WPML_EXPORT - en to el translation catalogue (676 entries)

en:  - everything you need to know about using CRED
el: - όλα όσα πρέπει να ξέρετε για τη χρήση του CRED

en:  - learn to use CRED by experimenting with fully-functional learning sites
el: - μάθετε να χρησιμοποιείτε το CRED πειραματιζόμενοι με πλήρως λειτουργικούς εκπαιδευτικούς ιστότοπους

en:  - online help by support staff
el: - online βοήθεια από το προσωπικό υποστήριξης

en: %s Description
el: Περιγραφή %s

en: %s Excerpt
el: Απόσπασμα %s

en: %s Name
el: όνομα %s

en: %s Parent
el: Γονέας %s

en: %sTo see the preview, you need to allow this page to show popups.%sHow to enable popups in your browser%s
el: %sΓια να δείτε την προεπισκόπηση, πρέπει να επιτρέψετε σε αυτή τη σελίδα να εμφανίζει αναδυόμενα παράθυρα.%sΤρόπος ενεργοποίησης αναδυόμενων παραθύρων στο πρόγραμμα περιήγησής σας%s

en: (Create a new-post form first)
el: (Δημιουργήστε πρώτα μια φόρμα νέας ανάρτησης)

en: (Create a new-user form first)
el: (Δημιουργήστε πρώτα μια φόρμα νέου χρήστη)

en: (Create an edit-post form first)
el: (Δημιουργήστε πρώτα μια φόρμα επεξεργασίας ανάρτησης)

en: (Create an edit-user form first)
el: (Δημιουργήστε πρώτα μια φόρμα επεξεργασίας χρήστη)

en: - select -
el: - επιλογή -

en: -- Choose email field --
el: -- Επιλογή πεδίου email --

en: -- Choose user --
el: -- Επιλογή χρήστη --

en: -- Choose user id field --
el: -- Επιλογή πεδίου αναγνωριστικού χρήστη --

en: -- Lastname field --
el: -- Πεδίο επιθέτου --

en: -- Name field --
el: -- Πεδίο ονόματος --

en: -- Parent --
el: -- Γονέας --

en: -- none --
el: -- κανένα --

en: --- not set ---
el: --- δεν έχει οριστεί ---

en: Access Control
el: Έλεγχος πρόσβασης

en: Access Settings
el: Ρυθμίσεις Access

en: Actions
el: Ενέργειες

en: Add
el: Προσθήκη

en: Add Another
el: Προσθήκη άλλου

en: Add Generic Fields
el: Προσθήκη πεδίων γενικής χρήσης

en: Add New
el: Προσθήκη νέου

en: Add New CRED Post Form
el: Προσθήκη νέας φόρμας ανάρτησης CRED

en: Add New CRED User Form
el: Προσθήκη νέας φόρμας χρήστη CRED

en: Add Post Fields
el: Προσθήκη πεδίων ανάρτησης

en: Add User Fields
el: Προσθήκη πεδίων χρήστη

en: Add condition by field
el: Προσθήκη συνθήκης βάσει πεδίου

en: Add new taxonomy message
el: Μήνυμα προσθήκης νέας ταξινόμησης

en: Add notifications to automatically send email after submitting this form.
el: Προσθέστε ειδοποιήσεις για αυτόματη αποστολή email μετά την υποβολή αυτής της φόρμας.

en: Add option
el: Προσθήκη επιλογής

en: Add taxonomy term
el: Προσθήκη όρου ταξινόμησης

en: Add term
el: Προσθήκη όρου

en: Additional Options:
el: Πρόσθετες επιλογές:

en: Additional Recipients:
el: Πρόσθετοι παραλήπτες:

en: Additional field conditions:
el: Πρόσθετες συνθήκες για το πεδίο:

en: Additional notification recipients
el: Πρόσθετοι παραλήπτες ειδοποίησης

en: Adds Image Captcha to your forms to prevent automatic submision by bots
el: Προσθέτει μία εικόνα Captcha στις φόρμες σας για την αποφυγή αυτόματης υποβολής από bots

en: Administrator Role not found! CRED Users capabilities will not work
el: Δεν βρέθηκε ρόλος διαχειριστή! Οι δυνατότητες χρηστών CRED δεν θα λειτουργούν

en: Administrator Role not found! CRED capabilities will not work
el: Δεν βρέθηκε ρόλος διαχειριστή! Οι δυνατότητες του CRED δεν θα λειτουργήσουν

en: After inserting it, you can style and edit the form content using the editor.
el: Μετά την εισαγωγή, μπορείτε να διαμορφώσετε το στυλ και να επεξεργαστείτε το περιεχόμενο της φόρμας χρησιμοποιώντας τον επεξεργαστή.

en: All
el: Όλα

en: All are true
el: Όλα αληθή

en: All changes saved
el: Όλες οι αλλαγές αποθηκεύτηκαν

en: All forms
el: Όλες οι φόρμες

en: Allow Media Insert button in Post Content Rich Text Editor
el: Να επιτρέπεται το κουμπί Εισαγωγής μέσων στον επεξεργαστή εμπλουτισμένου κειμένου ανάρτησης

en: An error occurred please try again
el: Παρουσιάστηκε ένα σφάλμα, παρακαλούμε προσπαθήστε ξανά

en: Any is true
el: Οποιοδήποτε είναι αληθές

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: April
el: Απρίλιος

en: Archive
el: Αρχειοθήκη

en: Archives
el: Αρχειοθήκες

en: Are you sure that you want to delete the selected forms?
el: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να διαγραφούν οι επιλεγμένες φόρμες;

en: Are you sure that you want to delete the selected user forms?
el: Θέλετε σίγουρα να διαγράψετε τις επιλεγμένες φόρμες χρήστη;

en: Are you sure that you want to delete this form?
el: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να διαγράψετε αυτή τη φόρμα;

en: Are you sure that you want to delete this user form?
el: Θέλετε σίγουρα να διαγράψετε αυτή τη φόρμα χρήστη;

en: Are you sure to delete this file ?
el: Θέλετε σίγουρα να διαγράψετε αυτό το αρχείο;

en: Are you sure you want to delete this post?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε αυτή την ανάρτηση;

en: Are you sure you want to remove this notification?
el: Θέλετε οπωσδήποτε να καταργήσετε αυτή την ειδοποίηση;

en: Ascending
el: Αύξουσα σειρά

en: Audio
el: Ήχος

en: August
el: Αύγουστος

en: Auto-Generate Form
el: Αυτόματη δημιουργία φόρμας

en: Auto-Generate User Form
el: Αυτόματη δημιουργία φόρμας χρήστη

en: Auto-generate Form Content
el: Αυτόματη δημιουργία περιεχομένου φόρμας

en: Autogenerate Nickname
el: Αυτόματη δημιουργία ψευδώνυμου

en: Autogenerate Password
el: Αυτόματη δημιουργία κωδικού πρόσβασης

en: Autogenerate Username
el: Αυτόματη δημιουργία ονόματος χρήστη

en: Basic
el: Βασικό

en: Bcc:
el: Ιδιαίτερη κοινοποίηση:

en: Blue
el: Γαλάζιο

en: Body Codes (click to insert)
el: Κώδικας σώματος (κάντε κλικ για εισαγωγή)

en: Body content is required
el: Απαιτείται περιεχόμενο σώματος

en: Body of emails
el: Σώμα των email

en: Build Form
el: Δημιουργία φόρμας

en: Build the form using HTML and CRED shortcodes. Click on the <strong>Auto-Generate Form</strong> button to create the form with default fields. Use the <strong>Add User/Post Fields</strong> button to add fields that belong to this post type, or <strong>Add Generic Fields</strong> to add any other inputs.
el: Δημιουργήστε τη φόρμα με HTML και CRED shortcode. Κάντε κλικ στο κουμπί <strong>Αυτόματη δημιουργία φόρμας</strong> για να δημιουργηθεί φόρμα με τα προεπιλεγμένα πεδία. Με το κουμπί <strong>Προσθήκη πεδίων χρήστη/ανάρτησης</strong> μπορείτε να προσθέσετε πεδία τα οποία ανήκουν σε αυτόν τον τύπο ανάρτησης, ενώ με το κουμπί <strong>Προσθήκη πεδίων γενικής χρήσης</strong> μπορείτε να προσθέσετε οποιονδήποτε άλλο τύπο στοιχείου εισαγωγής.

