικα HTML.

en: The toolbar above the HTML editor includes buttons for inserting the slide transition controls.
el: Η γραμμή εργαλείων πάνω από τον επεξεργαστή HTML περιλαμβάνει κουμπιά για την εισαγωγή των στοιχείων ελέγχου μετάβασης από τη μία διαφάνεια στην άλλη.

en: The toolbar above the HTML editor includes buttons for inserting various controls.
el: Η γραμμή εργαλείων πάνω από τον επεξεργαστή HTML περιλαμβάνει κουμπιά για την εισαγωγή διαφόρων στοιχείων ελέγχου.

en: The toolset_associations, toolset_relationships and toolset_post_type_sets tables have been created.
el: Δημιουργήθηκαν οι πίνακες toolset_associations, toolset_relationships και toolset_post_type_sets.

en: The type_sets table has been updated with the new type "%s". %d rows have been updated.
el: Ο πίνακας type_sets ενημερώθηκε με τον νέο τύπο "%s". Ενημερώθηκαν %d σειρές.

en: The url_param is missing from the wpv-control shortcode argument.
el: Το url_param (παράμετρος διεύθυνσης url) λείπει από το όρισμα shortcode wpv-control.

en: The username field is empty.
el: Το πεδίο ονόματος χρήστη είναι κενό.

en: The wpv-post-body shortcode was called more than once over the post "%1$s" and without a 'view_template' attribute, triggering an infinite loop.
el: Το shortcode wpv-post-body shortcode κλήθηκε πάνω από μία φορές πάνω από την ανάρτηση "%1$s" χωρίς ιδιότητα 'view_template', πυροδοτώντας έναν ατέρμονα βρόχο.

en: The wpv-post-body shortcode was called more than once with the attribute view_template="%1$s" over the post "%2$s", triggering an infinite loop.
el: Το shortcode wpv-post-body κλήθηκε πάνω από μία φορές με την ιδιότητα view_template="%1$s" πάνω από την ανάρτηση "%2$s", πυροδοτώντας έναν ατέρμονα βρόχο.

en: Theme Options
el: Επιλογές θέματος

en: Theme Options
el: Επιλογές θέματος

en: Theme option
el: Επιλογή θέματος

en: Theme settings saved
el: Οι ρυθμίσεις θέματος αποθηκεύτηκαν

en: Theme support for Content Templates
el: Υποστήριξη θέματος για πρότυπα περιεχομένου

en: Then, add input filters and search-form controls to the Filter section.
el: Μετά προσθέστε φίλτρα εισαγωγής στοιχείων και στοιχεία ελέγχου φόρμας αναζήτησης στην ενότητα Φιλτράρισμα.

en: Then, select the option to display just the results for the custom search.
el: Ύστερα επιλέξτε την εμφάνιση μόνο των αποτελεσμάτων για την προσαρμοσμένη αναζήτηση.

en: There are 3 pages
el: Υπάρχουν 3 σελίδες

en: There are more than one custom field filters
el: Υπάρχουν περισσότερα από ένα φίλτρα προσαρμοσμένων πεδίων

en: There are more than one taxonomy filters
el: Υπάρχουν περισσότερα από ένα φίλτρα ταξινόμησης

en: There are more than one termmeta field filters
el: Υπάρχουν περισσότερα από ένα φίλτρα πεδίων μτεδεδομένων όρου

en: There are more than one usermeta field filters
el: Υπάρχουν περισσότερα από ένα φίλτρα πεδίων μτεδεδομένων χρήστη

en: There are no Views defined.
el: Δεν έχουν οριστεί προβολές (Views).

en: There are no Views defined. You can add them <a%s>here</a>.
el: Δεν έχουν οριστεί Προβολές (Views). Μπορείτε να τις προσθέσετε <a%s>εδώ</a>.

en: There are no Views with a custom search.
el: Δεν υπάρχουν Προβολές με προσαρμοσμένη αναζήτηση.

en: There are no Views with a custom search. You can add them <a%s>here</a>.
el: Δεν υπάρχουν Προβολές με προσαρμοσμένη αναζήτηση. Μπορείτε να τις προσθέσετε <a%s>εδώ</a>.

en: There are no custom post type archives
el: Δεν υπάρχουν προσαρμοσμένες αρχειοθήκες τύπου των αναρτήσεων

en: There are no further ancestors defined
el: Δεν υπάρχουν ορισμένοι περαιτέρω πρόγονοι

en: There are no hidden custom fields on your site.
el: Δεν υπάρχουν κρυμμένα προσαρμοσμένα πεδία στον ιστότοπό σας.

en: There are no post type archives to assign Content Templates to
el: Δεν υπάρχουν αρχειοθήκες τύπων ανάρτησης για να αντιστοιχιστούν σε αυτές πρότυπα περιεχομένου

en: There are no single post types to assign Content Templates to
el: Δεν υπάρχουν τύποι μεμονωμένης ανάρτησης για να αντιστοιχιστούν σε αυτούς πρότυπα περιεχομένου

en: There are no taxonomy archives to assign Content Templates to
el: Δεν υπάρχουν αρχειοθήκες ταξινόμησης για να αντιστοιχιστούν σε αυτές πρότυπα περιεχομένου

en: There are some unsaved changes.
el: Υπάρχουν μη αποθηκευμένες αλλαγές.

en: There are two modes: compact and full. Compact mode will give you an overview of the elements rendered. The full mode will display a complete report with all the object involved on the page.
el: Υπάρχουν δύο τρόποι λειτουργίας: συμπτυγμένη και πλήρης λειτουργία. Στην συμπτυγμένη λειτουργία θα έχετε μία γενική θεώρηση των στοιχείων που εμφανίζονται. Στην πλήρη λειτουργία θα εμφανίζεται μία πλήρης αναφορά με όλα τα στοιχεία που αφορούν τη σελίδα.

en: There has been a problem when deleting a snippet "%s".
el: Υπήρξε πρόβλημα κατά τη διαγραφή του τμήματος "%s".

en: There has been an error when updating the association table with the new relationship slug: %s
el: Προέκυψε σφάλμα κατά την ενημέρωση του πίνακα συσχετισμών με το νέο slug σχέσης: %s

en: There has been an error when updating the type_sets table with the new type "%s": %s
el: Προέκυψε σφάλμα κατά την ενημέρωση του πίνακα type_sets με τον νέο τύπο "%s": %s

en: There is a post type named like that
el: Υπάρχει ένας τύπος ανάρτησης με αυτό το όνομα

en: There is a problem rendering field <strong>%s (%s)</strong>.
el: Υπάρχει πρόβλημα με την απόδοση του πεδίου <strong>%s (%s)</strong>.

en: There is a taxonomy named like that
el: Υπάρχει μία ταξινόμηση με αυτό το όνομα

en: There is already another Content Template with this same name.
el: Υπάρχει ήδη ένα άλλο πρότυπο περιεχομένου με το ίδιο όνομα.

en: There is an action in progress. Please do not leave or reload this page until it finishes.
el: Μια ενέργεια βρίσκεται σε εξέλιξη. Μην αποχωρήσετε και μην επαναφορτώσετε αυτή τη σελίδα μέχρι να ολοκληρωθεί.

en: There is no association between the two given posts that can be deleted
el: Δεν υπάρχει συσχετισμός μεταξύ των δύο δεδομένων αναρτήσεων που να μπορεί να διαγραφεί

en: There is no excerpt because this is a protected post.
el: Δεν υπάρχει απόσπασμα διότι πρόκειται περί προστατευμένης ανάρτησης.

en: There is no general Content Template asigned to single %s, but %s individual %s have a Content Template asigned to them.
el: Δεν υπάρχει γενικό πρότυπο περιεχομένου αντιστοιχισμένο σε μεμονωμένες/α/ους %s, αλλά %s μεμονωμένες/α/οι %s έχουν αντιστοιχισμένο ένα πρότυπο περιεχομένου.

en: There is no post type selected in the Content Selection section
el: Δεν έχει επιλεγεί τύπος ανάρτησης στην ενότητα Επιλογή περιεχομένου

en: There is no taxonomy selected in the Content Selection section
el: Δεν έχει επιλεγεί ταξινόμηση στην ενότητα Επιλογή περιεχομένου

en: There is no user registered with that email address.
el: Δεν υπάρχει χρήστης εγγεγραμμένος με αυτή τη διεύθυνση email.

en: There may be some leftover intermediary posts that need to be deleted. You can do it manually on the %s or ignore this message and wait until they're deleted automatically.
el: Μπορεί να υπάρχουν μερικές ενδιάμεσες αναρτήσεις που χρειάζονται διαγραφή. Μπορείτε είτε να τις διαγράψετε μη αυτόματα στο %s ή να αγνοήσετε αυτό το μήνυμα και να περιμένετε μέχρι να διαγραφούν αυτόματα.

en: There was an error uploading your files
el: Προέκυψε σφάλμα κατά την αποστολή των αρχείων σας

en: There was an error when updating snippets.
el: Σφάλμα κατά την ενημέρωση των τμημάτων.

en: There was an error while submitting the form
el: Υπήρξε σφάλμα κατά την υποβολή της φόρμας

en: There was error when trying to re-run the snippet:
el: Σφάλμα κατά την προσπάθεια επανεκτέλεσης του τμήματος:

en: These content templates are in use. What do you want to do?
el: Αυτά τα πρότυπα περιεχομένου χρησιμοποιούνται. Τι θέλετε να κάνετε;

en: These reports, if you decide to send them, will allow Toolset team to give you faster support. We will also use this information to send you alerts about potential compatibility issues with the theme and plugins that you use.
el: Εφόσον αποφασίσετε να τις στέλνετε, αυτές οι αναφορές θα επιτρέπουν στην ομάδα του Toolset να σας παρέχει υποστήριξη πιο γρήγορα. θα χρησιμοποιούμε επίσης αυτές τις πληροφορίες για να σας στέλνουμε ειδοποιήσεις σχετικά με ενδεχόμενα προβλήματα συμβατότητας με το θέμα και τις προσθήκες που χρησιμοποιείτε.

en: These shortcodes are added by default and you should keep them.
el: Αυτά τα shortcode προστίθενται κατά προεπιλογή και πρέπει να τα διατηρήσετε.

en: These two elements are already associated and the relationship doesn't allow non-distinct associations.
el: Αυτά τα δύο στοιχεία είναι ήδη συσχετισμένα και η σχέση δεν επιτρέπει μη διακριτούς συσχετισμούς.

en: Third-party filters
el: Φίλτρα τρίτων

en: Third-party shortcode arguments
el: Ορίσματα shortcode τρίτων μερών

en: Third-party shortcodes
el: Shortcode τρίτων μερών

en: This Content Template is already assigned to this View.
el: Αυτό το πρότυπο περιεχομένου έχει ήδη ανατεθεί σε αυτήν την προβολή.

en: This Content Template is already assigned to this WordPress Archive.
el: Αυτό το Πρότυπο περιεχομένου έχει ήδη ανατεθεί σε αυτή την Αρχειοθήκη WordPress.

en: This Content Template is used as the loop block for the %s <a href="%s" target="_blank">%s</a>
el: Αυτό το Πρότυπο περιεχομένου χρησιμοποιείται ως μπλοκ βρόχου για %s <a href="%s" target="_blank">%s</a>

en: This Content Template is used as the loop block for the %s <a href="%s" target="_blank">%s</a>.
el: Αυτό το Πρότυπο περιεχομένου χρησιμοποιείται ως μπλοκ βρόχου για το %s <a href="%s" target="_blank">%s</a>.

en: This Content Template is used as the loop block for the trashed %s %s.
el: Αυτό το πρότυπο περιεχομένου χρησιμοποιείται ως μπλοκ βρόχου για την μετακινηθείσα στον κάδο ανακύκλωσης %s %s.

en: This Content Template is used as the loop block for the trashed %s <strong>%s</strong>
el: Αυτό το πρότυπο περιεχομένου χρησιμοποιείται ως μπλοκ βρόγχου για την μετακινηθείσα στον κάδο ανακύκλωσης %s <strong>%s</strong>

en: This Content Template is used for %s.
el: Αυτό το Πρότυπο περιεχομένου χρησιμοποιείται για %s.

en: This Content Template lets you design slides in this slider. Add any field you need to display and design them using HTML and CSS. To style the slide transition controls, scroll up to the filter section.
el: Αυτό το πρότυπο περιεχομένου σάς επιτρέπει να σχεδιάζετε διαφάνειες για αυτή την παρουσίαση. Προσθέστε οποιοδήποτε πεδίο χρειάζεται να εμφανίζεται και σχεδιάστε χρησιμοποιώντας κώδικα HTML και CSS. Για να δώσετε το δικό σας στυλ στα στοιχεία ελέγχου της μετάβασης, περιηγηθείτε προς τα άνω στην ενότητα φιλτραρίσματος.

en: This Content Template replaces the content area of the posts that you assign it to.
el: Αυτό το πρότυπο περιεχομένου αντικαθιστά την περιοχή περιεχομένου των αναρτήσεων στις οποίες το χρησιμοποιείτε.

en: This Content Template uses %1$s
el: Αυτό το Πρότυπο περιεχομένου χρησιμοποιεί %1$s

en: This HTML determines what the View outputs for the query results. Use the Loop Wizard to design the output of this View. Then, edit the design by adding fields, HTML and media, using the toolbar buttons.
el: Αυτός ο κώδικας HTML καθορίζει την έξοδο της Προβολής (View) για τα αποτελέσματα του ερωτήματος. Χρησιμοποιήστε το Loop Wizard (βοηθητικό πρόγραμμα-οδηγό βρόγχου) για να σχεδιάσετε την έξοδο αυτού του View. Στη συνέχεια επεξεργαστείτε το σχέδιο προσθέτοντας πεδία, κώδικα HTML και μέσα, χρησιμοποιώντας τα πλήκτρα της γραμμής εργαλείων.

en: This HTML determines what the WordPress Archive outputs for the results. Use the Loop Wizard to design the output of this archive. Then, edit the design by adding fields, HTML and media, using the toolbar buttons.
el: Αυτό το HTML καθορίζει την έξοδο της Αρχειοθήκης WordPress για τα αποτελέσματα. Χρησιμοποιήστε τον Οδηγό βρόχου για να σχεδιάσετε την έξοδο αυτής της αρχειοθήκης. Ύστερα, επεξεργαστείτε το σχέδιο, προσθέτοντας πεδία, HTML και μέσα, χρησιμοποιώντας τα κουμπιά γραμμής εργαλείων.

en: This View already has a content text search, but the relevant filter is missing. You can add this filter here.
el: Αυτή η Προβολή έχει ήδη μια αναζήτηση κειμένου περιεχομένου αλλά δεν έχει το σχετικό φίλτρο. Μπορείτε να προσθέσετε αυτό το φίλτρο εδώ.

en: This View already has a filter set to filter by a specific string. You can fix this filter here.
el: Αυτή η Προβολή έχει ήδη ένα φίλτρο που έχει οριστεί να φιλτράρει κατά μαι συγκεκριμένη συμβολοσειρά. Μπορείτε να διορθώσετε αυτό το φίλτρο εδώ.

en: This View already has a valid search filter, but it is missing the text search shortcode. You can override the filter settings and add the shortcode here.
el: Αυτή η Προβολή έχει ήδη ένα έγκυρο φίλτρο αναζήτησης, αλλά δεν έχει το
    \nshortcode αναζήτησης κειμένου. Μπορείτε να παρακάμψετε τις ρυθμίσεις φίλτρου και να προσθέσετε το shortcode εδώ.

en: This View can be filtered by the values listed here.
el: Αυτή η Προβολή μπορεί να φιλτραριστεί με τις τιμές που παρουσιάζονται εδώ.

en: This View contains a search form and results list.
el: Αυτή η Προβολή περιέχει μια φόρμα αναζήτησης και λίστα αποτελεσμάτων.

en: This View displays results for an
el: Αυτή η προβολή δείχνει αποτελέσματα για ένα

en: This View displays results for an <strong>existing WordPress query</strong>
el: Αυτή η Προβολή εμφανίζει αποτελέσματα για ένα <strong>υφιστάμενο ερώτημα WordPress</strong>

en: This View has a filter for a taxonomy that no longer exists. Please select one taxonomy and update the Content Selection section.
el: Αυτή η Προβολή περιέχει ένα φίλτρο για μία ταξινόμηση που δεν υφίσταται πλέον. Παρακαλούμε επιλέξτε μία ταξινόμηση και ενημερώστε την ενότητα Επιλογή περιεχομένου.

en: This View has some Content Templates already assigned
el: Έχουν ήδη αντιστοιχιστεί ορισμένα πρότυπα περιεχομένου σε αυτή την Προβολή

en: This View has some query filters that are missing from the form. Maybe you have removed them:
el: Η Προβολή αυτή διαθέτει ορισμένα φίλτρα ερωτημάτων τα οποία λείπουν από τη φόρμα. Ίσως τα έχετε καταργήσει:

en: This View is not used anywhere yet.
el: Αυτή η Προβολή δεν χρησιμοποιείται πουθενά ακόμα.

en: This View loads <strong>%s</strong>
el: Η Προβολή αυτή φορτώνει <strong>%s</strong>

en: This View selects users with any role
el: Αυτή η Προβολή επιλέγει χρήστες με οποιονδήποτε ρόλο

en: This View selects users with role %s
el: Αυτή η Προβολή επιλέγει χρήστες με τον ρόλο %s

en: This View will display:
el: Θα εμφανιστεί αυτή η Προβολή:

en: This WordPress Archive has some Content Templates already assigned
el: Αυτή η Αρχειοθήκη WordPress έχει ήδη μερικά Πρότυπα περιεχομένου ανατεθειμένα

en: This WordPress Archive is not used on any archive loops
el: Αυτή η αρχειοθήκη WordPress δεν χρησιμοποιείται σε κανέναν βρόγχο αρχειοθήκης

en: This WordPress Archive is part of a Layout, so it will display the archive(s) to which the Layout is assigned.
el: Αυτή η αρχειοθήκη WordPress αποτελεί μέρος μίας Διάταξης, οπότε θα εμφανιστούν οι αρχειοθήκες στις οποίες έχει αντιστοιχιστεί η Διάταξη.

en: This WordPress Archive is used in a Layout, so it will be used in the archive loops that the Layout has been assigned to.
el: Επειδή αυτή η αρχειοθήκη του WordPress χρησιμοποιείται σε κάποια διάταξη, θα χρησιμοποιηθεί στους βρόχους αρχειοθήκης όπου ανήκει η διάταξη αυτή.

en: This WordPress Archive is used in the following archive loops:
el: Αυτή η αρχειοθήκη WordPress χρησιμοποιείται στους εξής βρόγχους αρχειοθήκης:

en: This WordPress Archive isn't being used for any loops.
el: Αυτή η αρχειοθήκη WordPress δεν χρησιμοποιείται για κανέναν βρόγχο.

en: This WordPress Archive replaces the natural archive loops created by WordPress.
el: Αυτή η αρχειοθήκη WordPress αντικαθιστά τους συνήθεις βρόγχους αρχειοθήκης που δημιουργεί το WordPress.

en: This action was deprecated in CRED 1.9.0.
el: Αυτή η ενέργεια ξεπεράστηκε στο CRED 1.9.0.

en: This archive will include %1$s and %2$s more post types
el: Αυτή η αρχειοθήκη θα περιλαμβάνει %1$s και %2$s ακόμα τύπους ανάρτησης

en: This archive will include %1$s and another post type
el: Αυτή η αρχειοθήκη θα περιλαμβάνει %1$s και έναν άλλο τύπο ανάρτησης

en: This archive will include %s
el: Αυτή η αρχειοθήκη θα περιλαμβάνει %s

en: This archive will include %s only
el: Αυτή η αρχειοθήκη θα περιλαμβάνει μόνο %s

en: This archive will include no post types
el: Αυτή η αρχειοθήκη δεν θα περιλαμβάνει τύπους ανάρτησης

en: This editor allows you to add CSS code, which will determine the styling of the page.
el: Αυτός ο επεξεργαστής σάς επιτρέπει να προσθέτετε κώδικα CSS, με τον οποίο καθορίζεται το στυλ της σελίδας.

en: This editor allows you to add javascript code, which will run in the browser, when this content is displayed.
el: Αυτός ο επεξεργαστής σάς επιτρέπει να προσθέτετε κώδικα javascript, ο οποίος θα εκτελείται στο πρόγραμμα περιήγησης, όταν εμφανίζεται αυτό το περιεχόμενο.

en: This editor lets you control how the Search and Pagination, and Loop sections of this View are displayed. The [wpv-filter-meta-html] shortcode displays the output of the Search and Pagination section. The [wpv-layout-meta-html] shortcode displays the output of the Loop section. You can add your HTML and fields to rearrange and style the output.
el: Αυτός ο επεξεργαστής σάς επιτρέπει να ελέγχετε πώς εμφανίζονται οι ενότητες Αναζήτηση και Σελιδοποίηση, και Βρόχος σε αυτή την Προβολή. Το shortcode [wpv-filter-meta-html] εμφανίζεται την έξοδο της ενότητας Αναζήτηση και Σελιδοποίηση. Το shortcode [wpv-layout-meta-html] εμφανίζεται την έξοδο της ενότητας Βρόχος. Μπορείτε να προσθέσετε τον κώδικα HTML και τα πεδία σας για αναδιάταξη και καθορισμό στυλ της εξόδου.

en: This editor lets you control how the Search and Pagination, and Loop sections of this WordPress Archives are displayed. The [wpv-filter-meta-html] shortcode displays the output of the Search and Pagination section. The [wpv-layout-meta-html] shortcode displays the output of the Loop section. You can add your HTML and fields to rearrange and style the output.
el: Αυτός ο επεξεργαστής σάς επιτρέπει να ελέγχετε πώς εμφανίζονται οι ενότητες Αναζήτηση και Σελιδοποίηση, και Βρόχος σε αυτή την Προβολή. Το shortcode [wpv-filter-meta-html] εμφανίζεται την έξοδο της ενότητας Αναζήτηση και Σελιδοποίηση. Το shortcode [wpv-layout-meta-html] εμφανίζεται την έξοδο της ενότητας Βρόχος. Μπορείτε να προσθέσετε τον κώδικα HTML και τα πεδία σας για αναδιάταξη και καθορισμό στυλ της εξόδου.

en: This field can not be empty
el: Το πεδίο αυτό δεν μπορεί να είναι κενό

en: This field is locked for editing because WPML will copy its value from the original language.
el: Το πεδίο είναι κλειδωμένο για επεξεργασία καθώς το WPML θα αντιγράψει την τιμή από τη γλώσσα προέλευσης.

en: This field will display the <em>body</em> (main content) of the page.
el: Αυτό το πεδίο θα εμφανίζει το <em>σώμα</em> (κύριο περιεχόμενο) της σελίδας.

en: This field will not appear in the sorting options because its name includes characters that we don’t support.
el: Αυτό το πεδίο δεν θα εμφανίζεται στις επιλογές ταξινόμησης, επειδή το όνομά του περιλαμβάνει χαρακτήρες που δεν υποστηρίζουμε.

en: This filter should use a <strong style="color:#d54e21">Framework option</strong>, but there is no Framework registered with Views.
el: Αυτό το φίλτρο πρέπει να χρησιμοποιεί μια <strong style="color:#d54e21">επιλογή Πλαισίου</strong>, αλλά δεν έχει καταχωριστεί κανένα Πλαίσιο με το Views.

en: This filter will not be applied to Author archives
el: Αυτό το φίλτρο δεν θα εφαρμοστεί στις αρχειοθήκες συντάκτη

en: This filter will not be applied to Taxonomy Archives matching the filtered taxonomies: %s
el: Αυτό το φίλτρο δεν θα εφαρμοστεί στις Αρχειοθήκες ταξινόμησης που αντιστοιχούν στις φιλτραρισμένες ταξινομήσεις: %s

en: This filter will not be applied to date based archives: Year archives, Month archives and Day archives
el: Αυτό το φίλτρο δεν θα εφαρμόζεται σε αρχειοθήκες βάσει ημερομηνίας: Αρχειοθήκες έτους, Αρχειοθήκες μήνα και Αρχειοθήκες ημέρας

en: This filter will only return posts that belong to a hierarchical post type
el: Αυτό το φίλτρο θα επιστρέφει μόνο αναρτήσεις που ανήκουν σε έναν ιεραρχικό τύπο ανάρτησης

en: This filters needs some action
el: Απαιτούνται ορισμένες ενέργειες για αυτό το φίλτρο

en: This form contains a text search already
el: Αυτή η φόρμα περιέχει ήδη μια αναζήτηση κειμένου

en: This form has a reset button already
el: Η φόρμα αυτή ήδη διαθέτει ένα κουμπί επαναφοράς

en: This form has a spinner container already
el: Η φόρμα αυτή ήδη διαθέτει ένα κοντέινερ παρουσίασης

en: This form has a submit button already
el: Αυτή η φόρμα διαθέτει ήδη κουμπί υποβολής

en: This function was deprecated in Views 2.3.0.
el: Αυτή η λειτουργία ξεπεράστηκε στο Views 2.3.0.

en: This function was deprecated in Views 2.3.0. Use the "wpv_action_wpv_register_dialog_group" action instead.
el: Αυτή η λειτουργία ξεπεράστηκε στο Views 2.3.0. Αντί για αυτή, χρησιμοποιήστε την ενέργεια "wpv_action_wpv_register_dialog_group".

en: This function was deprecated in Views 2.3.0. Use the "wpv_action_wpv_register_wpml_strings" action instead.
el: Αυτή η λειτουργία ξεπεράστηκε στο Views 2.3.0. Αντί για αυτή, χρησιμοποιήστε την ενέργεια  "wpv_action_wpv_register_wpml_strings".

en: This function was deprecated in Views 2.3.2. Use apply_filters( "wpv_filter_wpv_is_form_required", false ) instead.
el: Αυτή η λειτουργία ξεπεράστηκε στο Views 2.3.2. Αντί για αυτή, χρησιμοποιήστε το apply_filters( "wpv_filter_wpv_is_form_required", false ).

en: This happens after Views updates the form to show only relevant options
el: Αυτό συμβαίνει αφού το Vews ενημερώσει τη φόρμα για να εμφανίζει μόνο σχετικές επιλογές

en: This happens after Views updates the search results
el: Αυτό συμβαίνει αφού οι το Views ενημερώσει τα αποτελέσματα αναζήτησης

en: This happens after the AJAX pagination has been completed
el: Αυτό συμβαίνει αφού ολοκληρωθεί η σελιδοποίηση AJAX

en: This happens after the data has been collected, but before performing any action
el: Αυτό συμβαίνει αφού συλλεχθούν τα δεδομένα, αλλά πριν πραγματοποιηθεί οποιαδήποτε ενέργεια

en: This happens before Views collects any form data
el: Αυτό συμβαίνει πριν το Views συλλέξει οποιαδήποτε δεδομένα

en: This is %s cell.
el: Αυτό είναι κελί %s.

en: This is a minimal example of %s with mandatory elements that you can use as a reference:
el: Αυτό είναι ένα ελάχιστο παράδειγμα του στοιχείου %s με υποχρεωτικά στοιχεία που μπορείτε να χρησιμοποιήσετε ως σημείο αναφοράς:

en: This is a read-only date input
el: Αυτή είναι μια είσοδος ημερομηνίας μόνο για ανάγνωση

en: This is a word reserved by WordPress
el: Αυτή είναι μία λέξη δεσμευμένη από το WordPress

en: This is a word reserved by any of the Toolset plugins
el: Αυτή είναι μια λέξη που έχει δεσμεύσει μία από τις προσθήκες του Toolset

en: This is an attribute reserved by any of the Toolset plugins
el: Αυτή είναι μια ιδιότητα που έχει δεσμεύσει μία από τις προσθήκες του Toolset

en: This is the complete changelog for Views:
el: Αυτό είναι το πλήρες αρχείο καταγραφής αλλαγών του Views:

en: This is the generated shortcode, based on the settings that you have selected:
el: Αυτό είναι το shortcode που δημιουργήθηκε με βάση τις ρυθμίσεις που έχετε επιλέξει:

en: This list contains important information related to some Views updates that required extra information:
el: Η λίστα αυτή περιέχει πληροφορίες σχετικά με ορισμένες ενημερώσεις του Views για τις οποίες απαιτούνται επιπλέον πληροφορίες:

en: This method makes it easy to achieve complex loop designs.
el: Η μέθοδος αυτή καθιστά εύκολη την υλοποίηση πολυσύνθετων σχεδίων βρόγχου.

en: This needs to be a non-negative number
el: Αυτός πρέπει να είναι ένας μη αρνητικός αριθμός

en: This option is mandatory
el: Αυτή η επιλογή είναι υποχρεωτική

en: This page already has all it needs to display the results.
el: Η σελίδα έχει όλες τις πληροφορίες που απαιτούνται για την εμφάνιση των αποτελεσμάτων.

en: This page should display the results of the custom search provided by the View <strong>%s</strong> used in a %s.
el: Αυτή η σελίδα πρέπει να εμφανίζει τα αποτελέσματα της προσαρμοσμένης αναζήτησης που παρέχει η Προβολή <strong>%s</strong>, που χρησιμοποιείται σε %s.

en: This page should display the results of the custom search provided by the View <strong>%s</strong>.
el: Αυτή η σελίδα πρέπει να εμφανίζει τα αποτελέσματα της προσαρμοσμένης αναζήτησης που παρέχει η Προβολή <strong>%s</strong>.

en: This page will display the results of the custom search provided by the View <strong>%s</strong> used in a %s.
el: Αυτή η σελίδα θα εμφανίζει τα αποτελέσματα της προσαρμοσμένης αναζήτησης που παρέχει η Προβολή <strong>%s</strong>, που χρησιμοποιείται σε %s.

en: This popup will show usefull information about the elements being displayed: time needed to render, memory used, shortcodes details...
el: Σε αυτό το αναδυόμενο παράθυρο θα προβάλλονται χρήσιμες πληροφορίες σχετικά με τα εμφανιζόμενα στοιχεία: ο χρόνος που απαιτείται για τη δημιουργία της σελίδας, η χρησιμοποιούμενη μνήμη, λεπτομέρειες shortcode, ...

en: This section controls how the search form for your custom search will behave and appear.
el: Αυτή η ενότητα ελέγχει πώς θα συμπεριφέρεται και θα εμφανίζεται η φόρμα αναζήτησης για την προσαρμοσμένη αναζήτησή σας.

en: This section has unsaved changes, so you can not hide it
el: Αυτή η ενότητα έχει μη αποθηκευμένες αλλαγές, οπότε δεν μπορείτε να την αποκρύψετε

en: This section includes additional options for what content to load. You will see different options for posts, taxonomy and users.
el: Σε αυτή την ενότητα περιλαμβάνονται πρόσθετες επιλογές για το τι περιεχόμενο θα φορτωθεί. Θα δείτε διαφορετικές επιλογές για αναρτήσεις, ταξινομήσεις και χρήστες.

en: This section lets you control the settings of the theme for all the pages that use this Content Template.
el: Αυτή η ενότητα σάς επιτρέπει να ελέγχετε τις ρυθμίσεις του θέματος για όλες τις σελίδες που χρησιμοποιούν αυτό το Πρότυπο περιεχομένου.

en: This section lets you control the settings of the theme for all the pages that use this layout.
el: Αυτή η ενότητα σάς επιτρέπει να ελέγχετε τις ρυθμίσεις του θέματος για όλες τις σελίδες που χρησιμοποιούν αυτή τη διάταξη.

en: This section lets you control the settings of the theme for content that uses this layout.
el: Αυτή η ενότητα σάς επιτρέπει να ελέγχετε τις ρυθμίσεις του θέματος για περιεχόμενο που χρησιμοποιεί αυτή τη διάταξη.

en: This section lets you control the settings of the theme for the archive that uses this layout.
el: Αυτή η ενότητα σάς επιτρέπει να ελέγχετε τις ρυθμίσεις του θέματος για την αρχειοθήκη που χρησιμοποιεί αυτή τη διάταξη.

en: This section lets you control the settings of the theme for this archive page.
el: Αυτή η ενότητα σάς επιτρέπει να ελέγχετε τις ρυθμίσεις του θέματος για αυτή τη σελίδα αρχειοθήκης.

en: This site is not using Bootstrap CSS
el: Αυτός ο ιστότοπος δεν χρησιμοποιεί CSS Bootstrap

en: This site is not using Bootstrap CSS.
el: Αυτός ο ιστότοπος δεν χρησιμοποιεί Bootstrap CSS.

en: This site is using Bootstrap 2.0
el: Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί Bootstrap 2.0

en: This site is using Bootstrap 3.0
el: Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί Bootstrap 3.0

en: This slug already exists. Please use another slug.
el: Αυτό το slug υπάρχει ήδη. Δοκιμάστε άλλο slug.