en: Bulk Actions
el: Μαζικές ενέργειες

en: CRED Conditional Expressions
el: Εκφράσεις CRED υπό συνθήκες

en: CRED Custom Fields
el: Προσαρμοσμένα πεδία CRED

en: CRED Field Type
el: Τύπος πεδίου CRED

en: CRED Forms
el: Φόρμες CRED

en: CRED Frontend Access
el: Πρόσβαση προσκηνίου CRED

en: CRED Help
el: Βοήθεια για το CRED

en: CRED Post Form
el: Φόρμα ανάρτησης CRED

en: CRED Post Forms
el: Φόρμες ανάρτησης CRED

en: CRED USers Frontend Access
el: Πρόσβαση χρηστών στο προσκήνιο CRED

en: CRED User Field Type
el: Τύπος πεδίου χρήστη CRED

en: CRED User Fields
el: Φόρμες χρήστη CRED

en: CRED User Form
el: Φόρμα χρήστη CRED

en: CRED User Forms
el: Φόρμες χρήστη CRED

en: CRED Users Frontend Access
el: Πρόσβαση χρηστών στο προσκήνιο CRED

en: CRED Wizard
el: Οδηγός CRED

en: CRED elements in this Module
el: Στοιχεία CRED σε αυτή τη λειτουργική μονάδα

en: CRED filters the content that is submitted by a form.
el: Το CRED φιλτράρει το περιεχόμενο το οποίο υποβάλλεται μέσω μίας φόρμας.

en: CRED import summary :
el: Σύνοψη εισαγωγής CRED:

en: CSS Class:
el: Κλάση CSS:

en: CSS editor
el: Επεξεργαστής CSS

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Cc:
el: Κοινοποίηση:

en: Cheatin&#8217; uh?
el: Μήπως προσπαθείτε να γίνετε κομματάκι χάκερ;

en: Check Documentation for details and examples
el: Ελέγξτε την τεκμηρίωση για λεπτομέρειες και παραδείγματα

en: Checkbox
el: Πλαίσιο ελέγχου

en: Checkbox should have a value other than blank!
el: Το πλαίσιο ελέγχου πρέπει να έχει κάποια τιμή εκτός του κενού!

en: Checkboxes
el: Πλαίσια ελέγχου

en: Checked
el: Ελέγχθηκε

en: Checked by default
el: Έλεγχος κατά προεπιλογή

en: Child Form Page
el: Σελίδα φόρμας δημιουργίας απόγονου περιεχομένου

en: Choose a specific parent
el: Επιλογή συγκεκριμένου γονέα

en: Choose the type of content this form will create or modify:
el: Επιλογή του τύπου περιεχομένου που θα δημιουργήσει ή θα τροποποιήσει αυτή η φόρμα:

en: Choose which form to insert
el: Επιλέξτε ποια φόρμα θα εισαχθεί

en: Clear
el: Εκκαθάριση

en: Click to insert the specified shortcode
el: Κάντε κλικ για να προσθέσετε το καθορισμένο shortcode

en: Click to refresh (if settings changed)
el: Κάντε κλικ για ανανέωση (αν άλλαξαν οι ρυθμίσεις)

en: Click to toggle
el: Κάντε κλικ για εναλλαγή

en: Clone
el: Κλωνοποίηση

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Colorpicker
el: Επιλογή χρωμάτων

en: Conditional Group
el: Ομάδα υπό συνθήκες

en: Conditional expression includes illegal characters
el: Η έκφραση υπό συνθήκη περιλαμβάνει μη επιτρεπτούς χαρακτήρες

en: Connect
el: Σύνδεση

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Content Filter
el: Φίλτρο περιεχομένου

en: Content Template
el: Πρότυπο περιεχομένου

en: Content of %s (default)
el: Περιεχόμενο %s (προεπιλογή)

en: Correct conditional expression has not been found
el: Δεν βρέθηκε η σωστή έκφραση υπό συνθήκη

en: Could not read the import file.
el: Αδυναμία ανάγνωσης αρχείου εισαγωγής.

en: Create Child Post Link
el: Δημιουργία συνδέσμου θυγατρικής ανάρτησης

en: Create new forms using the CRED Wizard
el: Δημιουργία νέων φορμών χρησιμοποιώντας τον Οδηγό του CRED

en: Create user
el: Δημιουργία χρήστη

en: Current Window
el: Τρέχον παράθυρο

en: Current page
el: Τρέχουσα σελίδα

en: Custom Fields
el: Προσαρμοσμένα πεδία

en: Custom Fields Imported
el: Εισαχθέντα προσαρμοσμένα πεδία

en: Custom field deleted.
el: Το προσαρμοσμένο πεδίο διαγράφτηκε.

en: Custom field updated.
el: Το προσαρμοσμένο πεδίο ενημερώθηκε.

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Date/Time
el: Ημερομηνία/ώρα

en: Debug information
el: Στοιχεία εκσφαλμάτωσης

en: December
el: Δεκέμβριος

en: Default
el: Προεπιλογή

en: Default value:
el: Προεπιλεγμένη τιμή:

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Delete %s
el: Διαγραφή %s

en: Delete Others Posts using CRED
el: Διαγραφή αναρτήσεων άλλων χρησιμοποιώντας το CRED

en: Delete Own Posts using CRED
el: Διαγραφή των δικών του αναρτήσεων χρησιμοποιώντας το CRED

en: Delete Post Link
el: Διαγραφή συνδέσμου ανάρτησης

en: Delete action
el: Διαγραφή ενέργειας

en: Delete another post (post ID)
el: Διαγραφή άλλης ανάρτησης (αναγνωριστικό ανάρτησης)

en: Delete current post (in Loop)
el: Διαγραφή τρέχουσας ανάρτησης (σε βρόγχο)

en: Delete forms not included in the import
el: Διαγραφή φορμών που δεν περιλαμβάνονται στην εισαγωγή

en: Delete post
el: Διαγραφή ανάρτησης

en: Deleting..
el: Διαγραφή..

en: Descending
el: Φθίνουσα σειρά

en: Description
el: Περιγραφή

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Display Name
el: Εμφανιζόμενο όνομα

en: Display a confirmation message after deleting:
el: Εμφάνιση μηνύματος επιβεβαίωσης μετά τη διαγραφή:

en: Display a confirmation message before deleting:
el: Εμφάνιση μηνύματος επιβεβαίωσης πριν τη διαγραφή:

en: Display a message instead of the form...
el: Εμφάνιση ενός μηνύματος αντί της φόρμας...

en: Display the post
el: Εμφάνιση της ανάρτησης

en: Do not have reCAPTCHA API Keys?
el: Δεν έχετε κλειδιά για το ΑPI του reCAPTCHA;

en: Do not have reCAPTCHA API Keys? %sSign Up to use reCAPTCHA API%s
el: Δεν διαθέτετε κλειδιά για το API του reCAPTCHA; %sΕγγραφείτε για χρήση API του reCAPTCHA%s

en: Do not load CRED style sheets on front-end
el: Να μη φορτώνονται φύλλα στυλ CRED στο προσκήνιο

en: Do you want to go to the home page?
el: Θέλετε να μεταβείτε στην αρχική σελίδα;

en: Documentation and Support
el: Τεκμηρίωση και υποστήριξη

en: Don't show this message again
el: Να μην εμφανιστεί ξανά αυτό το μήνυμα

en: Draft
el: Πρόχειρο

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Edit CRED Post Form
el: Επεξεργασία φόρμας ανάρτησης CRED

en: Edit CRED User Form
el: Επεξεργασία φόρμας χρήστη CRED

en: Edit Post Form
el: Επεξεργασία φόρμας ανάρτησης

en: Edit Skype button
el: Επεξεργασία κουμπιού Skype

en: Edit User Form
el: Επεξεργασία φόρμας χρήστη

en: Edit another post
el: Επεξεργασία άλλης ανάρτησης

en: Edit another user
el: Επεξεργασία άλλου χρήστη

en: Edit current post (in Loop)
el: Επεξεργασία τρέχουσας ανάρτησης (σε βρόγχο)

en: Edit field settings
el: Επεξεργασία ρυθμίσεων πεδίου

en: Edit form link can not be displayed (post type mismatch).
el: Αδυναμία εμφάνισης της σύνδεσης επεξεργασίας φόρμας (αναντιστοιχία τύπου ανάρτησης)

en: Edit skype button
el: Επεξεργασία κουμπιού skype

en: Edit user
el: Επεξεργασία χρήστη

en: Email (leave blank for default):
el: Email (αφήστε κενό για προεπιλεγμένο):

en: Email Autogeneration
el: Αυτόματη δημιουργία email

en: Email Body
el: Σώμα email

en: Email Subject
el: Θέμα email

en: Embedded CRED
el: Ενσωμάτωση CRED

en: Embedded Media
el: Ενσωματωμένα μέσα

en: Enable Syntax Highlight
el: Ενεργοποίηση επισήμανσης σύνταξης

en: Enable Syntax Highlight for CRED Forms
el: Ενεργοποίηση επισήμανσης συντακτικού για φόρμες CRED

en: Enter an email address
el: Εισαγωγή μίας διεύθυνσης email

en: Enter title here
el: Εισαγωγή τίτλου εδώ

en: Enter your ReCaptcha keys at the CRED Settings page in order for ReCaptcha API to work
el: Εισαγάγετε τα κλειδιά ReCaptcha στη σελίδα ρυθμίσεων CRED για να λειτουργήσει κανονικά το ReCaptcha API

en: Enter your Skype Name
el: Εισαγάγετε το όνομά σας στο Skype

en: Error during CRED Post Forms import
el: Σφάλμα κατά την εισαγωγή φορμών ανάρτησης CRED

en: Error during CRED User Forms import
el: Σφάλμα κατά την εισαγωγή φορμών χρήστη CRED

en: Error post id: check _cred_cred_prefix_post_id
el: Εσφαλμένο ID ανάρτησης: check _cred_cred_prefix_post_id

en: Error while parsing the evaluate expression
el: Σφάλμα κατά την ανάλυση της έκφρασης αξιολόγησης

en: Error: Files is too big, Max upload size is
el: Σφάλμα: τα αρχεία είναι πολύ μεγάλα, το μέγιστο μέγεθος αποστολής είναι

en: Excerpt of %s (default)
el: Απόσπασμα %s (προεπιλογή)

en: Exit Wizard Mode
el: Έξοδος από τη λειτουργία Οδηγού

en: Export
el: Εξαγωγή

en: Export All Post Forms
el: Εξαγωγή όλων των φορμών ανάρτησης

en: Export All User Forms
el: Εξαγωγή όλων των φορμών χρήστη

en: Export CRED forms
el: Εξαγωγή φορμών CRED

en: Export also Custom Fields when exporting CRED Forms
el: Εξαγωγή προσαρμοσμένων πεδίων κατά την εξαγωγή φορμών CRED

en: Export also settings when exporting CRED Forms
el: Εξαγωγή ρυθμίσεων κατά την εξαγωγή φορμών CRED

en: Export settings
el: Εξαγωγή ρυθμίσεων

en: Expression:
el: Έκφραση:

en: Extra CSS Help
el: Επιπρόσθετη βοήθεια CSS

en: Extra Fields
el: Επιπρόσθετα πεδία

en: Fade
el: Βαθμιαία εξαφάνιση

en: Fade-Slide
el: Σταδιακή εμφάνιση - διαφάνεια

en: Featured Image
el: Προβεβλημένη εικόνα

en: February
el: Φεβρουάριος

en: Field
el: Πεδίο

en: Field name contains special characters or spaces!
el: Το όνομα πεδίου περιλαμβάνει ειδικούς χαρακτήρες ή κενά διαστήματα!

en: Field name:
el: Όνομα πεδίου:

en: Fields and Views
el: Πεδία και προβολές

en: File
el: Αρχείο

en: File Error Code:
el: Κωδικός σφάλματος αρχείου:

en: File Type Error
el: Σφάλμα τύπου αρχείου

en: File is too big
el: Το αρχείο είναι πολύ μεγάλο

en: Finish
el: Τέλος

en: First Name
el: Όνομα

en: Form (required)
el: Φόρμα (απαιτείται)

en: Form Container
el: Κοντέινερ φόρμας

en: Form Content
el: Περιεχόμενο φόρμας

en: Form Data
el: Δεδομένα φόρμας

en: Form Fields
el: Πεδία φόρμας

en: Form Messages
el: Μηνύματα φόρμας

en: Form Messages Container
el: Κοντέινερ μηνυμάτων φόρμας

en: Form Name
el: Όνομα φόρμας

en: Form Preview Mode
el: Λειτουργία προεπισκόπησης φόρμας

en: Form Settings Help
el: Βοήθεια για τις ρυθμίσεις φορμών

en: Form Submit
el: Υποβολή φόρμας

en: Form Submit Button
el: Κουμπί υποβολής φόρμας

en: Form Type or Post Type is not set!
el: Ο τύπος φόρμας ή ο τύπος ανάρτησης δεν ορίστηκε!

en: Form User Fields not set!
el: Δεν έχουν οριστεί πεδία χρήστη φόρμας!

en: Form data saving has been disabled
el: Απενεργοποιήθηκε η αποθήκευση δεδομένων φόρμας

en: Form does not exist!
el: Η φόρμα δεν υπάρχει!

en: Form preview does not exist. Try saving your form first
el: Δεν υπάρχει προεπισκόπηση φόρμας. Προσπαθήστε να αποθηκεύσετε τη φόρμα πρώτα

en: Form type and post type do not match
el: Ο τύπος φόρμας και ο τύπος ανάρτησης δεν συμπίπτουν

en: Forms
el: Φόρμες

en: Forms added
el: Προστεθείσες φόρμες

en: Forms overwritten
el: Αντικατασταθείσες φόρμες

en: Friday
el: Παρασκευή

en: General Settings Updated
el: Οι γενικές ρυθμίσεις ενημερώθηκαν

en: Generic Error in deleting file
el: Γενικό σφάλμα κατά τη διαγραφή αρχείου

en: Generic Field
el: Γενικό πεδίο

en: Generic Fields (click to insert)
el: Γενικά πεδία (κάντε κλικ για εισαγωγή)

en: Generic Fields Help
el: Βοήθεια για τα πεδία γενικής χρήσης

en: Generic field type
el: Τύπος πεδίου γενικής χρήσης

en: Get and Enter your API keys
el: Λάβετε και εισαγάγετε κλειδιά API

en: Go to a page...
el: Μετάβαση στη σελίδα...