en: This template includes single-ended shortcodes. Please close all shortcodes to avoid processing errors. %sRead more%s
el: Αυτό το πρότυπο περιέχει εντολές βραχυκώδικα χωρίς ετικέτες κλεισίματος. Κλείστε όλες τις εντολές βραχυκώδικα, για να αποφευχθούν σφάλματα επεξεργασίας. %sΔιαβάστε περισσότερα%s

en: This theme loads its own version of Bootstrap. You should select this option to avoid loading Bootstrap twice and causing display problems on the site's front-end
el: Αυτό το θέμα φορτώνει τη δική του έκδοση Bootstrap. Πρέπει να διαλέξετε αυτή την επιλογή για να αποφύγετε τη διπλή φόρτωση του Bootstrap και τα προβλήματα εμφάνισης στο προσκήνιο του ιστότοπου

en: This version of Views includes major updates and improvements.
el: Αυτή η έκδοση του Views περιλαμβάνει σημαντικές ενημερώσεις και βελτιώσεις.

en: This way, you can display a large number of results, in shorter pages.
el: Κατά αυτόν τον τρόπο μπορείτε να εμφανίσετε έναν μεγάλο αριθμό αποτελεσμάτων σε μικρότερες σελίδες.

en: This will be added after the excerpt, as an invitation to keep reading.
el: Θα προστεθεί μετά το απόσπασμα, ως πρόσκληση για συνέχιση της ανάγνωσης.

en: This will be displayed as a text or label for the link.
el: Θα εμφανίζεται ως κείμενο ή ετικέτα για τον σύνδεσμο.

en: This will be displayed on each iteration. The usual content is <code>[wpv-post-field name="field-name"]</code> where field-name is the custom field selected above.
el: Αυτό  θα εμφανίζεται σε κάθε επανάληψη. Το σύνηθες περιεχόμενο είναι  <code>[wpv-post-field name="field-name"]</code>, όπου field-name είναι το προσαρμοσμένο πεδίο που έχει επιλεγεί παραπάνω.

en: This will be displayed when the condition is met.
el: Αυτό δεν θα εμφανίζεται όταν ικανοποιείται η συνθήκη.

en: This will be shown inside the container and along with the spinner
el: Αυτό θα φανεί μέσα στο κοντέινερ και μαζί με την ένδειξη προόδου

en: This will display a footer language switcher styled as set in the WPML > Languages settings.
el: Έτσι θα εμφανίζεται ένας εναλλάκτης γλώσσας υποσέλιδου με στυλ ορισμένο στο WPML > Ρυθμίσεις γλώσσας.

en: This will display a language switcher styled as set in the WPML > Languages settings.
el: Έτσι θα εμφανίζεται ένας εναλλάκτης γλώσσας με στυλ ορισμένο στο WPML > Ρυθμίσεις γλώσσας.

en: This will display just the form, you can then select where to display the results.
el: Αυτή η επιλογή θα εμφανίζει μόνο τη φόρμα, έπειτα μπορείτε να επιλέξετε το πού θα εμφανίζονται τα αποτελέσματα.

en: This will display just the results, you need to add the form elsewhere targeting this page.
el: Αυτό θα εμφανίσει μόνο τα αποτελέσματα, θα χρειαστεί να προσθέσετε αλλού τη φόρμα, στοχεύοντας αυτή τη σελίδα.

en: This will display the current page local navigation tree with ancestors, siblings and descendants.
el: Έτσι θα εμφανίζεται το τοπικό δέντρο πλοήγησης της τρέχουσας σελίδας με προγόνους, αδέλφια και απογόνους,

en: This will display the full View.
el: Αυτό θα εμφανίσει την πλήρη Προβολή (View).

en: This will filter out posts of the following types, because they are not children of any other post type: %s
el: Έτσι θα φιλτραριστούν οι αναρτήσεις των παρακάτω τύπων, επειδή δεν είναι γόνοι κανενός άλλου τύπου ανάρτησης: %s

en: This will filter out posts of the following types, because they are not hierarchical: %s
el: Έτσι θα φιλτραριστούν οι αναρτήσεις των παρακάτω τύπων, επειδή δεν είναι ιεραρχικές: %s

en: This will filter out posts of the following types, because they are not related to any other post type: %s
el: Αυτό θα φιλτράρει και θα αφαιρέσει τις αναρτήσεις των παρακάτω τύπων, επειδή δεν σχετίζονται με κανέναν άλλον τύπο ανάρτησης: %s

en: This will let you create maps on your site and use Views to plot WordPress posts on a Google Map.
el: Αυτό θα σας επιτρέψει να δημιουργήσετε χάρτες στον ιστότοπό σας και να χρησιμοποιείτε τις Προβολές για να εντοπίζονται οι αναρτήσεις του WordPress σε έναν χάρτη της Google.

en: This will not delete the Content Template, it will just remove the link between it and the current element.
el: Αυτή η ενέργεια δεν θα διαγράψει το Πρότυπο περιεχομένου, θα αφαιρέσει απλώς τον σύνδεσμο ανάμεσα σε αυτό και το τρέχον στοιχείο.

en: This will perform the whole View query and generate the output on-the-fly.
el: Αυτή η επιλογή θα εκτελεί ολόκληρο το ερώτημα Προβολής και θα δημιουργεί την έξοδο επί τόπου.

en: This will return the cached output in case this View supports it.
el: Αυτή η επιλογή θα επιστρέψει την προσωρινά αποθηκευμένη έξοδο, στην περίπτωση που αυτή η Προβολή την υποστηρίζει.

en: This will shorten the excerpt to a specific length. Leave blank for default.
el: Αυτή η επιλογή θα συντομεύει το απόσπασμα σε ένα συγκεκριμένο μήκος. Αφήστε την κενή για προεπιλογή.

en: Those Views filter by post IDs using a shortcode attribute. You may need to modify the Views shortcodes if post IDs have changed during import:
el: Αυτές οι Προβολές (Views) εκτελούν φιλτράρισμα βάσει αναγνωριστικού (ID) ανάρτησης χρησιμοποιώντας μία ιδιότητα shortcode. Μπορεί να χρειαστεί να τροποποιήσετε τα shortcode του Views εάν έχουν τροποποιηθεί τα αναγνωριστικά (ID) των αναρτήσεων κατά την εισαγωγή:

en: Those Views have filters by IDs that were not correctly imported because they filter by posts that do not exist. Please review them:
el: Αυτές οι προβολές (Views) έχουν φίλτρα βάσει αναγνωριστικού (ID) τα οποία δεν εισήχθησαν σωστά γιατί το φιλτράρισμα γίνεται βάσει αναρτήσεων που δεν υπάρχουν. Παρακαλούμε ελέγξτε τα εξής:

en: Those options were registered using the Views Integration API.
el: Αυτές οι επιλογές καταχωρίστηκαν μέσω του API ενσωμάτωσης Προβολών.

en: Thumbnail
el: Μικρογραφία

en: Thumbnails
el: Μικρογραφίες

en: Title
el: Τίτλος

en: Title and Description
el: Τίτλος και περιγραφή

en: Title and description
el: Τίτλος και περιγραφή

en: Title and description not saved
el: Ο τίτλος και η περιγραφή δεν αποθηκεύτηκαν

en: Title and description updated
el: Ο τίτλος και η περιγραφή ενημερώθηκαν

en: Title for the new page
el: Τίτλος για τη νέα σελίδα

en: Title not saved
el: Ο τίτλος δεν αποθηκεύτηκε

en: Title of the image
el: Τίτλος της εικόνας

en: Title updated
el: Ο τίτλος ενημερώθηκε

en: Title, body and custom fields
el: Τίτλος, σώμα και προσαρμοσμένα πεδία

en: Title, slug and description not saved.
el: Ο τίτλος, το slug και η περιγραφή δεν αποθηκεύτηκαν.

en: Title, slug and description updated.
el: Ο τίτλος, το slug και η περιγραφή ενημερώθηκαν.

en: Title:
el: Tίτλος:

en: To add WooCommerce fields to Views and Content Templates, you need to use <a href="%s" title="Getting started with WooCommerce Views">WooCommerce Views</a>.
el: Για να προσθέσετε πεδία WooCommerce σε Προβολές και Πρότυπα περιεχομένου, πρέπει να χρησιμοποιήσετε το <a href="%s" title="Getting started with WooCommerce Views">WooCommerce Views</a>.

en: To allow a specific subdomain, use <code>subdomain.example.com</code>. To allow all possible subdomains, use <code>*.example.com</code>.
el: Για να επιτρέψετε έναν συγκεκριμένο υποτομέα, χρησιμοποιήστε το <code>subdomain.example.com</code>. Για να επιτρέψε όλους τους πιθανούς υποτομείς, χρησιμοποιήστε το <code>*.example.com</code>.

en: To change these settings you should edit %1$s.
el: Για να αλλάξετε αυτές τις ρυθμίσεις, πρέπει να αντιγράψετε %1$s.

en: To create a custom search, position the cursor between the %s and %s shortcodes and click on the <strong>New filter</strong> button to insert filter elements.
el: Για να δημιουργήσετε μια προσαρμοσμένη αναζήτηση, τοποθετήστε τον δρομέα ανάμεσα στα shortcode %s και %s, και κάντε κλικ στο κουμπί <strong>Νέο φίλτρο</strong> για να εισαγάγετε στοιχεία φίλτρου.

en: To design templates for WooCommerce products, you need to have the <strong>WooCommerce Views</strong> plugin installed.
el: Για να σχεδιάσετε πρότυπα για προϊόντα WooCommerce, πρέπει να έχετε εγκαταστήσει την προσθήκη <strong>WooCommerce Views</strong>.

en: To design the WooCommerce products archive, you need to have the <strong>WooCommerce Views</strong> plugin installed.
el: Για να σχεδιάσετε την αρχειοθήκη προϊόντων WooCommerce, πρέπει να έχετε εγκαταστήσει την προσθήκη <strong>WooCommerce Views</strong>.

en: To display %1$s you need to use a View that will list %2$s or %3$s and include a filter by the %4$s relationship.
el: Για να εμφανιστεί %1$s θα χρειαστεί να χρησιμοποιείτε μια Προβολή που θα εμφανίζει %2$s ή %3$s και θα περιλαμβάνει ένα φίλτρο από τη σχέση %4$s.

en: To display as a widget, go to <a href="%s">Appearance -> Widgets</a> and select the <strong>WP Views Filter</strong> widget.
el: Για να εμφανίζεται ως widget, πηγαίνετε στο <a href="%s">Εμφάνιση -> Widgets</a> και επιλέξτε το widget <strong>Φίλτρο WP Views</strong>.

en: To display as a widget, go to <a href="%s">Appearance -> Widgets</a> and select the <strong>WP Views</strong> widget.
el: Για να εμφανίζεται ως widget, πηγαίνετε στο <a href="%s">Εμφάνιση -> Widgets</a> και επιλέξτε το widget <strong>WP Views</strong>.

en: To display inside content (post, page, custom type), edit that content.
el: Για εμφάνιση μέσα σε περιεχόμενο (ανάρτηση, σελίδα, προσαρμοσμένος τύπος), επεξεργαστείτε αυτό το περιεχόμενο.

en: To display inside content (post, post, custom type), edit that content.
el: Για εμφάνιση μέσα σε περιεχόμενο (ανάρτηση, σελίδα, προσαρμοσμένος τύπος), επεξεργαστείτε αυτό το περιεχόμενο.

en: To display the %1$s that are connected to each %2$s, you will need to create a View.
el: Για να εμφανιστούν %1$s που συνδέονται με κάθε %2$s, θα χρειαστεί να δημιουργήσετε μια Προβολή.

en: To display the %1s you need to:
el: Για να εμφανίσετε το %1s χρειάζεται να:

en: To do so, just head to the Views Settings page and look for the new <strong><em>Functions inside conditional evaluations</em></strong> section, and follow the instructions.
el: Για να το κάνετε αυτό, απλά πηγαίνετε στη σελίδα ρυθμίσεων του Views και αναζητήστε τη νέα ενότητα <strong><em>Συναρτήσεις εντός συνθηκών</em></strong> και ακολουθήστε τις οδηγίες.

en: To do that, you need to declare here which theme options should be available to be used inside Views.
el: Για να το κάνετε αυτό, πρέπει να δηλώσετε εδώ ποιες επιλογές θέματος πρέπει να είναι διαθέσιμες προς χρήση εντός των Προβολών.

en: To edit an existing filter, place the cursor inside it and click on <strong>Edit filter</strong>.
el: Για επεξεργασία υφιστάμενου φίλτρου, τοποθετήστε τον δρομέα μέσα σε αυτό και κάντε κλικ στο <strong>Επεξεργασία φίλτρου</strong>.

en: To edit it, you need to get the Views plugin.
el: Για να το επεξεργαστείτε πρέπει να αποκτήσετε την προσθήκη Views.

en: To get started easily, click on the <strong>Loop Wizard</strong>. You will select the loop style and the fields to display. Then, edit by adding you own HTML markup, media and additional fields.
el: Για να ξεκινήσετε εύκολα, κάντε κλικ στον <strong>Οδηγό βρόχου</strong>. Θα επιλέξετε το στυλ βρόχου και τα πεδία προς εμφάνιση. Ύστερα, κάντε επεξεργασία προσθέτοντας τον δικό σας κώδικα κειμένου HTML, μέσα και πρόσθετα πεδία.

en: To get this information, go to %1$sToolset Debug Information%2$s.
el: Για να λάβετε αυτές τις πληροφορίες πηγαίνετε στις %1$sΠληροφορίες εκσφαλμάτωσης Toolset%2$s.

en: To insert click on the <strong>Clear form</strong> button.
el: Για προσθήκη κάντε κλικ στο κουμπί <strong>Εκκαθάριση φόρμας</strong>.

en: To insert click on the <strong>Submit button</strong> button.
el: Για προσθήκη κάντε κλικ στο κουμπί <strong>κουμπί υποβολής</strong>.

en: To insert this shortcode and set its option, click on the <strong>Text search</strong> button.
el: Για να εισαγάγετε αυτό το shortcode και να ορίσετε την επιλογή του, κάντε κλικ στο κουμπί <strong>Αναζήτηση κειμένου</strong>.

en: To insert, click on the <strong>Spinner graphics</strong> button.
el: Για προσθήκη, κάντε κλικ στο κουμπί <strong>Γραφικά της ένδειξης προόδου</strong>.

en: To learn more about adding custom CSS, please review our %1$sonline tutorial%2$s
el: Για να μάθετε περισσότερα σχετικά με την προσθήκη προσαρμοσμένου CSS, δείτε την %1$sonline εκμάθησή%2$s μας

en: To learn more about adding custom JavaScript, please review our %1$sonline tutorial%2$s
el: Για να μάθετε περισσότερα σχετικά με την προσθήκη προσαρμοσμένου JavaScript, δείτε την %1$sonline εκμάθησή%2$s μας

en: To receive affiliate commission you have to provide your affiliate ID and Key.
el: Για να λάβετε προμήθεια συνεργάτη, πρέπει να παρέχετε το αναγνωριστικό και τον κλειδάριθμο συνεργάτη σας.

en: To reset your password, visit the following address:
el: Για να επαναφέρετε τον κωδικό πρόσβασής σας, επισκεφτείτε την παρακάτω διεύθυνση.

en: To translate static texts, wrap them in <code>[wpml-string][/wpml-string]</code> shortcodes.
el: Για να μεταφράσετε στατικά κείμενα, τοποθετήστε μέσα σε shortcode <code>[wpml-string][/wpml-string]</code>.

en: Toggle Bootstrap Components
el: Εναλλαγή στοιχείων Bootstrap

en: Toggle Content Template panel: %s
el: Εναλλαγή πίνακα Πρότυπου περιεχομένου: %s

en: Toggleable, contextual menu for displaying lists of links. Made interactive with the dropdown JavaScript plugin.
el: Μενού βάσει περιεχομένου που μπορεί να εναλλαχθεί για την εμφάνιση λιστών συνδέσμων. Μπορεί να γίνει διαδραστικό με την προσθήκη αναπτυσσόμενης λίστας JavaScript.

en: Toolbar buttons
el: Κουμπιά της γραμμής εργαλείων

en: Toolset Debug
el: Εκσφαλμάτωση Toolset

en: Toolset Debug Information
el: Πληροφορίες εκσφαλμάτωσης Toolset

en: Toolset Export / Import
el: Εξαγωγή / Εισαγωγή Toolset

en: Toolset Form
el: Φόρμα Toolset

en: Toolset Help
el: Βοήθεια Toolset

en: Toolset Settings
el: Ρυθμίσεις Toolset

en: Toolset Types
el: Toolset Types
    \n

en: Toolset View
el: Προβολή Toolset

en: Toolset WooCommerce Views templates
el: Πρότυπα Views του Toolset WooCommerce

en: Toolset can display an admin bar menu in the backend to let you generate Toolset shortcodes in any page that you need them.
el: Το Toolset μπορεί να εμφανίζει ένα μενού γραμμής διαχείρισης στο παρασκήνιο, που σας επιτρέπει να δημιουργείτε shortcode Toolset σε οποιαδήποτε σελίδα τα χρειάζεστε.

en: Toolset can display an admin bar menu in the frontend to let you create or edit Views and Content Templates related to the current page.
el: Το Toolset μπορεί να εμφανίζει ένα μενού γραμμής διαχείρισης στο προσκήνιο, που σας επιτρέπει να δημιουργείτε ή να επεξεργάζεστε Προβολές και Πρότυπα περιεχομένου που σχετίζονται με την τρέχουσα σελίδα.

en: Toolset date filters
el: Φίλτρα ημερομηνίας Toolset

en: Toolset edit links
el: Σύνδεσμοι επεξεργασίας Toolset

en: Toolset shortcodes
el: Shortcode Toolset

en: Toolset shortcodes menu in the admin bar
el: Μενού shortcode Toolset στη γραμμή διαχείρισης

en: Toolset should load Bootstrap 3.0
el: Το Toolset πρέπει να φορτώνει Bootstrap 3.0

en: Top
el: Κορυφή

en: Total MySQL queries
el: Σύνολο ερωτημάτων MySQL

en: Total memory used
el: Σύνολο χρησιμοποιούμενης μνήμης

en: Total pages count
el: Συνολικός αριθμός σελίδων

en: Transition effect:
el: Εφέ μετάβασης:

en: Translatable string
el: Μεταφραστέα συμβολοσειρά

en: Translating Views and Content Templates with WPML
el: Μεταφράζοντας Προβολές και Πρότυπα περιεχομένου με το WPML

en: Translations
el: Μεταφράσεις

en: Trash
el: Κάδος ανακύκλωσης

en: Trash Content Templates
el: Μετακίνηση προτύπων περιεχομένου στον κάδο ανακύκλωσης

en: Trash Views
el: Αποστολή προβολών στον κάδο ανακύκλωσης

en: Trash WordPress Archives
el: Αποστολή Αρχειοθηκών WordPress στον κάδο ανακύκλωσης

en: Trashing it will also unassign it.
el: Η αποστολή στον κάδο ανακύκλωσης καταργεί επίσης και την αντιστοίχιση.

en: Trashing them will also unassign them.
el: Η αποστολή στον κάδο ανακύκλωσης έχει ως αποτέλεσμα επίσης και την κατάργηση της αντιστοίχισης.

en: Troubleshooting Page
el: Σελίδα αντιμετώπισης προβλημάτων

en: Type a name
el: Πληκτρολογήστε ένα όνομα

en: Type of control
el: Τύπος στοιχείου ελέγχου

en: Type of control to display.
el: Τύπος στοιχείου ελέγχου προς εμφάνιση.

en: Type the title of the page
el: Πληκτρολογήστε τον τίτλο της σελίδας

en: Type to search for users...
el: Πληκτρολογήστε για αναζήτηση χρηστών...

en: Types Fields
el: Πεδία τύπων

en: Types fields
el: Πεδία τύπων

en: Types fields do not include spaces or dots in their meta key, so it can be disabled if this site only has Views filters by Types fields.
el: Τα πεδία Τύπων δεν περιλαμβάνουν κενά ή τελείες στο κλειδί μεταδεδομένων τους, οπότε μπορεί να απενεργοποιηθεί αν αυτός ο ιστότοπος έχει μόνο φίλτρα Προβολών από πεδία Τύπων.

en: Types plugin is required.
el: Απαιτείται η προσθήκη (plugin) Types.

en: Typography
el: Τυπογραφία

en: URL of term archive page
el: URL σελίδας αρχειοθήκης όρων

en: URL of the active theme's directory
el: URL καταλόγου του ενεργού θέματος

en: URL of the image
el: URL της εικόνας

en: URL parameter
el: Παράμετρος URL

en: URL parameter for the lower and higher ends of the comparison
el: Παράμετρος URL για τα χαμηλά και τα υψηλά άκρα της σύγκρισης

en: URL parameter to use
el: Παράμετρος URL προς χρήση

en: URL parameter to use (higher end)
el: Παράμετρος URL προς χρήση (υψηλά)

en: URL parameter to use (lower end)
el: Παράμετρος URL προς χρήση (χαμηλά)

en: URL to custom password reset page
el: URL προς προσαρμοσμένη σελίδα επαναφοράς κωδικού πρόσβασης

en: URL to custom password reset page when reset password link is clicked in reset password email. Defaults to WordPress reset password URL.
el: URL προς προσαρμοσμένη σελίδα επαναφοράς κωδικού πρόσβασης όταν γίνεται κλικ στον σύνδεσμο επαναφοράς κωδικού πρόσβασης στο email επαναφοράς κωδικού πρόσβασης. Προεπιλογή στο τρέχον URL επαναφοράς κωδικού του WordPress.

en: URL to redirect to after retrieving the lost password. Defaults to the current URL. Redirect is only supported to the URLs within the current blog (or site). Redirection to external URLs (or sites) is not supported.
el: URL όπου θα ανακατευθύνονται οι χρήστες μετά την ανάκτηση χαμένου κωδικού πρόσβασης. Προεπιλογή στο τρέχον URL. Η ανακατεύθυνση υποστηρίζεται μόνο στα URL εντός του τρέχοντος ιστολογίου (ή ιστότοπου). Η ανακατεύθυνση σε εξωτερικά URL (ή ιστότοπους) δεν υποστηρίζεται.

en: URL to redirect users after failed password reset operation. Defaults to the current URL.
el: URL όπου θα ανακατευθύνονται οι χρήστες μετά την αποτυχημένη λειτουργία επαναφοράς του κωδικού πρόσβασης. Προεπιλογή στο τρέχον URL.

en: URL to redirect users after failed password retrieval operation. Defaults to the current URL.
el: URL όπου θα ανακατευθύνονται οι χρήστες μετά την αποτυχημένη επιχείρηση ανάκτησης κωδικού πρόσβασης. Προεπιλογή στο τρέχον URL.

en: URL to redirect users after login in. Defaults to the current URL.
el: URL για την ανακατεύθυνση των χρηστών μετά τη σύνδεσή τους. Η προεπιλογή είναι το τρέχον URL.

en: URL to redirect users after logout. Defaults to the current URL. Redirect is only supported to the URLs within the current blog (or site). Redirection to external URLs (or sites) is not supported.
el: URL όπου θα ανακατευθύνονται οι χρήστες μετά την αποσύνδεση. Προεπιλογή στο τρέχον URL. Η ανακατεύθυνση υποστηρίζεται μόνο στα URL εντός του τρέχοντος ιστολογίου (ή ιστότοπου). Η ανακατεύθυνση σε εξωτερικά URL (ή ιστότοπους) δεν υποστηρίζεται.

en: URL to redirect users after resetting the password. Defaults to the current URL.
el: URL όπου θα ανακατευθύνονται οι χρήστες μετά την επαναφορά του κωδικού πρόσβασης. Προεπιλογή στο τρέχον URL.

en: URL to redirect users after sending password retrieval link. Defaults to the current URL.
el: URL όπου θα ανακατευθύνονται οι χρήστες μετά την αποστολή συνδέσμου ανάκτησης κωδικού πρόσβασης. Προεπιλογή στο τρέχον URL.

en: URL to redirect users when the login fails. Defaults to the current URL.
el: URL όπου θα ανακατευθύνονται οι χρήστες όταν αποτυγχάνει η σύνδεση. Προεπιλογή στο τρέχον URL.

en: Unable to create a default language translation for post #%d (%s).
el: Αδυναμία δημιουργίας μετάφρασης σε προεπιλεγμένη γλώσσα για την ανάρτηση #%d (%s).

en: Unable to create file "%s". Please check permissions on the server.
el: Αδυναμία δημιουργίας αρχείου "%s". Ελέγξτε τις άδειες στον διακομιστή.

en: Unable to create table %s due to a MySQL Error: %s
el: Ήταν αδύνατη η δημιουργία του πίνακα %s λόγω Σφάλματος MySQL: %s

en: Unable to delete snippet file "%s"
el: Αδυναμία διαγραφής αρχείου τμήματος "%s"

en: Unable to delete the ".maintenance" file.
el: Αδυναμία διαγραφής του αρχείου ".maintenance".

en: Unable to load %s %d (%s).
el: Αδυναμία φόρτωσης %s %d (%s).

en: Unable to migrate an association from post #%d to #%d to a relationship "%s"
el: Αδυναμία μετεγκατάστασης συσχετισμού από την ανάρτηση #%d σε #%d σε μια σχέση "%s"

en: Unable to open zip file
el: Αδυναμία ανοίγματος αρχείου zip

en: Unable to process the template for the ".maintenance" file.
el: Αδυναμία επεξεργασίας του προτύπου για το αρχείο ".maintenance".

en: Unable to rename the relationship slug "%s" to "%s" because it is already in use.
el: Αδυναμία μετονομασίας slug σχέσης από "%s" σε "%s" επειδή βρίσκεται ήδη σε χρήση.

en: Unable to rename the relationship slug "%s" to "%s" because it is too long. The maximum allowed length is %d characters.
el: Αδυναμία μετονομασίας slug σχέσης από "%s" σε "%s" επειδή είναι υπερβολικά μεγάλο. Το μέγιστο επιτρεπτό μήκος είναι %d χαρακτήρες.

en: Unable to rename the relationship slug "%s" to "%s" because only lowercase letters, numbers, underscores and dashes are allowed.
el: Αδυναμία μετονομασίας slug σχέσης από "%s" σε "%s" επειδή επιτρέπονται μόνο πεζά γράμματα, αριθμοί, χαρακτήρες υπογράμμισης και παύλες.

en: Unable to update the snippet file "%s".
el: Δεν ήταν δυνατή η ενημέρωση του αρχείου τμήματος "%s".

en: Unchecked
el: Μη επιλεγμένο

en: Undo
el: Αναίρεση

en: Unexpected error
el: Αναπάντεχο σφάλμα

en: Unexpected error. Nothing was changed.
el: Αναπάντεχο σφάλμα. Τίποτα δεν άλλαξε.

en: Unexpected output of the code snippet: %s
el: Μη αναμενόμενο αποτέλεσμα του τμήματος κώδικα: %s

en: Unformatted
el: Χωρίς μορφοποίηση

en: Unknown error.
el: Άγνωστο σφάλμα.

en: Unknown framework
el: Άγνωστο πλαίσιο

en: Unknown shortcode
el: Άγνωστο shortcode

en: Unless you change it, the wizard will automatically omit the wrapping DIV around the View when it's finished.
el: Εκτός αν αλλάξετε την επιλογή, ο οδηγός θα παραλείψει αυτόματα το DIV περιτύλιξης γύρω από την Προβολή όταν τελειώσει.

en: Unless you edit it, this filter will not be applied at all.
el: Εκτός εάν το επεξεργαστείτε, το φίλτρο αυτό δεν θα ισχύσει καθόλου.

en: Unlock editor
el: Ξεκλείδωμα επεξεργαστή

en: Unnamed View
el: Προβολή χωρίς όνομα

en: Unordered List
el: Μη ταξινομημένη λίστα

en: Unordered list
el: Μη ταξινομημένη λίστα

en: Unrecognized action name.
el: Μη αναγνωρίσιμο όνομα ενέργειας.

en: Unsupported page
el: Μη υποστηριζόμενη σελίδα

en: Unsupported post type archives
el: Αρχειοθήκες μη υποστηριζόμενου τύπου ανάρτησης

en: Untrusted data
el: Μη έμπιστα δεδομένα

en: Untrusted user
el: Μη έμπιστος χρήστης

en: Untrusted user.
el: Μη έμπιστος χρήστης.

en: Update
el: Ενημέρωση

en: Update URLs after loading search results
el: Να ενημερώνονται τα URL μετά τη φόρτωση αποτελεσμάτων αναζήτησης

en: Update changes
el: Ενημέρωση αλλαγών

en: Update changes: [wpv-if] shortcodes
el: Ενημέρωση αλλαγών: [wpv-if] shortcode

en: Update completed!
el: Η ενημέρωση ολοκληρώθηκε!

en: Update shortcode
el: Ενημέρωση shortcode

en: Update the Relevanssi settings and rebuild the index
el: Ενημέρωση ρυθμίσεων Relevanssi και ανοικοδόμηση του ευρετηρίου

en: Update the URL of the page when paginating the View
el: Ενημέρωση του URL σελίδας κατά τη σελιδοποίηση της Προβολής

en: Update the URL of the page when paginating the WordPress Archive
el: Ενημέρωση του URL σελίδας κατά τη σελιδοποίηση της Αρχειοθήκης WordPress

en: Update the View results every time an input changes
el: Να ενημερώνονται τα αποτελέσματα Προβολής κάθε φορά που αλλάζει μία καταχώριση

en: Update the View results only when clicking on the search button
el: Όταν οι επισκέπτες κάνουν κλικ στο κουμπί αναζήτησης, να ενημερώνονται μόνο τα αποτελέσματα της Προβολής

en: Update the Views results without reloading the page
el: Ενημέρωση των αποτελεσμάτων της Προβολής χωρίς νέα φόρτωση της σελίδας

en: Updated
el: Ενημερώθηκε

en: Upload Error: Invalid NONCE
el: Σφάλμα αποστολής: μη έγκυρο NONCE

en: Upload Image
el: Ανέβασμα εικόνας

en: Upload file
el: Αποστολή αρχείου

en: Usage
el: Χρήση

en: Usage for archive loops
el: Χρήση για βρόχους αρχειοθήκης

en: Usage for custom post archives
el: Χρήση για αρχειοθήκες προσαρμοσμένων αναρτήσεων

en: Usage for single page
el: Χρήση για μεμονωμένη σελίδα

en: Usage for taxonomy archives
el: Χρήση για αρχειοθήκες ταξινόμησης

en: Use Content Templates as chunks of content that will be repeated in each element of the loop.
el: Χρήση Προτύπων περιεχομένου ως κομμάτια περιεχομένου που θα επαναλαμβάνονται σε κάθε στοιχείο του βρόχου.

en: Use HTML and CSS to style the filter.
el: Χρησιμοποιήστε HTML και CSS για να ορίσετε το στυλ του φίλτρου.

en: Use a Content Template to group the fields in this loop
el: Χρήση ενός Προτύπου περιεχομένου για ομαδοποίηση των πεδίων σε αυτόν τον βρόχο

en: Use an existing page
el: Χρήση υφιστάμενης σελίδας

en: Use another WordPress Archive for this archive loop
el: Δημιουργία μιας άλλης αρχειοθήκης WordPress για αυτόν τον βρόχο αρχειοθήκης

en: Use any button to trigger a dropdown menu by placing it within a .btn-group and providing the proper menu markup.
el: Χρησιμοποιήστε οποιοδήποτε κουμπί για να ενεργοποιήσετε ένα αναπτυσσόμενο μενού, τοποθετώντας το εντός ενός .btn-group και παρέχοντας την κατάλληλη σήμανση μενού.

en: Use as spinner image
el: Χρήση ως εικόνα ένδειξης προόδου

en: Use the "formatting and editing instructions" bar at the bottom of the editor to see full editing instructions.
el: Χρησιμοποιήστε τη γραμμή "οδηγίες μορφοποίησης και επεξεργασίας" στο κάτω μέρος του επεξεργαστή, για να δείτε πλήρεις οδηγίες επεξεργασίας.

en: Use the Framework value for
el: Χρήση τιμής πλαισίου για

en: Use the cached version if it is available
el: Να χρησιμοποιείται η προσωρινά αποθηκευμένη έκδοση, αν είναι διαθέσιμη

en: Use the current theme's setting
el: Χρήση ρύθμισης του τρέχοντος θέματος

en: Use the form below to register options.
el: Χρησιμοποιήστε την παρακάτω φόρμα για να καταχωρίσετε επιλογές.

en: Use the same Content Templates for all languages
el: Χρήση των ίδιων πρότυπων περιεχομένου για όλες τις γλώσσες

en: Use the submit button to get results based on the form values
el: Χρησιμοποιήστε το πλήκτρο υποβολής για να έχετε αποτελέσματα βάσει των τιμών της φόρμας

en: Use the well as a simple effect on an element to give it an inset effect.
el: Χρήση του well ως απλό εφέ σε ένα στοιχείο, για να του δώσει ένα ένθετο εφέ.

en: Use this button to edit the Form in the Toolset Forms editor.
el: Χρησιμοποιείστε αυτό το κουμπί για να επεξεργαστείτε τη Φόρμα στον Επεξεργαστή Φορμών του Toolset.

en: Use this button to edit the View in the Views Toolset editor.
el: Χρησιμοποιείστε αυτό το κουμπί για να επεξεργαστείτε την Προβολή στον επεξεργαστή Toolset του Views.