en: Go to the first page
el: Μετάβαση στην πρώτη σελίδα

en: Go to the last page
el: Μετάβαση στην τελευταία σελίδα

en: Go to the next page
el: Μετάβαση στην επόμενη σελίδα

en: Go to the previous page
el: Μετάβαση στην προηγούμενη σελίδα

en: Got it! Don't show this message again
el: Εντάξει! Να μην ξαναεμφανιστεί αυτό το μήνυμα

en: Grid
el: Πλέγμα

en: HTML attributes for child content link (advanced)
el: Ιδιότητες HTML για τη σύνδεση του απόγονου περιεχομένου (για προχωρημένους)

en: HTML attributes for delete link
el: Ιδιότητες HTML για τη σύνδεση διαγραφής

en: HTML attributes for delete link (advanced)
el: Ιδιότητες HTML για τον σύνδεσμο διαγραφής (για προχωρημένους)

en: HTML attributes for edit link (advanced)
el: Ιδιότητες HTML για τη σύνδεση επεξεργασίας (για προχωρημένους)

en: Help
el: Βοήθεια

en: Hidden
el: Κρυφό

en: Hide advanced options
el: Απόκρυψη επιλογών για προχωρημένους

en: Hide comments when displaying this form
el: Απόκρυψη σχολίων κατά την εμφάνιση αυτής της φόρμας

en: Hour
el: Ώρα

en: How do you want to set the parent in child form?
el: Πώς θέλετε να οριστεί ο γονέας στη φόρμα απόγονου;

en: How to add Forms to your site
el: Προσθήκη του Forms (φορμών) στον ιστότοπό σας

en: How to create notifications for sending passwords
el: Πώς να δημιουργήσετε ειδοποιήσεις για την αποστολή κωδικών πρόσβασης

en: How to disable caching for content with forms
el: Απενεργοποίηση μνήμης cache περιεχομένου για φόρμες

en: How to display the form
el: Πώς εμφανίζεται η φόρμα

en: How to display the user form
el: Πώς να εμφανίζεται η φόρμα χρήστη

en: If autogenerate username and/or password is set in CRED User Form settings the following Email will be autogenerated.
el: Αν έχει ρυθμιστεί η αυτόματη δημιουργία ονόματος χρήστη ή/και κωδικού πρόσβασης στις ρυθμίσεις Φόρμας χρήστη CRED, θα δημιουργηθεί αυτομάτως το παρακάτω email.

en: If you are willing to use reCAPTCHA to protect your CRED Forms against bots' entries please provide public and private keys for reCAPTCHA API:
el: Αν διατίθεστε να χρησιμοποιήσετε το σύστημα reCAPTCHA για να προστατεύετε τις φόρμες CRED σας από την είσοδο bot, παρέχετε δημόσια και ιδιωτικά κλειδιά για το API του reCAPTCHA:

en: Image
el: Εικόνα

en: Images
el: Εικόνες

en: Import
el: Εισαγωγή

en: Import CRED Post Forms
el: Εισαγωγή φορμών ανάρτησης CRED

en: Import CRED User Forms
el: Εισαγωγή φορμών χρήστη CRED

en: Import and Overwrite CRED Custom Fields
el: Εισαγωγή και αντικατάσταση προσαρμοσμένων πεδίων CRED

en: Import and Overwrite CRED Settings
el: Εισαγωγή και αντικατάσταση ρυθμίσεων CRED

en: In order to display the post, post status must be set to Publish
el: Για να εμφανίσετε την ανάρτηση, η κατάσταση ανάρτησης πρέπει να οριστεί σε Δημοσίευση

en: Include WPML localization
el: Συμπερίληψη τοπικοποίησης WPML

en: Include reCaptcha field
el: Συμπερίληψη πεδίου reCaptcha

en: Include this field in Scaffold
el: Προσθήκη αυτού του πεδίου στο Scaffold (λειτουργία δημιουργίας σκελετού HTML)

en: Input format: %s
el: Μορφή εισαγωγής: %s

en: Insert
el: Εισαγωγή

en: Insert Body Codes
el: Εισαγωγή κωδικών σώματος

en: Insert Forms
el: Εισαγωγή φορμών

en: Insert Subject Codes
el: Εισαγάγετε κώδικα για το θέμα του email

en: Insert a link to edit
el: Εισαγωγή σύνδεσης για επεξεργασία

en: Insert shortcode
el: Προσθήκη shortcode

en: Insert the form itself
el: Εισαγωγή της φόρμας καθαυτής

en: Insert the user form itself
el: Εισαγωγή της ίδιας της φόρμας χρήστη

en: Integer
el: Ακέραιος αριθμός

en: Invalid Form Submission (maybe a file has a size greater than allowed)
el: Μη έγκυρη υποβολή φόρμας (ενδέχεται ένα αρχείο να έχει μέγεθος άνω του επιτρεπτού)

en: Invalid URL message
el: Μήνυμα μη έγκυρης διεύθυνσης URL

en: Invalid captcha message
el: Μήνυμα μη έγκυρου captcha

en: Invalid date message
el: Μήνυμα μη έγκυρης ημερομηνίας

en: Invalid email message
el: Μήνυμα μη έγκυρου email

en: Invalid file type message
el: Μήνυμα μη έγκυρου τύπου αρχείου

en: Invalid hidden field value message
el: Μήνυμα μη έγκυρης τιμής κρυφού πεδίου

en: Invalid image height message
el: Μήνυμα μη έγκυρου ύψους εικόνας

en: Invalid image message
el: Μήνυμα μη έγκυρης εικόνας

en: Invalid image width message
el: Μήνυμα μη έγκυρου πλάτους εικόνας

en: Invalid numeric field message
el: Μήνυμα μη έγκυρου αριθμητικού πεδίου

en: Invalid submission message
el: Μήνυμα μη έγκυρης υποβολής

en: Item %s could not be saved
el: Δεν κατέστη δυνατή η αποθήκευση του στοιχείου %s

en: JS editor
el: Επεξεργαστής JS

en: January
el: Ιανουάριος

en: July
el: Ιούλιος

en: June
el: Ιούνιος

en: Keep displaying this form
el: Να συνεχιστεί η εμφάνιση αυτής της φόρμας

en: Keep original status
el: Δημιουργία αρχικής κατάστασης

en: Label:
el: Ετικέτα:

en: Labels
el: Ετικέτες

en: Last Name
el: Επίθετο

en: Mail failed to be sent
el: Αποτυχία αποστολής ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

en: Mail sent succesfully
el: Επιτυχία αποστολής ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

en: Make a selection in the editor and auto-generator will replace it.
el: Κάντε μια επιλογή στον επεξεργαστή και θα την αντικαταστήσει ο αυτόματος δημιουργός.

en: Make a selection in the editor and the conditional group will wrap around it when inserted.
el: Κάντε μία επιλογή στον επεξεργαστή και η ομάδα υπό συνθήκες θα ενσωματωθεί γύρω από την επιλογή όποτε εισαγάγεται.

en: March
el: Μάρτιος

en: Max. Height
el: Μέγιστο ύψος

en: Max. Height (px)
el: Μέγιστο ύψος (px)

en: Max. Height not numeric
el: Μέγιστο ύψος όχι αριθμητικό

en: Max. Width
el: Μέγιστο πλάτος

en: Max. Width (px)
el: Μέγιστο πλάτος (px)

en: Max. Width not numeric
el: Μέγιστο πλάτος όχι αριθμητικό

en: May
el: Μάιος

en: Media Upload will not work with form preview
el: Το ανέβασμα μέσων δεν θα λειτουργήσει στην προεπισκόπηση φόρμας

en: Messages
el: Μηνύματα

en: Minute
el: Λεπτό

en: Missing form configuration.
el: Λείπει η ρύθμιση παραμέτρων της φόρμας.

en: Monday
el: Δευτέρα

en: Move option
el: Μετακίνηση επιλογής

en: Multi Select
el: Πολλαπλή επιλογή

en: Multiple Lines
el: Πολλαπλές γραμμές

en: NOT FOUND
el: ΔΕΝ ΒΡΕΘΗΚΕ

en: Name
el: Όνομα

en: Name (leave blank for default):
el: Όνομα (αφήστε κενό για προεπιλεγμένο):

en: New CRED Post Form
el: Νέα φόρμα ανάρτησης CRED

en: New CRED User Form
el: Νέα φόρμα χρήστη CRED

en: New Post Form
el: Φόρμα νέας ανάρτησης

en: New User Form
el: Φόρμες νέου χρήστη

en: New Window
el: Νέο παράθυρο

en: Next
el: Επόμενο

en: Nickname
el: Ψευδώνυμο

en: No
el: Όχι

en: No Child Form Page specified
el: Δεν έχει οριστεί καμία σελίδα απόγονης φόρμας (child form)

en: No HTML tags have been selected.
el: Δεν έχουν επιλεγεί ετικέτες HTML.