en: Use this to add your own classnames to the text input.
el: Χρησιμοποιήστε αυτή την επιλογή για να προσθέσετε τα δικά σας ονόματα κλάσης στην είσοδο κειμένου.

en: Use this to add your own styling to the text input.
el: Χρησιμοποιήστε αυτή την επιλογή για να προσθέσετε το δικό σας στυλ στην είσοδο κειμένου.

en: Use this to search in both post contents and titles
el: Χρησιμοποιήστε το για να αναζητήσετε σε περιεχόμενα και τίτλους αναρτήσεων

en: Use this to search just in titles
el: Χρησιμοποιήστε το για να αναζητήσετε μόνο σε τίτλους

en: Use values like <em>id</em>, <em>count</em>, <em>name</em> or <em>slug</em>.
el: Χρησιμοποιήστε τιμές όπως <em>id</em>, <em>count</em>, <em>name</em> ή <em>slug</em>.

en: Use values like <em>user_email</em>, <em>user_login</em>, <em>display_name</em>, <em>user_nicename</em>, <em>user_url</em>, <em>user_registered</em> or <em>include</em>. You can sort by a usermeta field simply using the value <em>user-field-xxx</em> where xxx is the user field slug.
el: Χρήση τιμών όπως <em>user_email</em>, <em>user_login</em>, <em>display_name</em>, <em>user_nicename</em>, <em>user_url</em>, <em>user_registered</em> ή <em>include</em>. Μπορείτε να κάνετε ταξινόμηση κατά πεδίο μεταδεδομένων χρήστη χρησιμοποιώντας την τιμή <em>user-field-xxx</em> όπου xxx είναι το slug πεδίου χρήστη.

en: Used for
el: Χρησιμοποιείται για

en: Used on
el: Χρήση σε

en: User
el: Χρήστης

en: User Email
el: Email χρήστη

en: User Field - %s
el: Πεδίο χρήστη - %s

en: User Guides
el: Εγχειρίδια οδηγιών χρήστη

en: User ID
el: Αναγνωριστικό χρήστη

en: User Login
el: Όνομα σύνδεσης χρήστη

en: User Login Name
el: Όνομα σύνδεσης χρήστη

en: User Spam Status
el: Κατάσταση ανεπιθύμητης αλληλογραφίας χρήστη

en: User Status
el: Κατάσταση χρήστη

en: User URL
el: Διεύθυνση URL χρήστη

en: User Url
el: URL χρήστη

en: User View
el: Προβολή χρήστη

en: User basic data
el: Βασικά δεδομένα χρήστη

en: User data
el: Δεδομένα χρήστη

en: User display name
el: Εμφανιζόμενο όνομα χρήστη

en: User email
el: Διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου χρήστη

en: User field - %s
el: Πεδίο χρήστη - %s

en: User fields
el: Πεδία χρήστη

en: User filters
el: Φίλτρα χρήστη

en: User login
el: Σύνδεση χρήστη

en: User name
el: Όνομα χρήστη

en: User nicename
el: Ωραιοποιημένο όνομα χρήστη

en: User order on a filter
el: Παραγγελία χρήστη σε φίλτρο

en: User post count
el: Αριθμός αναρτήσεων χρήστη

en: User registered date
el: Ημερομηνία εγγραφής χρήστη

en: User role
el: Ρόλος χρήστη

en: User selection
el: Επιλογή χρήστη

en: User to edit
el: Χρήστης προς επεξεργασία

en: Usermeta field - %s
el: Πεδίο μεταδεδομένων όρου – %s

en: Usermeta field filter
el: Φίλτρο πεδίων μεταδεδομένων

en: Username or Email
el: Όνομα χρήστη ή Email

en: Username: %s.
el: Όνομα χρήστη: %s.

en: Users
el: Χρήστες

en: Users fields
el: Πεδία χρήστη

en: Users filter
el: Φίλτρο χρηστών

en: Users with
el: Χρήστες με

en: Users with this display name
el: Χρήστες με αυτό το εμφανιζόμενο όνομα

en: Using a search filter on the search archive might have unexpected results
el: Η χρήση φίλτρου αναζήτησης στην αρχειοθήκη αναζήτησης μπορεί να οδηγήσει σε απροσδόκητα αποτελέσματα

en: Using existing custom field values
el: Γίνεται χρήση τιμών υφιστάμενων προσαρμοσμένων πεδίων

en: Using manually entered values
el: Γίνεται χρήση μη αυτόματα καταχωρισμένων τιμών

en: Using pagination you can also implement sliders.
el: Χρησιμοποιώντας τη σελιδοποίηση μπορείτε επίσης να δημιουργήσετε παρουσιάσεις (slider).

en: Using this Content Template
el: Χρησιμοποιούν αυτό το Πρότυπο περιεχομένου

en: Using this comparison
el: Γίνεται χρήση αυτής της σύγκρισης

en: Using this layout
el: Χρησιμοποιούν αυτή τη διάταξη

en: Using this option for new designs is not recommended.
el: Δεν προτείνεται αυτή η επιλογή για νέα σχέδια.

en: Validation
el: Επικύρωση

en: Value
el: Τιμή

en: Version %s or higher required
el: Απαιτείται έκδοση %s ή υψηλότερη

en: Vertical crop position
el: Θέση κατακόρυφης περικοπής

en: Video Tutorial
el: Εκμάθηση βίντεο

en: View
el: Προβολή

en: View HTML output
el: Προβολή εξόδου HTML

en: View ID not set.
el: Δεν έχει οριστεί αναγνωριστικό προβολής.

en: View Views
el: Εμφάνιση Προβολών

en: View Views-Templates
el: Προβολή προτύπων Προβολής

en: View Wrapper
el: Προβολή προγράμματος περιτύλιξης

en: View caching settings
el: Ρυθμίσεις προσωρινής αποθήκευσης Προβολής

en: View containing the form:
el: Προβολή περιλαμβάνουσα τη φόρμα:

en: View default settings will be applied for empty inputs.
el: Για κενές εισόδους θα εφαρμόζονται οι προεπιλεγμένες ρυθμίσεις της Προβολής

en: View loop
el: Προβολή βρόχου

en: View moved to the Trash.
el: Η Προβολή μεταφέρθηκε στον κάδο ανακύκλωσης.

en: View name
el: Όνομα Προβολής

en: View not found
el: Δεν βρέθηκε η προβολή

en: View not saved
el: Η προβολή δεν αποθηκεύτηκε

en: View permanently deleted.
el: Η Προβολή διαγράφηκε μόνιμα.

en: View purpose
el: Σκοπός Προβολής

en: View restored from the Trash.
el: Η Προβολή επαναφέρθηκε από τον κάδο ανακύκλωσης.

en: View saved
el: Η προβολή αποθηκεύτηκε

en: View selection
el: Επιλογή Προβολής

en: View wrapper saved
el: Πρόγραμμα περιτύλιξης προβολής αποθηκεύτηκε

en: View:
el: Προβολή:

en: View: %s - end
el: Προβολή: %s – λήξη

en: View: %s - start
el: Προβολή: %s – έναρξη

en: Views 1.12 release notes
el: Σημειώσεις κυκλοφορίας Views 1.12

en: Views 2.6.3 release notes
el: Σημειώσεις έκδοσης Views 2.6.3

en: Views API functions do not work before the init hook.
el: Οι λειτουργίες του API Views δεν λειτουργούν πριν το άγκιστρο προετοιμασίας

en: Views Documentation
el: Τεκμηρίωση Views

en: Views Help
el: Βοήθεια του Views

en: Views Import
el: Εισαγωγή Προβολών

en: Views Integration
el: Ενσωμάτωση του Views

en: Views Lite 2.6.3 release notes
el: Σημειώσεις έκδοσης Views Lite 2.6.3

en: Views Pagination
el: Σελιδοποίηση προβολών

en: Views Shortcodes
el: Shortcode του Views

en: Views Training
el: Εκπαίδευση στο Views

en: Views and WPML integration
el: Ενσωμάτωση Views και WPML

en: Views conditional output
el: Έξοδος του Views υπό συνθήκες

en: Views debugger will need to open a popup window, but your browser may block it.
el: Η εκσφαλμάτωση Views θα χρειαστεί να ανοίξει ένα αναδυόμενο παράθυρο, αλλά το πρόγραμμα περιήγησής σας μπορεί να το μπλοκάρει.

en: Views elements in this Module
el: Στοιχεία Views σε αυτή τη Λειτουργική Μονάδα

en: Views formatted output
el: Έξοδος του Views υπό μορφοποίηση

en: Views import complete
el: Η εισαγωγή Προβολών ολοκληρώθηκε

en: Views import summary
el: Σύνοψη εισαγωγής του Views

en: Views integration with theme options
el: Ενσωμάτωση Προβολών με επιλογές θέματος

en: Views loads content from the database and displays it on the site.
el: Οι προβολές φορτώνουν περιεχόμενο από τη βάση δεδομένων και το εμφανίζουν στον ιστότοπο.

en: Views plugin lets you design single pages, display content from the database and customize standard listing pages.
el: Η προσθήκη Views σάς δίνει τη δυνατότητα να σχεδιάζετε μεμονωμένες σελίδες, να εμφανίζετε περιεχόμενο από τη βάση δεδομένων και να προσαρμόζετε τις τυπικές σελίδες λιστών.

en: Views raw output
el: Μη επεξεργασμένη έξοδος Views

en: Views results can be cached if they meet some requirements, so they are displayed faster in the frontend.
el: Αν ικανοποιούν ορισμένες προϋποθέσεις, τα αποτελέσματα του Views μπορούν να αποθηκεύονται προσωρινά, ώστε να εμφανίζονται γρηγορότερα στο προσκήνιο.

en: Views shortcodes documentation
el: Τεκμηρίωση shortcode του Views

en: Views subscription
el: Συνδρομή στο Views

en: Views update history
el: Ιστορικό ενημέρωσης Views

en: Views usage
el: Χρήση προβολών

en: Views will not accept generic PHP functions or auxiliar WordPress functions like <code>require</code>, <code>require_once</code>, <code>include</code>, <code>include_once</code>, <code>locate_template</code>, <code>load_template</code>, <code>apply_filters</code>, <code>call_user_func_array</code>.
el: Το Views δεν δέχεται γενικές λειτουργίες PHP ή βοηθητικές λειτουργίες WordPress όπως <code>require</code>, <code>require_once</code>, <code>include</code>, <code>include_once</code>, <code>locate_template</code>, <code>load_template</code>, <code>apply_filters</code>, <code>call_user_func_array</code>.

en: Views will provide a wizard that lets you design how the results display.
el: Το Views παρέχει ένα βοηθητικό πρόγραμμα-οδηγό που σας δίνει τη δυνατότητα να σχεδιάσετε το πώς θα εμφανίζονται τα αποτελέσματα.

en: Views/Content Templates debug information
el: Πληροφορίες εντοπισμού σφαλμάτων πρότυπων Views/περιεχομένου

en: Visitors will be able to search through your content using different search criteria.
el: Οι επισκέπτες θα είναι σε θέση να εκτελέσουν αναζητήσεις στο περιεχόμενό σας χρησιμοποιώντας διαφορετικά κριτήρια αναζήτησης.

en: WP Views Filter
el: Φίλτρα WP Views

en: WPA moved to trash
el: Το WPA μετακινήθηκε στον κάδο ανακύκλωσης

en: WPA not moved to trash
el: Το WPA δεν μετακινήθηκε στον κάδο ανακύκλωσης

en: WPML Translation Management must be active for this link to work.
el: Για να λειτουργήσει αυτός ο σύνδεσμος, η Διαχείριση Μεταφράσεων WPMl πρέπει να είναι ενεργή.

en: WPML context
el: Περιεχόμενο WPML

en: WPML integration
el: Ενσωμάτωση WPML

en: WYSIWYG Editor
el: Επεξεργαστής WYSIWYG

en: Want to add complex fields?
el: Θέλετε να προσθέσετε σύνθετα πεδία;

en: Want to display posts that belong to this taxonomy? Learn about %sinserting child Views to Taxonomy Views%s.
el: Θέλετε να εμφανίσετε αναρτήσεις οι οποίες ανήκουν σε αυτήν την ταξινόμηση; Μάθετε σχετικά με την %sεισαγωγή υπο-προβολών στις Προβολές ταξινόμησης%s.

en: Want to edit Views, CRED forms and Layouts? Get the full <em>Toolset</em> package!
el: Θέλετε να επεξεργάζεστε Προβολές, φόρμες CRED και διατάξεις; Αποκτήστε το πλήρες πακέτο <em>Toolset</em>!

en: Want to see this in action?
el: Θέλετε να το δείτε αυτό στην πράξη;

en: Warning
el: Προειδοποίηση

en: Watch this URL parameter.
el: Παρακολούθηση αυτής της παραμέτρου URL.

en: Watch this URL parameter. Defaults to "s", which is the natural search parameter.
el: Να παρακολουθείται αυτή η παράμετρος URL. Η προεπιλογή είναι η παράμετρος φυσικής αναζήτησης "s".

en: We escaped the title before saving.
el: Πραγματοποιήσαμε διαφυγή του τίτλου πριν την αποθήκευση.

en: We have changed the way that the <strong>[wpv-if]</strong> conditional shortcode works.
el: Αλλάξαμε τον τρόπο λειτουργίας των υποθετικών προτάσεων (συνθηκών) <strong>[wpv-if]</strong> shortcode.

en: We have detected the following frameworks on your site:
el: Εντοπίσαμε τα εξής πλαίσια στον ιστότοπό σας:

en: Week
el: Εβδομάδα

en: Weeks can only be numbers between 1 and 53
el: Οι εβδομάδες ορίζονται μόνο ως αριθμοί μεταξύ του 1 και του 53

en: Wells
el: Well

en: What are these fields?
el: Τι είναι αυτά τα πεδία;

en: What content will this template be for?
el: Για τι περιεχόμενο θα χρησιμοποιείται αυτό το πρότυπο;

en: What do you want to include here?
el: Τι θέλετε να περιλαμβάνεται εδώ;

en: What kind of Archive do you want to create?
el: Τι είδους Αρχειοθήκης θέλετε να δημιουργήσετε;

en: What kind of display do you want to create?
el: Τι είδους εμφάνιση θέλετε να δημιουργήσετε;

en: What loop will this Archive be used for?
el: Σε ποιο βρόγχο θα χρησιμοποιηθεί αυτή η αρχειοθήκη;

en: What to display
el: Προς εμφάνιση

en: When doing manual AJAX pagination on a View or WordPress Archive, you can add each page to the browser history, so it can be reached using the back and forth browser buttons. You can either enable this feature (and control it on each View or WordPress Archive) or disable it globally.
el: Όταν πραγματοποιείτε μη αυτόματη σελιδοποίηση AJAX σε μια Προβολή ή Αρχειοθήκη WordPress, μπορείτε να προσθέσετε κάθε σελίδα στο ιστορικό προγράμματος περιήγησης, ώστε να μπορείτε να τη φτάσετε πατώντας τα κουμπιά πίσω και εμπρός στο πρόγραμμα περιήγησης. Μπορείτε είτε να ενεργοποιήσετε αυτή τη λειτουργία (και να την ελέγχετε σε κάθε Προβολή ή Αρχειοθήκη WordPress) ή να την απενεργοποιήσετε γενικά.

en: When loading custom search results using AJAX, you can adjust the URL to match the options selected, so it can be used to link to those specific results. You can either enable this feature (and control it on each View or WordPress Archive) or disable it globally.
el: Όταν φορτώνουν τα αποτελέσματα προσαρμοσμένων αναζητήσεων μέσω AJAX, μπορείτε να προσαρμόσετε το URL, ώστε να ταιριάζει με τις επιλογές σας και να μπορεί να χρησιμοποιηθεί για να οδηγήσει με σύνδεσμο σε αυτά τα συγκεκριμένα αποτελέσματα. Μπορείτε είτε να ενεργοποιήσετε αυτή τη λειτουργία (και να την ελέγχετε σε κάθε Προβολή ή Αρχειοθήκη WordPress) ή να την απενεργοποιήσετε γενικά.

en: When that theme option holds more than one value, display this separator between them
el: Όταν αυτή η επιλογή θέματος διαθέτει περισσότερες από μία τιμές, να προβάλλεται αυτός ο διαχωριστής ανάμεσά τους.

en: When there are more than one values on that URL parameter, display this separator between them.
el: Όταν υπάρχουν περισσότερες από μία τιμές σε αυτή την παράμετρο του URL, να εμφανίζεται αυτός ο διαχωριστής ανάμεσα τους.

en: When to update the Views results
el: Πότε θα ενημερώνονται τα αποτελέσματα των Προβολών

en: When you display this in the frontend, the content of this box gets displayed.
el: Όταν εμφανίζετε αυτό στο προσκήνιο, εμφανίζεται το περιεχόμενο αυτού του πλαισίου.

en: When you insert the search form, Views will offer you where to display the results.
el: Όταν εισαγάγετε τη φόρμα αναζήτησης, το Views θα σας ρωτήσει πού θέλετε να εμφανίζονται τα αποτελέσματα.

en: When you select the "List with separators" style, all line breaks and tabs will be removed from the View output if you have omitted the wrapping DIV around the View.
el: Όταν επιλέγετε το στυλ "Λίστα με διαχωριστές", όλες οι αλλαγές γραμμών και οι ετικέτες θα αφαιρούνται από την έξοδο Προβολής αν έχετε παραλείψει το DIV περιτύλιξης γύρω από την Προβολή.

en: Where do you want to display the results of this search?
el: Πού θέλετε να εμφανίζονται τα αποτελέσματα αυτής της αναζήτησης;

en: Where do you want to display the results?
el: Πού θέλετε να εμφανιστούν τα αποτελέσματα;

en: Where to search
el: Πού να γίνει η αναζήτηση

en: Whether the condition should be compared to TRUE or to FALSE.
el: Αν θα πρέπει να συγκριθεί η συνθήκη με ΑΛΗΘΕΣ ή ΨΕΥΔΕΣ.

en: Whether the excerpt should be wrapped in paragraph tags.
el: Αν το απόσπασμα πρέπει να ενσωματώνεται σε ετικέτες παραγράφου.

en: Whether the spinner should be added at the beginning or the end of the container
el: Αν πρέπει να προστεθεί η παρουσίαση στην αρχή ή στο τέλος του κοντέινερ

en: Which options to display in the form inputs
el: Ποιες επιλογές θα εμφανίζονται στις καταχωρίσεις της φόρμας

en: While not always necessary, sometimes you need to put your DOM in a box. For those situations, try the panel component.
el: Αν και δεν είναι πάντα απαραίτητο, μερικές φορές πρέπει να βάλετε το DOM σας σε ένα πλαίσιο. Για αυτές τις περιπτώσεις, δοκιμάστε το στοιχείο πίνακα.

en: With Modules, you can easily reuse your designs in different websites and create your own library of building blocks.
el: Χάρη στο Modules μπορείτε εύκολα να επαναχρησιμοποιείτε τα σχέδιά σας σε διαφορετικούς ιστότοπους, καθώς και να δημιουργήσετε τη δική σας βιβλιοθήκη δομικών τμημάτων.

en: WooCommerce Views filter fields
el: Πεδία φίλτρου WooCommerce Views

en: WooCommerce is currently overriding the template for products and your design will not be used.
el: Το WooCommerce παρακάμπτει αυτή τη στιγμή το πρότυπο για προϊόντα και η σχεδίασή σας δεν θα χρησιμοποιηθεί.

en: WooCommerce is currently overriding the template for products archive and your design will not be used.
el: Το WooCommerce παρακάμπτει αυτή τη στιγμή το πρότυπο για αρχειοθήκη προϊόντων και η σχεδίασή σας δεν θα χρησιμοποιηθεί.

en: WordPres Archive
el: Αρχειοθήκη WordPres

en: WordPress Archive
el: Αρχειοθήκη WordPress

en: WordPress Archive HTML output
el: Έξοδος HTML Αρχειοθήκης WordPress

en: WordPress Archive loop
el: Βρόχος Αρχειοθήκης WordPress

en: WordPress Archive moved to the Trash.
el: Η αρχειοθήκη WordPress μετακινήθηκε στον κάδο ανακύκλωσης.

en: WordPress Archive name
el: Όνομα αρχειοθήκης WordPress

en: WordPress Archive permanently deleted.
el: Η αρχειοθήκη του WordPress διαγράφηκε μόνιμα.

en: WordPress Archive purpose
el: Σκοπός Αρχειοθήκης WordPress

en: WordPress Archive restored from the Trash.
el: Η αρχειοθήκη του WordPress ανακτήθηκε από τον κάδο ανακύκλωσης.

en: WordPress Archive used
el: Αρχειοθήκη WordPress σε χρήση

en: WordPress Archive: %s - end
el: Αρχειοθήκη WordPress Archive: %s – λήξη

en: WordPress Archive: %s - start
el: Αρχειοθήκη WordPress Archive: %s – έναρξη

en: WordPress Archives
el: Αρχειοθήκες WordPress

en: WordPress Archives and Content Templates settings updated
el: Ενημερώθηκαν οι ρυθμίσεις αρχειοθηκών WordPress και προτύπων περιεχομένου

en: WordPress Archives documentation
el: Τεκμηρίωση αρχειοθηκών WordPress

en: WordPress Archives let you customize standard listing pages. You will be able to customize the blog, custom post archives, taxonomy pages and other standard listing pages.
el: Οι αρχειοθήκες WordPress σάς δίνουν τη δυνατότητα να προσαρμόζετε τις τυπικές σελίδες λιστών. Θα μπορείτε να προσαρμόσετε το ιστολόγιο, αρχειοθήκες προσαρμοσμένων αναρτήσεων, σελίδες ταξινόμησης και άλλες τυπικές σελίδες λιστών.

en: WordPress Archives let you customize the output of standard Archive pages.
el: Οι αρχειοθήκες WordPress σας δίνουν τη δυνατότητα να προσαρμόσετε την έξοδο των τυπικών σελίδων αρχειοθήκης.

en: WordPress Formatting Date and Time
el: Μορφοποίηση ημερομηνίας και ώρας του WordPress

en: WordPress address (URL)
el: Διεύθυνση WordPress (URL)

en: WordPress admin
el: Διαχείριση WordPress

en: WordPress bloginfo function
el: Λειτουργία πληροφοριών ιστολογίου WordPress

en: WordPress date formats
el: Μορφές ημερομηνίας WordPress

en: WordPress get_userdata function
el: Λειτουργία get_userdata του WordPress

en: WordPress version
el: Έκδοση WordPress

en: Words
el: Λέξεις

en: Would you like to clear them?
el: Θα θέλατε να γίνει εκκαθάριση;

en: Wrap all the fields into a Content Template, so you can edit the content of the loop easily
el: Τοποθετήστε όλα τα πεδία σε ένα πρότυπο περιεχομένου, ώστε να μπορείτε να επεξεργαστείτε το περιεχόμενο του βρόγχου εύκολα

en: Wrap the excerpt in a paragraph
el: Να γίνεται ενσωμάτωση του αποσπάσματος σε μια παράγραφο

en: Wrapper for the Loop section.
el: Περιτύλιγμα για την ενότητα Βρόχος.

en: Wrapper for the custom search controls.
el: Πρόγραμμα περιτύλιξης για τα στοιχεία προσαρμοσμένης αναζήτησης.

en: Wrapper for the entire filter section, including the pagination controls and custom search.
el: Πρόγραμμα περιτύλιξης για ολόκληρη την ενότητα φίλτρου, συμπεριλαμβανομένων των στοιχείων σελιδοποίησης και της προσαρμοσμένης αναζήτησης.

en: Wrapper for what to display when the query doesn't find results.
el: Πρόγραμμα περιτύλιξης για το τι θα εμφανίζεται όταν το ερώτημα δεν βρίσκει αποτελέσματα.

en: Wrapper for what to display when the query finds results.
el: Πρόγραμμα περιτύλιξης για το τι θα εμφανίζεται όταν το ερώτημα βρίσκει αποτελέσματα.

en: Wrong callback function: %s.
el: Εσφαλμένη συνάρτηση εκτέλεσης: %s.

en: Wrong data
el: Εσφαλμένα δεδομένα

en: Wrong data.
el: Εσφαλμένα δεδομένα.

en: Wrong filter action
el: Λάθος ενέργεια φιλτραρίσματος

en: Wrong nonce
el: Εσφαλμένο nonce

en: Wrong or Missing View ID.
el: Το αναγνωριστικό προβολής είναι εσφαλμένο ή λείπει.

en: Wrong or missing ID.
el: Εσφαλμένο ή μη υπαρκτό αναγνωριστικό.

en: Wrong or missing View ID.
el: Το αναγνωριστικό προβολής είναι εσφαλμένο ή λείπει.

en: Wrong or missing View.
el: Η προβολή είναι λάθος ή λείπει.

en: Wrong or missing data.
el: Εσφαλμένα ή μη υπαρκτά δεδομένα.

en: Wrong or missing query.
el: Λάθος ή απόν ερώτημα.

en: Wrong or missing shortcode.
el: Λάθος ή απόν shortcode.

en: Year
el: Έτος

en: Year archives
el: Αρχειοθήκες έτους

en: Year: %s
el: Έτος: %s

en: Years can only be a four digits number
el: Τα έτη ορίζονται μόνο ως τετραψήφιοι αριθμοί

en: Yes (recommended)
el: Ναι (συνιστάται)

en: You are almost done with this custom search provided by the View <strong>%s</strong>.
el: Σχεδόν τελειώσατε με αυτή την προσαρμοσμένη αναζήτηση που παρέχει η Προβολή <strong>%s</strong>.

en: You are being redirectd. Please Wait.
el: Γίνεται ανακατεύθυνση. Αναμονή.

en: You are only displaying the %1s in this widget.
el: Εμφανίζετε μόνο το %1s σε αυτό το widget.

en: You are running Views and WPML, but missing the String Translation module.
el: Εκτελείται το Views και το WPML, αλλά όχι και η λειτουργική μονάδα String Translation.

en: You are trying to edit a Content Template translation. Only original laguage can be edited here. Please edit the translation through WPML Translation Management.
el: Επιχειρείτε να προσθέσετε μία μετάφραση Προτύπου περιεχομένου. Εδώ μπορείτε να επεξεργαστείτε μόνο την αρχική γλώσσα. Επεξεργαστείτε τη μετάφραση μέσω της Διαχείρισης Μεταφράσεων του WPML.

en: You are using %1$s to design this page, but there is already a template <em>%2$s</em> created by %3$s for %4$s. This may work, but could produce visual glitches. Please consider using %5$s only for the template OR for this page.
el: Χρησιμοποιείτε %1$s για τον σχεδιασμό αυτής της σελίδας, αλλά υπάρχει ήδη ένα πρότυπο <em>%2$s</em> που έχει δημιουργηθεί από %3$s για %4$s. Αυτή η ενέργεια μπορεί να λειτουργήσει, αλλά πιθανώς να δημιουργήσει οπτικά προβλήματα. Προτείνουμε να χρησιμοποιείτε %5$s μόνο για το πρότυπο Ή για αυτή τη σελίδα.

en: You are viewing the read-only version of this %s.
el: Βλέπετε μόνο την έκδοση προς ανάγνωση αυτού του στοιχείου %s.

en: You are viewing the read-only version of this View. To edit it, you need to get Views plugin.
el: Βλέπετε μόνο την έκδοση προς ανάγνωση αυτής της Προβολής. Για να την επεξεργαστείτε, πρέπει να αγοράσετε την προσθήκη Views.

en: You are viewing the read-only version of this WordPress Archive. To edit it, you need to get Views plugin.
el: Βλέπετε την έκδοση αυτής της αρχειοθήκης WordPress η οποία προορίζεται μόνο προς ανάγνωση. Για να την επεξεργαστείτε, πρέπει να αγοράσετε την προσθήκη Views.

en: You attempted to edit a Content Template that doesn&#8217;t exist. Perhaps it was deleted?
el: Αποπειραθήκατε να επεξεργαστείτε ένα πρότυπο περιεχομένου που δεν υπάρχει. Ίσως να έχει διαγραφεί.

en: You attempted to edit a View that doesn&#8217;t exist. Perhaps it was deleted?
el: Προσπαθήσατε να επεξεργαστείτε μία Προβολή η οποία δεν υπάρχει. Ίσως έχει διαγραφεί;

en: You attempted to edit a WordPress Archive that doesn&#8217;t exist. Perhaps it was deleted?
el: Προσπαθήσατε να επεξεργαστείτε μία αρχειοθήκη WordPress η οποία δεν υπάρχει. Ίσως έχει διαγραφεί;

en: You can add HTML for styling and switch the order of those two sections.
el: Μπορείτε να προσθέσετε HTML για καθορισμό στυλ και να αλλάξετε τη σειρά αυτών των δύο ενοτήτων.

en: You can add a reset button to this form
el: Μπορείτε να προσθέσετε ένα κουμπί επαναφοράς σε αυτή τη φόρμα

en: You can add a text search to this form
el: Μπορείτε να προσθέσετε μια αναζήτηση κειμένου σε αυτή τη φόρμα

en: You can add custom CSS styling to the CSS editor and it will be loaded when you display this in the frontend.
el: Μπορείτε να προσθέσετε προσαρμοσμένο στυλ CSS στον επεξεργαστή CSS, και θα φορτωθεί όταν το εμφανίζεται στο προσκήνιο.

en: You can add custom JavaScript to the JS editor and it will be loaded when you display this in the frontend.
el: Μπορείτε να προσθέσετε προσαρμοσμένο JavaScript στον επεξεργαστή JS και θα φορτώνεται όταν το εμφανίζετε στο προσκήνιο.

en: You can add javascript callbacks when some events are triggered
el: Μπορείτε να προσθέσετε εκτελέσεις javascript όταν ενεργοποιούνται ορισμένα συμβάντα

en: You can add only audio.
el: Μπορείτε να προσθέσετε μόνο ήχο.

en: You can add only images.
el: Μπορείτε να προσθέσετε μόνο εικόνες.

en: You can add only video.
el: Μπορείτε να προσθέσετε μόνο βίντεο.

en: You can add shortcodes to post fields, and also your own HTML and CSS to style the fields and design the page template.
el: Μπορείτε να προσθέσετε κώδικα shortcode σε πεδία αναρτήσεων, καθώς επίσης και να προσθέσετε δικό σας κώδικα HTML και CSS για να ορίσετε το στυλ των πεδίων και να σχεδιάσετε το πρότυπο σελίδας.

en: You can also call this Template using a shortcode [wpv-post-body view_template="XX"] to render specific information about the current post.
el: Μπορείτε επίσης να καλέσετε αυτό το Πρότυπο, χρησιμοποιώντας ένα shortcode [wpv-post-body view_template="XX"] για να αποδώσετε συγκεκριμένες πληροφορίες για την τρέχουσα ανάρτηση.

en: You can also click on the <strong>Text search</strong> button to add a search box for visitors
el: Μπορείτε επίσης να κάνετε κλικ στο κουμπί <strong>Αναζήτηση κειμένου</strong>, για να προσθέσετε ένα πλαίσιο αναζήτησης για επισκέπτες

en: You can also insert fields manually.
el: Μπορείτε επίσης να εισαγάγετε πεδία μόνοι σας.

en: You can automatically adjust the URL of the page every time that the search results are updated:
el: Μπορείτε να προσαρμόσετε αυτομάτως το URL της σελίδας κάθε φορά που ενημερώνονται τα αποτελέσματα αναζήτησης:

en: You can change the appearance by adding HTML and CSS.
el: Μπορείτε να αλλάξετε την εμφάνιση προσθέτοντας HTML και CSS.

en: You can change the default pagination size for the site in the %1$sreading options %2$s.
el: Μπορείτε να αλλάξετε το προεπιλεγμένο μέγεθος σελιδοποίησης για τον  ιστότοπο στις %1$sεπιλογές ανάγνωσης %2$s.

en: You can choose a different PHP template for WooCommerce products in %1$sToolset->WooCommerce Views%2$s.
el: Μπορείτε να επιλέξετε ένα διαφορετικό πρότυπο PHP για προϊόντα WooCommerce στο %1$sToolset->WooCommerce Views%2$s.

en: You can copy and paste this shortcode wherever you want to display the results: %s
el: Μπορείτε να αντιγράψετε και να επικολήσετε αυτό το shortcode εκεί όπου θέλετε να εμφανίζονται τα αποτελέσματα: %s

en: You can create an excerpt based on the number of words or characters.
el: Μπορείτε να δημιουργήσετε ένα απόσπασμα με βάση τον αριθμό λέξεων ή χαρακτήρων.

en: You can delete them all at once or open the editor and delete individual filters.
el: Μπορείτε να τα διαγράψετε όλα μαζί ταυτόχρονα ή να ανοίξετε τον επεξεργαστή και να διαγράψετε μεμονωμένα φίλτρα.

en: You can display the related %1$s if this Content Template is set to display %2$s.
el: Μπορείτε να εμφανίσετε το σχετικό %1$s αν αυτό το Πρότυπο περιεχομένου οριστεί να εμφανίζει %2$s.