en: No Notification given
el: Δεν δόθηκε ειδοποίηση

en: No Parent text
el: Κανένα γονικό κείμενο

en: No fields were found.
el: Δεν βρέθηκαν πεδία.

en: No form found in Trash
el: Δεν βρέθηκε καμία φόρμα στον κάδο ανακύκλωσης

en: No form specified
el: Δεν ορίστηκε καμία φόρμα

en: No forms found
el: Δεν βρέθηκαν φόρμες

en: No name for field!
el: Δεν υπάρχει όνομα για το πεδίο!

en: No options for field!
el: Καμία επιλογή για το πεδίο!

en: No post defined
el: Δεν ορίστηκε ανάρτηση

en: No post specified
el: Δεν ορίστηκε καμία ανάρτηση

en: No preview form content provided
el: Δεν έχει επιλεγεί περιεχόμενο φόρμας για την προεπισκόπηση

en: No recipients specified
el: Δεν ορίστηκαν παραλήπτες

en: No user form found in Trash
el: Δεν βρέθηκε φόρμα χρήστη στον κάδο ανακύκλωσης

en: No user form specified
el: Δεν έχει καθοριστεί φόρμα χρήστη

en: No user forms found
el: Δεν βρέθηκαν φόρμες χρήστη

en: No user specified
el: Δεν έχει καθοριστεί χρήστης

en: No zip entry
el: Καμία καταχώριση zip

en: Not Set
el: Δεν ορίστηκε

en: Notification Settings Help
el: Βοήθεια για τις ρυθμίσεις ειδοποίησης

en: Notification mail body:
el: Σώμα mail ειδοποίησης:

en: Notification mail subject:
el: Θέμα mail ειδοποίησης:

en: Notification recipients
el: Παραλήπτες ειδοποίησης

en: November
el: Νοέμβριος

en: Number of entries (0=all)
el: Αριθμός καταχωρίσεων (0=όλες)

en: Numeric
el: Αριθμητικό

en: October
el: Οκτώβριος

en: Only if field value has changed
el: Μόνο εάν έχει αλλάξει η τιμή πεδίου

en: Operator
el: Τελεστής

en: Options:
el: Επιλογές:

en: Order By
el: Διευθέτηση βάσει

en: Ordering
el: Διευθέτηση σειράς

en: Other
el: Άλλο

en: Other...
el: Άλλο...

en: Overwrite existing post forms
el: Αντικατάσταση υφιστάμενων φορμών ανάρτησης

en: Overwrite existing user forms
el: Αντικατάσταση υφιστάμενων φορμών χρήστη

en: Page:
el: Σελίδα:

en: Pagination
el: Σελιδοποίηση

en: Parent Link
el: Γονική σύνδεση

en: Parent Title
el: Γονικός τίτλος

en: Parent Window
el: Γονικό παράθυρο

en: Parents
el: Γονείς

en: Password
el: Κωδικός πρόσβασης

en: Password fields are required
el: Τα πεδία κωδικού πρόσβασης είναι υποχρεωτικά

en: Password fields do not match
el: Τα πεδία κωδικού πρόσβασης δεν συμφωνούν

en: Pending Review
el: Αναθεώρηση σε εκκρεμότητα

en: Per Page
el: Ανά σελίδα

en: Permission denied
el: Άρνηση άδειας

en: Phone
el: Τηλέφωνο

en: Placeholder
el: Χαρακτήρας κράτησης θέσης

en: Please Select..
el: Παρακαλούμε επιλέξτε..

en: Please enter a title
el: Παρακαλούμε εισαγάγετε τον τίτλο

en: Please enter a valid URL address
el: Παρακαλούμε εισαγάγετε μία έγκυρη διεύθυνση URL

en: Please enter a valid date
el: Παρακαλούμε εισαγάγετε μία έγκυρη ημερομηνία

en: Please enter a valid email address
el: Παρακαλούμε εισαγάγετε μία έγκυρη διεύθυνση email

en: Please enter an email address
el: Παρακαλούμε εισαγάγετε μια διεύθυνση email

en: Please enter integer data
el: Παρακαλούμε εισαγάγετε ακέραιους αριθμούς

en: Please enter numeric data
el: Παρακαλούμε εισαγάγετε αριθμητικά δεδομένα

en: Please insert a valid post ID
el: Παρακαλούμε προσθέστε ένα έγκυρο αναγνωριστικό (ID) ανάρτησης

en: Please select a field
el: Παρακαλούμε επιλέξτε πεδίο

en: Please select a form first
el: Παρακαλούμε επιλέξτε μία φόρμα πρώτα

en: Please select a post first
el: Παρακαλούμε επιλέξτε μία ανάρτηση πρώτα

en: Please select a shortcode first
el: Παρακαλούμε επιλέξτε ένα shortcode πρώτα

en: Please select a user
el: Παρακαλούμε επιλέξτε έναν χρήστη

en: Please select a user id field
el: Παρακαλούμε επιλέξτε ένα πεδίο αναγνωριστικού (ID) χρήστη

en: Please select an email field
el: Παρακαλούμε επιλέξτε ένα πεδίο email

en: Please select recipients
el: Παρακαλούμε επιλέξτε παραλήπτες

en: Please select the notification trigger event
el: Παρακαλούμε επιλέξτε το γεγονός που θα προκαλεί την αποστολή ειδοποίησης

en: Please set the form Title
el: Παρακαλούμε ορίστε τον τίτλο φόρμας

en: Possible spam attempt detected. The posted form data was rejected.
el: Εντοπίστηκε πιθανή απόπειρα spam. Τα αναρτημένα δεδομένα φόρμας απορρίφθηκαν.

en: Post Admin Link
el: Σύνδεση διαχείρισης ανάρτησης

en: Post Fields (click to insert)
el: Πεδία ανάρτησης (κλικ για εισαγωγή)

en: Post Fields Help
el: Βοήθεια για τα πεδία αναρτήσεων

en: Post Forms
el: Φόρμες ανάρτησης

en: Post ID
el: Αναγνωριστικό ανάρτησης

en: Post Link
el: Σύνδεση ανάρτησης

en: Post Settings Help
el: Βοήθεια για τις ρυθμίσεις αναρτήσεων

en: Post Title
el: Τίτλος ανάρτησης

en: Post Type
el: Τύπος ανάρτησης

en: Post Type:&nbsp;
el: Τύπος ανάρτησης:&nbsp;

en: Post View
el: Προβολή ανάρτησης

en: Post delete failed
el: Αποτυχία διαγραφής ανάρτησης

en: Post deleted
el: Η ανάρτηση διαγράφτηκε

en: Post does not exist
el: Δεν υπάρχει η ανάρτηση

en: Post field
el: Πεδίο αναρτήσεων

en: Post not saved message (one problem)
el: Η ανάρτηση δεν αποθηκεύτηκε (ένα πρόβλημα)

en: Post not saved message (several problems)
el: Η ανάρτηση δεν αποθηκεύτηκε (πολλά προβλήματα)

en: Post restored to revision from %s
el: Η ανάρτηση επανακτήθηκε για αναθεώρηση από %s

en: Post saved Message
el: Μήνυμα αποθήκευσης ανάρτησης

en: Post saved.
el: Η ανάρτηση αποθηκεύτηκε.

en: Post updated.
el: Η ανάρτηση ενημερώθηκε.