en: You can display the related %1$s if this View is set to display %2$s or %3$s and has a filter by the %4$s relationship.
el: Μπορείτε να εμφανίσετε τη σχετική %1$s αν αυτή η Προβολή οριστεί να εμφανίζει %2$s ή %3$s και έχει ένα φίλτρο από τη σχέση %4$s.

en: You can display the related %1$s if this View is set to display %2$s.
el: Μπορείτε να εμφανίσετε το σχετικό %1$s αν αυτή η Προβολή οριστεί να εμφανίζει %2$s.

en: You can display the search inside content or as a widget.
el: Μπορείτε να εμφανίσετε την αναζήτηση μέσα σε περιεχόμενο ή ως γραφικό στοιχείο.

en: You can display them together, on one page, or have the search in one page and the results on another page.
el: Μπορείτε να τα εμφανίσετε μαζί, σε μία σελίδα, ή να έχετε την αναζήτηση σε μία σελίδα και τα αποτελέσματα σε μία άλλη.

en: You can display this View inside content or as a widget.
el: Μπορείτε να εμφανίσετε αυτή την Προβολή μέσα σε περιεχόμενο ή ως μονάδα.

en: You can display your spinner inside different kind of HTML elements
el: Μπορείτε να εμφανίσετε την παρουσίασή σας εντός διαφόρων ειδών στοιχείων HTML

en: You can download Relevanssi it from %3$swordpress.org%4$s and ask your site administrator to install it.
el: Μπορείτε να κατεβάσετε το Relevanssi από το %3$swordpress.org%4$s και να ζητήσετε από τον διαχειριστή του ιστότοπού σας να το εγκαταστήσει.

en: You can edit its content in one place and use it in several places.
el: Μπορείτε να επεξεργαστείτε το περιεχόμενό του σε ένα μέρος και να το χρησιμοποιήσετε σε πολλά.

en: You can edit the text between the shortcodes and use any HTML.
el: Μπορείτε να επεξεργαστείτε το κείμενο μεταξύ των shortcode και να χρησιμοποιήσετε κώδικα HTML.

en: You can enable the legacy Views Maps plugin if you already use in your site.
el: Μπορείτε να ενεργοποιήσετε την προσθήκη Views Maps παλαιού τύπου, αν τη χρησιμοποιείτε ήδη στον ιστότοπό σας.

en: You can enable/disable the edit links on the frontend for Views, Content Templates and WordPress Archives. Remember that the frontend edit links are only visible to administrators.
el: Μπορείτε να ενεργοποιήσετε/απενεργοποιήσετε τις συνδέσεις επεξεργασίας του προσκηνίου του Views, των προτύπων περιεχομένου και των αρχειοθηκών WordPress. Να θυμάστε ότι οι συνδέσεις επεξεργασίας του προσκηνίου είναι ορατές μόνο στους διαχειριστές.

en: You can execute custom javascript functions before and after the View results are updated:
el: Μπορείτε να εκτελέσετε προσαρμοσμένες λειτουργίες javascript πριν και μετά την ενημέρωσση των αποτελεσμάτων της Προβολής:

en: You can export the Views settings as a .zip file.
el: Μπορείτε να κάνετε εξαγωγή των ρυθμίσεων Views ως αρχείο .zip.

en: You can filter the View query by status, custom fields, taxonomy, users fields and even text search depending on the content that you are going to load. Click on 'Add a filter' and then select the filter type. A View may have as many filters as you like.
el: Μπορείτε να φιλτράρετε το ερώτημα Προβολής κατά κατάσταση, προσαρμοσμένα πεδία, ταξινόμηση, πεδία χρηστών, ακόμα και αναζήτηση κειμένου, ανάλογα με το περιεχόμενο που θα φορτώσετε. Κάντε κλικ στο 'Προσθήκη φίλτρου' και ύστερα επιλέξετε τύπο φίλτρο. Μια Προβολή μπορεί να έχει όσα φίλτρα θέλετε.

en: You can filter the WordPress Archive by status, custom fields, taxonomy and even searching on the content that you are going to load. Click on 'Add a filter' and then select the filter type. A WordPress Archive may have as many filters as you like.
el: Μπορείτε να φιλτράρετε την Αρχειοθήκη Wordpress κατά κατάσταση, προσαρμοσμένα πεδία, ταξινόμηση, πεδία χρηστών, ακόμα και αναζήτηση του περιεχομένου που θα φορτώσετε. Κάντε κλικ στο 'Προσθήκη φίλτρου' και ύστερα επιλέξετε τύπο φίλτρο. Μια Αρχειοθήκη Wordpress μπορεί να έχει όσα φίλτρα θέλετε.

en: You can have a Select2 control that supports searching among the available posts, instead of writing the post/page ID on your own.
el: Μπορείτε να έχετε ένα στοιχείο ελέγχου Select2 το οποίο υποστηρίζει την αναζήτηση μεταξύ των διαθέσιμων αναρτήσεων, αντί να γράφετε εσείς το αναγνωριστικό (ID) της ανάρτησης/σελίδας.

en: You can have a Select2 control that supports searching among the available posts/pages, instead of writing the post/page ID on your own.
el: Μπορείτε να έχετε ένα στοιχείο ελέγχου Select2 το οποίο υποστηρίζει την αναζήτηση σε διαθέσιμες αναρτήσεις, αντί να γράφετε εσείς το αναγνωριστικό (ID) της ανάρτησης/σελίδας.

en: You can insert filter elements by clicking on the <strong>New filter</strong> button.
el: Μπορείτε να εισαγάγετε στοιχεία φιλτραρίσματος κάνοντας κλικ στο κουμπί <strong>Νέο φίλτρο</strong>.

en: You can insert next/previous links and page selectors, for navigating directly to a specific page.
el: Μπορείτε να εισαγάγετε τις συνδέσεις επόμενο/προηγούμενο και στοιχεία επιλογής σελίδων για την απευθείας μετάβαση σε μία συγκεκριμένη σελίδα.

en: You can limit the number of results returned by the query and set an offset.
el: Μπορείτε να περιορίσετε τον αριθμό αποτελεσμάτων που επιστρέφει το ερώτημα και να ορίσετε μια μετατόπιση.

en: You can not create a Content Template with an empty name.
el: Δεν μπορείτε να δημιουργήσετε ένα πρότυπο περιεχομένου με κενό όνομα.

en: You can not leave the slug empty.
el: Δεν μπορείτε αφήσετε κενό το προσδιοριστικό.

en: You can not leave the title empty.
el: Δεν μπορείτε να αφήσετε κενό τον τίτλο.

en: You can now copy and paste this shortcode anywhere you want.
el: Μπορείτε τώρα να αντιγράψετε και να επικολλήσετε αυτό το shortcode όπου θέλετε.

en: You can only use an image file here
el: Εδώ μπορείτε να χρησιμοποιήσετε μόνο ένα αρχείο εικόνας

en: You can refine the selection by adding filters.
el: Μπορείτε να περιορίσετε το εύρος επιλογής προσθέτοντας φίλτρα.

en: You can register your framework manually as follows:
el: Μπορείτε να καταχωρίσετε το πλαίσιό σας μη αυτομάτως ως εξής:

en: You can set pagination for this WordPress Archive, or disable it to display all items on the same page. Remember to add pagination controls in the Loop Editor.
el: Μπορείτε να ορίσετε σελιδοποίηση για αυτή την αρχειοθήκη WordPress ή να την απενεργοποιήσετε, ώστε να εμφανίζονται όλα τα στοιχεία στην ίδια σελίδα. Να θυμάστε να προσθέσετε στοιχεία ελέγχου σελιδοποίησης στον Επεξεργαστή βρόχου.

en: You can sort by a custom field simply using the value <em>field-xxx</em> where xxx is the custom field slug.
el: Μπορείτε να ταξινομήσετε κατά ένα προσαρμοσμένο πεδίο προσθέτοντας απλώς την τιμή <em>field-xxx</em> όπου xxx το slug προσαρμοσμένου πεδίου.

en: You can sort by a custom field simply using the value field-xxx where xxx is the custom field slug.
el: Μπορείτε να ταξινομήσετε κατά προσαρμοσμένο πεδίο χρησιμοποιώντας απλώς την αξία πεδίου-xxx όπου xxx είναι το slug προσαρμοσμένου πεδίου.

en: You can sort by a term field simply using the value <em>taxonomy-field-xxx</em> where xxx is the term field slug.
el: Μπορείτε να κάνετε ταξινόμηση κατά πεδίο όρου, χρησιμοποιώντας απλά την τιμή <em>taxonomy-field-xxx</em> όπου xxx είναι το slug πεδίου όρου.

en: You can target specific positions in the loop, add zebra styling or add extra markup in the middle of the results.
el: Μπορείτε να στοχεύσετε συγκεκριμένες θέσεις στο βρόχο, να προσθέσετε στυλ Zebra ή να προσθέσετε κώδικα κειμένου στη μέση των αποτελεσμάτων.

en: You can upload a .zip or .xml file from your computer:
el: Μπορείτε να ανεβάσετε ένα αρχείο .zip ή .xml από τον υπολογιστή σας:

en: You can use %%NAME%% or %%COUNT%% as placeholders.
el: Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε %%NAME%% ή %%COUNT%% ως κείμενα κράτησης θέσης.

en: You can use %%POST_TITLE%% and %%POST_ID%% as placeholders.
el: Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε %%POST_TITLE%% και %%POST_ID%% ως κείμενα κράτησης θέσης.

en: You can use %%USER_LOGIN%%, %%USER_NICENAME%% and %%USER_ID%% as placeholders.
el: Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε %%USER_LOGIN%%, %%USER_NICENAME%% and %%USER_ID%% ως κείμενα κράτησης θέσης.

en: You can use a View to display paginated results and sliders. Both are built using 'Pagination'. For paginated listings, choose to update the entire page. For sliders, choose to update only the View.
el: Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε μία Προβολή για να εμφανίσετε σελιδοποιημένα αποτελέσματα και παρουσιάσεις. Και στις δύο περιπτώσεις θα χρησιμοποιήσετε τη 'Σελιδοποίηση'. Για σελιδοποιημένες λίστες, επιλέξτε την ενημέρωση ολόκληρης της σελίδας. Για παρουσιάσεις, επιλέξτε την ενημέρωση μόνο της Προβολής.

en: You can use a reset button that will take the search form to its original state
el: Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε ένα κουμπί επαναφοράς τοοποίο θα επαναφέρει τη φόρμα αναζήτησης στην αρχική της κατάσταση

en: You can use a spinner container that will be shown when performing any automatic update
el: Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε ένα κοντέινερ παρουσίασης το οποίο θα εμφανίζεται κατά την εκτέλεση οποιασδήποτε αυτόματης ενημέρωσης

en: You can use the theme options as a source of values in several settings of Views.
el: Μπορείτε να χρησιμοποιείτε τις επιλογές θέματος ως πηγή τιμών σε διάφορες ρυθμίσεις των Προβολών.

en: You can&#8217;t edit this Content Template because it is in the Trash. Please restore it and try again.
el: Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε αυτό το πρότυπο περιεχομένου, επειδή βρίσκεται στον κάδο ανακύκλωσης. Επαναφέρετέ το και προσπαθήστε ξανά.

en: You can&#8217;t edit this View because it is in the Trash. Please restore it and try again.
el: Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε αυτή την Προβολή (View) επειδή βρίσκεται στον κάδο ανακύκλωσης. Παρακαλούμε επαναφέρετέ την και προσπαθήστε ξανά.

en: You cannot set this translation mode because the post type is involved in the relationship "%s".
el: Δεν μπορείτε να ορίσετε αυτή τη λειτουργία μετάφρασης γιατί ο ο τύπος ανάρτησης εμπλέκεται στη σχέση "%s".

en: You can’t edit this Content Template because it is in the Trash. Please restore it and try again.
el: Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε αυτό το πρότυπο περιεχομένου διότι βρίσκεται στον κάδο ανακύκλωσης. Επαναφέρετέ το και προσπαθήστε ξανά.

en: You can’t edit this View because it is in the Trash. Please restore it and try again.
el: Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε αυτή την Προβολή γιατί βρίσκεται στον κάδο ανακύκλωσης. Παρακαλούμε επαναφέρετέ την και προσπαθήστε ξανά

en: You can’t edit this WordPress Archive because it is in the Trash. Please restore it and try again.
el: Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε αυτή την αρχειοθήκη WordPress γιατί βρίσκεται στον κάδο ανακύκλωσης. Παρακαλούμε επαναφέρετέ την και προσπαθήστε ξανά.

en: You created this template using %1$s
el: Δημιουργήσατε αυτό το πρότυπο χρησιμοποιώντας το %1$s

en: You created this template using Avada’s %1$s
el: Δημιουργήσατε αυτό το πρότυπο χρησιμοποιώντας το %1$s της Avada

en: You do not have permissions for that.
el: Δεν έχετε άδειες για αυτή την ενέργεια.

en: You do not need a reset button in this form
el: Δεν χρειάζεστε κουμπί επαναφοράς σε αυτή τη φόρμα

en: You do not need a submit button in this form
el: Δεν χρειάζεστε κουμπί υποβολής σε αυτή τη φόρμα

en: You do not need a submit button in this form, although you already have one
el: Δεν χρειάζεστε κουμπί υποβολής σε αυτή τη φόρμα, αν και ήδη έχετε ένα

en: You have a text search in this form, but it is linked to a broken search filter
el: Έχετε μια αναζήτηση κειμένου σε αυτή τη φόρμα, αλλά είναι συνδεδεμένη σε ένα κατεστραμμένο φίλτρο αναζήτησης

en: You have a text search in this form, click here to create the search filter that is missing
el: Έχετε μια αναζήτηση κειμένου σε αυτή τη φόρμα, κάντε κλικ για να δημιουργήσετε το φίλτρο έρευνας που απουσιάζει

en: You have entered new data on this page.
el: Δώσατε νέα δεδομένα σε αυτή τη σελίδα.

en: You have finished the setup of the custom search provided by the View <strong>%s</strong>.
el: Ολοκληρώσατε τη διαμόρφωση της προσαρμοσμένης αναζήτησης που παρέχει η Προβολή <strong>%s</strong>.

en: You have no permission to access this page.
el: Δεν έχετε άδεια πρόσβασης σε αυτή τη σελίδα.

en: You have not selected any field to be indexed in Relevanssi searches. Please select some below.
el: Δεν έχετε επιλέξει κανένα πεδίο προς δημιουργία ευρετηρίου σε αναζητήσεις Relevanssi. Επιλέξτε μερικά παρακάτω.

en: You have selected the <strong>%s</strong> options framework to be used with Views.
el: Επιλέξατε το πλαίσιο επιλογών <strong>%s</strong> προς χρήση με τις Προβολές.

en: You may be using functions inside your <strong>[wpv-if]</strong> conditions already, and you will need to register those functions for them to work again.
el: Μπορεί ήδη να χρησιμοποιείτε συναρτήσεις εντός αυτών των <strong>[wpv-if]</strong> συνθηκών και θα χρειαστεί να καταχωρίσετε αυτές τις συναρτήσεις προκειμένου να δουλέψουν ξανά.

en: You must define a regular expression for Toolset_CakePHP_Validation::custom()
el: Πρέπει να ορίσετε μια κανονική παράσταση για το Toolset_CakePHP_Validation::custom()

en: You must define a regular expression for WPToolset_Cake_Validation::custom()
el: Πρέπει να ορίσετε μια κανονική παράσταση για το WPToolset_Cake_Validation::custom()

en: You must define a regular expression for Wpcf_Cake_Validation::custom()
el: Πρέπει να ορίσετε μια κανονική παράσταση για το Wpcf_Cake_Validation::custom()

en: You must define the $operator parameter for Toolset_CakePHP_Validation::comparison()
el: Πρέπει να ορίσετε την παράμετρο $operator για το Toolset_CakePHP_Validation::comparison()

en: You must define the $operator parameter for WPToolset_Cake_Validation::comparison()
el: Πρέπει να ορίσετε την παράμετρο $operator για το WPToolset_Cake_Validation::comparison()

en: You must define the $operator parameter for Wpcf_Cake_Validation::comparison()
el: Πρέπει να ορίσετε την παράμετρο $operator για το Wpcf_Cake_Validation::comparison()

en: You need the Types plugin to render this custom search control.
el: Χρειάζεστε την προσθήκη Types για να αποδοθεί αυτός ο προσαρμοσμένος έλεγχος αναζήτησης.

en: You need the full Toolset Views plugin to export and import data.
el: Χρειάζεστε την πλήρη προσθήκη Toolset Views, για να κάνετε εξαγωγή και εισαγωγή δεδομένων.

en: You need to add a submit button
el: Πρέπει να προσθέσετε ένα κουμπί υποβολής

en: You need to add at least one valid sorting option
el: Πρέπει να προσθέσετε τουλάχιστον μία έγκυρη επιλογή ταξινόμησης

en: You need to add the [wpv-conditional] shortcodes around the content that you want to display conditionally.
el: Πρέπει να προσθέσετε τα [wpv-conditional] shortcode γύρω από το περιεχόμενο που θέλετε να εμφανίζεται υπό συνθήκες.

en: You need to install <strong>Relevanssi</strong>
el: Πρέπει να εγκαταστήσετε το <strong>Relevanssi</strong>

en: You need to select what content to load with this View before you can continue designing the output.
el: Πρέπει να επιλέξετε τι περιεχόμενο θα φορτωθεί σε αυτή την Προβολή, ώστε μετά να μπορέσετε να συνεχίσετε στον σχεδιασμό της εξόδου.

en: You need to set the Bootstrap version used in your theme.
el: Πρέπει να ορίσετε την έκδοση Bootstrap που χρησιμοποιείτε στο θέμα σας.

en: You only need to enter affiliate settings if you are a theme designer and want to receive affiliate commission.
el: Ρυθμίσεις συνεργατών πρέπει να εισαγάγετε μόνον εάν είστε σχεδιαστής θεμάτων και θέλετε να λαμβάνετε προμήθειες συνεργάτη.

en: You will find the <strong>Views</strong> button.
el: Θα βρείτε το πλήκτρο <strong>Views</strong>.

en: You will go to the official Bootstrap documentation, explaining all the options and CSS classes to create a {{title}}
el: Θα μεταβείτε στην επίσημη τεκμηρίωση του Bootstrap, η οποία εξηγεί όλες τις επιλογές και κλάσεις CSS για τη δημιουργία ενός {{title}}

en: Your %s filters are using an internal "OR" kind of relationship, and dependant custom search for those filters needs "AND" relationships.
el: Τα φίλτρα σας %s χρησιμοποιούν ένα εσωτερικό είδος σχέσης "OR" και η εξαρτώμενη προσαρμοσμένη αναζήτηση για αυτά τα φίλτρα χρειάζεται σχέσεις "AND".

en: Your %s filters are using an internal "OR" kind of relationship, and dependant parametric search for those filters needs "AND" relationships.
el: Τα φίλτρα σας %s χρησιμοποιούν ένα εσωτερικό είδος σχέσης "OR" και η εξαρτώμενη παραμετρική αναζήτηση για αυτά τα φίλτρα χρειάζεται σχέσεις "AND".

en: Your View contains more URL based filters than custom search controls in the Filter HTML textarea
el: Η Προβολή σας περιέχει περισσότερα φίλτρα βάσει URL από στοιχεία ελέγχου προσαρμοσμένης αναζήτησης στην περιοχή κειμένου Φίλτρου HTML

en: Your View contains more custom search controls in the Filter HTML textarea than URL based filters
el: Η Προβολή σας περιέχει περισσότερα στοιχεία ελέγχου προσαρμοσμένης αναζήτησης στην περιοχή κειμένου Φίλτρου HTML από φίλτρα βάσει URL

en: Your custom conditions will be lost if you switch back to GUI editing.
el: Οι προσαρμοσμένες σας συνθήκες θα χαθούν, αν επιστρέψετε στην επεξεργασία γραφικής διεπαφής χρήστη.

en: Your custom search can also include a <strong>text search input</strong>, <strong>spinner</strong> to indicate updates in progress, a button to <strong>clear the form input</strong> and a <strong>submit button</strong>.
el: Η προσαρμοσμένη αναζήτησή σας μπορεί επίσης να περιλαμβάνει <strong>είσοδο αναζήτησης κειμένου</strong>, <strong>ένδειξη προόδου</strong> για να δείχνει τις ενημερώσεις που βρίσκονται σε εξέλιξη, ένα κουμπί για <strong>απαλοιφή της εισόδου φόρμας</strong> και ένα <strong>κουμπί υποβολής</strong>.

en: Your custom search can contain filters by custom fields, taxonomies or even post relationships.
el: Η προσαρμοσμένη αναζήτησή σας μπορεί να περιέχει φίλτρα κατά προσαρμοσμένα πεδία, ταξινομήσεις, ακόμα και σχέσεις αναρτήσεων.

en: Your entered passwords don't match.
el: Δώσατε κωδικούς που δεν ταιριάζουν.

en: Your framework was not correctly registered. Remember that you need to register your framework as follows:
el: Το πλαίσιό σας δεν καταχωρίστηκε σωστά. Θυμηθείτε ότι πρέπει να καταχωρίσετε το πλαίσιό σας ως εξής:

en: Your password has been reset.
el: Ο κωδικός πρόσβασής σας επαναφέρθηκε.

en: Your password reset link appears to be invalid. Please request a new link.
el: Ο σύνδεσμος επαναφοράς κωδικού πρόσβασης φαίνεται ότι δεν είναι έγκυρος. Ζητήστε έναν νέο σύνδεσμο.

en: Your security credentials have expired. Please reload the page to get new ones.
el: Τα διαπιστευτήρια ασφαλείας σας έχουν λήξει. Επαναφορτώστε τη σελίδα για να λάβετε καινούργια.

en: Your site has one list of custom fields to index. This means that all the text searches will return results from these custom fields.
el: Ο ιστότοπός σας έχει μία λίστα προσαρμοσμένων πεδίων για δημιουργία ευρετηρίου. Αυτό σημαίνει ότι όλες οι αναζητήσεις κειμένου θα επιστρέψουν αποτελέσματα από αυτά τα προσαρμοσμένα πεδία.

en: Your theme has registered the <strong>%s</strong> options framework to be used with Views.
el: Το θέμα σας καταχώρισε το πλαίσιο επιλογών (<strong>%s</strong>) για χρήση με το Views.

en: Your user can not perform that action.
el: Ο χρήστης σας δεν μπορεί να εκτελέσει αυτή την ενέργεια.

en: Z to A
el: Ω προς Α

en: a complete reference library for everything in Views.
el: μία πλήρης βιβλιοθήκη αναφοράς για τα πάντα στο Views.

en: after
el: μετά

en: after or equal to
el: μετά ή ίσο με

en: all
el: όλες

en: all of the values
el: όλες οι τιμές

en: all post types
el: όλοι οι τύποι αναρτήσεων

en: an interactive course that takes you through the basics and advanced features of Views.
el: μία διαδραστική σειρά μαθημάτων για την εκμάθηση των βασικών και εξελιγμένων δυνατοτήτων του Views.

en: and more…
el: και άλλα πολλά…

en: any of the values
el: οποιαδήποτε από τις τιμές

en: any status.
el: οποιαδήποτε κατάσταση.

en: as a dropdown list
el: ως αναπτυσσόμενη λίστα

en: as a dropdown select
el: ως αναπτυσσόμενη επιλογή

en: as a native custom field
el: ως εγγενές προσαρμοσμένο πεδίο

en: as a number
el: ως αριθμός

en: as a set of radio options
el: ως σετ επιλογών ράδιο

en: as a string
el: ως συμβολοσειρά

en: ascending
el: αύξουσα

en: audio
el: ήχος

en: before
el: πριν

en: before or equal to
el: πριν ή ίσο με

en: between
el: μεταξύ

en: between those
el: μεταξύ αυτών

en: between, higher end
el: ανάμεσα, υψηλά

en: between, lower end
el: ανάμεσα, χαμηλό

en: boolean
el: δυαδικό

en: conditional output
el: έξοδος υπό συνθήκη

en: custom field
el: προσαρμοσμένο πεδίο

en: day
el: ημέρα

en: day of the week
el: ημέρα της εβδομάδας

en: day of the year
el: ημέρα του έτους

en: descending
el: φθίνουσα

en: different from
el: διαφορετικό από

en: display name
el: εμφανιζόμενο όνομα

en: eg. [wpv-view name="view-name" <strong>%s="xxxx"</strong>]
el: π.χ. [wpv-view name="view-name" <strong>%s="xxxx"</strong>]

en: eg. http://www.example.com/page/?<strong>%s=xxxx</strong>
el: π.χ. http://www.example.com/page/?<strong>%s=xxxx</strong>

en: equal to
el: ίσο με

en: exclude
el: εξαίρεση

en: existing WordPress query
el: υφιστάμενο ερώτημα WordPress

en: file
el: αρχείο

en: for
el: για

en: format
el: μορφή

en: from %s groups
el: από %s ομάδες

en: from current post
el: από την τρέχουσα ανάρτηση

en: from parent %s
el: από γονέα %s

en: function|option
el: λειτουργία|επιλογή

en: greater than
el: μεγαλύτερο από

en: greater than or equal
el: μεγαλύτερο από ή ίσο

en: greater than or equal to
el: μεγαλύτερο ή ίσο με

en: has no parent
el: δεν έχει γονέα

en: hour
el: ώρα

en: id, count, name, slug or taxonomy-field-slug
el: Αναγνωριστικό, πλήθος, όνομα, slug ή taxonomy-field-slug

en: image
el: εικόνα

en: in
el: σε

en: in any of those
el: σε οποιοδήποτε από αυτά

en: in any relationship
el: σε οποιαδήποτε σχέση

en: in the %s relationship
el: στην σχέση %s

en: include
el: συμπερίληψη

en: is
el: είναι

en: items
el: στοιχείων

en: items
el: στοιχείων

en: items per page
el: Στοιχεία ανά σελίδα

en: layout
el: διάταξη

en: like
el: παρόμοιο με

en: loop item
el: στοιχείο βρόγχου

en: lower than
el: μικρότερο από

en: lower than or equal
el: μικρότερο από ή ίσο

en: lower than or equal to
el: μικρότερο ή ίσο με

en: menu order
el: σειρά μενού

en: minute
el: λεπτό

en: modified date
el: ημερομηνία τροποποίησης

en: modified date GMT
el: ημερομηνία τροποποίησης GMT

en: month
el: μήνας

en: n/a
el: Μη διαθέσιμο

en: name
el: όνομα

en: need any technical help? Our support staff are waiting for you in our forum.
el: χρειάζεστε τεχνική βοήθεια; Το προσωπικό μας στο τμήμα υποστήριξης σάς περιμένει στο φόρουμ μας.

en: no one
el: κανένα

en: no specific criteria
el: χωρίς συγκεκριμένα κριτήρια

en: not between
el: όχι μεταξύ

en: not between those
el: όχι μεταξύ αυτών

en: not in
el: όχι σε

en: not in any of those
el: όχι σε οποιοδήποτε από αυτά

en: not like
el: όχι παρόμοιο με

en: not one of the values
el: καμία από τις τιμές

en: number
el: αριθμός

en: of
el: από

en: one
el: ένα

en: ordered by <strong>%s</strong> in <strong>%s</strong> order
el: διευθέτηση κατά <strong>%s</strong> σε σειρά <strong>%s</strong>

en: parent is <strong>%s</strong>
el: η γονική ανάρτηση είναι <strong>%s</strong>

en: parent is the <strong>current post in the loop</strong>
el: Ο γονέας είναι η <strong>τρέχουσα ανάρτηση στον βρόχο</strong>

en: parent is the <strong>page where the View is shown</strong>
el: Ο γονέας είναι η <strong>σελίδα όπου εμφανίζεται η Προβολή</strong>

en: permanently delete
el: μόνιμη διαγραφή

en: post ID
el: αναγνωριστικό ανάρτησης

en: post author
el: Συντάκτης ανάρτησης

en: post content and title
el: Περιεχόμενο ανάρτησης και τίτλος

en: post date
el: ημερομηνία ανάρτησης

en: post relationship
el: σχέση ανάρτησης

en: post search
el: αναζήτηση ανάρτησης

en: post title
el: τίτλος ανάρτησης

en: post title, content and fields
el: τίτλος ανάρτησης, περιεχόμενο και πεδία

en: post type
el: τύπος ανάρτησης

en: published date
el: ημερομηνία δημοσίευσης

en: published date GMT
el: ημερομηνία δημοσίευσης GMT

en: random order
el: τυχαία σειρά

en: raw
el: χωρίς επεξεργασία

en: related
el: που σχετίζεται με το:

en: required
el: απαιτείται

en: search form
el: φόρμα αναζήτησης

en: search results
el: αποτελέσματα αναζήτησης

en: second
el: δευτερόλεπτο

en: seconds
el: δευτερόλεπτα

en: slide
el: διαφάνεια

en: slug
el: προσδιοριστικό

en: something
el: εισαγάγετε κάτι εδώ

en: status of %s.
el: Κατάσταση της/του %s.

en: string
el: συμβολοσειρά

en: target_id not valid
el: target_id μη έγκυρο

en: taxonomy
el: ταξινόμηση

en: template
el: πρότυπο

en: term count
el: αριθμός όρων

en: term group
el: ομάδα όρων

en: term name
el: όνομα όρου

en: term slug
el: προσδιοριστικό όρου

en: terms of a taxonomy that no longer exists
el: όροι μίας ταξινόμησης που δεν υπάρχει πλέον

en: terms of the taxonomy %s
el: όροι της ταξινόμησης %s

en: that are <strong>related</strong> to the <strong>Post with ID is set by the Framework option "%s"</strong>
el: που <strong>σχετίζονται</strong> με την <strong>Ανάρτηση με αναγνωριστικό που ορίζεται από την επιλογή Πλαίσιο "%s"</strong>

en: toolset.com subscription email
el: email συνδρομής toolset.com

en: toolset.com subscription key
el: κλειδί συνδρομής toolset.com

en: trash
el: κάδος ανακύκλωσης

en: used by
el: χρησιμοποιείται από

en: user ID
el: αναγνωριστικό χρήστη

en: user email
el: διεύθυνση email χρήστη

en: user login
el: σύνδεση χρήστη

en: user name
el: όνομα χρήστη

en: user nicename
el: ωραιοποιημένο όνομα χρήστη

en: user post count
el: αριθμός αναρτήσεων χρήστη

en: user registered date
el: ημερομηνία καταχώρισης χρήστη

en: user url
el: διεύθυνση url χρήστη

en: username
el: όνομα χρήστη

en: users with any role
el: χρήστες με οποιονδήποτε ρόλο

en: users with role %s
el: χρήστες με τον ρόλο %s

en: using the style
el: χρησιμοποιώντας το στυλ

en: value
el: τιμή

en: video
el: βίντεο

en: week
el: εβδομάδα

en: widget
el: γραφικό στοιχείο

en: will display the post content
el: θα εμφανίσει το περιεχόμενο της ανάρτησης

en: will display the post title
el: θα εμφανίσει τον τίτλο της ανάρτησης

en: will run after getting the new results, but before updating them
el: θα εκτελεστεί μετά τη λήψη των νέων αποτελεσμάτων, αλλά πριν την ενημέρωσή τους

en: will run after updating the results
el: θα εκτελεστεί μετά την ενημέρωση των αποτελεσμάτων

en: will run before getting the new results
el: θα εκτελεστεί πριν τη λήψη των νέων αποτελεσμάτων

en: with IDs determined by the URL parameter <strong>"%s"</strong>
el: με αναγνωριστικά που καθορίζονται από την παράμετρο URL <strong>"%s"</strong>

en: with IDs set by the Framework option <strong>"%s"</strong>
el: με αναγνωριστικά που ορίζονται από την επιλογή Πλαισίου <strong>"%s"</strong>

en: with IDs set by the View shortcode attribute <strong>"%s"</strong>
el: με αναγνωριστικά που ορίζονται από την ιδιότητα shortcode Προβολής <strong>"%s"</strong>

en: with duration
el: με διάρκεια

en: with the following <strong>IDs</strong>: %s
el: με τα εξής <strong>αναγνωριστικά (ID)</strong>: %s

en: wpv_add_dismiss_message is deprecated and should not be used. you will need to implement your own method to manage admin messages.
el: Το wpv_add_dismiss_message είναι ξεπερασμένο και δεν πρέπει να χρησιμοποιείται. Θα χρειαστεί να εφαρμόσετε τη δική σας μέθοδο διαχείρισης μηνυμάτων διαχειριστή.

en: wpv_create_summary_for_listing is deprecated and should not be used.
el: Το wpv_create_summary_for_listing είναι απαρχαιωμένο και δεν πρέπει να χρησιμοποιηθεί.

en: wpv_dismiss_message_ajax is deprecated and should not be used. you will need to implement your own method to manage admin messages.
el: Το wpv_dismiss_message_ajax είναι ξεπερασμένο και δεν πρέπει να χρησιμοποιείται. Θα χρειαστεί να εφαρμόσετε τη δική σας μέθοδο διαχείρισης μηνυμάτων διαχειριστή.

en: year
el: έτος

en: your theme does not provide a valid, dedicated function to render the post content.
el: το θέμα σας δεν παρέχει μια έγκυρη, ειδική λειτουργία για την απόδοση του περιεχομένου ανάρτησης.