en: Preview Form submitted
el: Υποβολή φόρμας προεπισκόπησης

en: Preview form type not provided
el: Δεν έχει επιλεγεί τύπος φόρμας για την προεπισκόπηση

en: Preview post type not provided
el: Δεν έχει επιλεγεί τύπος ανάρτησης για την προεπισκόπηση

en: Previous
el: Προηγούμενο

en: Private
el: Ιδιωτικό

en: Published
el: Δημοσιευμένο

en: Radio
el: Πολλαπλή επιλογή

en: Readonly?
el: Ανάγνωση μόνο;

en: Redirect delay (in seconds)
el: Καθυστέρηση ανακατεύθυνσης (σε δευτερόλεπτα)

en: Redirect to Post ID:
el: Ανακατεύθυνση σε ανάρτηση με αναγνωριστικό:

en: Refresh Complete
el: Ολοκληρώθηκε η ανανέωση

en: Refresh page after deletion
el: Ανανέωση σελίδας μετά τη διαγραφή

en: Registration Date
el: Ημερομηνία εγγραφής

en: Remove
el: Κατάργηση

en: Remove option
el: Κατάργηση επιλογής

en: Remove taxonomy term
el: Κατάργηση όρου ταξινόμησης

en: Remove term
el: Κατάργηση όρου

en: Remove this field as a CRED field type
el: Κατάργηση αυτού του πεδίου ως τύπου πεδίου του CRED

en: Repeat Password
el: Επανάληψη κωδικού πρόσβασης

en: Required
el: Απαιτείται

en: Required field message
el: Μήνυμα απαιτούμενου πεδίου

en: Required?
el: Απαιτείται;

en: Reset Password Link
el: Σύνδεσμος επαναφοράς κωδικού πρόσβασης

en: Resize
el: Αλλαγή μεγέθους

en: Retry Upload
el: Νέα προσπάθεια αποστολής αρχείου

en: Revert to default editor
el: Επαναφορά στον προεπιλεγμένο επεξεργαστή

en: Role
el: Ρόλος

en: Saturday
el: Σάββατο

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Save Changes
el: Αποθήκευση αλλαγών

en: Saved
el: Αποθηκεύτηκε

en: Saving...
el: Αποθήκευση...

en: Scaffold Help
el: Βοήθεια Scaffold

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Search CRED Post Forms
el: Αναζήτηση φορμών ανάρτησης CRED

en: Search CRED User Forms
el: Αναζήτηση φορμών χρήστη CRED

en: Select
el: Επιλογή

en: Select %s
el: Επιλέξτε %s

en: Select Post Type
el: Επιλογή τύπου ανάρτησης

en: Select all
el: Επιλογή όλων

en: Select allowed HTML tags
el: Επιλέξτε επιτρεπτές ετικέτες HTML

en: Select allowed User Role
el: Επιλέξετε επιτρεπτό ρόλο χρήστη

en: Select date
el: Επιλέξτε ημερομηνία

en: Select field..
el: Επιλογή πεδίου...

en: Select post
el: Επιλογή ανάρτησης

en: Select post form
el: Επιλέξετε φόρμα ανάρτησης

en: Select text
el: Επιλογή κειμένου

en: Select the status of content created by this form:
el: Επιλέξτε την κατάσταση του περιεχομένου που δημιουργείται από αυτήν τη φόρμα:

en: Select user
el: Επιλέξτε χρήστη

en: Select user form
el: Επιλέξτε φόρμα χρήστη

en: Selected
el: Επιλεγμένο

en: Send a test email
el: Αποστολή δοκιμαστικού email

en: Send a test notification to:
el: Αποστολή δοκιμαστικής ειδοποίησης:

en: Send notification to Author
el: Αποστολή ειδοποίησης σε συντάκτη

en: Send notification to a WordPress user specified in a form field:
el: Αποστολή ειδοποίησης σε έναν χρήστη του WordPress ο οποίος ορίζεται σε ένα πεδίο φόρμας:

en: Send notification to a WordPress user:
el: Αποστολή ειδοποίησης σε έναν χρήστη του WordPress:

en: Send notification to a specific email address:
el: Αποστολή ειδοποίησης σε συγκεκριμένη διεύθυνση email:

en: Send notification to an email specified in a form field:
el: Αποστολή ειδοποίησης σε διεύθυνση email που καθορίζεται σε ένα πεδίο φόρμας:

en: Send now
el: Αποστολή τώρα

en: September
el: Σεπτέμβριος

en: Set %s Featured Image
el: Ορισμός προβεβλημένης εικόνας %s

en: Set Field Type
el: Ορισμός τύπου πεδίου

en: Set From details
el: Ορισμός στοιχείων αποστολέα

en: Set field type
el: Ορισμός τύπου πεδίου

en: Set the %s Parent
el: Ορισμός γονέα %s

en: Set the parent according to the currently displayed content
el: Να οριστεί ο γονέας βάσει του περιεχομένου που εμφανίζεται αυτή τη στιγμή

en: Set the title for this new form.
el: Ορίστε τον τίτλο αυτής της νέας φόρμας.

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Settings saved.
el: Οι ρυθμίσεις αποθηκεύτηκαν.

en: Show Hidden Fields
el: Εμφάνιση κρυφών πεδίων

en: Show advanced options
el: Εμφάνιση επιλογών για προχωρημένους

en: Show captcha button
el: Εμφάνιση κουμπιού captcha

en: Show/Hide Effect:
el: Εμφάνιση/απόκρυψη εφέ:

en: Sign Up to use reCAPTCHA API
el: Εγγραφείτε για τη χρήση API του reCAPTCHA

en: Single Line
el: Μονή γραμμή

en: Slide
el: Διαφάνεια

en: Standard Post Fields
el: Τυπικά πεδία φόρμας

en: Standard User Fields
el: Κανονικά πεδία χρήστη

en: Styling
el: Ορισμός στυλ

en: Subject Codes (click to insert)
el: Κώδικας θέματος (κάντε κλικ για εισαγωγή)

en: Subject of emails:
el: Θέμα των email:

en: Submit
el: Υποβολή

en: Sunday
el: Κυριακή

en: Support forum
el: Φόρουμ υποστήριξης

en: Syntax
el: Συντακτικό

en: Syntax Highlight Off
el: Επισήμανση σύνταξης Όχι

en: Syntax Highlight On
el: Επισήμανση σύνταξης Ναι

en: Taxonomies
el: Ταξινομήσεις

en: Taxonomy
el: Ταξινόμηση

en: Taxonomy View
el: Προβολή ταξινόμησης

en: Taxonomy hide popular message
el: Μήνυμα απόκρυψης της πιο δημοφιλούς ταξινόμησης

en: Taxonomy show popular message
el: Μήνυμα εμφάνισης της πιο δημοφιλούς ταξινόμησης

en: Template
el: Πρότυπο

en: The Simple XML library is missing.
el: Η βιβλιοθήκη Simple XML λείπει.

en: The XML file (%s) could not be read.
el: Αδυναμία ανάγνωσης του αρχείου XML (%s).

en: The XML file does not contain valid Post Forms.
el: Το αρχείο XML δεν περιέχει έγκυρες φόρμες ανάρτησης.

en: The XML file does not contain valid User Forms.
el: Το αρχείο XML δεν περιέχει έγκυρες φόρμες χρήστη.

en: The following HTML tags are allowed:
el: Επιτρέπονται οι παρακάτω ετικέτες HTML:

en: The form includes the parent selector
el: Η φόρμα περιλαμβάνει τον επιλογέα γονέα

en: The form was saved, but some settings are not complete, please review the alert icons below
el: Η φόρμα αποθηκεύτηκε, αλλά ορισμένες ρυθμίσεις δεν είναι πλήρεις. Παρακαλούμε δείτε τα εικονίδια ειδοποίησης παρακάτω

en: The post was not saved because of the following %NN problems:
el: Η ανάρτηση δεν αποθηκεύτηκε λόγω των παρακάτω προβλημάτων τύπου %NN:

en: The post was not saved because of the following problem:
el: Η ανάρτηση δεν αποθηκεύτηκε λόγω του παρακάτω προβλήματος:

en: The user was not saved because of the following %NN problems:
el: Ο χρήστης δεν αποθηκεύτηκε λόγω των εξής προβλημάτων %NN:

en: The user was not saved because of the following problem:
el: Ο χρήστης δεν αποθηκεύτηκε λόγω του εξής προβλήματος:

en: There is a problem with %s field. Please check CRED form.
el: Υπάρχει ένα πρόβλημα με το πεδίο %s. Παρακαλούμε ελέγξτε τη φόρμα CRED.

en: There was a problem with your submission!<br>Possible causes may be that the submission has taken too long, or it represents a duplicate request.<br>Please try again.
el: Παρουσιάστηκε κάποιο πρόβλημα αναφορικά με την υποβολή σας!<br>Πιθανή αιτία μπορεί να είναι ότι η υποβολή διήρκεσε πάρα πολύ ή ότι πρόκειται για διπλότυπο αίτημα.<br>Παρακαλούμε προσπαθήστε ξανά.

en: There was an error uploading your files
el: Προέκυψε σφάλμα κατά την αποστολή των αρχείων σας

en: This Form will be accessible to everyone, including guest (not logged in). They will be able to submit/edit content using this form.<br>To control who can use the form, please install %s
el: Αυτή η φόρμα θα είναι προσβάσιμη σε όλους, συμπεριλαμβανομένου του επισκέπτη (που δεν έχει συνδεθεί). Θα μπορούν να υποβάλλουν/επεξεργάζονται περιεχόμενο μέσω αυτής της φόρμας.<br>Για να ελέγχετε ποιος μπορεί να χρησιμοποιεί αυτή τη φόρμα, εγκαταστήστε το %s

en: This Form will be accessible to everyone, including guest (not logged in). They will be able to submit/edit content using this form.<br>To control who can use the form, please install %s.
el: Αυτή η φόρμα θα είναι προσβάσιμη από τον καθένα, συμπεριλαμβανομένου του επισκέπτη (εκτός σύνδεσης). Ο χρήστης θα μπορεί να υποβάλλει/επεξεργάζεται περιεχόμενο μέσω αυτής της φόρμας.<br>Για να ελέγχετε ποιος μπορεί να χρησιμοποιεί τη φόρμα, εγκαταστήστε το %s.

en: This auto-generator includes inputs for all the fields that belong to the form's content type.
el: Αυτός ο αυτόματος δημιουργός περιλαμβάνει εισόδους για όλα τα πεδία που ανήκουν στον τύπο περιεχομένου της φόρμας.

en: This auto-generator includes inputs for all the fields that belong to the form's user role.
el: Αυτός ο αυτόματος δημιουργός περιλαμβάνει εισόδους για όλα τα πεδία που ανήκουν στον ρόλο χρήστη της φόρμας.

en: This field is locked for editing because WPML will copy its value from the original language.
el: Το πεδίο είναι κλειδωμένο για επεξεργασία καθώς το WPML θα αντιγράψει την τιμή από τη γλώσσα προέλευσης.

en: This field is required
el: Αυτό το πεδίο είναι υποχρεωτικό

en: This form
el: Αυτή η φόρμα

en: This form creates users.
el: Σε αυτή τη φόρμα γίνεται δημιουργία χρηστών.

en: This form edits users.
el: Σε αυτή τη φόρμα γίνεται επεξεργασία χρηστών.

en: This form will auto-generate the password for the new user.<br>In order for the user to receive the password, you need to create a notification which will include that password.<br>%s
el: Αυτή η φόρμα θα δημιουργήσει αυτόματα τον κωδικό πρόσβασης για τον νέο χρήστη.<br>Για να λάβει ο χρήστης τον κωδικό πρόσβασης, πρέπει να δημιουργήσετε μια ειδοποίηση που θα περιλαμβάνει αυτόν τον κωδικό πρόσβασης.<br>%s

en: This form will:
el: Η φόρμα αυτή θα:

en: This notification is not setup properly because some settings are not complete. Please review and select values.
el: Η ειδοποίηση αυτή δεν έχει οριστεί σωστά, καθώς ορισμένες από τις ρυθμίσεις δεν έχουν καθοριστεί ορθά. Παρακαλούμε επανεξετάστε τις ρυθμίσεις και επιλέξτε τιμές.

en: This post type is incompatible with the selected form
el: Αυτός ο τύπος ανάρτησης δεν είναι συμβατός με την επιλεγμένη φόρμα

en: Thursday
el: Πέμπτη

en: Tip:
el: Συμβουλή:

en: Title
el: Τίτλος

en: Title of %s (default)
el: Τίτλος %s (προεπιλογή)

en: Title of New Form
el: Τίτλος νέας φόρμας

en: Title should contain only letters, numbers and underscores/dashes
el: Ο τίτλος πρέπει να περιέχει μόνο γράμματα, αριθμούς και χαρακτήρες υπογράμμισης/παύλες

en: To control who can see and use this form, go to %s.
el: Για να ελέγχετε ποιος μπορεί να δει και να χρησιμοποιηθεί αυτή τη φόρμα, πηγαίνετε στο %s.

en: To control who can see and use this form, go to the %s
el: Για να ελέγχετε ποιος μπορεί να δει και να χρησιμοποιεί αυτή τη φόρμα, πηγαίνετε στο %s

en: To:
el: Προς:

en: Translatable string
el: Μεταφραστέα συμβολοσειρά

en: Trash post
el: Ανακύκλωση ανάρτησης

en: Tuesday
el: Τρίτη

en: Type
el: Τύπος

en: Type not set or unknown.
el: Δεν ορίστηκε ο τύπος ή είναι άγνωστος.

en: Type some characters from title of the page and a suggestion popup will appear..
el: Πληκτρολογήστε μερικούς χαρακτήρες από τον τίτλο της σελίδας και θα εμφανιστεί ένα αναδυόμενο παράθυρο με μία υπόδειξη.

en: Type some characters..
el: Πληκτρολογήστε μερικούς χαρακτήρες.

en: Types fields
el: Πεδία τύπων

en: URL
el: Διεύθυνση URL

en: Unable to open zip file
el: Αδυναμία ανοίγματος αρχείου zip

en: Unknown Parent Type
el: Άγνωστος τύπος γονέα

en: Unknown post type.
el: Άγνωστος τύπος ανάρτησης.

en: Update
el: Ενημέρωση

en: Upload Error: Invalid NONCE
el: Σφάλμα αποστολής: μη έγκυρο NONCE

en: Upload error or file not valid
el: Σφάλμα αποστολής αρχείου ή μη έγκυρο αρχείο

en: Upload failed message
el: Μήνυμα αποτυχίας αποστολής αρχείου

en: Use a Shortcode
el: Χρήση shortcode

en: Use a shortcode instead of options
el: Χρήση shortcode αντί επιλογών

en: Use bootstrap in CRED Forms
el: Χρήση bootstrap σε φόρμες CRED

en: Use my Custom Expression
el: Χρήση προσαρμοσμένης μου έκφρασης

en: User
el: Χρήστης

en: User Email
el: Email χρήστη

en: User Embedded CRED
el: Ενσωμάτωση CRED χρήστη

en: User Field
el: Πεδίο χρήστη

en: User Fields (click to insert)
el: Πεδία χρήστη (κλικ για εισαγωγή)

en: User Form (required)
el: Φόρμα χρήστη (υποχρεωτικό)

en: User Form Container
el: Κοντέινερ φόρμας χρήστη

en: User Forms
el: Φόρμες χρήστη

en: User Guides
el: Εγχειρίδια οδηγιών χρήστη

en: User ID
el: Αναγνωριστικό χρήστη

en: User Login
el: Όνομα σύνδεσης χρήστη

en: User Nickname
el: Ψευδώνυμο χρήστη

en: User Spam Status
el: Κατάσταση ανεπιθύμητης αλληλογραφίας χρήστη

en: User Status
el: Κατάσταση χρήστη

en: User Username
el: Όνομα χρήστη

en: User View
el: Προβολή χρήστη

en: User basic data
el: Βασικά δεδομένα χρήστη

en: User does not exist
el: Ο χρήστης δεν υπάρχει

en: User fields
el: Πεδία χρήστη

en: User not saved message (one problem)
el: Ο χρήστης δεν αποθήκευσε το μήνυμα (ένα πρόβλημα)

en: User not saved message (several problems)
el: Ο χρήστης δεν αποθήκευσε το μήνυμα (πολλά προβλήματα)

en: User saved Message
el: Ο χρήστης αποθήκευσε το μήνυμα

en: Username
el: Όνομα χρήστη

en: Validate Format
el: Επικύρωση μορφής

en: Validation
el: Επικύρωση

en: Validation text
el: Κείμενο επικύρωσης

en: Value
el: Τιμή

en: Value:
el: Τιμή:

en: Version %s
el: Έκδοση %s

en: Video
el: Βίντεο

en: View
el: Προβολή

en: View CRED Post Form
el: Προβολή φόρμας ανάρτησης CRED

en: View CRED User Form
el: Προβολή φόρμας χρήστη CRED

en: Website
el: Ιστότοπος

en: Wednesday
el: Τετάρτη

en: What to delete
el: Τι να διαγραφεί

en: What to edit
el: Τι να τύχει επεξεργασίας

en: When custom fields are modified
el: Όταν υπάρχουν αλλαγές στα προσαρμοσμένα πεδία

en: When post status changes to:
el: Όταν η κατάσταση της ανάρτησης αλλάζει σε:

en: When submitting the form
el: Κατά την υποβολή της φόρμας

en: When to send this notification:
el: Πότε θα αποστέλλεται αυτή η ειδοποίηση :

en: Where to send this notification:
el: Που θα σταλεί αυτή η ειδοποίηση:

en: Wrong or missing ID.
el: Εσφαλμένο ή μη υπαρκτό αναγνωριστικό.

en: Yes
el: Ναι

en: You are not allowed to edit this item.
el: Δεν σάς επιτρέπεται η επεξεργασία αυτού του στοιχείου.

en: You attempted to edit a CRED that doesn&#8217;t exist. Perhaps it was deleted?
el: Έγινε απόπειρα επεξεργασίας μη υφιστάμενου CRED. Μήπως έχει διαγραφεί;

en: You attempted to edit a View that doesn&#8217;t exist. Perhaps it was deleted?
el: Προσπαθήσατε να επεξεργαστείτε μία Προβολή η οποία δεν υπάρχει. Ίσως έχει διαγραφεί;

en: You attempted to edit an item that doesn&#8217;t exist. Perhaps it was deleted?
el: Προσπαθήσατε να επεξεργαστείτε ένα στοιχείο που δεν υπάρχει. Ίσως έχει διαγραφεί;

en: You can enter additional recipients as:<br />email<br />name &lt;email&gt;<br />to/cc/bcc: name &lt;email&gt;<br /><br />If no recipient type is specified, the recipient will be added as 'to'.<br />Separate multiple recipients with commas.
el: Μπορείτε να εισαγάγετε πρόσθετους παραλήπτες χρησιμοποιώντας:<br />email<br />όνομα &lt;email&gt;<br />προς/κοινοποίηση/ιδιαίτερη κοινοποίηση: όνομα &lt;email&gt;<br /><br />Αν δεν οριστεί κανείς τύπος παραλήπτη, θα προστεθεί ο τύπος παραλήπτη 'προς'.<br />Ο διαχωρισμός των παραληπτών γίνεται με κόμματα.

en: You can only use an image file here
el: Εδώ μπορείτε να χρησιμοποιήσετε μόνο ένα αρχείο εικόνας

en: You can select multiple recipients for email notifications. Select the check-boxes for different recipient types and their target type (to/cc/bcc).
el: Μπορείτε να επιλέξετε πολλαπλούς παραλήπτες για ειδοποιήσεις μέσω email. Επιλέξτε τα πλαίσια ελέγχου για τους διαφορετικούς τύπους παραληπτών και τον τύπο-στόχο (προς/κοινοποίηση/ιδιαίτερη κοινοποίηση).

en: You can set extra options for this field
el: Μπορείτε να ορίσετε πρόσθετες επιλογές για αυτό το πεδίο

en: You can set extra width and height validation for this field (leave blank to disable)
el: Μπορείτε να ορίσετε πρόσθετη επικύρωση πλάτους και ύψους για το πεδίο αυτό (αφήστε κενό για απενεργοποίηση)

en: You can upload an exported .zip or .xml file from your computer:
el: Μπορείτε να αποστείλετε από τον υπολογιστή σας ένα αρχείο .zip ή .xml που έχετε εξαγάγει:

en: You can&#8217;t edit this item because it is in the Trash. Please restore it and try again.
el: Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε αυτό το στοιχείο επειδή βρίσκεται στον κάδο ανακύκλωσης. Παρακαλούμε να το επαναφέρετε και να προσπαθήσετε ξανά.

en: You can't edit this CRED because it is in the Trash. Please restore it and try again.
el: Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε αυτό το CRED επειδή βρίσκεται στον κάδο ανακύκλωσης. Επαναφέρετέ το και προσπαθήστε ξανά.

en: You do not have permissions for that.
el: Δεν έχετε άδειες για αυτή την ενέργεια.

en: You have to enable popup windows in order for Preview to work!
el: Πρέπει να ενεργοποιήσετε τα αναδυόμενα παράθυρα για να λειτουργήσει η Προεπισκόπηση!

en: You must define a regular expression for Wpcf_Cake_Validation::custom()
el: Πρέπει να ορίσετε μία κανονική έκφραση για το Wpcf_Cake_Validation::custom()

en: You must define the $operator parameter for Wpcf_Cake_Validation::comparison()
el: Πρέπει να ορίσετε την παράμετρο $operator για το Wpcf_Cake_Validation::comparison()

en: You must select a Post Type for the form
el: Πρέπει να επιλέξετε έναν τύπο ανάρτησης για τη φόρμα

en: You must select the Form Type for the form
el: Πρέπει να επιλέξετε τον τύπο φόρμας για τη φόρμα

en: You need to add fields to trigger notifications.
el: Πρέπει να προσθέσετε πεδία για δοθεί το έναυσμα για την αποστολή ειδοποιήσεων.

en: You selected to 'Enable registration on the Checkout' in WooCommerce.<br>This means that WooCommerce will automatically create users when paying.<br>You are also using CRED to create new users, so for each registration, your site will have two users.<br>To avoid this, go to the %s and disable 'Enable registration on the Checkout'.
el: Επιλέξατε 'Ενεργοποίηση εγγραφής κατά την ολοκλήρωση αγοράς' στο WooCommerce.<br>Αυτό σημαίνει ότι το WooCommerce θα δημιουργεί αυτομάτως χρήστες κατά την πληρωμή.<br>Επειδή χρησιμοποιείτε επίσης CRED για τη δημιουργία νέων χρηστών, για κάθε νέα εγγραφή ο ιστότοπός σας θα έχει δύο χρήστες.<br>Για να το αποφύγετε αυτό, πηγαίνετε στο %s και απενεργοποιήστε την 'Ενεργοποίηση εγγραφής κατά την ολοκλήρωση αγοράς'.

en: Your security credentials have expired. Please reload the page to get new ones.
el: Τα διαπιστευτήρια ασφαλείας σας έχουν λήξει. Επαναφορτώστε τη σελίδα για να λάβετε καινούργια.

en: audio
el: ήχος

en: class:
el: κλάση:

en: conditional output
el: έξοδος υπό συνθήκη

en: delete
el: διαγραφή

en: file
el: αρχείο

en: file too big
el: το αρχείο είναι πολύ μεγάλο

en: image
el: εικόνα

en: link text:
el: κείμενο σύνδεσης:

en: more attributes:
el: περισσότερες ιδιότητες:

en: paste shortcode
el: επικόλληση shortcode

en: style:
el: στυλ:

en: target:
el: στόχος:

en: text:
el: κείμενο:

en: to use the Captcha field.
el: για χρήση στο πεδίο Captcha.

en: video
el: βίντεο
